homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-77


#1445 2014-01-02 19:02:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi cele digitale sunt super, eu mi-am luat clearblue digital si era clar :cand aparea fata zambitoare eram lamurita.oricum e negativ deocamdata,dar daca ai posibilitatea sa-ti iei dinalea digitale ar fi super...cand vezi ca astea se intesifica faci dinalea digitale.
La noi in tara sunt vreo doua farmacii online care comercializeaza si sunt foarte scumpe
succes!si la mine sunt tot negative dar inca mai am spotting..cred ca si luna asta nu rezolv mai nimic
astept vesti !


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#1446 2014-01-02 19:09:43

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da, inca e negativ smile ar trebui sa fie la fel sau mai intensa ca prim I, maine iti poti da seama daca se intensifica


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1447 2014-01-02 20:07:18

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Va tin la curent fetelor puss  nu spune asta Rozi puss fii increzatoare catrebuie sa fie bine si pt tine, pt noi toate puss
Si mersi mult pt pareri, sper sa nu va plictisesc cu atatea intrebari si poze puss  big_smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1448 2014-01-02 21:06:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

astept pozici cu teste, am sa mai pun si eu cand o sa am nelamuriri , deocamdata sunt negative, dar sa va vad cand incepe distractia .Mie mi-e venit pe 24 si de atunci tot o tin langa cu sangerarea, nici nu stiu ce sa fac...nu mai vreau doctori , analize si stress si-asa ...la braila nu am pe cine sa ma bazez...eu in urma pierderii sarcinii prin cezariana am ramas si fara o bucata de ovar...nu stiu exact cat mai am din el, dar ma gandesc ca de aici si dereglarea asta ,ma gandesc maine daca ma duc sau nu..
O seara placuta fetelor!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1449 2014-01-02 21:25:54

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off Rozi, ce aud eu la tine par  daca stii un dr bun si mai continua sangerare, te.as sfatui sa mergi la un control. Eu stiu un dr f bun dar e departe.. e la brasov, la clinica Eva, se numeste Ionel. Poti arunca o privire pe site.ul lor. Sper sa iti treaca totusi sangerarea, sa ne sa iasa testele pozitive  ca sa putem lucra la bebita puss  rugaciune


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1450 2014-01-02 23:39:03

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara fetelor si la multi ani! puss

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-01-02 23:39:38)

Offline

 

#1451 2014-01-03 07:34:42

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Bună dimineața
Gabi,  legat de fratele de ovulație,  ?mpărtășesc și eu experienta mea scurta,  eu am făcut teste doar ?n luna ?n care am rămas. Vroiam sa ?ți zic ca ?n cazul meu,  culoarea și intensitatea liniei negative nu a crescut pe măsură ce se apropia ovulația.  Ba chiar ?nainte de ovulație cu vreo 2 zile ?mi ieșire un negativ Fff clar. Dar pozitivele,  c?nd au apărut,  au fost și ele clare. Eu le făceam dimineața.  ?n ziua c?nd mi s-a pozitivat,  am testat și seara.  La mine seara deja era negativ. Temperatura a confirmat ovulația ?n aceeași zi,  deci nu la 24 de ore după,  cconfirmat și de testul negativ seara.  Noi ne-am iubit și ?n ziua aia și a doua zi cu g?ndul ca ovulul mai trăiește și el 24 de ore de la ovulație și poate ?l prinde vreun Gigel. Dacă e sa ma iau după sexul lui bb,  ca e băiat și după faptul  ca spermatozoizii de baieti sunt rapizi,  dar mor repede,  bb e "facut"  ?n  ziuaovulației și nu ?nainte,  pt ca ?nainte am  avuto zi pauza și dacă ll-ar fi fecundat un spermatozoid de cu 2 zile ?nainte,  era mai degrabă fetita.  Dar asta doar o speculație.

Rozi,  ți-am citit povestea,  ?ți sunt alături și ?mi pare rău pentru fetita pierduta și pentru complicații.  Sper ca ești ok acum.  Parca se fac niște teste ?n continuare după o molară,  sper catoate sa iasă negative (fără urme de suspiciune).  O sa fie bine data viitoare.

Va pupam pe toate,  noi suntem bine,  creștem,  de sărbători am ajuns la dr de urgenta ca mi se părea ca nu ?l mai simt,  dar el era ok,  avea deja  1200gr. Ma rog la Dumnezeu sa ajungem cu bine la capat și sa fie un copil normal și sănătos,  asa cum va doresc la toate.

