homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-56


#1046 2013-12-13 09:03:59

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

multu gabi.si eu am fct facult tot in bv 2007-2010 puss acum sunt l master

Offline

 



#1047 2013-12-13 10:16:51

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza, fetelor! puss

Mai intai mornincoffee si apoi ne apucam de treaba. Daca mai vreti la ora asta, va impart cate una mornincoffee mornincoffee mornincoffee mornincoffee mornincoffee

Da, Gabi smile am ov. Dar sigur nu cand mi-a trasat linia FF, ci ieri. Nu am ovulat niciodata la o temp mai mica de 36.3. Insa, aseara s-a intamplat ceva ciudat. Adica, nu am mai patit eu asa ceva. Poate ma ajuta careva. Aseara dupa ce ne-am iubit, pe cearceaf cat si pe mine, am gasit o pata de sange. Am mai citit ca la ovulatie se intampla sa si sangerezi, insa nu am patit si nici nu am mai auzit in jurul meu acest lucru. M-am cam speriat e adevarat.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-13 10:20:50)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1048 2013-12-13 10:33:12

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

E binevenita  mornincoffee , multumim , acum mi-am facut si eu una. sunt asa obosita ca simt ca-mi pica ochii cascat bine macar ca e vineri azi.

Yey pt ovulatie  majoreta 
Aceea a fost singura pata pe care ai vazut-o? E posibil de la ovulatie, asa am citit si eu. Nu cred ca e motiv sa te sperii, adica daca nu continua sangerarea cred ca e ok. Cred ca atunci s-a eliberat ovulul, poate de asta ai sangerat smile

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-13 10:42:26)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1049 2013-12-13 10:41:30

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Dap, singura pata. Vad ca si azi dimineata a mai aparut una pe absorbant. OMG!!! Deja incep sa intru in panica. Nu o fi cam mult pentru ov? Nu am mai patit asa ceva!!!

Gabi, eu raman pe ideea ca ai ov in z28. Intr-adevar poate fi de la implantare temp asta joasa. vezi maine ce zice. Si nu mai lua temp de 3 ori ca te induce in eroare. Am mai testat si eu asta, si cateodata se schimba la 5 min temp . Dar prima e cea ok. smile Azi, de ex, am testat la jumatate de ora. Mi-am luat-o la 6 jumate cand m-am trezit si era 36.4. Nu am resit sa mai adorm si la 7 am luat-o iar. Era tot 36.4 . Dar alataieri, la trezire era 36.3 si la 5 min dupa .....era 36.2. Am notat-o pe prima.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-13 10:45:44)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1050 2013-12-13 10:50:29

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lyinda, ce culoare are pata? E brun inchis sau rozalie? Citisem candva pe internet ca poate dura de la 1 la 2 zile si indica faptul ca  atunci se elibereaza ovulul. Poate afli mai multe si de la fete. Eu am patit asa in octombrie, exact la 14 zile de la ultima menstruatie, dupa ce ne-am iubit, a doua zi dimineata am inceput sa sangerez. Si a fost putin roz la inceput apoi s-a inchis, brun inchis si m-a tinut 3 zile. A fost mai mult un spotting nu menstruatie(asa mi-a spus ginec) insa in ultima zi am folosit absorbant pt ca era cam mult.  Apoi dupa alte 2 sapt, de altfel si prima data cand am mers dupa acea intarziere mai mare, mi-a spus ca e posibil sa ovulez curand. Si eu m-am ingrijorat atunci pentru ca niciodata nu mai pastisem asa. Dar vad ca de atunci nu mi s-a mai intamplat nustiu   puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1051 2013-12-13 10:54:48

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, e brun inchis. Aaaa...sper sa fie ok smile Ma gandeam ca spotingul la ov e ceva asaa.....putin , putin. Si in nici un caz ca poate tine si 2 zile. Deci, sa nu ma impacientez smile Oricum facuram patfierbinte ... poate am prins oul rotfl2


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1052 2013-12-13 11:01:14

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neatsa dragutelor puss
nu am mai intrat demult pe la voi am avut o groaza de treaba zilele astea, sa stiti ca mi-a fost dor de voi puss
Liynda, as fi vrut sa te ajut cu un sfat, dar nu am experienta in domeniul dat.
ahhh mi-ati amintit de facultate si ani de studentie...asa o nostalgie, apropo eu am facut-o in Timisoara
ce tine de ovulatie, ff mi-o trasat linia pe 10, desi eu credeam ca am ovulat pe 6 (z14), totusi imi pare ca ff are dreptate si ma gandesc ca slava Doamne am prestat din 2 in 2 zile si acuma am o temperatura minunata, sa fie cu folos <3

si voua va doresc la fel puss
va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#1053 2013-12-13 11:05:32

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neataza, Svetlana! I mornincoffee ?!

Dap, ff cred ca ti-a trasat bine linia de ov smile se vede schimbarea de temp. Iti tin pumnii. Se pare ca vom face cam multe teste in aceeasi perioada rotfl Sper sa ne luam de manute si sa trecem la burtici.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1054 2013-12-13 11:10:03

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Linda, in legatura cu temperatura, daca trebuia sa fi pus-o pe prima ar fi fost asa, cea de alaltaieri cu 0,1 mai mica si cea de ieri cu 0, 2 mai mica. Eu am trecut-o insa pe a doua pt ca am luat-o de trei ori si ultimele 2 erau la fel.(sper sa nu fi facut rau). Insa cea imediat dupa ovulatie, mi-a aparut pe termometru din prima, de asta tind si eu sa cred ca atunci am ovulat. azi insa am luat-o de 3 ori, la intervale de cateva secunde si mereu a fost aceeasi. de maine, chit ca-i mica, chit ca-i mare o trec pe prima. M-ar linisti insa daca ar creste si la mine macar ca luna trecuta big_smile  dar fara sa mai scada.

