homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-68


#1274 2013-12-19 22:07:55

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Deci e as cum am crezut eu, din momentul ovulatiei se stabileste cand vine menstruatia. Am avut ceva ceva, sapt trcuta, nici acum nu s uscata. Cine stie...poate am prins o rotfl2
Ar fi culmea culmilor cred. Beta la cat timp dupa ovulatie e relevanta?
De acum o dau in paranoia rau, ma gandesc ca am facut beta prea devreme  rotfl2
E jale cu mine

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-12-19 22:13:41)

Offline

 



#1275 2013-12-19 23:45:12

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetele mele dragi par  puss  va tin pumnii stransi, stransi sa aduca santa  ce-ar trebui sa aduca barza. happydance

Ionela, poate ca durerile alea nasoale de menstra de saptamana trecuta erau de la ovulatie....
Gabi, ce grafic dragutz ai! Hai cu II liniute! goodluck
Lynda, sa fie luna norocoasa asta!
Svetlana, Kristinica, Pisi, Zburlici, Raluk_ Ac Alexanadra, pupici la toate.

Cris, esti atat de buna!  par Iti multumesc din suflet pentru tot. O sa am nevoie de sfaturile tale, o sa-ti scriu un mail in curand...
Va imbratisez pe toate si va spun de acum Craciun Fericit!

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-12-19 23:54:17)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1276 2013-12-20 07:20:49

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor, bebita al meu nu e acolo:((( Incerc sa atasez o poza dar eu nu vad nimic grater
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91872_20131220_070228.jpg

Voi vedeti ceva? grater

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-20 07:31:11)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1277 2013-12-20 07:32:11

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi puss adauga la img, sau daca nu m-au invatat fetele ca poti folosi tinypic, cauta pe google.. O uploadezi acolo si apoi iti da un link pt forumuri pe care il copiezi aici..poate nu se vede bine

Eu nu-mi dau seama, dar sunt si nespalata pe ochi big_smile

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-12-20 07:34:34)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1278 2013-12-20 07:54:32

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele puss
Haideti la  mornincoffee  impreuna,eu sunt treaza de 2 ore din cauza racelii,de aseara am inceput sa iau antibiotice ca e a 3a oara cand o ia de la capat cu dureri de gat si febra si din cauza asta azi dimineata m-am pus si am facut si un test in caz de e ceva sa nu fac vreo greseala dar 100/100 nu e nimic,dupa cum presupuneam din lipsa simptomelor,macar pot continua cu antibioticele linistita. Offf e prima data cand am cm asa lung,sper sa fie de vina avortul avut si nu alte probleme ca m-am saturat.
Ionela puss  imi pare rau ca nu e  bebe  mic.
Gabi puss  nu vreau sa te delud dar nu vad a2a liniuta,imi pare sincer rau,sper ca luna viitoare va fi II
Iulia,Rona,Pisi,Svetlana,Sburlici,Lynda puss  si hai la mornincoffee  Sper ca nu am uitat pe careva spranceana


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1279 2013-12-20 08:38:56

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi sad si eu as zice ca e doar o I, esti in 14 dpo? Testul a fost acelasi ca si primul? Poate daca il repeti si maine..

Kris puss eu beau un ceai, daca ai wink uof, raceala asta! Hai ca daca ai bagat antibiotic poate te mai lasa..zic o prostie, sau de a antobiotice cm se deregleaza? Nu ca ar fi la tine, daca abia acum ai inceput sa iei, dar asa in general

Eu mor de somn..azi e ultima zi si incepe vacanta! Bine, eu o sa mai merg la birou pe 23 si 30, dar cateva ore acolo

Zi calduroasa sa aveti!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1280 2013-12-20 08:41:25

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor.multu pt cafea kriss puss
Gaby nici eu nu vad dar u cred ca vezi cel mai bn,nu ai mai vazut nici o umbra?oriqm temp e buna asa k poti spera,nu t demoraliza.. d asta nu vreau sa mai fac teste...pt k stiu knd am ovulat astept sa treaca 14 zile si sa vad dak imi intarzie si abia apoi....e cel mai dureros lucru si doar noi il putem intelege
Sa aveti o zi buna,va pup p toate

Offline

 

