homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-87


#1635 2014-01-12 16:28:07

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mult succes fetelor si sa aveti bebeii multi doriti cat mai repede!!

Rozi ma bucur ca te revad pe aici,iti doresc din inima un bebe cat mai repede !!

La cat mai multe liniute duble!!!


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 



#1636 2014-01-12 16:37:40

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela cate luni aveti de cand incercati?
Daca as fi in locul tau prima investigatie pe care as face-o dupa ce am ovulatia mea confirmata ar fi o spermograma sotului.

Offline

 

#1637 2014-01-12 16:43:21

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor,

Rona puss si eu ma gandesc la tine, pt ca stiu ca te apropii de FIV si stiu ce simteam eu cand treceam prin asta. E greu, tare greu, dar la final va fi bine!!!
Si va fi ca in vis, doar ca va fi fetita ta cea cu care te vei juca. wink
Te pup cu drag, iti tin pumnii stransi stransi si astept vestile minunate de la tine. Sa fii optimista si fericita, pt ca in curand vei fi mamica! Chiar daca acum ti se pare un vis, asta va fi realitatea...sunt sigura de asta.

Bafta fetelor, va tin pumnii, aveti rabdare si incredere ca va fi bine! Si bucurati-va de ce aveti acum, e important...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1638 2014-01-12 16:44:37

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ioana, felicitari pt bebelina ta puss  E o dulceata hjarta  Multumim mult si doamne ajuta sa se intample cat mai curand rugaciune Nu numai mie, tuturor  rugaciune

Rona, te apropii curand de FIV. Sa dea domul sa fie bine si ia sa vezi ca in curand vei fi mamica kram Si atunci nu a mai conta nimic din trecut. Ai grija de tine si te asteptam sa ne dai vestea mare  puss  Cat despre outul meu, se lasa asteptat hmm

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-12 16:50:39)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1639 2014-01-12 17:26:41

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Happy, 4luni avem de cand incercam
Dupa ce fac profilul hormonal si daca iese bine si mi se confirma si ovulatia voi face si spermograma sotului. Asa mi a zis si dr. Analizele mele sunt f costisitoare si mergem mai departe cu ele doar daca spermograma e ok. Maine fac primul set, cel din ziua a treia.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1640 2014-01-12 17:44:15

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, big negative. Oricum nu ma mai mira, nu cred ca mai vad vreun pozitiv luna asta.(nu de parca as fi vazut pana acum) Linia e si mai deschisa decat cea de ieri. Asta e supa

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91872_20140112_175906.jpg

Uite si poza cu testul Rozi  supa

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-12 20:03:31)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1641 2014-01-12 20:26:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor,la analizele mele de maine, fsh lh estradiol ptogesteton prolactina si testosteron, trebuie sa giu nemancata, nebauta? cu mancarea nu i bai dar daca nu beau cafea e jale. deci am voie o cafea mica la 7 si recoltez la 9?

Offline

 

#1642 2014-01-12 21:09:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara fetelor,
Ioana multumesc din suflet, faptul ca ai o bebelina atat de frumoasa dupa cate ai indurat si tu ma face sa sper si sa fiu optimista, Cris asemenea, elena ,si toate burticile smile
Ionela eu zic sa nu bei cafeluta pana la noua...eu asa as proceda
Gabi, eu am facut teste toata luna de multe ori pana sa realizez ca ovulez tarziu,daca ai teste fa-le ca nu stii ce surpriza poti avea.La mine se pozitivau in ziua 17, apoi erau negative ca la tine, apoi iar se pozitivau  si tot asa, deci nu dispera.Ai rabdare si vezi cum sta treaba, pana la urma nici temperatura nu ti-a confirmat ca ai ovulat, deci e bine.Trece si raceala si o noua sansa apare smile
O sa caut pe forum sa vezi ce nebunie era cu testele mele
O seara placuta si va multumesc smile
uite gabi
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_teste_forum.jpg
la mine nu stiam care e pozitiv , multa vreme m-am chiunuit si doar prin monitorizare ecografica m-am  lamurit
gabi , ai vazut pe testele mele  de azi, minutul e aproape pozitiv, iar celalalt e  clar negativ, asa ca depinde si de test.De-asta daca ai cum se iei clearblue digital te lamureste si te scapa de stress.Testele tale nu sunt asa  sensibile cum sunt si cele caseta pe care eu le folosesc.
te rog sa ai rabdare, fa-le pana vine si luna viitoare iei ca reper zi de ovulatie testul  cel mai intens, asa invatam smile
gata nu mai scriu, o seara placuta tuturor smile

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-01-12 21:21:41)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1643 2014-01-12 21:47:41

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ms frumos pt timpul acordat Rozi par  Intr-adevar, daca te uiti la ele nu iti dai seama care e pozitiv si care nu. Probabil ca monitorizarea ecografica e cea mai buna, iti spune cu exactitate and ovulezi si daca ovulezi. legat de testele mele, cand le-am luat scria pe ele ca sunt super sensibile, acum nu ma pricep eu sa spun care sunt cele mai bune pt ca e prima luna cand le folosesc. Macar stiu ca atunci cand mi-au iesit testele mai intense, nu am ovulat, caci altfel mi-ar fi confirmat temperatura. Dar mi-e si teama sa nu cumva sa iasa deschise si sa ovulez fara ca noi sa fi facut ceva. Ar fi un cosmar sa ma trezesc dimineata sa vad ca-mi urca temperatura. Si nici sa facem la 2 zile nu e o solutie, ca luna trecuta asa a decurs si degeaba. Incerc sa ma mai orientez dupa egg si col.(cum ti-am scris mai devreme a urcat iar, dar nu e suficient de deschis si moale). Poate vrea Dumnezeu sa faca o minune maine si sa ovulez (am si dureri de ovare de ieri). O sa le fac in continuare pana la sfarsitul lunii dar crede.ma ca in ultimele zile imi tremura mana pe test(atat de mult imi doresc sa fie pozitiv). Daca as vedea macar o linie mai intensa de maine, am continua sa prestam, chiar si zi de zi, dar sa nu se deschida linia iar ca asta ma termina.

