homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-79


#1483 2014-01-06 01:15:14

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mersi mult Jac puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#1484 2014-01-06 03:25:11

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi,  din ce am observat eu la graficul tău l luna trecuta,  ai avut egg de mai multe ori,  deci te poate induce ?n eroare.  ?ncă eu sper sa ovulezi acum astfel ?nc?t sa ai un ciclu normal și nu asa lung. Cum zicea și Jacqui,  iubiți-vă ca nu strica.
Dacă ai avea șansa să faci m Monitorizare ecografica au putea vedea exact c?nd ovulezi.  Este singurammetoda sigura.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1485 2014-01-06 08:12:28

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, egg poti avea si 4-5 zile si sa ovulezi in ziua 6. Continua cu testele si temperatura daca o iei. Daca te face sa te simti mai bine, poti incerca sa prestezi zilele astea, nu ai ce pierde.
Succes la toate fetele!


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1486 2014-01-06 10:22:36

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor puss

Va multumesc mult pt mesaje. Aseara nu am ovulat, azi chiar mi-a scazut temperatura, deci e bine. Mucusul este inca egg dar nu bine facut, e mai mult watery asa ca pe acesta l-am trecut in tabel. Fac un test de ovulatie mai tarziu sa vedem cum e. Si eu sper Ano sa ovulez mai repede, am ceva dureri in partea stanga a ovarului, niste stari de greata si sani mai sensibili si ca de fiecare data, durerea de spate, care imi apare cam cu 2 saptamani inainte sa imi vina menstra. Mi-as dori si eu sa fi fost doar cele 2 luni mai lungi si sa se regleze acum.

Geta, aseara oricat de mult mi-as fi dorit eu sa prestam nu am putut, nu m-am simtit bine deloc. De dimineata cand mi-am luat temperatura, am avut o tresarire, am crezut ca vad 36, 8 si apoi am mai citit o data si era 35, 8 happy  Da, trebuie sa trecem si noi la treaba de acum, e si timpul partydance

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-06 10:25:05)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1487 2014-01-06 12:01:23

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

La multi ani , fetelor si din partea mea! Scuzati intarzierea, dar am fost putin plecati din buc si n-am prea avut timp de nimic.
Va pup pe toate si va doresc sa vi se indeplineasca cea mai arzatoare dorinta:)

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2014-01-06 12:02:20)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2014-01-06 12:32:50

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna fetele,
o gaabi, ne apropiem vertiginos...yuhuu ...totusi putintica rabdare ...hai trebuie sa fie bine
O saptamana frumoasa fetelor!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1489 2014-01-06 12:43:16

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91872_20140106_123124.jpg


Si asa arata testul de azi facut acum la 12. E mai rosie linia, eu asa o vad dar cred ca inca e negativ. Ma gandesc s mai fac unul pe la 6. Ma doare destul de tare spatele, sper ca asta sa fie motivul.

La multi ani Alexa si tot ce ne doresti noua sa se implineasca si tie puss

Rozi, hai ca am vrut sa schimb poza ca mi s-a parut ca nu e buna si am postat-o din nou... eu am dat edit dar ma rog, mi-a postat-o iar asa ca am sters-o pe cea de dinainte. Tu cum mai esti? Vad ca inca mai ai spotting, da semne ca s-ar opri? astept si eu poza cu testul de azi puss  big_smile

Va pup pe toate fetelor si nici nu mi-am dat seama ca e luni asa ca va urez si eu o saptamana frumoasa!

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-06 12:48:50)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1490 2014-01-06 13:47:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi la mine testul e la fel ca cel de ieri,nu mai are rost sa postez, si vad ca spottingul se cam opreste ceea ce e bine ca numai de biopsii nu aveam chef azi.Azi sunt mai bine, mai ales ca nu ma asteptam sa mai treaca:)
La cinci la dr si oi vedea.
pisi test ai mai facut?nu ai mai zis nimic ..


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1491 2014-01-06 13:53:37

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi nu am mai fct test ieri si nici azi nu cred k mai fac,oriqm diseara am program d love si maine l fel...asa k va fi cum o vrea Dumnezeu...
O sapt frumoasa

Offline

 

#1492 2014-01-06 14:16:24

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, sunt negative testele tale.
Am cautat in topicul vechi ca stiam sigur ca am pus poza cu ale mele. Nu mai zic, ce emotionant a fost sa citesc cum ma zbateam atunci in perioada aia, si cu nunta si cu bebe sa se prinda.
Ma mai intrebase cineva cate Vitex luam pe zi, am gasit in topicul vechi ca luam: Vitex de la Dacia Plant, 3 pastile /zi (in prospect se recomandau 3-6/zi), 3 ceaiuri de cretisoara/zi, iar cu o luna inainte am tinut o cura cu sirop de goji (dar nu se recomanda oricui goji-ul ca stimuleaza activitatea hormonala si nu cred ca se recomanda la ovare micropoli, de ex).

