homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-60


#1122 2013-12-15 19:17:10

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Inca nu stii sigur, ionela! Pana nu vezi rosu, nu e totul pierdut puss
Pisi puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#1123 2013-12-15 19:24:05

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu e totul pierdut, dar nici prea optimista nu mai sunt.  categoric pana nu vad rosu un gram de speranta mai am. Dar in acelasi timp ma tem sa nu ajung la cicluri din alea lungi, de zeci de zile si sa nu mai stiu cand ovulez, macar cu aproximatie

Offline

 

#1124 2013-12-15 19:40:40

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu nu cred sa se intample asta, la mine dereglarile nu au dus la asa ceva, s-a reglat la 28 de zile..si am avut doar 2 dereglari smile daca pana acum nu ai patit, de ce sa se intample de acum in colo


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1125 2013-12-15 19:47:33

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara dragele mele puss  Va pup pe toate ca tare dor mi-a fost de voi toate puss  puss  puss  puss
Ioana  pentru Iulia am tinut pumnii stransi si a fost  bebe ,de data asta tin pumnii stransi bine pentru tine ca sa vii si tu cu vesti bune,bune.Sa dea Domnul sa fie II rugaciune
Nu am mai intrat zilele astea ca de vineri ne-am mutat in sfarsit in casa noua si am fost fara net pana acum.Aici e super dar inca mai am o groaza de facut...aseara am tras o cearta groaznica cu sotul...oare din ce cauza?????soacra mea.... box ...dar a trecut...mai rau e ca m-am cam saturat de lucrurile astea si nu mai stiu cum sa le abordez..... grater Nu vreau ca relatia nostra sa se deterioreze din cauze externe dar simt ca ceva trebuie schimbat daca nu,nu ajungem departe asa....Altceva ce sa va spun...pentru moment nu am facut nici un test...nici nu am apucat sa le caut nici nu am simtit nevoia...nu simt sa am nici un simptom de sarcina...saptamana asta la inceput am avut mult mucus egg dar acum nu mai am,din contra e secretienormala deci mai mult inclin sa cred ca din cauza avortului de luna trecuta cm  e divers,acum astept pana saptamana viitoare cand ar trebui sa vina rusii(cam la  2 saptamanii de la mucus egg vin rusii normal)si daca inca nimic voi face un test.
Abia asteptam sa reuseasca sa bage netul sa va aud
Va pup dulce si sa aveti o seara placuta.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1126 2013-12-15 20:24:35

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kriss puss chiar ma gandeam daca ati terminat cu mutatul, bravo! Nu prea-i buna cearta din cauza soacrei, barbatii rup mai greu cordonul ombilical si orice ai face nu reusesti decat sa te enervezi..si la ce bun?!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1127 2013-12-15 20:59:55

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor, am revenit si eu hopsieu

Kris, imi pare rau pt ce ti se intampla, mai ales cand intervine cineva stiu ca e f stresant. Incearca sa fii tare, sa nu va strice altii casa. puss
Off Ionela, nici nu stiu ce sa iti zic sa te simti mai bine puss mai lasa timp(stiu, tocmai eu zic asta cand nici eu nu mai am rabdare) puss

Rona, draga mea, nu zice asa, poate deja e bebita acolo si tu nu stii puss maine e 13 dpo, fa.ti curaj si poate ti se va implini cea mai mare dorinta puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-15 22:40:23)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1128 2013-12-15 21:30:05

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offf Doamne asa m-am saturat de anumite persoane,mai ales de cele care nu isi vad de viata lor,in plus eu sunt una care pune toate prostiile la inime,nu reusesc sa nu fac caz.
Iulia da in sfarsit ne-am mutat dar maine trebuie sa termin dincolo curatenia ca trebuie sa predam apartamentul,apoi aici mai am o groaza de cutii de golit...azi am reusit sa fac si eu un dus si abia am gasit ceva haine ca habar nu am pe unde sunt puse chiar daca am scris pe ele ce contin.Tu cum mai esti? bebe mic al tau e bine? puss
Gabi am ceva timp de cand ma lupt cu familia lui...avem 6 ani de cand suntem impreuna si aproape 2 de cand suntem casatoriti,eu acusi 33 de ani si el 32(e mai tanar cu 1 an decat mine chicot ,dar asta nu conteaza) iar parintii lui(mai ales mama) nu vor sa constientizeze ca noi suntem o familie care are regulile ei,stilul ei si drepturile ei si de acolo pleaca totul...nu stiu cum sa ma mai comport....cu indiferenta nu am rezolvat nimic,cu impunerea nici atat ca incepe sa spuna....fetita da si eu.....si tot asa.Am ajuns sa nu mai stiu cum sa fac si ce sa fac...sper in mai bine pe viitor si atat.
Eu va pup ca ma bag in pat ca sunt franta si ne mai auzim maine dupa amiaza cand ajung acasa
O saptamana buna la toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1129 2013-12-15 21:51:58