#1281 2013-12-20 08:44:14

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sunt in 12 dpo. Voi mak pune poza inca o data,  dar mai tz ca acum sunt super busy la munca. sad da, e acelasi test. Nicj nu stiu daca sa mai fac in 14 dpo. Simt ca toata lumea s.a prabusit in jurul meu. Vreau doar sa plang .. nj ma adteptam la rez asf dupa testul de acum 2 zile grater  supa si eu tot o linie vad ..off. cand apropii mult parca e ceva dar crex ca e doar in minteA mea grater  Craciunul asta pt mine va fi unul trist, nu pot sa ma bucur de absolut nimic. grater


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1282 2013-12-20 08:44:46

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Merge si un ceai Iulia draga.Nu stiu daca influenteaza sau nu antibioticele asupra cm dar mai mult de atat rotfl2 ,offf deja incep sa ma ingrijorez,in ultimii 2 ani cel mai lung a fost de 35 de zile acum deja sunt in a 41 a zi si nimic...Acum cu siguranta si raceala asta urata va influenta cm,sa vezi cand vor veni rusii ce dureri voi avea.
Ce super ca intri in vacanta,astfel vei sta la caldurica si  bebe  va creste mare.O zi scurta pe azi puss
Off Gabi,nu fi asa trista nocry ,daca vrei mai asteapta 2 zile si repeta,pentru a fi sigura. nici eu nu ma asteptam sa fie vizibila doar I dupa ce acum 2 zile ai avut a doua fina.Stiu ca e greu si acum orice ti-am spune poate parea ciudat dar fii tare si mergi inainte,speranta moare ultima.
Pisi mornincoffee

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-12-20 08:51:41)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1283 2013-12-20 08:57:42

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi fii puternica,nu trebuie sa t demoralizezi asa...nu iti fc bn,incearca sa t linistesti si sa fii increzatoare pusspusspuss

Offline

 

#1284 2013-12-20 09:01:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata
gabi, hai ca nu esti singura, capul sus si va fi bine. uita-te la mine, eu cu paranoia mea, incep sa cred ca am ovulat fff tarziu si poate n-am ratat si totusi e bebe, ca eu iar sunt fara simptome de menstruatie rotfl
asta e, ne resemnam, mergem inainte. cel mai greu mi se pare perioada aia dintre ovulatie si menstruatie, parca nu se mai termina. eu sunt ok, astept sa merg in ianuarie la medic, sper sa fie bine si sa vina bebe repede
va pup, fug la treaba puss

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-12-20 09:02:03)

Offline

 

#1285 2013-12-20 09:46:06

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata, fetelor!

Gabi, ala e un test Sensiblu? Sa inteleg ca e primul pe care l-ai facut sau a mai fost unul pe care se vedea a doua liniuta?
Eu am mai povestit ca am facut Sensiblu la o saptamana de intarziere si mi-a iesit negativ.  nustiu Abia dupa inca 4 zile s-a vazut a doua liniuta...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1286 2013-12-20 09:51:29

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi puss 12 dpo este f devreme! iar daca testul este sensiblu cum zice si katey, mie alea nu mi pozitivau asta vara cand surecheck o facea smile deci poate e prea devreme si chiar e! nu la toate fetele se pozitiveaza in 12 dpo... ori il repeti in 2 zile, ori fa repede un beta si atunci nu mai ai dubii smile dar capul sus ca daca e totusi bebe, il superi puss

kris puss deja a inceput in forta ziua lol sper si eu sa fie scurta

ionela puss deci nici urma de urati, a?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1287 2013-12-20 09:52:14