Ultima oara a fost editat de anorien (2014-01-03 07:44:44)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1452 2014-01-03 08:53:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata fetelor,
Da ano si la mine cand am ramas , eu am facut si monitorizare, la fel duminica a  iesit test pozitiv si luni deja outul plecase pe traseu si temperatura era crescuta luni dimi,deci in ziua cu testul pozitiv a fost si ovulatia, dar nu sunt convinsa ca la mine asa a fost de fiecare data.
Analize nu am mai facut decat BHCG-ul sa vad daca scade .Inainte de operatie era atat de mare incat nici aparatul nu-l putea inregistra , dar era peste milion.Dupa intrerupere era 400.000 apoi a scazut, greu...dar a scazut.din iulie abia in octombrie a scazut si mi-a si venit...sa speram ca totul  este bine...ca nu mai am nimic , cred ca azi ma duc la dr ca nu mai tine.Am mai fost la controale si totul era bine,acum nu stiu de ce nu se opreste,probabil si pentru ca am plans zilele astea pana m-am rupt in doua si s-o fi produs vreo dereglare.O sa caut un dr azi....daca o lucra careva ,ca la maternitate nu ma duc.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1453 2014-01-03 14:07:02

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

La multi ani!

Fetelor, am o mare problema.
Nu mi-a venit inca menstruatia, au trecut 40 de zile de la ultima menstruatie, acum doua zile mi-am facut test de sarcina
si era negativ.
Speram sa fie un bebel dar daca e sa ma iau dupa test nu este.
Off, macar sa imi vina ca sa o iau de la capat cu teste de ovulatie si temperatura.

par

Offline

 

#1454 2014-01-03 15:31:59

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor:* eu sunt inca la munca si abia acum am gasit putin timp sa va citesc.

Ano, multumesc pt raspuns si ma bucur ca sunteti amandoi bine. puss Cred ca te-ai speriat atunci..dar bine ca e totul ok. I leg cu testele, voi continua sa fac pana cand vad ambele liniute rosii numai ca eu nu prea pot sa le fac la aceeasi ora, ajung acasa ori la 5, 5 jumate, uneori chiar si 6. Sau cine stie, daca mai intervine ceva poate si mai tarziu. Sper ca asta sa nu ma incurce sau sa ma faca sa pierd ziua.

Zburlici, ce pot spune, cred ca nu ai ovulat luna asta, dar stiu ca e normal. Se poate sa nu ai ovulatie chiar daca esti o femeie sanatoasa. Iti va veni, ia sa vezi, si vei putea sa incepi din nou cu temperatura. App, simptome ca ti-ar veni ai?

Va pup  puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1455 2014-01-03 15:53:39

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, dupa grafic nu am ovulat si poate asa si este.
Dar oare de ce am avut atatea zile mucus egg? Eu stiam ca acel mucus egg nu apare atata de des.
Ma enerveaza totusi ca nu mai imi vine menstruatia si din cauza asta o sa dureze pana la o noua incercare de a ramane insarcinata.
Semne de menstruatie nu am, acum cateva zile mi-au iesit niste cosuri si credeam ca e semn doar ca acum mi s-au si uscat si menstruatia tot nu a venit.
In rest in perioada aceasta am avut cateva zile in care pur si simplu ameteam si nu suportam anumite mirosuri.
Chiar am sunat-o pe mama si i-am zis, ori sunt insarcinata ori am o boala grea ca mie nu mi s-a mai intamplat sa ametesc asa din
senin.
Dar testul a fost negativ ....
Cat sa mai stau asa daca nu imi vine menstruatia?
Ce trebuie sa fac? Pot sa iau ceva pastile?

Multumesc fetelor kram

Offline

 

#1456 2014-01-03 16:24:42

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Zburlici, eu am avut mucus fertil cu o zi inainte sa imi vina uratii. Nu a fost egg ci watery... O sa iti vina, eu asa zic. Insa nu as lua pastile, sunt pline de hormoni care iti pot deregla si mai rau menstra. Eu ma feresc de ele, chiar daca mi-a intarziat si mie am lasat de la sine. Doar in cel mai rau caz, sa intarzie mai mult de 50 de zile, atunci as merge la doctor, nu as lua nimic fara prescriptie. Desi in Romania multi doctori se infigeau repede sa-mi dea pastile sa fortezemenstra, aici doctorul m-a sfatuit sa astept.. si mi-a venit:D si pe mine ma termina sa vad ca nu vine, numai acolo ma gandeam puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1457 2014-01-03 18:12:28

