homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-75


#1407 2013-12-30 11:40:36

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela , la multi ani si din partea mea:* scz pt intarziere dar acum am intrat puss
Fetelor, am si eu o intrebare: Pe 27 am avut ovulatia, iar de atunci ma dor ovarele f tare si jos. Aseara am luat un no-spa si vad ca azi nu ma mai doare asa rau. Sunt normale durerile astea dupa ovulatie? Si sanii au devenit sensibili parca prea devreme pt k mai e pana la urmatoare menstra...
Multumesc,
Va pup smile


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 



#1408 2013-12-30 12:01:02

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

La multi ani si tie Alex puss
Kris, spor la treburi puss  Nu-i nicio problema, inteleg ca e o perioada mai aglomerata pt toata lumea. Sunt in a 8-a zi azi dar vad ca a disparut egg, a fost doar putin se pare. azi e mai mult sticky dar ramane de vazut mai incolo. Astept testele alea mai ceva ca pe o paine calda. sper sa ajunga pe 6 7, cum au zis ca am mare nevoie de ele. Kris, multumim pt cafea, eu am trecut pe ceai ca de la atata carne nu mai suporta fierea mea cafea;))

Alex, nu prea stiu cum e cu durerile dupa ovulatie, eu luna trecuta am avut dureri mari de spate , insa nu in ziua in care mi-a notat ff ovulatia, ci cu 3 zile mai devreme. Si da, chiar am observat dureri ale sanilor dupa ovulatie. M-au tinut asa cateva zile apoi au venit uratii punish Sper ca lun asta sa nu mai vina big_smile

Va pup pe toate fetelor si sa aveti o zi buna:*


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1409 2013-12-30 12:44:38

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia,Alexa,Gabi puss  multumesc. Am terminat crema de la prajitura,acum trebuie sa o montez,mi-a venit zilele astea sa fac o alba ca zapada si i-am cerut mamei reteta si acum o probez,sper sa fie buna drool
Faza tare sambata..soacra mea ma intreaba ce pregatim de revelion si ii spun ca eu fac doar sarmalute si o ciorba de afumatura ca nu vreau sa fac mult si ea spune ca vrea sa faca si ea o lasagna(specialitatea italienilor de sarbatori) si ii spun ca bine daca vrea ea...ca duminica sa spuna sa o fac eu ca ea nu stie cand vine marti la noi si daca apuca sa o faca...pai bine da nu ai spus ca vrei sa o faci tu?????si asa mai am in plus de facut si care am vrut ca maine sa fac doar curatenie si apoi poate ma si odihnesc putin sa imi cada bine seara de revelion,asa acum trebuie sa incerc sa fac cat mai multe azi ca pe maine sa raman cu putine treburi bang ,,,offf asa m-am saturat de prostia omului inteligent...scuzati  offtopic  m-am descarcat si eu putin. va pup ne auzim mai tarziu.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1410 2013-12-30 13:03:23

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

cu alte cuvinte, avea pofta de-o lasagna si a gasit cale cea mai usoara de a o servi rotfl tare smechera socrela asta a ta


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1411 2013-12-30 13:13:04

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asa e Iulia, i.a pasat subtil inca o treaba de facut...  forgetit  lasa Kris ca o vei face tu si pe asta si apoi scapi puss  s iti iasa buna buna de tot drool

Iulia, ma bucur ca tu si bebit sunteti bine puss mai ai putin si intri in 10 saptamani applause  am mai intrat si eu la burtici, asa mai stiu si eu cum sunteti, cum o mai duceti puss  asa de mult mi.as dori sa ma alatur si eu voua luna asta... hjarta  sper ca in ianuarie sa primesc cel mai frumos cadou de ziua mea rugaciune

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-30 13:14:38)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1412 2013-12-30 13:23:48

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

subtilitatea asta e specifica soacrelor lol si a mea-i subtila tare, doar ca eu ma fac ca ploua...

da, gabi hjarta suntem bine pana acum... am doar o suspiciune de hipertiroidie, dar care cica nu e periculoasa in sarcina, oricum nu o pot trata decat dupa... si tre sa repet urocultura, ca as avea o infectie urinara... in rest, suntem bine, Doamne ajuta! la 12 sapt mergem la eco si sper ca vestile sa fie bune

iti doresc din suflet sa vii la burtici si o sa vezi ca asa o sa fie wink goodluck sa primesti cadoul mult dorit