Bine ai revenit Svetlana, si cu vesti chiar f bune:* Ma bucur pentru tine si sa dea domnul sa fie bebita:*

Fetelor, sa nu radeti de mine, dar imi doresc din tot sufletul un  bebe incat ieri m-am mangaiat pe burtica si am zis, da Doamne sa fii acolo si eu sa nu stiu inca rodnar Ma gandesc insa cu groaza cand va veni timpul sa fac test pt ca ultimele au fost cu - si mi-e frica si de data asta sa nu fie la fel  rugaciune

Asa e Lynda, suntem multe la testare luna asta rotfl

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-13 11:12:48)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1055 2013-12-13 11:22:38

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona, m-am mai uitat si eu pe goagl si de obicei, flat line dupa ovulatie, cu temp ridicata a indicat BFP (big fat positive). Sa dea Domnul sa fie asa si la tine!

Va tin pumnii la toate, va urmaresc graficele si sper sa vad intr-o zi acolo la test +++

kram


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1056 2013-12-13 11:30:14

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Wow, Ano, daca se confirma ceea ce ii spui tu Ronei, inseamna ca in curand avem o noua burtica majoreta  majoreta
goodluck Rona, sa ne dai curand veste buna happydance

Multumim Ano puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-13 11:32:44)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1057 2013-12-13 11:34:41

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Poai, Gabi, daca temp puse de tine oricum erau mai mici, clar se vede ca a crescut din z29. Deci, ramane z 28 ov.

Anorien, multumim! puss
Rona majoreta


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1058 2013-12-13 11:39:02

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ano, scumpa, iti multumesc cu inima toata de urare.  par  Astazi s-a schimbat in sfarsit si temperatura mea. spranceana  Iata graficul:

  http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_grafic_10_dpo.png

Eu sunt sub tratament pt tiroida, pana la sfarsitul vietii smile TSH-ul e ok acum, dar mai sunt anticorpii de care nu scap niciodata- specifici la tiroidita autoimuna Hashimoto.  Mai am hiperprolactinemie, sunt sub tratament cu dostinex, acum prolactina e normala. In plus, am si deficit serios de vitamina D, pe care il corectez cu vigantoletenn. Teoretic, in acest moment, hormonal sunt super ok- asa mi-a zis dr endocrinolog.

Lynda, mi s-a intamplat si mie intr-o singura luna sa am spotting la ovulatie. M-am panicat rau atunci. Era spoting si egg, tot maro inchis. N-a fost nimic grav. se intampla asta din cauza cresterii estrogenilor, nu te impacienta!
Gabi, Ano are dreptate...E fff posibil ca scaderea aia de temperatura sa fie un semn bun, de implantare.
Pupici la toate!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1059 2013-12-13 11:43:43

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fete dragi, va multumesc pt raspunsuri.  puss Gata nu va mai plictisesc cu ziua ov sau temperatura. Mi-am impus sa astept cuminte angel

Rona, am emotii pentru tine goodluck  goodluck  majoreta peste putin te asteptam, cu testulet ++


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1060 2013-12-13 11:48:28

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, Lynda, Ano, mie mi-e teama sa nu va dezamagesc....Si daca nu va fi luna asta, va fi in februarie. De ziua indragostitilor, sper sa va dau vestea cea mare. Daca ne ajuta Dumnezeu! kram

Fetele, eu azi am petrecerea la job. Oare sa beau diseara? spranceana  as bea un mojoto, ceva . Simt nevoia de alcool... storstark  Banuiesc ca gravidele n-au pofte atat de depravate, nu? smile


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1061 2013-12-13 11:48:48

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pfiuuu...deja nu ma mai stresez smile Credeam ca e ceva rau lol desi mai auzisem de asa ceva. Da, Rona, intr-adevar era aseara egg si spotting. Sa il notez chiar asa pe grafic??? In loc de watery cum a fost ieri?!?!

rotfl Rona. Am o amica care asa a aflat ca e insarcinata. I s-a facut pofta de bere cand s-a dus la Mc Donalds big_smile

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-13 11:51:41)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1062 2013-12-13 11:52:49

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda, da, noteaza-l egg+ spotting. Oricum nu se schimba cu nimic graficul, dar te ajuta la acuratetea datelor. Bafta multa! Poate ca tot ciclul va fi deosebit si se va termina cu +!smile

PS: si un orgasm f puternic poate declansa spottingul.  chicot


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1063 2013-12-13 12:05:43

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Dragele mele puss  buna ziua.Eu tot fantoma sunt pe aici.
Lynda iti fur si eu o  mornincoffee  puss
Azi termin cu caratul de la o casa la alta,va mai ramane pe maine sa termin cu curatenia,dar putin,apoi trebuie sa incep dincolo sa despachetez  spranceana
Va pup si va doreswc o zi mununata,plina de vesti bune.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1064 2013-12-13 12:06:08

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

chicot Rona...

chicot poate e asta ciclul cel deosebit

Kris puss ia cafea cu incredere. smile

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-13 12:06:40)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.