homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-55


#1027 2013-12-12 15:20:44

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi, da asa e, omu' cat traieste invata smile niciodata nu putem sti chiar tot, pentru ca nu ne intereseaza sau pentru ca nu ne este de folos

Lyinda puss sigur pun si la voi wink aici stau pana va iau pe toate la burtici


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#1028 2013-12-12 15:57:49

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Liynda, nu gandi asa, o sa fie bine  puss  Cu ajutorul lui DD poate chiar din ianuarie vei intra la burtici, mergem cu grupul noi happydance pana atunci, ne tinem companie una alteia si ne incurajam reciproc. Odata si odata trebuie sa se intample, si poate nici nu stim cat de aproape e momentul. Macar sa fim pozitive ca de reusit reusim. puss

Iulia, multumim ca ne astepti puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1029 2013-12-12 16:09:21

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, incep sa imi pierd speranta. puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1030 2013-12-12 16:13:37

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu trebuie, mai ales acum cand esti asa aproape de ovulatie, poate chiar azi se intampla si maine vei avea o surpriza puss nu te descuraja acum, ai asteptat atat de la ultima ovulatie, acum e momentul sa speri puss Hai ca o sa fie bine, ia sa vezi.  par


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1031 2013-12-12 16:23:43

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

puss stiu, Gabi. Ai atata dreptate...numai ca in fiecare luna astept si nu se intampla nimic.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1032 2013-12-12 16:54:39

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

lynda trebuie sa fii increzatoare,tu si noi,toate viitoarele aspirante si asa cum iulia nu ne paraseste asa vom face toate,ne vom sustine si incuraja. referitor l testele d ovulatie,iti recomand oview sunt cele mai bune,am folosit si minut si unele de la cora,fam care cred si dak era sa raman doar l ele probabil nici eu nu vedeam doua liniute.sunt 5intro cutie si km 24 ron cutia,dar iti indica f bn.eu am avut ovulatia confirmata d test,adik vineri pozitiv si samb nehatic,cu a doua linie mai pala si samb seara ovulatia,cu durerea specifica si dimineata temp crescuta.dak ma luam dupa testele celelalte imi dadeam seama probabil abia samb seara d la dureri dar asa am
stiut k urmeaza.
multumesc si ieri d rasp dar tehnologia mi-a fct o farsa si nu vedeam postat mesajul. mc:*
am avut o sapt full si ink nu e gata,abia astept ziua d samb sa dooormm
kristinik,multa sanatate si bea ceiut ca e buntz
eu nu stiu c sa zic...am avut o stare d somnolenta toata sapt,o necesitate d dulce in organism si km atat.imi tot verific sanii care sunt normali...nu imi dau nici un semn...
va pup p toate si o seara buna pusspusspuss

Ultima oara a fost editat de pisiraluk (2013-12-12 16:58:34)

Offline

 

#1033 2013-12-12 16:58:36

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

cum zice si pisi, incredere si iar incredere! e doar o chestiune de timp pana vine veste buna! smile cat despre oview, garantez si eu, au fost chiar bune, nu mai stiam cum le zice... sunt un pic mai scumpe, dar ca alternativa mai sunt si cele minut, care sunt ok si ele

va pup fetele puss iar merg la shopping, ieri n-am gasit nimic sa-mi placa


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1034 2013-12-12 17:06:31

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor, sunteti ataaat de dragute! puss Reusiti de fiecare data sa imi ridicati moralul. Si va multumesc pentru asta. Desi nu ne cunoastem personal.

Cat despre teste, am incercat si Oview si Minut....la mine nu s-au pozitivat nici alea lol Adica au fost tot asa....pe aprope, incat sa ma uit mai mult timp pana sa vad ca nu erau la fel ca intensitate. Acum, voi vedea luna asta. Poate Mosu' are mila de mine tongue


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1035 2013-12-12 17:15:26

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor, cred ca de la asteptarea asta , mintea o ia razna. E incredibil cum ajungi sa fii incat sa nu-ti dai seama daca e adevarat sau nu. de ieri dimineata am observat ca sunt cam balonata, am zis ca poate e de la mancare(am mancat paste). Azi de dimineata n-am putut manca nimic(nu stiu daca intr-adevar e greata) dar nu am putut decat sa beau decat suc natural. La pranz azi abia am mancat, mai mult fortat, la fel o senzatie de greata. Hai greata ca greata, poate o inventez eu dar azi am fost si mai balonata, merg la toaleta destul de des, cam la 2 ore simt ca trebuie sa merg. De 2 seri la rand ma trezesc noaptea(nu stiu din ce motiv) si apoi adorm la loc. Acum insa sunt ca un balon, simt ca imi pocneste burta.. o ia mintea mea razna? Si totusi stiu ca e prea devreme sa am simptome. Chiar le-oi crea eu pe toate? disperat Aa si am uitat, impreuna cu balonarea asta am si senzatii gassy dumbom