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1413 2013-12-30 13:34:19

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sa dea dd sa fid toate bune si sa nu intampini greutati pe parcursul sarcinii puss  cred ca abia astepti sa.l vezi pe samburel si sa.i auzi inimioara batand... ce frumos trebuie sa fie hjarta  numai cand ma gandesc la asta ma cuprind niste emotii si dorinta de a avea un mic samburel e tot mai mare. Di  pacate am tare mult de asteptat pana la ovulatie( am cicluri asa lungi si imi pare o vesnicie pana atunci) va  dar ce sa facem, tot inainte pt viitorul nostru copilas atat de mult dorit hjarta  stiu ca suna prostesc dar il iubesc de acum, rodnar  stiu ca e pe drum, doar asteapta momentul potrivit rugaciune


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1414 2013-12-30 15:39:43

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi puss  ce cuviinte frumoase ai spus  hjarta Ai dreptate si ai sa vezi ca va fi in curand si la tine un samburel ce va deveni un  bebe  minunat.
Referitor la soacra,m-am cam obisnuit cu felul asta al ei de a face,dar sincera sa fiu asta e mai bine fac eu azi si imi iau de o grija decat sa fac maine curat si sa vina ea sa faca si sa imi lase varza bucataria ca e super de murdara in bucatarie,nu prea se uita ca altul a muncit sa lase curat,asa macar maine nu ma umplu de nervi...weekend-ul asta am avut o proba de nesimtire din partea mea,in sfarsit am reusit sa fac in asa fel incat chiar daca am auzit ce spunea,am facut in asa fel incat sa nu aud,sa nu dau raspunsuri la toate ce spunea,poate facand asa usor usor isi va mai vedea de viata ei si nu va mai intra in viata mea si a sotului cu tot cu ghete.Ex:Aseara ne-am oprit la o banca ca sotului ii trebuia azi niste bani si ea vazand asta intreaba ca ce face? de ce scoate bani? ce sa faca cu ei?Eu m-am facut ca ploua si nu am raspuns la nici o intrebare dar tare m-au ros intrebarile astea...si astea sunt nimicuri...offff si socru miu tot incearca sa o ia cu el in ianuarie cand pleaca acasa dar ea nu vrea...ma rog la DD poate se razgandeste si ne mai lasa si pe noi linistiti macar cateva luni dumbom
Iulici puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1415 2013-12-30 17:45:36

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91872_20131230_173200.jpg

Presupun c asa trebuie sa arate un test negativ. E prima data cand fac si am fost surprinsa sa vad cat de mici si subtirele sunt chicot  Insa daca acum a iesit negativ si luna trecuta am ovulat tarziu, cam cand ar trebui sa mai fac urmatorul test? Ma scuzati ca intreb dar chiar nu stiu cum e cu testele astea  nustiu  Stiu insa ca daca trece prea mult timp pana il faci pe urmatorul poti pierde momentul.. astept sfaturi de la voi puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-30 17:54:47)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1416 2013-12-30 17:49:10

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hello
Gabi, faci zilnic pana devine pozitiv, si apoi mai faci unul sa vezi daca iese negativ. In fct de lungimea ciclului tau le incepi din ce zi scrie pe ele si faci zilnic, cam la aceeeasi ora.  daca ai cicluri lungi tare si azi esti innziua 8 e mult prea devreme pt ele. Dar citeste indicatiile

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-12-30 17:54:19)

Offline

 

#1417 2013-12-30 18:00:15

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mersi Ionela puss da, la cicluri lungi scria pe net ca trebuie sa incepi mai tarziu. Insa aseara am vazut urme de egg si daca tot am primit testele azi am zis sa fac unul.  big_smile nu puteam sa le am in casa si sa nu incerc macar unul big_smile  scria ceva de genul: daca ai ciclu de 28 30 de zile e bi e sa incepi prin ziua a 12.a iar la un ciclu lung ca al meu prin ziua 20, insa eu as face mai devreme de 20. Imediat cum observ mucus watery cred ca ar fi bine sa fac zi de zi pana in ziua cand se confirma. O fi rau ce zic eu aici? chicot luna trecuta in ziua a 16.a mi.a aparut watery.

