homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-59


#1103 2013-12-14 19:49:49

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi puss pe mine nu m-a durut spatele, nici nu ma doare, dar mai in tinerete, inainte sa incep AC, ma durea spatele inainte de cm si durerea era jos, ma dureau salele, vorba lu bunica..apoi multa vreme ma dureau picioarele big_smile cred totusi ca durerea e localizata in partea de jos a spatelui


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#1104 2013-12-14 23:13:36

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor,


Nu vi-am mai scris de ceva vreme dar v-am mai citit.
Eu nu am vesti bune, am facut 10 teste de ovulatie minut, 10 zile si in cele 5 minute nu s-au pozitivat nici unul.
Pe unele le gaseam dupa cateva ore pozitive dar nu e ok , ca pe ele scria ca rezultatul
se citeste in 5 minute.
Temperaturi mici, azi a fost cea mai mare 36,5. Se poate sa fie ovulatia la temperatura asa mica? Astazi am constatat si mucus egg in cantitate mai mare.
Sper sa fie asa, ca testele de ovulatie m-au demoralizat complet.
Azi sunt in ziua 20 de la menstruatie.....
Fetelor dragi prin cate trebuie sa trecem si noi.
Va pup si de Craciun si Anul Nou sa avem toate doar vesti bune.

Offline

 

#1105 2013-12-15 01:14:18

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna seara fetelor puss
si eu cu treburi de-ale casei, servici, barbatel, etc, nici nu apuc sa va citesc si nici sa mai scriu, dar mai intru si eu furish pe la voi smile
Zburlici, ovulatia are loc atunci cand temperatura scade semnificativ in comparatie cu alte zile si in urmatoarele zile se instaleaza temperatura inalta care tine cel putin 3-4 zile, asta din ca stiu eu, daca te ajuta cu ceva poti sa te uiti la graficul meu (linia rosie verticala este data de ovulatie la mine), da totusi ne-ar ajuta graficul tau ca sa putem zice mai exact... wink
Ionela, si noi am fost la Bucovel acu 3 ani, foarte frumos acolo si e asa o liniste, parca ai fi rupt de civilizatie smile savureaza timpul de acolo si tine burtica in cald si din partea mea o urare pt viitorul buburuz puss
la mine totul pe vechi, suntem in perioada de asteptare, ma bucur in schimb ca macar temperatura nu scade big_smile

fetelor, tre sa ne luam toate de maini si sa ramanem insarcinate si go to the ""burtici"" big_smile goodluck


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#1106 2013-12-15 10:32:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Svetlana, multumesc puss , sper sa fie bebe pt ca nu am nici un simptom ca mi ar veni uratii
Azi merg si eu pe partie, vreau sa cumpar niste magneti, si apoibstau la un ceai cat se da al meu cu placa. Va pup, ne citim cand ma intorc

Offline

 

#1107 2013-12-15 11:51:31

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor puss

Ionela, ma bucur ca simptomele au disparut, dacacazi e a doua zi de intarziere inseamna ca maine te asteptam cu vesti puss  majoreta

Pisi, tu cum te mai simti? puss vad ca a urcat mukt temperatura, doamne ajuta sa fiti 2puss goodluck ai mai avut asa temperaturi ridicate sau e prima data?intreb si eu pt ca nu stiu daca in fiecare luna dupa ovulatie trebuie sa fie la fel.

Rona, abia asteptam si de la tine update happydance

Va pup pe toate fetelor puss nu mai dau nume ca mi.e ca uit pe cineva chicot

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-15 11:54:07)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1108 2013-12-15 12:10:19

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata gabi.nu am mai avut ca azi dar e prima luna d luat temp,m-am speriat putin knd am vazut dimi cat e,acum astept si sper sa fim doi.oriqm durerea d spate nu m-a lasat,nu stiy c am,cand intorc capul stg dreapta ma inteapa in coloana...
Ionela t asteptam cu vesti bune
O duminica frumoasa la toate pusspusspuss

Si graficul tau arata bn tare gabi,iti doresc si tie uj bebe mic acolo puss

Ultima oara a fost editat de pisiraluk (2013-12-15 12:12:06)

Offline

 

#1109 2013-12-15 12:35:57

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, poate ai stat undeva in curent si de asta ai simptomele astea mai ales cand iti intorci capul puss sa ai grija de tine, incearca sa te protejezi mai bine in perioada asta rece puss pot sa te mai intreb ceva? De obicei aveai simptome inainte sa vina uratii? Acum de exempku cum te simti? Mie imi lipseste durerea de sani pe care am avut.o inca din ziua 25 pana in ziua 30 sau 31. Una din astea 2, treb sa ma uit pe ff ca sa fiu sigura. Am citit ca asta e dintre cele mai importante semne.. nustiu
Ms pisi puss , sa vad cum va iesi testul duminica viitoare cesafac

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-15 12:42:22)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1110 2013-12-15 14:42:15

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele puss pe toate

Ionela majoreta iti tin pumnii sa fie macar la tine bebe. Gabi majoreta si tie iti tin pumnii!!! Pisi majoreta si tie iti tin pumnii! Arata super graficul tau si da , e ok sa iti urce temperatura smile

Cat despre mine, graficul meu a luat-o razna. Ieri, cred ca termometrul imi ramasese fara baterie...i-am schimbat-o azi, insa....surpriza sad temp este sub linie..... cred ca totusi nu am ovulat inca sad Sunt destul de deprimata azi, incat nu ma pot concentra la nimic. Sper ca voi sunteti mult mai ok ca mine....mi-e psihicul la pamant!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1111 2013-12-15 15:23:55