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, nu prea ma pricep eu la sfaturi din astea, voi sunteti mult mai experimentate decag mine dar e nevoie de mult timp si vorba dulce asftel incat sa.l faci sa inteleaga ca cea mai importanta e familia voastra. Voi sunteti un suflet impreuna si trebuie sa nu lasati pe nimeni sa intervina intre voi, trebuie sa aparati ce e al vostru, dragostea si sintelegerea dintre voi. Stiu ca e greu sa nu pui la suflet, dar fii tu mai barbata si nu suferi din cauza altora puss tot binele si intelegerea din lume v.o doresc puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1130 2013-12-15 22:20:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sincera sa fiu nu reusesc sa mai inteleg ce se intampla...De cand a venit socrul meu la noi si a inceput cu injuraturile parca ne merge divers in casa...poate sunt eu mai credinciasa si cu frica de anumite lucruri dar vad ca de fiecare data cand vine cineva la noi in casa si incepe sa injure de diablo  noi nu mai avem pace,incepem cu certuri...Nu ma luati in ras dar maine daca reusescam sa dau cu aghiazma mare prin casa,fiind si casa noua,poate va fi mai bine ca asa nu imi place....da pot spune ca apoi sotul si-a cerut scuze pentru cearta iscata dar nu asa se rezolva aceste lucruri si de asa sunt asa confuza si nu stiu cum sa rezolv situatia asta creata intre noi si care dureaza de ceva timp....sper ca timpul le va rezolva pe toate.
Noapte buna dragele mele. Va pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1131 2013-12-15 22:23:37

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off kris nu cred k rade nimeni d tine.fa ceea c crezi u k trebuie k sa fii linistita.si intr-adevar cand orice faci,faci cu dumnezeu in suflet si in minte sigur lucrurile merg bine.
Somn usor dragutzelor,va pup p toate puss

Offline

 

#1132 2013-12-15 22:32:44

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia, si la mine a fost mereu la 28zile maxim. Luna trecuta am avut la 24,dar nah, am luat opt ani pastile, tind sa cred ca m am dereglat. Dar Doamne ajuta sa fie bebe

Offline

 

#1133 2013-12-15 23:09:11

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna,

Am reusit sa imi pun si eu semnatura cu grafic dar nu inteleg nimic din el:(
Cred ca nu am ovulatie luna asta.... grater

Cand va citesc imi dau seama ca toate simtim la fel , parca vreau sa va zic lucrurile
ce le aud de la voi.
Rona, Ionela o imbratisare  par  O sa fie bine, trebuie sa fie bine.
In rest va pup pe toate si abia astept vesti bune de la voi.

Offline

 

#1134 2013-12-15 23:39:41

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Zburlici puss inca mai e timp. Mie imi arata ca am ovulat in ziua 28. Nu renunta puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1135 2013-12-16 08:50:41

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neataaaaa smile
Imi este somnic:) Studiez graficul, azi fata de ieri a crescut temperatura cu doar un grad.
Ieri iar a fost din abundenta mucus egg, azi nu am verificat:))) Mai spre seara o sa ma uit.
Sper sa tot creasca temperatura....
Gabi si tu ai ovulat mai tarziu, asa ca nu imi pierd speranta par
Va pupic

Offline

 

#1136 2013-12-16 09:07:27

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

cascat  neata fetelor puss  cum suntetk azi? Eu am ajuns la munca si suntt f sleepy cascat
Inca putin pana la Craciun happydance
Are cineva vreo idee daca e normal sa se mentina aceeasi temperatura mai multe zile la rand? nustiu

Va pup pe toate si sa incepem cu forte proaspete saptamana asta dance  puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1137 2013-12-16 09:39:08

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata, Gabi! Neatza, fetelor! Cate o mornincoffee ? Poftiti mornincoffee mornincoffee mornincoffee

Gabi, stai linistita. Graficul arata super. Chiar poti spera ca e sarcina. Poti studia graficele mele....am avut si eu temperaturi plate smile Este ok. Stai linistita. Este ok chiar si temperatura scazuta de aum 3 zile. Poate fi implantare, desi se pare ca nu sunt suficiente studii care sa arate ca exista intr-adevar asa numitul "implantation dip". Dar, graficul e suuuper!!! La mine arata foarteee ciudat. Sunt sigura ca nu am ov inca, sad desi nu am mai avut de mult ovulatie tarzie....dar cine stie....oricum se pare ca sunt scoasa de pe lista mosului smile Poate de anul nou. Teste de ov nu am mai facut, deoarece am crezut ca am ovulat .... dar ... surpriza!!! smile Acum prestam in continuare lol


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1138 2013-12-16 09:52:05

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu iti pierde increderea Lynda puss  am zis noi mai i  urma ca nd ducem de manuta l burtici. Asa o sa fie, ia sa vezi puss trebuie sa aiba loc si ovulatia, sunt sigura puss doamne ajuta sa fie bebic rugaciune  nu vreau sa zic prostii dar de ieri am avut o stare de greata toata ziua. Azi noapte am adormit la 2 din cz unor greturi mari, simteam ca vomit in  orice clipa. Azi sunt la fel, sunt la munca acum si mi.e frica sa nu  acklad  iar sanii Lyinda  wow sunt f umflati si durerosi. Simptome ca mi.ar veni nu am deloc, oare sa incep sa sper mai mult? Mi.e frica sa nu fiu dezamagita apoi  cesafac

Azi din  pacate te refuz cu cafeaua Linda dar vin  cu un ceai cald si acrisor. mornincoffee  Te pup si iti doresc ovulatie cat mai rapida big_smile

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-16 09:54:33)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1139 2013-12-16 10:02:57

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, mai ai rabdare 5-6 zile smile In weekend poti incerca un test. Poate e de bine wink Desi nu stiu daca starile de greata asa devreme sunt cauzate de o sarcina. Daca e sarcina, implantarea abia are loc...sau poate a avut wink Iti tin pumnii majoreta ...si mai ai rabdare macar pana duminica. Sigur vei vedea II

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-16 10:03:35)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1140 2013-12-16 10:12:54

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete cucuiete puss
Gabi eu la ff am vip cred o luna si e o chestie cu analise si apoi pregnacy monitor si akolo in fctie d temp si altele iti da de la o zi la alta posibilitatea d a fi insarcinata.azi am 40 pct.doamne ajuta l toate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.