homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-62


#1160 2013-12-16 20:19:02

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela puss poate ai ovulat tarziu goodluck sa fie asa!

Kris puss tu cum esti? Tot fara rusi!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#1161 2013-12-16 21:00:48

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Poate iulia, nu stiu. As face un beta, dar nu prea mi e usor sa ma intep. Mai astept. Pana la sf sapt.ar trebui sa stiu daca e alba sau neagra.

Offline

 

#1162 2013-12-16 23:06:24

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

cris8 a scris:

Rona, nu trebuie sa iti fie rusine de nimic. Stiu cum e, am varsat lacrimi multe si eu...e normal sa plangi, nu poti fi mereu cu zambetul pe buze in conditiile astea. Stiu cat de crunta e lupta asta, stiu cum e sa nu iti mai poti imagina macar cum ar fi sa fii insarcinata, sa ti se para un vis de nerealizat sa fii mama. Stiu tot ce simti acum, draga mea...si imi pare extrem de rau ca treci si tu prin tot ce am trecut eu. supa  Dar uite, ca desi nu mai imi puteam imagina asta, acum cineva imi spune "mama". Am plans in hohote cand mi-a spus prima data, inainte de Mos Niculae.. Plangi, descarca-te, dar stergeti lacrimile si mergi mai departe, pt ca la capatul acestei lupte grele te asteapta copilul tau! Nu te lasa prada disperarii, crede-ma ca se poate! Hai sus, bebele tau are nevoie de o mamica puternica. puss

Off, Cris, iti multumesc mult pentru cuvintele bune. Ma inspira si ma emotioneaza de fiecare data povestea voastra...Imi doresc atat de mult sa pot povesti si eu la fel ca tine intr-o zi.... Si simt intr-un fel ca momentul acela e aproape, atat de aproape ca mi se face frica deja.
  Astept sa vina cm-ul si sa programez histeroscopia....Apoi incep diphereline si dupa urmatoarea menstra, intram in linie dreapta cu stimularea. Nu-mi vine sa cred ca vorbesc despre mine acum. Nu-mi vine sa cred ca ma pregatesc de FIV...
Te imbratisez, surioara de suferinta...

Pupici la toate fetele! Noapte buna!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1163 2013-12-17 07:20:21

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor.deja cred ca incep sa ma desumflu,vad ca temperatura imi scade....pe zi c trece,putin cate putin...stie cineva k nu am reusit cum sa ii dau charturi k alea mele care au fost ok???eu in fiecare dimi mi-am luat temp la aceeasi ora indif c zi era,la 6.30....si observam k at knd adormeam si dak o luam iar era diferita,mai mica sau mai mare,nu am fct o regula.
O zi buna va doresc puss

Offline

 

#1164 2013-12-17 08:31:18

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor mornincoffee
Pisi, temperatur inca e buna, mie asa mi se pare, iti vor rasp si fetele si o sa itispuna ca e bine puss
Si la mine a scazut plus ca am niste dureri de burta cand si cand ca si cun mi.ar veni.(au inceput de aseara) Insa mucusul e f mult dar nu stiu ce sa cred. Ma astept sa.mi vine, nu cred ca e bebita. Poate si sanii m.au durut dkn cz ca treb sa.mi vina. Insa nu stiu cu cat timp inainte trebuie sa scada mucusul in cantitate inainte sa imi vina. O parere mi.ar prinde bine.  Inca sunt f gassy de fiecare data dupa masa. Nu stiu daca are legatura insa cesafac  sad

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-17 08:35:22)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1165 2013-12-17 09:16:27

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor!
mie mi-e greata si am o senzatie de ''curgere''. cred ca e pe drum menstra mea. aveam de gand sa fac beta azi dar nu are sens sa ma intep. mai bine cumpar 1 test lol ca ala nu doare asa tare big_smile

Offline

 