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

fetelor vin de la dr, surprinzator am fost multumita de el
in vara am fost la o doctorita la control care mi-a zis ca ovarul drept e sectionat desi pe fisa scrie ca stangul e sectionat, si m-am enervat si nu m-am mai dus la ea pe motiv ca e toanta..buun
ma duc la la asta azi, si imi zice la fel ca ovarul dreept e cel sectionat si  ca stangul e la dimensiuni normale...am suspectat eu ceva pt ca ciclul mi-a venit la 29 de zile si mie doar cu stangul imi venea asa...acuma el zice ca nu are legatura una cu alta ....oi vedea....daca pana luni nu se opreste sangerarea a zis ca imi mai face niste analize, zicea ceva de o biopsie pe col
in concluzie...subsolul e bun , mansarda e problema rotfl2))
vedem luni


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1458 2014-01-03 18:48:31

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

La multi ani, surori de suferinta! Sa avem un 2014 minunat si marea noastra dorinta sa se implineasca. Sper ca ati petrecut bine si acum sunteti gata sa reincepem batalia cu forte noi si sperante mari. par

Rozi, imi pare bine sa te citesc din nou, dar imi pare nespus de rau sa aflu prin ce ai trecut! par  Off, fata scumpa...Trebuie sa fie bine pana la urma~! puss  De ce ti-au sectionat ovarul? Cum Dumnezeu au descoperit ca este molara atat de tarziu? Ai facut mai multe ecografii inainte sa afli asta? Mi se pare ireal ce ti s-a intamplat... Doamne Dumnezeule! Rozi, trebuie neaparat sa dai de un medic bun acum! Molara este foarte pacatoasa, trebuiesv facute niste teste, este esential sa fii tu bine, pe locul 2 trece bebelul.

Zburlici, tu nu ai ovulat nici luna trecuta, nici luna asta. Imi amintesc ca ai fost la medic si ti-a spus ca ai ovare polichistice. Afectiunea asta te impiedica sa ramai insarcinata si vei avea nevoie de ajutor din partea medicilor si de tratament. Daca vrei bebe, trebuie sa iei masuri. Eu ti-am mai zis de cateva ori ca trebuie sa faci analizele de z3. Este un sfat, daca vrei sa il iei in considerare, bine. Poti avea egg toata luna si totusi sa ai ciclu anovulator.  Tu trebuie sa mergi la un medic competent si sa vezi ce e de facut... Bafta! majoreta

Va imbratisez pe toate si stiu sigur ca va ninge cu bebei pe aici. Al meu se pregateste sa apara. Usor-usor smile


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1459 2014-01-03 20:21:37

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara dragele mele puss
La multi ani pe noul an party  birthday  trombon .Sa dea DD sa fie cat mai bun si cu foarte multe realizari.
Eu nu am mai intrat zilele astea ca de pe 01/01/2014 sunt fara net,nu stiu ce se intampla cu astia dar nu vin sa ne rezolve problema,au spus ca abia cam pe luni poate fac ceva,acum sunt pe telefonul sotului dar are netul cam slab si merge super de greu...abia asteptam sa vina sa vad ce mai faceti ca tare imi era dor de voi kram
Eu in noaptea de revelion trebuia sa merg cu sotul in centrul orasului ca era concert si artificii dar cand sa iesim din casa am dat nas in nas cu cumnata si cumnatul care venise la noi sa stam impreuna la 24:00 si nu va spun ca nu ma asteptam sa stam asa bine,am dansat si am ras cu totii pana la 04:00 dimineata dar soacra tot era cu nasul in c_r toata seara dar cu totii am facut abstractie de ea si am facut in asa fel incat sa fie bine si a fost super. Si am reusit si cu sotul,dupa toate problemele de anul trecut sa fie bine si sa incepem anul super de bine,cu dragoste si intelegere,sper sa fie asa tot anul asta.
Voi ce a-ti mai facut? Va pup dulce pe toate si ne auzim curand. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1460 2014-01-03 21:20:57