Si ca sa revin la testele de ovulatie, uite aici: http://forum.anticonceptionale.ro/t3976 … ca-92.html si mai exact aici: http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 084302.jpg

Se observa bine ca la mine in z15 linia e chiar un pic mai intensa decat cea de test, dar e ok si la fel de intensa.
Apoi am gasit ca am mai scris:
"De dimineata mi-am facut testul de ovulatie si ambele linii ai iesit la fel de intens colorate, dar nu stiu daca sa il consider pozitiv avand in vedere ca ieri la 9 AM linia de test era mai colorata decat cea de control, iar la 9 PM linia de test era mai putin colorata, nu cu mult, dar imi parea deja negativ. Cu toate astea, azi dimineata erau la fel de colorate.
In schimb am dureri ovulatorii, nu pot sesiza care ovar ma doare, dar e o senzatie overall in partea de jos, mai ales cand ma asez din picioare pe scaun, ma doare inauntru, ca si cum m-ar durea uterul, sau ca si cum s-ar crea presiune intr-un spatiu inchis. In rest, nu am crampe sau alte dureri. "

Cineva mi-a replicat ca testul din Z16 s-a repozitivat pt ca dimineata urina e mai concentrata si ca testele de ovulatie nu se fac dimineata. Deci pe cel din Z16 l-am considerat negativ, pt ca in Z19 seara deja iesise negativ.
Temp a confirmat toata teoria, am ovulat in Z15.

Inca mai am acasa foaia asta, dar nu se mai vede la fel de bine, ca s-a uscat.

Doamne ajuta, sa ti se prinda repede si tie si la toate aspirantele!

Ultima oara a fost editat de anorien (2014-01-06 14:28:11)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1493 2014-01-06 14:25:15

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

hopsieu
Buna ziua, dragelor si La multi ani!
Am intrat sa va urez un an nou plin cu sanatate si impliniri de dorinte! par
Si...un mesaj pt fetele mele dragi! smile
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/18627_niaw7.jpg


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1494 2014-01-06 15:13:55

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

fetelor , eu luna asta voi face histerosalpingografie daca vine menstra grater si deja mi-e frica de mor grater nu stiu cum voi rezista pt ca eu nu prea suport durerea grater
as vrea sa stiu daca a mai facut cineva si daca a ramas dupa? plssss:*
raveca f frumoasa urarea ta:* multumim:)

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2014-01-06 15:15:39)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1495 2014-01-06 15:22:02

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

alexandra eu am facut histero , durerea a fost suportabila ca la menstra, totul e sa fii pregatita psihic...si sa nu stai incordata, ai incredere in medic ca stie el ce face...incredere ...mie ccand mi-a bagat substanta imi spunea sa zic daca doare sa se opreasca..bine eu nu asteptam sa crap acolo de durere..anticipam durerea si cu cateva secunde inainte spuneam stop..cred ca e ca la contractii sa stii cand sa respiri..zic ..nu stiu cum  e treaba cucontractille imi imaginez smile
succes si astept vesti bune smile si nu te speria ca nu rezolvi nimic smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1496 2014-01-06 15:26:14

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rozi2012, la tine care a fost rezultatul?
scz ca te intreb dar mi-e frica sa n-o fac degeaba asa cum am facut si laparoscopia...


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1497 2014-01-06 18:26:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pai trompe permeabile.
am venit de la dr, analizele bune.
l-am rugat sa se uite daca e vreun folicul...endometrul 3,9 mm si folicul....nexam ..nicaieri.cum am presuspus, luna trecuta nu am ovulat, iar luna asta nici atat.
nu stiu incotro s-o mai apuc...unde sa ma mai duc si ce sa mai fac...
asa ca...domnul  de sus stie ce o fi cu viata mea.eu am facut tot ce mi-a stat in putinta, ce va mai fi...om vedea.
o seara placuta fetelor..


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1498 2014-01-06 18:36:16

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pai daca ai trompele permeabile , de ce nu iti da clomifen pt stimularea ovulatiei? daca asta e problema?
nici eu nu aveam ovulatie deloc din cauza ovarelor polichistice si a clulului neregulat, insa de 4 luni iau clomifen , iar prima luna am ovulat, a doua nu, a treia mi-a marit doza si am ovulat , iar a patra iar am ovulat cf monitorizarii ecografice..


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1499 2014-01-06 19:54:43

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

alexandra eu am facut stimulare si am ramas insarcinata in luna februarie anul trecut, insa sarcina a fost una atipica ..molara si acum  luat-o de la zero , cu un ovar sectionat  restul..om vedea.o sa refac din analize hormonale sa vad cum mai stau, e o nebunie totala.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1500 2014-01-06 23:07:38

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da Ano, testele mele sunt negative dar cu toate astea a inceput sa prestam. Si eu am avut azi dureri ale ovarului stang si de spate mai ales. Apreciez tare mult mesajul pe care mi l-ai trimis mai devreme, intr-adevar la tine se cunostea clar ca era poztiv testul in ziua 15. Sper si eu si astept un test pozitiv cat de curand. Luna trecuta m-a incurcat tare mult mucusul, ba watery, ba egg..si a tinut-o asa cateva zile. Acum ma simt mai linistita, nu mai sunt atat de disperata sa se intample luna asta desi imi doresc enorm de mult. Am si un sentiment ciudat (simt ca e prea departe de mine visul de a deveni mamica).. dar mergem inainte.

Rozi, imi pare tare rau sa aud asta:( sa stii ca si la mine asta e teama cea mai mare, sa nu cumva sa ovulez, sa nu aiba putere foliculul sa iasa. Asta cred ca a fost si cauza pt care acum 2 luni mi-au fost gasite niste chisturi. Nu vreau sa ma gandesc la ce e mai rau, in sinea mea imi spun ca totul va fi bine rugaciune


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1501 2014-01-07 00:30:07

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

wave

Rozi, imi pare rau ca nu ovulezi, poate e ceva hormonal... sa vedem cum vor fi analizele hormonale.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.