homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-86


#1616 2014-01-10 19:29:28

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Elena, sa dea Dumnezeu sa se intample dupa histero ca nu stiu cat mai rezist. Oricum imi e tare frica de ce va urma.


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 



#1617 2014-01-10 20:47:32

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele...

AcAlex, bafta multa la HSG! Doamne ajuta sa fie totul bine! par  In mod normal,dr ar fi trebuit sa verifice mai intai trompele si apoi sa-ti dea stimulare. Dar nu cred ca sunt probleme!~
  Ionela, bafta multa la analize! Vezi ca daca faci progesteronul in z21 si nu ai ovulat pana atunci, e zadarnic. Progesteronul se face in calculand ziua ovulatiei+7 zile.  Dr tau se insala cu ovulatia in z14, daca te uiti pe fertilty sunt mii de sarcini obtinute dupa data asta, unele cu ovulatie peste z40...Dar are dreptate ca nu este foarte normal sa ai ovulatie tarzi si cicluri lungi. Poate se refera la o dereglare hormonala, etc.
Gaby, sa prinzi outzul norocos luna asta! punk

Lynda, te-ai intors din concediu cu forte noi! Cum a fost? Te-ai distrat? Sper din suflet sa ai noroc maxim anul asta, sa vna bebe  bebe  bebe
  Tuturor va doresc asta!

Cris8, te-am visat azi noapte. Am visat ca ma jucam cu fetita ta!smile Poate si pentru ca ne apropiem de moment..si am gandesc des la tine.. suntem in linie dreapta pt FIV.

Va pup pe toate!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1618 2014-01-10 20:58:57

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

A fost ok la control,am avut cv chisturi awm kteva luni si nu am mai aparut,aveam foliculi mici p ovare,endom d 10...sunt ok din c se vede ecografic,mi'a dat sa fac profilul d trombofilie,torch,tsh,t3 si t4 si pt sotu spermo...cred k o sa merg sa mi le fac dupa c imi vine mensta,pt k in sufletul meu este o mik speranta chiar dak am ratat ovulatia...dar asa simt k trebuie sa fac.
O seara buna.pupici

Offline

 

#1619 2014-01-11 10:43:19

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata puss

Pisi, bine ca nu mai sunt chisturi   punk si felicitari pentru vestile bune. Cand ar trebui sa iti vina menstra?

Sa aveti toate un weekend placut puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-11 10:45:16)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1620 2014-01-11 11:01:56

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata gabi puss
Pai mi-a venit pe 21 seara deci azi sunt in z 22 si am ovulat z 15 deci ar trebui sa imi vina peste o sapt exact.si mai intai o sa isi fc sotul spermograma si spermocultura si in fctie d cum ii ies fac si eu analizele,asa mi se pare normal pt k la el sunt putine analize si dak el este ok at ii dau batai l mine.
Pupici l toate si un weekend minunat

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1621 2014-01-11 14:15:22

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Incerc sa gasesc o explicatie pentru ce se intampla si nu ajung nicaieri. e a doua oara cand mi se intampla asta. Azi test mult mai deschis decat ieri. Nu pricep, am egg o groaza, ma dor ovarele... de ce nu vrea sa iasa cum trebuie linia? bang  bang  sexinpat am facut ieri, am zis sa nu las doar pt azi, ca cine stie.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91872_20140111_141116.jpg

Ajung sa cred ca eu nu mai apuc sa ovulez deloc. grater

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-11 14:17:19)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1622 2014-01-11 14:31:36

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi imi pare rau,nu stiu c sa iti zic,nu am trecut niciidata prin situatia asta si nu stiu dc se intampla asa...poate ai ovulat ieri,poate p seara ar fi fost mai intens...doar imi dau cu parerea
Rectific...am vazut k ti-a scazut si temp azi...

