homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-66


#1236 2013-12-18 17:35:26

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda eu nu vreau sa fac test si imi ocup timpul si incerc sa nu ma gandesc doar l asta,desi imi e greu.duminik dimi o sa fac test,asta dak nu imi vine samb. Pupici

Offline

 



#1237 2013-12-18 17:38:45

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, iti tin pumnii. Eu sper ca am ovulat alataieri, asa ca poate cu putin noroc, intru la testare chiar in ziua de anul nou...big_smile Poate e cu noroc pentru mine!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1238 2013-12-18 19:53:49

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Liynda, bafta la testat. Eu am renuntat, nu mai fac nimic. Probabil sunt stresata in subcontient, visez ca nu sunt insarcinata aproape in fiecare seara, toata ziua nu ma gandescvla altceva. Adtfel incat de acum, fie ce o fi. Dar la medic tot ma duc lol

Offline

 

#1239 2013-12-18 20:21:09

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela puss la dr e bine sa mergi cat mai curand, cel putin sa sti o treaba..ma gandeam ca eu dupa ce am lasat pastilele am avut lipsa cm timp de 3 luni, adica 3 luni nimic, nici urma..daca e o dereglare, ceea ce sper sa nu fie, o sa isi revina

Lynda puss ce misto ar fi! goodluck

Pisi puss faci bine, prea devreme nu face bine la psihic wink goodluck si tie!!

Haideti fetelor sa ingrosam randurile la burtici! puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1240 2013-12-19 10:25:52

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata fetele
Eu sunt la  mornincoffee ,doreste cineva?
O zi buna,va pup pe toate.
Iulia puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1241 2013-12-19 11:10:29

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata kris.puss cum mai esti?ti-a aparut menstra? Ti-a trecut raceala?
Eu am papat,am baut cafeaua si aqm lenevesc putin k sunt balonata si ma doare putin burtica...am mancat si multe chestii si ieri si aqm dimineata,in special cel vinovat d disconfort cred ca e dovleacul d placinta l cuptor p care l-am mankt cu pofta si dor lol
Va pup p toate si va doresc o zi buna
Gabi cv noutati?
Lynda cum esti azi? pusspusspuss

Offline

 

#1242 2013-12-19 11:10:30

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor puss
Kris, cheers mornincoffee , apropo cum va mai intelegeti cu soacra? si in rest cum merg treburile? puss
eu in schimb nu mai am chef de nimic, mi-a picat speranta odata cu temperatura...in schimb ma voi imbata de ciuda de revelion.
va pup dulce pe toate puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#1243 2013-12-19 11:19:47

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata! puss

Kris, te insotesc la mornincoffee Cum mai esti? Este totul ok?
Svetlana, buna dimineata!! puss , draga mea...te inteleg perfect. Si eu ma voi imbata de revelion daca nu ovulez pana atunci. Tot am dureri in ov stang dar se pare ca luna asta se lasa greu.... Nu cred ca am ovulat, desi FF iar ma induce in eroare.....grater ma dispera!!!! Temperatura e prea mica la mine pentru a ovula la 36.3.....trebuie sa urce la 36.6 . Am inceput sa verific si cervixul care de ieri dimineata a tot coborat si e tare.....ma ametesc semnele astea din care nu inteleg nimic.....plus ca aseara am avut si putin spotting sad M-am bucurat pe moment ....am zis ca gata am ov in sfarsit!!! Dar dimineata, temp tot jos......

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-19 11:27:08)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1244 2013-12-19 11:32:56

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetele.
mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
Eu tot racita sunt,nu reusesc deloc sa imi revin,cand zic gata imi trece a doua zi ma trezesc si mai rau.Azi sper sa dau la gata dormitorul si sufrageria si pe maine sa mai ramana bucataria si baia de jos,pe sambata cred ca va fi totul in ordine,curatenia de sarbatori facuta si apoi voi face si eu braduletul,abia astept face_tree  chicot
Cu soacra mea nu m-am mai auzit zilele astea,ce bine...sper ca pana de craciun sa nu ne mai intalnim apoi vom mai vedea.De revelion ar fi vrut sa fim impreuna cu totii,sa mergem la restaurant dar cum s-au trezit cam tarziu ieri cand am sunat au spus ca nu mai au locuri disponibile de la inceputul lunii,asa ca m-am bucurat enorm
Rusii inca nu au dat navala,dar cum am mai spus nu am nici urma de simptome de sarcina deci cred ca e din cauza avortului mai ales ca atunci am urmat si un tratament pentru curatarea endometrului,azi sunt in a40a zi si sambata ar fi 6 saptamani,daca calculez 14 zile de la mucus egg cam pe la sfarsitul saptamanii ar fi.
Va pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1245 2013-12-19 12:57:57

