homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-71


#1331 2013-12-22 11:14:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, nu. Mereu a fost la 28 de zile, sau la 24-26, cum am avut luna trecuta.
Luna asta trebuia sa imi vina pe 13-14 si uite ca suntem in 21 azi. Mai am o speranta...sa fi ovulat sapt trecuta cand muream de dureri de burta de prin ziua 18-19. Dar cu beta de joi 1,5, imi pierd si aceasta speranta.

Offline

 



#1332 2013-12-22 12:15:49

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offf DOAMNE cine mai intelege corpul omenesc???? Oricum nu iti pierde speranta pentru moment,nu pana incepe lupta cu rusii,poate chiar ai ovulat mai tarziu si atunci nici beta nu ar fi concludenta ca ar fi fost facuta prea repede.Iti tin pumnii sa fie bine si 9 luni sa fii  gravida  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1333 2013-12-22 12:53:12

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, sa te auda Dumnezeu, si la fel sa fie si in cazul tau atunci cand iti doresti:)

Offline

 

#1334 2013-12-22 13:47:04

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Eu sper sa fie aici cateva burtici cu bebici mici si sa aflati marea veste acum de sarbatori hjarta


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1335 2013-12-22 22:39:06

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Dragele mele, azi nu am mai rezistat si am facut un test. E negativ cu toate ca dupa 20 de minutese vedea o urma ...iar m.a pacalit, ca si penultimul, cel cu poza afisata. In ziua aceea dupa ce am ajuns acasa era o urma roz pe el. Era clar ca e de uscare dar am crezut in ea si se pare ca am crezut gresit. Am plecat azi de dimineata hotarata sa fac un test de sange insa nu am gasit niciun cabinet deschis. Am zis, bine, merg maine. Doar ca in seara asta am vazut o secretie ca egg insa maronie spre rosiatic(imi cer scuze pt detalii). Asta e semnul meu ca menstra imi va veni in cateva zile, sau asa era inainte cand aveam si eu menstruatie mai normala, nu la peste 40 de zile. Asa ca fetelor, cu cea mai mare durere in suflet pe care o simtsi cu lacrimi in ochi, va spun ca bebita al meu nu e acolo grater  sufar enorm de mult si nu inteleg de ce nu s.a prins daca am facut atat de des... nu pot sa cred ca bebita nu e grater imi e atat de greu si ma doare asa tare grater


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1336 2013-12-22 23:05:45

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off gabi, o sa fie bine, nu fi suparata si mahnita. O sa vina bebe si la noi, ai sa vezi. Eu maine fac un test, se pare ca nu ma pot invata minte. Dar pana nu vad rosu cred in continuare.
Noapte buna, ne mai citim maine

Offline

 

#1337 2013-12-22 23:26:45

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Of, Gabi, asa rau imi pare! Chiar credeam ca e bebe la tine... sad

Ionela, sa fie norocos testul ala.  rugaciune


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1338 2013-12-22 23:31:22

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offf Katey, nu este grater  am un gol imens in suflet grater inca nu realizez, nu ma asteptam la asta grater am sperat mult sa fie pt ca ultimele teste, de firme diferite, au lasat o urma roz, si nu era imprastiata culoarea ci arata ca prima linie de control insa mult mai deschisa. Insa cea de azi a aparut la 20 de min dupa de am facut testul iar cea de acum 2 zile cred ca la cateva ore pt ca eu am vazut.o cand am ajuns de la munca... off cate sperante am avuf atunci, imi tremurau mainile de emotii supa  supa
Inca mai am greturi si ameteli supa  dar nu mai cred in nimic acum supa
Ionela, bafta cu testuletul puss

Va pup pe toate par

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-22 23:41:26)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1339 2013-12-22 23:35:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, multumesc. Trebuie sa avem credinta, daca nu e luna asta va fi luna viitoare. La mine is slabe sansele, dar tot fac test. Nu cred sa fi ovulat eu cu cateva zile inainte de menstra, dar daca nu imi vine menstruatia ce sa cred? Eu nu am avut niciodata probleme din astea.

Offline

 

#1340 2013-12-23 00:00:31

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Dar daca imi vine, de ce am atat de mult watery mucus? Ma incurca toate semnele astea... supa

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-23 00:01:06)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1341 2013-12-23 07:52:49

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata
E negativ si azi sad
Gabi, cine mai intelege semnele astea?
Mie imi venea ceas pana acum, ei uite cavluna asta tot astept de pe 13 si inca nimic. S au dus sperantele mele si cu ovulatia tarzie...

Offline

 

#1342 2013-12-23 08:38:08

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor,

Off Ionela, imi pare rau:(

La mine menstra e pe drum, deja am spotting:((


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1343 2013-12-23 09:04:58

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor,

Ionela, Gabi  kram , imi pare rau, stiu cat e de greu .......
Nici la mine situatia nu e roz, mie nu imi creste temperatura si maine o sa am 30 de zile de la ultima menstruatie, eu nici macar nu stiu daca am ovulat.
Aseara am plans, chiar nu inteleg , imi doresc asa mult si se lasa asteptat.
puss

Offline

 