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc fetelor
Rona pana la 12 saptamani a fost totul bine si frumos, apoi doctorita era mirata ca placenta este foarte mare , dar mi-a zis sa revin dupa 2-3 saptamani.Numai ca atunci cand eu am implinit 13 saptamani aveam o durere de ovar in partea stanga,,nu insuportabila sau sa ma simt rau dar m-am gandit sa ma duc la maternitate asa sa fiu eu impacata.Ajunsa acolo dra se tot uita la placenta si m-a internat ca sa ceara parerea si altui medic.Desi suspecta  de mola mi-a dat arefam  de ce?habar nu am .dupa inca o saptamana in care mi-a ciuruit fundul de scobutil diagnosticul a fost clar :sarcina molara si fuguta la bucuresti.Acolo m-a consultat dr Albu la Maternitatea Giulesti si diagnosticul a fost acelasi.Aveam deja 14 saptamani daca nu 15 .Au urmat analize, am fost dusa cu ambulanta pt investigatii, tomograf, oncologie nici eu nu mai stiu pe unde ...si la 17 saptamani si ceva intreruperea sarcinii la 1 iulie 2013.Vorbisem cu dra sa boteze fetita dar , nu a mai supravietuit .Am supravietuit eu si acum cu bratele goale si cu teama in suflet merg mai departe.Am asteptat copilasul acesta d timp de trei ani..anul acesta se fac patru ..luna viitoare.Si cu toate acestea stiu ca va fi bine, stiu asta, nu stiu de unde cum si ce fel....stiu ca va fi baietel, stiu  ca va fi bine.Dar Dumnezeu ne incearca pentru ca suntem puternice, pentru ca avem de unde , pe toate ne incearca, asteptarea este lunga si anevoiasa.Va spun sincer ca atunci cand am vazut doua liniute pe test am ramas inmarmurita.Nu-mi venea sa cred ca mi se intampla mie.Am tinut ascuns pana la trei luni si in aceste trei luni eu plangeam pentru ca nu credeam ca este adevarat:ca sunt insarcinata.Desi la sarcina de tipul asta se spune ca ai greturi mai mari, eu nu am avut asa ceva.Nimic.M-am simtit foarte bine.
acum o luam de la capat, cu ingeras in cer ...cu o spermograma mai buna decat atunci cand am ramas si cu speranta ca nimic nu este intamplator.
fetelor, atat va spun:trei ani din viata mea nu am stiut cand rasare soarele, daca este primavara sau iarna, luni sau joi.Eu  stiam una si buna :mi-a venit, sunt 10 DPO...temp 36,7 test negativ de ovulatie, foliculii..etc...nu mai vreau sa traiesca asta ...incerc sa fiu mai cumpatata, desi se pare ca nu prea imi iese..incerc sa traiesc , sa nu ma gandesc...incerc sa las temperaturile si ovulatia si alte simptome  pe un plan secundar si sper sa si reusesc.
O seara placuta!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1461 2014-01-03 21:52:24

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara!

Rozi kram

Va pup pe toate


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1462 2014-01-04 11:29:42

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor,

Off Rozi, asa de tare m-a impresionat ce ai spus grater ai trecut prin momente grele si iti inteleg suferinta puss Asa de rau imi pare cand se intampla astfel de cazuri, cumva simt o antipatie fata de copilele alea de 12 13 ani care raman ca proastele insarcinate fara macar sa vrea acest lucru.STiu ca nu e bine cum gandesc dar nu e drept! Eu nu stiam ce e aia sarcina molara si cand am citit pe net am ramas  wow  Off, Doamne, saracuta de tine  supa O sa razbati tu si vei trece peste toate, noi iti suntem alaturi si va veni si ziua aceea cand iti vei tine puiutul in brate puss  Ai mare grija de tine si sa ne dai vesti bune luna asta  puss

Kris, ma bucur ca v-ati distrat de revelion majoreta Si asa i-ai facut si in ciuda soacrei chicot
Rona puss la multi ani si tie! Eu una sunt gata sa reincep batalia. Si nu voi mai face prostia de luna trecuta sa ma incred in orice semne, pana nu vad 2 liniute nu imi mai fac sperante ca o fi bebe, cum sa facem supriza, sa ma mai uit la hainute... De data asta astept!

App, testul de ovulatie de ieri a avut liniuta mai accentuata fata de zilele anterioare, cine stie, poate am si eu norocul sa ovulez mai devreme si sa nu mai am ciclu asa lung va Ca imbatranesc aici daca voi avea mereu la 40 de zile...

Va pup si imbratisez pe toate  puss  kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1463 2014-01-04 11:45:00

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata,
Gabi daca te uiti pe grafice de-ale mele si eu tot asa le aveam..ma rog si la mine vine cum vrea muschiul lui.Sa pui o pozica cu testul sa vad si eu smile
Fetelor va multumesc de sprijin, aveam nevoie


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.