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-30 18:01:23)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1418 2013-12-30 18:10:42

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara ,
Gabi  si eu am avut ciclurile lungi si fara sfarsit ca si tine si dra endocrinolog mi-a recomandat sa iau mastodynon.e  homeopat si acum imi vine la  30 de zile fix, poti dicuta cu medicul tau si daca e ok poti lua
Te inteleg cum e cu ciclurile lungi, stresul este si mai mare, asteptarea, deznadejdea si nesiguranta ...sunt la ele acasa mai ales cand le lasam sa ne invadeze.
Din cate vad eu acolo la tine, acelea sunt cumva teste barza -de ovulatie?luna trecuta eu am folosit blue cross ,sunt mai rentabile la pret
eu sunt in ziua 7 cu o zi in urma ta, deci putem compara testele


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1419 2013-12-30 18:23:32

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Rozi. Am zis sa mai incercam si luna asta fara doctor. Iar daca nici cu teste de ovulatie, temperatura bazala si verificare mucusului nu iese nimic o sa merg sa vedem care e problema cu ciclurile astea lungi. Cred ca de vina sunt Ac pe care le.am luat timp de 1 an si 8 luni. Dupa ce am renuntat la ele primele 2 cicluri au fost normale, dar dupa au fost ori prea scurte iar acum prea lungi. Nu sunt teste barza, le.am comandat din uk pt ca sunt mult mai rentabile decat sa le iau de la farmacie( nu locuim in Romania).  Da, sigur, poti atasa o poza aici daca ai inceput deja sa le faci smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1420 2013-12-30 19:10:40

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

si eu luna asta mi-am comandat teste de ovulatie de pe net,nu de la farmacie ci de la o firma romaneasca producatoare, si sunt multumita, azi am primit coletul si am fost curioasa sa le incerc, sunt tip caseta
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_img_20131230_185858.jpg


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1421 2013-12-30 19:57:39

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ce parere aveti de testele astea de ovulatie?
http://www.madalinas.ro/produse/-%20tes … saliva.php
eu auzisem de ele inainte de a ramane insarcinata si ma batea gandul sa imi iau, avand in vedere ca dai o gramada de bani si pe testele de ovulatie
Ma intreb daca o fi vreo chestie cu ele sau sunt strict marketing


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1422 2013-12-30 20:01:06

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

eu am avut ovupred si my test parca asa se numea dar nu m-am lamurit cu ele prea bine...e feriga nu e feriga..asa ca tot cu  teste clasice m-am descurcat ,pot spune ca ovupredul a fost o idee mai bun ....dar am renuntat si la acela.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1423 2013-12-30 20:59:09

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, acum cand intentionezi sa mai faci teste?Vei continua cu ele pana cand vei ovula? Eu nu stiu cum sa fac, cred ca mai astept cateva zile pana la urmatorul test. Poate nu fac bine dar daca ovulez asa tarziu cred ca nu are rost sa incep de acum. App, voi de cand incercati pt bebita? puss

Emi, am auzit si eu de testul acela dar nu m.am gandit sa il incerc big_smile  Oricum, nu voi continua mult cu teste de ovulatie. Daca nu vine bebita luna asta vreau sa merg la control sa vedem ce e in regula sau (speram sa nu) in neregula.

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-30 21:09:27)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1424 2013-12-31 09:41:58

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele.Iata ca am ajuns si la ultima zi din an. bis Nu am apucat sa va intreb ce veti face azi? Eu acasa cu sotul si socrii bang
O zi buna sa aveti si va pup pe toate. mornincoffee


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1425 2013-12-31 10:14:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata si de la mine
Fie ca noul an sa va aduca pace, iubire, sanatate , copilasi multi si sanatosi!
Gabi la mine luna asta se implinesc 3 ani si 10 luni de incercari pentru bebe,mi se par o vesnicie dar ...au fost atat de multe probleme incat nici nu mai stiu ..doi ani am incercat cu tratamente si paratratamente, anul acesta am pierdut fetita la 17 -18 saptamani cu diagnostic sarcina molara ,acum sun cu bratele goale dar increzatoare ca Dumnezeu imi va da un copil atunci cand trebuie si cand este cel mai bine.MA bucur ca traiesc,cat se poate...si merg inainte...pana sa obtin sarcina descoperisem sa spermograma sotului era dezastru..la sase luni dupa ce s-a imbunatatit am si ramas insarcinata, dar...am ramas cu un ingeras in ceruri
Kristinica trebuie sa fim optimiste, stiu durerea ta, eu v-am citit in fiecare zi, dar putere sa intru nu am avut


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.