#1166 2013-12-17 09:37:23

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete,

Rona, stiu ca ti se pare groaznic ca ai ajuns la FIV, dar pt noi asta este solutia. Si mie mi-a fost groaznic de teama de FIV, nu de procedura in sine, ci ma ingrozea gandul ca am ajuns la ultima solutie...si ca daca nu imi reuseste, nu stiu ce sa mai fac... Dar trebuie sa fii optimista, sansele de reusita sunt destul de mari, trebuie sa pleci la drumul asta cu toata increderea. Cand vei incepe stimularea, sa te gandesti permanent ca este luna in care vei ramane insarcinata, eu numai asa ma gandeam. O sa fie bine, TREBUIE!!! Abia astept sa imi dai vestea minunata! Si daca ai vreo intrebare/nelamurire ref la procedura, trimite-mi mail si iti raspund imediat, caci pe forum nu intru mereu.. Iti pot da si nr meu de telefon pe mail, ma poti suna oricand. Hai ca am si eu emotii pt tine, imi amintesc de FIV-ul meu ca si cum a fost ieri...cel mai greu va fi in perioada de asteptare de 2 saptamani, vei trece zilnic de la agonie la extaz, e greu tare atunci...dar va veni un mare beta pozitiv si atunci vei simti ca a meritat totul. Hai ca sigur vei reusi, stiu eu smile Te pup, capul sus, viitoare mamica!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1167 2013-12-17 09:54:38

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neatza, fetelor! puss pe toate

Rona, capul sus! Iti tinem pumnii, toate!! Anul 2014 va fi special, pentru tine puss
Ionela, si tu, capul sus! Si daca nu e acum, va fi luna urmatoare! puss Ne stresam prea tare pe acest subiect. Eu sunt terminata de 2 zile, si am luat decizia sa ma calmez si sa stau calma. Nu e luna asta, va fi luna urmatoare! Chiar daca ma apuca cateodata disperarea. puss
Pisi, e ok sa iti si mai scada temp. Am vazut grafice si cu sarcina confirmata in care temperatura oscileaza. Pana nu vezi rosu, nu dispera. puss Este valabil si pentru tine, Gabi puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1168 2013-12-17 10:11:29

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele. mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
Azi sunt si eu cu voi la  mornincoffee .De ieri mi s-a intors iar raceala si vad ca e si mai puternica asa ca de azi incep cu medicamente ca nu se mai poate asa.Rusii nu au venit nici acum prin ograda mea dar nici semne nu sunt ca ar fi  bebe ,din contra mai mult dupa acele zile de mucus simt ca si cum corpul s-ar pregati de ei,mai astept cateva zile si voi vedea.
In ultimul timp tot m-am mai plans pe la voi referitor la soacra mea,acum va spun o faza de ieri care m-a lasat masca,ori sunt eu exagerata ori e ea care e dusa total cu capul....duminica vorbisem cu totii ca ea va pleca la sfarsitul lui ianuarie acasa pentru o luna si daca vrea ma voi duce eu in locul ei,totul bine pana ieri cand imi spune ca vrea sa plece in primile zile ale lunii.
Eu:-Cum la inceputul lunii,ca fusese vorba la sfarsit,pentruca pe 17 ianuarie avem musafiri care vin din Romania?
Ea-Nu are nimic ca deja am vorbit cu mama ei(a persoanei care trebuie sa vina) si a spus,stai linistita ca vorbesc eu cu copii sa nu mai vina si nu vor avea ce face decat sa inteleaga situatia
Eu-(in gand)Ati inebunit????Va bagati in treburile nostre?
   -(o intreb)Dar oamenii aia au cumparat bilete de avion,la low cost si nu mai pot da inapoi ca pierd banii,nu se poate face asa.
Ea-Atunci se vor descurca ei,se vor duce ei pe undeva!
Eu- va  yikes Pai cum ei au luat bilete sa vina la noi si sa vina si sa descurce,sa se duca in alta parte?
Ea-Pai daca voi ati fost pe la ei asta nu inseamna ca aveti neaparat datorie ca sa vina la voi.....
Cam asta a fost in mare dar pur si simplu am ramas muti si eu si sotul cum 2 mame la peste 50 de ani si cu copii care au familiile lor nu reusesc sa isi vada de viata lor ci fara sa iti dai seama se baga cu forta in casa ta.
Scuzati offtopic dar nu stiu cum sa mai fac sa o scot din casa mea ca tare a inceput sa ma roada atitudinea ei fata de noi.
Va pup si va doresc o zi buna.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1169 2013-12-17 10:16:54