#1344 2013-12-23 09:16:12

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata si de la mine
Mie mi-a venit menstra samb seara,ieri nu m-am putut ridica din pat d durere pana l 3,nu mi-a trebuit nici apa nici mankre...bn makr k nu mi-a intarziat,dak bb tot nu a fost...lunile trecute ziceam k poate nu am prins ovulatia si d asta nu a fost,luna asta stiu k am mqrcat l ovulatie si tot nu a fost....aqm nu stiy l c sa ma gandesc k sa fiu optimista...poate doar ca 20% din cuplurile sanatoase reusesc sa aibe bb dupa cateva luni d incercari....as vrea sa il trimit p sot sa fc o spermograma si in fct d rezultat sa imi fac si eu alte investigatii...aqm sa vad cum o sa gasesc deschis l lab cu sarb...dar knd o fi o fi
Gabi si ionela va inteleg supararea,insa incercati sa fiti optimiste,sa va canalizati energia p alte lucruri sau obiective,chiar dak este greu,insa sunt convinsa k stresul n afecteaza emotional f mult.matematic vorbind lucrurile ar trebui sa fie simple,fc sex neprotejat in perioada fertila si ramai insarcinata insa se pare k nu este mereu asa simplu...asa k trebuie sa avem rabdare si incredere,sa nu ne neglijam p noi,sa nu uitam sa fim frumoase,sa zambim,sa n bucuram cu ce avem,de familie si cei dragi
Va pup si trebuie sa fim unite si sa n ajutam sa trecem peste aceasta incercare pt k o sa fim mamicute si sa n iubim copiii si mai mult mai ales knd se lasa mai greu asteptati pusspusspuss

Offline

 

#1345 2013-12-23 10:02:43

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, fetelor! puss Am lipsit doua zile, si acum cand intru numai vesti proaste. sad
Gabi, Pisi, Ionela...va imbratisez cu drag. Imi pare rau ca nu a fost luna asta, luna voastra sad dar trebuie sa ramaneti optimiste. Speranta si optimism...asta va doresc! Va veni si bebe ... Nu mai stiu de cat timp incearca fiecare.....iertati-mi mintea scurta puss

Poate anul viitor va veni cu bebe ptr fiecare. Nici eu nu va insotesc. Cred ca am ratat ziua ov luna asta....asa ca, ma pot distra de sarbatori. La fel si voi....vedeti partea buna tongue .

Zburlici, dupa grafic si temp nu ai ovulat inca. smile Iubiti-va in continuare pana creste temp. wink Nu iti pierde speranta. Eu am avut cicluri in care am ov si in z33.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-12-23 10:04:10)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1346 2013-12-23 10:10:42

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

fete dragi puss va pup pe toate! imi pare rau ca nu a fost luna asta, dar anul viitor (luna viitoare, mai exact wink ) poate debuta cu minunea mult asteptata!! aveti incredere ca va fi bine si relaxati-va cat mai mult de sarbatori pentru ca, fiind mai odihnite, mai relaxate, bebe vine sigur!! puss puss puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1347 2013-12-23 11:21:07

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele puss
In sfarsit am aparut si eu pe aici cu  mornincoffee  multa la toate,mie imi trebuie vreo 2 ca abia m-am trezit si nu inteleg de ce dar inca mi-e somn,asa ca din belsug avem  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
Gabita imi pare nespus de rau pentru aceasta veste,dar capul sus ca cm trece imediat si te apuci iar de treaba.
Ionele imi pare rau pentru testul avut.
Asa e viata,eu credeam ca poate e varsta de vina,ca la 20 de ani e mai usor sa ai un bebic,dar va asigur ca nu e asa,pentru unele e mai usor,pentru altele mai greu,dar in fiecare luna va fi macar una dintre noi care va pleca de la aspirante la mamici pana ce aici va fi pustiu.
Haideti sa lasam tristetea la o parte zilele astea sa ne bucuram de Craciun,e cea mai frumoasa perioada a anului si cine stie poate aceasta sarbatoare ne va ajuta si sa ne linistim sufletul.
Va pup pe toate si va urez o zi buna


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1348 2013-12-23 11:26:02

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata, Kris! puss Te insotesc la cafea. Eu sunt la servici....si ma tot intreb ce caut pe aici rotfl2) Astept sa treaca mai repede ziua si sa ajung acasa. Am avut de lucru pe ultima suta de metrii si de azi sunt oficial in concediu de la un job...la celalat job mai am maine si de poimaine concediu!!!!wheeeee!!!!majoreta

Miercuri noapte de imbarcam in masina si direct catre sor-mea in Germania... abia astept! majoreta

Chiar daca nu e luna asta, nici nu ma simt insarcinata:)) Luna trecuta, macar aveam feelingul ala de simteam ca sunt....de data asta nu am nici o senzatie ca as fi.....deci probabil ca nu sunt. Astept acum sa vina uratii, care se pare ca isi vor face aparitia chiar pe 1 ian grater Sper sa nu vina cu dureri rotfl2


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1349 2013-12-23 11:32:55

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mai ai cateva zile Lynda pana la concediu ce superrrr! Sper sa te intorci de acolo cu multe vesti bune goodluck
Eu azi sunt in a 44a zi de la cm si nimic,pot spune ca sunt ingrijorata ca e prima data cand patesc acest lucru si sper sa nu fie nimic serios.In fiecare zi am simptome ca ar sosi dar nu se intampla,acum nu ma mai intereseaza daca sosesc de sarbatori,important e sa fie,sa stiu ca e totul bine.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.