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Linda puss

In cazul asta Linda, munciti in continuare, cine stie, poate ovulezi mai tz luna asta:-?? puss teste de ov ai mai facut?
Nici eu nu sunt prea ok astazi, nu stiu de ce nu ma potolesc odata si sa astept ca tot omu'  punish
Sa fiu sincerca, nici eu nu sunt multumita de grafic, trebuia sa creasca mult mai mult temperatura, se mentine atatea zile numai la un nivel, nu mai stiu ce sa zic supa

Maine o sa fie o zi mai buna Lyinda puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-15 15:27:49)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1112 2013-12-15 16:49:17

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Am gasut o farmacie oe partie, mi am luat test si e negativ. Ori am ivulat mai tarziu ori m am dereglat. Azi am 30 zile de la ultima menstra

Offline

 

#1113 2013-12-15 18:31:40

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela puss imi pare rau de test, poate nu e chiar unul sensibil, daca tot n-au venit uratii mai sunt sanse! Bucura-te de odihna si poate acasa e cu noroc! goodluck


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1114 2013-12-15 18:39:05

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, nu stiu cat e de sensibil, cert e ca e negativ. Nu mi au venit uratii si nu mai am nici un simptom, fata de sapt trecuta cand ma indoiam de durere de burta si de spate. Mai repet marti dim. Si daca e tot negativ inseamna ca m am dereglat rau. Sau poate am ovulat mai tarziu, dar cat de tarziu?
Aseara imi pupa al meu burta...grater(

Offline

 

#1115 2013-12-15 18:50:47

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara, fetele mele

Off, Ionela, supa Poate totusi ai ovulat mai tarziu. Tu nu ai facut nici teste de ovulatie, deci nu stii clar.

Eu sunt in z 12, nu m-am testat. Nu am curaj. Ma tin tare, incerc sa ma tin tare. Simt ca sunt aproape de limita. Azi au venit colindatorii si am izbucnit in plans. Mi-e rusine de mine...si de slabiciunile mele. Lupta asta crunta mi-a furat inocenta. Eu nici macar nu-mi mai pot imagina cum e sa fii mama. Cum e sa fii insarcinata. Cum e sa speri...Va invidiez pe voi, fetele inca la inceput de drum, care va legati de fiecare simptom. Pentru voi, exista speranta...Offf,

Va pup pe toate.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1116 2013-12-15 18:55:53

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sper rona sa fi ovulat mai tarziu. Desi corect, testul se face la trei saptamani de la contactul cu risc, ori eu cred ca am ovulat in 29noimbrie, ar trebui sa fac test pe 19, daca socotesc eu bine, sau pe 21, daca am ovulat in ziua 16, si nu 14.

Si eu plang mereu de sarbatori, pentru ca nu stiu cum sa ma mai impart, si cu mama, si cu tata, si cu socrii, si la mine acasa...deloc nu mi priesc zilele alea. Sper ca anul acesta sa fie altfel  hjarta

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-12-15 18:58:19)

Offline

 

#1117 2013-12-15 19:05:07

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off, Ionela, eu plang pentru ca nu mai am cum sa ma impart. As da orice sa-mi mai vad parintii macar o data. As da orice pentru o mangaiere de la mami si un zambet de la tati...

Va pup, fetele! Ma retrag ca-s cam deprimata azi.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1118 2013-12-15 19:07:27

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off rona grater e tare greu, dar trebuie sa razbesti, pentru tine, pentru familia ta, pentru bebelusul ce va veni.

Offline

 

#1119 2013-12-15 19:08:17

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Of, fetelor sad as vrea sa gasesc exact cuvintele potrivite, dar e greu, stiu ca e greu, insa nu imposibil! Rona puss imi pare asa de rau sad dar ai incredere ca va fi bine! Poate sarbatorile vor aduce minunea!

Ionela puss mai sunt si teste care se fac dupa ceva mai multe zile de intarziere, cine stie, poate asta era unu de genul asta! Iub al meu nici acum nu indrazneste sa mangaie burtica smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1120 2013-12-15 19:12:46

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara dragelor:*
Gabi scuze ca iti rasp asa tz dar am iesit prin oras.sanii...azi simt o sensibilitate la sfarcuri.eu am si sanii mai mari si imi e greu sa ii apreciez knd sunt mai grei,durerosi insa nu sunt.
Inainte de a lucra l bebe nu bagam d seama nici un simptom,adik nu aveam nimic sa imi dea d gandit k imi vine.inda acum de cand sunt atenta l tot,am avut luna trecuta dureri p laterale si sanii putin umflati vreo 3 zile apoi s-au lasat si nu ma mai dureau si mi-am dat seama k nu e bebe.stiy k sanii sunt cel mai bun indicator...sa vad ce se intampla sapt asta
Offf fetelor nu mai fiti asa tristute chiar dak e greu...

Offline

 

#1121 2013-12-15 19:12:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Poate iulia. Oricum sunt dezamagita, tot citesc ca se pozitiveaza la alte fete cu nu stiu cate zile inainte de venirea,menstruatiei, si eu n am nici o umbra la trei zile de intarziere.
Sper sa fie bine, si sa fie bebe. Al meu ma tot intreba aseara...si...o sa avem un bebelus? Raspunsul se pare ca e nu. sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.