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris puss nu stiu ce sa iti zic. Eu intotdeauna, in toate relatiile mele, am stat departe de mame..si de la inceput le-am impus si iubitilor sa faca la fel...poate ca par egoista, dar in felul asta nu am ajuns la discutii sau alte treburi. Iar iubi acum, am noroc sa fie un barbat ce se poate lipsi de "imbratisarea" mamei. Ea nu ne cicale si isi vede de viata ei. Chiar nu stiu ce as putea sa iti spun si cum sa reactionezi. Decat sa ai putere si rabdare...multa ! Te imbratisez si te puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1170 2013-12-17 10:24:36

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Noi am ramas muti ca de data asta nimeni nu a stiut nimic,totul a fost facut pe la spatele nostru de mama lui si mama persoanelor care trebuie sa vina la noi.Oricum de data asta a facut-o prea lata si aseara sotul meu a pus-o putin la punct dar sunt sigura ca nu va dura mult acest lucru ca asa e ea facuta. Si mai spune de multe ori ca ea nu vrea sa faca cu noi cum a facut soacra ei cu ea...apai fiinta tu poate esti mult mai rea decat ea.
puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1171 2013-12-17 10:36:50

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, asa e ea, felul ei. Poate ca ar fi bine sa aveti o discutie toti trei in care sa ii explicati ca ceea ce face ea, va deranjeaza si va afecteaza in mod direct. Probabil nu o face cu rautate, poate nici nu isi da seama ca ceea ce face poate afecta pe cineva. Asa era si bunica mea, in discutiile cu fiica ei (adica mama) si sotul (adica tata). Se ducea peste ei, le schimba planurile fara a-i consulta...chiar din dorinta de a-i ajuta m-a luat pe mine si pe sorm-ea cea mai mica la ea sa ne creasca pentru perioada cat mama isi termina facultatea. Noi suntem 4 frati, si s-a gandit ca ii e greu mamei cu 4 copii. Deci, a facut-o din dorinta de a-si menaja fiica....insa, s-a atasat atat de mult de noi si de ideea de a avea 2 copii, incat nu a mai vrut sa ne duca inapoi. Si de aici au inceput dicutii....mamei i-a fost teama sa isi impuna punctul de vedere, tata a preferat sa stea deoparte ca e soacra-sa....anii au trecut si bunica a continuat sa se bage intre ei....nu vreau sa continui mai mult....ideea e ca eu chiar cred ca trebuie discutat, cand ceva din exterior intervine in relatie..puss

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-17 10:38:22)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1172 2013-12-17 10:38:57

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata dragutelor puss
kris, eu nu ma pot abtine, pt mine e o tema preferata, soacra-mea se teme de mine si ma intreaba retete de mancaruri preferate ale fiului sau big_smile
kris, dar nu se poate combina? sa plece ea acasa, in Ro, si prietenii sa vina, bine ziua vei fi ocupata si seara stati cu ei la un vin, dar ei isi vor vedea de vacanta si excursii wink
kris, in tema soacrei eu sunt expert, adreseaza-te puss

eu noutati nu am, de aceea va pup pe voi tare tare puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#1173 2013-12-17 10:42:19

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, eu as lua legatura cu prietenii respectivi si as merge in continuare cu planurile noastre. Chiar daca vin, cum zice si Svetlana, va vedeti seara, oricum ziua sunt si ei prin oras, viziteaza, se odihnesc, etc.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1174 2013-12-17 11:12:27