Ultima oara a fost editat de pisiraluk (2014-01-11 14:32:55)

Offline

 

#1623 2014-01-11 14:42:00

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, de asta am si zis sa prestam aseara, in caz ca era pozitiv macar sa nu-mi para rau ca nu am facut. Dar azi dimineata temperatura era si mai joasa. Si cand am vazut cat de mult egg am de dimineata, nici nu ma asteptam sa vad rezultatul asta la test. Tot caut pe net raspuns si nu gasesc nimic. De era testul de aseara pozitiv, ar fi trebuit sa creasca mai mult temperatura..Off simt ca nu mai rezist stresului, zi de zi sper, zi de zi incerc cu toate si nu reusesc grater


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1624 2014-01-11 15:55:13

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi nu te mai stresa,  inainte de ovulatie poate sa scada un pic si apoi sa creasca, deci e bine....poate ai baut lichide multe si de aceea e  asa.Vedem ce va mai fi.In prezent ai prestat, totul e bine, maine cu ziua ei.Nu?hai linisteste-te, ca nu rezolvi nimic.La mine s-a mai inchis un pic dar tot cum le stii :)vedem .In prezent nicio schimbare.Te pup.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1625 2014-01-11 18:41:57

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, mersi mult pentru intelegere puss stiu ca nu e bun stresul asta dar e asa de lunga asteptarea astea. Am tinut sa cred toata luna ca poate voi ovula mai devreme, ca va fi bine. Dar am tras o portie de plans, m-am linistit si acum tot inainte. Poate va veni si pentru noi ziua cand vom vedea liniutele asa cum ni le dorim puss  Te pup draga mea Rozi:*


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1626 2014-01-11 19:53:47

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

salutare tuturor
n-am citit nimic azi, suntem in vizite in alt oras
mi a venit menstruatia azi...la 18 zile luna asta, mdaaaa. luni ma duc la analize sad

rona, dar cele din ziua 14 au vreo valoare daca eu nu ovulez atunci? de fapt ea mi a zis sa le fac in ziua 13, nu 14.

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-01-11 20:13:26)

Offline

 

#1627 2014-01-11 21:17:50

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Salutare Ionela,

Asa am patit si eu prin vara,  in pauza aceea dde 6 luni dupa anticonceptionale. Mi.a venit si mie de 2 ori asa, la 18 si 19 zile. Ionela, nici eu nu cred ca sunt bine. Ceva se intampla dde nu ovulez si daca nu am nici test pozitiv nici ridicare de temp, merg si eu la analize. Am o lista data deja dar am amanat sa le fac pt ca nu aveam asigurare medicala si sunt de 2 ori mai  scumpe decat in romania. Mi.a zis sa merg in a treia zi de menstra pt analize, deci e bine ca mergi luni.

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-11 21:20:41)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1628 2014-01-12 11:47:16

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata.
E greu, e foarte greu sa asteptam, de aceea eu nu mai astept nimic, traiesc aceasta clipa si atat.Ce garantie am eu ca peste 40 de zile o sa traiesc?Si stau si calculez in avans pentru ziua de maine daca creste temperatura?Daca scade?OAre o sa fie liniuta de test mai inchisa ?Oare o sa ovulez luna asta?Si unde e viata mea?Trairile mele?Imi concentrez toata atentia sienergia pe teste, calcule peste calcule, ganduri peste ganduri si eu nu mai fac parte din viata mea, nu ma mai bucur de ce am acum in acest moment,mereu astept maine si maine astept maine...si eu unde sunt?Prinsa intr-o colivie a gandurilor care nu-mi aduc niciun folos.Partea proasta este ca a trebuit sa vad moartea cu ochii de doua ori ca sa realizez ca ceea ce am este acesta clipa pretioasa in care pot face atat demulte lucruri si nu le fac pt ca ma gandesc daca maine ovulez...
Incerc sa spun o vorba buna , un ajutor, pentru ca patru ani din viata mea nu au existat, eu nu am existat,am fost o frunza dusa de vant de colo colo tocmai pentru ca eu nu eram colo cu mintea si sufletul..
Sa pretuim ceea ce avem,toate se vor intampla dupa cum e mai bine pentru mine,nu dupa cum vreau eu si bat din picior...ci dupa cum este cel mai bine pentru mine.Iar in vara cel mai bine pentru mine a fost sa traiesc.Acum incerc sa traiesc nu numai fizic de parca as fi intr-o coma..incerc sa traisc si cu inima smile
Va cer iertare daca va plictisesc , eu doar incerc sa va fiu alaturi in felul meu, asa cum pot .
revin cu teste mai tarziu:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1629 2014-01-12 12:13:14