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

salut
am mai facut dim un test, si intorcandu-l pe toate partile mi s-a parut ca mai vad o liniuta, astfel incat m-am dus si am facut un beta hcg. ar trebui sa fie relevat rezultatul, nu? acum inrosesc butanele la calc. plec la pensat si cand ma imntorc sper sa fie gata , ai zis ca in jur de 2-3 apare pe site

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-12-19 12:58:50)

Offline

 

#1246 2013-12-19 13:33:04

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor  hopsieu

Eu acum am apucat sa intru si sa va citesc putin. Am o zi  aglomerata la munca dar acum sunt in pauza de masa. In primul rand va pup pe toate puss
Svetlana, off, imi pare tare rau puss insa poate urca la loc maine, am  mai vazut asa grafice puss
Lyinda, Zburlici, poate aveti un ciclu mai lung de data asta, stiu si inteleg cat de frustrant e.  puss
Pisi, impartaseste si cu mine cum de reusesti sa te abtii big_smile bravo, sper ca rabdarea sa iti fie rasplatita puss  goodluck
Ionela, abia astept sa ne spui rezultatul puss  goodluck
Kris puss  spor in continuare la curatenie puss si multa sanatate puss
Cat despre mine, am de gand sa ma testez maine, cu frica o fac bineinteles pt ca am niste crampe f urate si eu cred ca e de la menstra. Mi.as dori din toata inima sa fie pozitiv dar durerea de burta imi tradeaza increderea ca va fi bine.. chiar nu stiu neutral  va anunt maine cum va iesi. Aaa, ieri cand am ajuns acasa m.am uitat iar pe test si abia daca se mai vedea, era mai mult ca o urma.. am tras o portie de plans pe ascuns, mi.e frica sa nu fie decat o liniuta acolo supa

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-19 13:35:38)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1247 2013-12-19 13:39:51

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off gabi,fii increzatoare,dak ieri ai citit testul knd trebuia si ai vazut liniuta inzeamna k asa e...trebuia sa il postezi sa il vedem si noi...sunt asa pt k m-am saturat sa vad teste negative si sa ma rog d ele sa mai apara makr o umbra...vreau sa vad dak imi intarzie si abia apoi sa visez...oricum visez si aqm dar incerc sa ma abtin....oriqm trebuie sa cobor l farmacie sa ii cumpar sotului pastile k e racit si o sa imi iau si un test ca sa am pt duminik....sper sa nu ma tenteze sa il fac...

Offline

 

#1248 2013-12-19 13:40:13

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela, Gabi haideti cu vesti bune, bune!!

Ionela, e f relevant betaHCG. Daca iese pozitiv, il repeti la 48 de h, sambata. Ar trebui sa se dubleze.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1249 2013-12-19 13:47:12

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, curaj puss  ma rog pt tine sa fie bebita. Am vrut sa postez cand am ajuns acasa, am facuf poza dar nu se vedea nimic in ea. Insa poza de maine o postez. Poate e cineva cuibarit in burtica. Altfel nu imi explic cum pot merge la baie din 40 i  40 de min. Si e asa  o senzatie incat simt ca fac pe mine daca nu merg.

Off Ano, sa dea domnu. rugaciune  puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1250 2013-12-19 13:47:42

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off cat am scris si cand sa postez am ramas fara net bang
Gabi nu te mai ingrijora degeaba ca ii poti face rau la bebe mic daca e acolo punish  Nu degeaba testele vin citite intr-un interval de timp,apoi se usuca si normal ca nu mai sunt vizibile bine.Cat despre crampe pot fi normale la inceputul sarcinii atata timp cat nu sunt foarte dureroase si de scurt timp. lasa gandurile urate ca va fi bine.
Ionela asteptam vesti bune si de la tine puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1251 2013-12-19 13:54:14

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Incerc Kris, sper s  vad maine liniuta rugaciune crampele sunt f scurte, nu dureaza decat 5 6 secunde apoi trec si iar apar. Ieri am avut mai multe decat azi, poate si pt c e frig la birou, am picioarele gheata supa azi au fost knsa mai rare... nu imi doresc decat sa fie bine rugaciune  puss

Va las acum, merg iar la munci, dar raman si cu un ochi aici pt rezultat Ionelei big_smile  va pup  puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-19 13:57:05)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1252 2013-12-19 14:38:21

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

inca nimic. e in curs de procesare. astept sad
sper sa fie bine si sa nu vad eu linii duble de la atatea teste lol. dar macar stiu de o socoteala cu beta, ori e ori nu.

Offline

 

#1253 2013-12-19 14:41:49

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela majoreta


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1254 2013-12-19 14:47:57

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ce de emotii am pt tine Ionela puss  Hai cu beta mare mare majoreta  trombon  majoreta


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.