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pana la urma planurile au ramas cam la fel ca aseara sotul a sunat-o si i-a spus ca daca nu ii convine ca eu o pot inlocui doar la sfarsitul lui ianuarie sa caute pe altcineva ca noi nu ne facem de ras dupa ce am dat cuvantul nostru. Nu as putea face asa ca al meu ar lucra ziua si ei ar fi singuri daca as pleca si eu si cum nu au fost niciodata in Italia nu cunosc nici zona si nici limba.
Oricum zilele astea trebuie sa luam legatura cu ei ca sunt sigura ca mama lor le va spune asta si nu vrem sa creada ca a plecat discutia de la noi sa fim noi ce ne facem de ras.
Offff da femeile astea la o anumita varsta isi pierd oare mintile? Pai daca era sa fie mama mea care sa imi planifice viata pe la spate cred ca ma suparam foc pe ea,poate sunt eu mai indipendenta caracterial si ai mei cunosc asta si de aceea nu se baga dar cred ca odata ce suntem o familie nu mai suntem copii sa vina altul sa ne impuna ce sa facem,sau mai bine,odata ce noi vorbisem ca sa facem un lucru de ce nu ai spus noua intai cam ce ai vrea sa faci ca sa afli parerea noastra apoi te duci mai departe daca suntem de accord.
Svetlana referitor la mancaruri sau altele in privinta fiului ei eu nu stiu nimic,dar sa vezi cum ii pune in farfurie,cand suntem impreuna,cate ceva si el in momentul ala ii spune mama dar mie nu imi place asta de ce imi dai?Si ea da cum ca iti placea!Si eu rad in sinea mea ca daca spun ceva spune ca lui M.ii place sau nu si cand colo e invers dar nu vrea sa inteleaga ca dupa atatia ani am ajuns sa ii cunosc gusturile  sau placerile si ca el nu mai este puiul mamei.
Cu sotul am vorbit despre asta de multe ori si a mai incercat si el sa o mai potoleasca in lucrurile astea dar vorbesti cu peretii sau in celalalt caz se enerveaza ea si incepe sa spuna ca l-a crescut si cu tot greul l-a adus unde este,etc,etc, deci nu vrea sa taie cordonul ea in primul rand.
Nu stiu daca isi da seama sau nu de ceea ce face,dar stiu ca se baga si in relatia fiicei ei...de multe ori si ei se certau din cauza ei,odata chiar au ajuns sa vorbeasca de divort si ea de colo-pai asta e,daca nu se poate imi voi luat fata si nepoata si vor merge in Ro..pai tu ca mama nu incerci sa aplanezi lucrurile?Faci sa fie si mai rau?Daca nu stai in banca ta si lasa-i sa faca ei daca nu ai o vorba buna,nu pune paie pe foc.
Hai ca azi am scris un roman bazat pe realitate,cine vrea sa editeze sa ma intrebe de consensuri rotfl2
Va pup pe toate

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-12-17 11:15:56)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1175 2013-12-17 14:01:54

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor,vreau sa ma testez maine dimineata.. sunt numai cu mintea acolo. Maine as fi 10 dpo. sm

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-17 14:04:06)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1176 2013-12-17 14:28:07

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, draga mea, eu zic sa te mai abtii macar pana in 12dpo. E posibil sa iasa negativ la 10 dpo si sa fii dezamagita. Nu te supara pe mine. puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1177 2013-12-17 14:33:30

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nu ma supar Lyinda,  dar asa de greu imi e sa astept grater toate gandurile pe care mi le fac pur si simplu ma coplesesc. cesafac si eu vreau sa mai stau dar e asa ca un impuls si apoi stiu ca.mi va parea rau:(


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1178 2013-12-17 14:36:38

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Macar pana in 11 dpo asteapta si cumparati un test sensibil. Eu vorbesc rotfl fac asta in fiecare luna...in 10 dpo fac cate un test rotfl2 numai ca la mine negativ a si ramas negativ. majoreta oricum ar fi iti tin pumnii. puss Daca te mai linisteste, fa maine un test...dar mai bine cauta unul sensibil.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.