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata si de la mine,

Rozi, nu iti cere iertare ca nu ai de ce. Chiar daca eu nu am trecut prin greutatile tale, ma regasesc in ceea ce ai spus. Toata energia mea, toata atentia si timpul meu numai acolo le canalizez, catre  teste si temperatura. Ma simt neputincioasa, nu pot face nimic mai mult din ceea ce am facut pana acum. Rabdarea imi e pusa la incercare in fiecare zi si chiar daca pare prostesc ceea ce zic, am obosit. As vrea sa renunt la tot ce fac acum(temperaturi, verificari, teste) si sa am o viata normala. Sa raman insarcinata, sa devin mamica, parca nu e de mine, pt ca nu reusesc. Nu am vrut sa cred ca am vreo problema, dar sigur am. Asa ca momentan sunt trista, fara putere sa merg mai departe si as da orice sa ma pot ridica. Simt ca nu ma mai bucura nimic.  grater  Azi ma gandesc sa nu mai fac nici test pt ca stiu ca e negativ. Colul meu e jos, tare si inchis. Nu are cum sa iasa altfel. Astept sa-ti vad pozele Rozi  kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1630 2014-01-12 12:13:34

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rozi de acord cu tine, dar e greu sa te detasezi. Maine ma duc la analize, unde sper sa deslusesc problema. Ce se intampla daca nu apuc luna asta ziua 21 ca sa fac progesteronul? Le fac pe restul degeaba? Eu sunt din ce in ce mai convinsă ca la mine totul e pe fond emoţional. Ma stresez din orice si nu e bine. In concluzie doctorita mea a zis bine ca nu ovulez luna asta

Offline

 

#1631 2014-01-12 13:43:58

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Toate avem caderi, cu siguranta, cadem , cadem, iar ne mai impiedicam,important este sa ne ridiccam si sa mergem mai departe smile
Sa nu credeti ca eu sunt detasata pamantului....o nuuu..daca eram asa detasat nu mai ajungeam la ginecolog ca sangerez ca el sa-mi spuna ca ....ginecologic e bine chiar daca sangerez....ci mansarda e problema lol.Dar episodul acela a trecut, acum sunt linistita...ce va fi peste doua minute..ma refer la noua provocare, fiecare clipa cu timpul ei.
Gabi, vedem atunci ceva fi .Si gata.smile
va prezint noile teste
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_img-20140112-wa0004.jpg
la mine minutul se pozitiveaza si daca n-as avea ovare .lol in fine, eram curioasa sa vad cum e si mi-am facut si un minut, dar mai mult am incredere in cele caseta.
Vedem, in prezent  temperatura e pe-acolo.Azi a trebuit sa o iau mai dimineata, dar am adaugat in tabel smile
Gabi astept teste, nu renunta, asa inveti cum functioneaza corpul tau, prin perseverenta.
Ionela, trecem peste toate .Gasim noi calea intr-un fel sau altul, este bine , va fi bine.
Eu zic ca ovulezi pe 18-19 ianuarie.
Daca va uitati la graficul meu, sunt in ziua 20, aproape de voi smile deci hai sa facem oua .Gresti!oua avem , dar suntem prea stresate ca sa le dam drumul lol
O zi buna fetele

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-01-12 13:47:01)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1632 2014-01-12 14:26:10

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

rozi, pe 11 adica ieri mi a venit menstratia. Sa ovulez in ziua 7-8? Cand pe mine ja tine 5 zile.

Offline

 

#1633 2014-01-12 15:34:05

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

atunci e un nou inceput:)
succes la analize ionela si dupa ce primesti rezultatul, vezi ce spune doctorita


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1634 2014-01-12 16:26:01

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asa e Rozi, ce sa facem:(
Fac si eu un test mai tarzior ca am fost invitati la o masa si am baut ceva lichide. nu mult, dar mai astept. Update: colul meu e sus iar, si moale si deschis. Si am si ceva urme de egg. Ce sa mai, la mine e ca la nebuni va  dumbom


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.