Am zis ca o sa astept cumintica, dar se pare ca nu imi reuseste... punish

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-12 17:17:55)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1036 2013-12-12 17:37:35

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

cred ca ne si inducem multe stari,creierul dicteaza fiecare miscare si stare a corpului.eu la baie oriqm ies d multe ori k si beau multa apa si e normal,balonata zic m-am simtit si eu dar avand pb cu iesitul l baie nu cred ca stiu exact senzatia d balonare,gaze am avut putin dar dau vina p ce mananc,sanii sunt cupa c si am perioade cand sunt mai goi mai plini dak slabesc sau pun p mine rpd cate 1 kg...si vreau sa ignor toate simptomele care pot avea si alte cauze....
gabi stai lini,important e sa fie bebita acolo si sa aflam sapt viit fara multe indicii
dimi knd am plecat l serv si mi-a zis sotul serv usor,eu am rasp multumim fara sa imi dau seama si el a fct cruce si a zis doamne ajuta sa fim doi rotfl

Offline

 

#1037 2013-12-12 18:42:49

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rotfl  rotfl  Ce tare i-ai raspuns Pisi rotfl


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1038 2013-12-12 22:03:13

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele.


Eu si azi am avut aceeasi temperatura:36.9. E a 6-a zi la rand cu temp asta. Am verificat termometrul, am crezut ca s-a stricat, dar la ora asta arata alta temperatura. E un grafic complet anapoda. Oare e normal? supa


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1039 2013-12-12 23:07:21

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ron,   ești răcită poate?


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1040 2013-12-12 23:14:27

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu sunt racita, Ano.  kram  De fapt, sunt in super forma.
  Imi iau pastilele obisnuite, plus mierea si scortisoara. Si ceai de papadie, cretisoara si codita soriocelului.

  Am tot analizat pe fertility, observ ca f multe din graficele cu flat temps, au si hipotiroidism la detalii. Ceea ce posed si eu. O fi asta explicatia. Am pe acasa si un termometru cu doua zecimale, dar e adus din state si e in Fahrenheit . O sa vad si maine care e treaba. Offf...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1041 2013-12-13 08:36:16

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor puss

Azi clar m-am desumflat supa  la cum imi arata temperatura de azi. Tind sa cred ca am ratat momentul si ca ovulatia poate a avut loc dupa data de 28, desi atunci am observat acea ridicare de temperatura, masurand-o o singura data. apoi la urmatoarele temperaturi s-a intamplat ceva. Prima data cand luam arata mai putin cu 0,2, apoi incercam inca de 2 ori si temperatura se mentinea asa cum am trecut in ff. Insa temperatura de azi am luat-o de 3 ori si de fiecare data a fost la fel adica 36,4. asa ca daca eu am luat in considerare temperatura ridicata pt ultimele 3 zile, si de fapt era cum arata pentru prima data pe termometru, am ratat momentul.  grater de fapt eu toata luna am considerat ca am ratat momentul supa

Luna trecuta, daca iau in considerare ziua de 28 ca fiind cea in care am ovulat, aveam temperaturi mult mai mari:supa:
Lynda, ai vazut, ti-a trasat linia puss  imi doresc tare mult sa ti se implineasca dorinta luna asta puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-13 08:45:36)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1042 2013-12-13 08:44:02

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neața,
Rona și ești sub tratament? Ca știam ca problemele de infertilitate pot fi de la probleme cu tiroida.

Gabi,  poate e scădere de implantare. Nu e nimic grav,  nu a scăzut sub linia mediana. Și eu am avut scădere de implantare,   nu mai știu ziua exacta DPO,  dar poți verifica ?n graficul meu din semnătura.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1043 2013-12-13 08:49:17

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mersi Anorien puss  asa e, am vazut si eu acum. Si m-am mai uitat pe niste charturi pe ff si au mai fost cazuri, chiar unele cu temperaturi mult mai joase decat a mea. Off, asa tare imi doresc sa fie bebita acolo...

Rona, imi pare rau ca nu te pot ajuta cu un sfat, dar pt ca monitorizez de prea putin temperatura, nu ma simt in masura sa zic ceva. Iti doresc numai bine insa si sa fie asa cum iti doresti tu puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-13 08:52:21)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1044 2013-12-13 08:51:14

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor:*
eu plec la bv am un examen,sper k bv sa imi poarte noroc cum i-a purtat di iuliei dak nu ma insel.
gabi stai lini,u ti-ai facut treaba,aqm asteapta chiar dak e cruda asteptarea,organismul lucreaza diferit,sa dea domnu sa fie cum a zis anorien.
o zi buna la toate pusspusspuss

Offline

 

#1045 2013-12-13 09:02:28

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Bafta la examen Pisi puss Bv e orasul meu de suflet, acolo am facut facultatea timp de 3 ani.. amintiri frumoase. Sper sa mai ajung candva pe acolo


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.