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, fetelor! puss

Gabi puss nu te mai stresa. Acum, nu trebuie decat sa ai puterea sa mergi mai departe. Si o vei avea. SI tu Ionela puss Veti avea puterea asta. Din pacate, se pare ca nu putem ramane insarcinate atunci cand ne propunem si trebuie sa asteptam. Va inteleg perfect durerea. De 8 luni incercam si noi si de fiecare data cand vad I sau vine menstra ma deprim, cad pe ganduri, plang, ma gandesc cu ce am gresit....si uite asa trec cele 14-15-16 zile pana la ovulatie si apoi o iau de la capat. Sper si astept cu nerabdare sa treaca cele 14 zile. Fetelor dragi, vine Craciunul. In nici un caz sa nu va bucurati de el. Este sarbatoarea preferata a tuturor oamenilor. Nu ratati bucuria Craciunului, chiar daca nu vine cu vestea mult asteptata.
Nici eu nu voi trece la burtici anul acesta. Dimineata, iar a crescut temperatura, deci cred ca de data asta chiar am ovulat. Insa aseara, cand ne iubeam, iubi nu a reusit sa mearga pana la capat. De stres, de oboseala, nici nu stiu.....insa am ratat de data asta. sad Am plans dimineata de suparare, gandindu-ma la asta. Desi, inca mai am speranta ca am ovulat in z16,deoarece am avut atunci toate simptomele : durerea ce o resimt luna de luna la ov in partea stga, chiar si spotingul acela se pare ca tot de la ov a fost. Am gasit si pe internet, ca spotingul in urma ov poate aparea chiar la 2 zile dupa ce aceasta a fost, cervixul era atunci mai sus...acum simt ca coboara....deci semnele au fost in jurul z16 si nu ieri....ieri nu am avut nici un simptom.... doar temp a crescut semnificativ azi dimineata.....

Credeti ca temp este mai importanta sau semnele ce-mi spun ca am ovulat?! Habar nu am....sunt atat de pierduta in grafic luna asta....

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-20 09:55:36)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1288 2013-12-20 09:59:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

liynda, poate totusi nu ati ratat nimic. da, e greu sa ramanem insarcinate. eu cred  ca stresul e de vina, pentru ca nu ma stiu cu nici o problema. mereu am avut candidoza si atat.
katey, tu dai sperante la oameni rotfl2 eu azi am o saptamana de intarziere si nici un simptom de ieri. cateodata imi vine sa rad rotfl
acum ma gandesc cand am ovulat?!! daca am ovulat sapt trecuta cand ma durea burta ca la menstra, e posibil sa nu fie beta relevanta? am facut sexinpat joi si sambata si beta ieri...
gata, plec la treaba si nu ma mai gandesc la nimic. diseara ma duc in vizita la un bebe mic, daca ati sti al cui e.... big_smile

Offline

 

#1289 2013-12-20 10:13:06

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata frumoaselor puss
Si eu raman in aspirante, temperatura mea este varza, menstra trebuie sa apara maine/poimaine, desi nu am nici un simptom al acestea...lunile trecute ma durea spatele rau de tot, acuma - nimic sad
nu disper, pt ca stiu ca bebita va veni mai traziu, pur si simplu el vrea sa ma distrez de craciun/revel si sa nu-mi fac griji de nimic big_smile
nici voi cele care raman cu mine nu disperati, de la anul nou cu forte noi, veti vedea ca o sa fie mai usor wink
va pup pe toate toate puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#1290 2013-12-20 10:22:53

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ionela a scris:

katey, tu dai sperante la oameni rotfl2 eu azi am o saptamana de intarziere si nici un simptom de ieri. cateodata imi vine sa rad rotfl

Ionela, am spus cum a fost la mine. Iar eu in luna aia stiu sigur cand am ovulat (plus / minus o zi) si atunci a fost singurul contact "cu risc" (mai fusese unul cu vreo 2 zile inainte de ziua cand ar fi trebuit sa apara menstra, deci e imposibil sa fi ramas atunci). Am facut testul fix la o saptamana de intarziere, intr-o marti, si l-am repetat sambata cand s-a si pozitivat. Dar beta nu am facut deloc asa ca nu stiu cum ar fi iesit la o saptamana...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1291 2013-12-20 10:25:49

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Svetlana puss neata!! Lasa ca vom fi aici si noi tongue Ne mai conversam, mai plangem impreuna, ne sprijinim big_smile In final va veni si ziua noastra puss

Katey puss cred ca era mai bine sa nu mai calculez atata. Dar...nu ma pot abtine. Tu iti monitorizai ov de stii cand ai ovulat cu o zi in plus/ minus?


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1292 2013-12-20 10:56:06

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete,

Ionela, mai devreme de 10 zile dupa ovulatie nici beta nu prea iese pozitiv...ff rar iese mai devreme.

Rona puss sa imi scrii. Am si eu o buna prietena pe care am trimis-o la Promed, si va face FIV la inceputul anului viitor. Am niste emotii si pt ea...offf...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.