O seara placuta si tie puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-12 21:51:00)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1644 2014-01-13 09:26:33

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor.
Gabi t inteleg fb prin c treci,asa eram si eu luna trecuta si m-am bucurat vazand cele doua linii l testul d ovulatie si k am bebelit insa vezi u nu a fost sa fie...asa k c sa mai zic...si temp dupa ovulatie au fost ok pana in z 14 asa k totul se poate rezuma la a face dragoste knd simti si cel mai important este sa ai mucus fertil care sa conduca sperma unde trebuie pt k d acolo ia poate rezista,insa dak mucusul nu este ok at degeaba ovulezi k nu prea ajunge unde tebuie....sunt multi factori iar stresul nostru d a se intampla cat mai repede n afecteaza. Eu am incercat sa imi reiau din preocuparile d dinainte sa incerc sa nu mai fac o prioritate din asta pt k o luam incet la vale...stiu kt e de greu dar trebuie sa fim puternice,sa n bucuram d viata si sa n iubim partenerul
O sapt frumoasa la toate si s dea domnul sa fie cu vesti bune....eu samb astept mensta...sa vedem dak apare....pusspusspuss

Offline

 

#1645 2014-01-13 10:44:22

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata viitoare mamici par

Asa e Pisi, e greu dar nu ne ramane in final decat sa avem rabdare(cel mai greu lucru de indeplinit) si sa asteptam momentul nostru..numai Dumnezeu stie cand va fi acela. Azi am iar watery cu semne de egg, poate in final acesta o fi ultimul meu semn pe luna asta. Astept cu nerabdare azi sa fac testul... am devenit dependenta de ele:)))

Rozi, am vazut ca ti-a urcat temperatura, oare testul minut a avut dreptate? Daca ati prestat ieri atunci esti in cele 2 saptamani de asteptare big_smile

Ionela, cand primesti rezultatele la analize?

Va pup pe toate si sa aveti o sapatamana cat mai buna  punk


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1646 2014-01-13 11:19:42

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, fetelor! Va puss si va urez o saptamana frumoasa si....mai putin stresanta wink!

Gabi, ca pe tine te-am citit ultima, stai linistita. Nu uita ca si in celelalte doua cicluri ai ovulat prin z 28....si este posibil ca si ciclul acesta sa ov tot asa...mai tarziu.
Rozi, iti tin pumnii sa fie bebe
Pisi, e greu, dar trebuie sa avem speranta si sa ne bucuram de tot ceea ce ne ofera viata, asa cum spunea si Rozi...daca nu ma insel wink
Rona, in concediu a fost minunat. De fapt, ce poate fi mai frumos decat sa iti imbratisezi sora dupa ce timp de 3 ani ai vazut-o numai pe Skype si Facebook? Iti tin pumnii pentru FIV! Sa fie bebe Te urmaresc cu interes, si astept update-ul de la tine wink
Ionela, nu te impacienta. Si eu ovulez cateodata tarziu...daca ai rabdare sa imi urmaresti graficele din ultimul an smile Am nimerit un dr minunat, care considera ca nu e nimic in neregula cu a ovula in z25 , asta daca restul analizelor sunt bune. Am trecut si eu prin analizele acelea hormonale si au iesit perfect. Mi-a zis ca nu am de ce sa imi fac griji, deocamdata. Si totul, privind ciclurile mele, intrase in normal...ov in z13-14...ca la carte....pana luna trecuta, cand iar am ov in z23 lol Si totusi, cu toate analizele bune, ale amandorura, uite ca inca nu suntem parinti...dar suntem optimisti. In martie-aprilie, suntem hotariti sa repetam analizele sa vedem ce se intampla....se face 1 an de incercari si bebe se lasa asteptat, desi dr meu mi-a zis ca posibilitatea de a ramane este de 20%la un cuplu normal .....Asa ca, capul sus! Nu e atat de tragic. Sunteti inca la inceput, fara monitorizari, temperaturi si teste, din cate am inteles puss
Fetelor, ma scuzati daca am uitat pe cineva dintre voi. Va pup pe toate! Dar...na...prima zi dupa concediu...si o raceala urata:)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1647 2014-01-13 11:46:12

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetelor:)
Eu se pare ca am avut dreptate, sambata a aparut menstra, nu vrea sa intarzie deloc, nici macar o zi. Am plans putin, dar acum mi-am revenit. Se pare ca am facut bine ca m-am programat maine la doctor.
Va tin la curent:)
O zi usoara.


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1648 2014-01-13 12:37:14

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata fete,
vin si eu cu testele , astept pareri smile
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_img_20140113_115628.jpg
Cu rabdare dupa trei saptamani se apropie smile
Sau a fost, nu stiu inca ..ce sa fac sa trec testul de ieri pozitiv?dupa minut e pozitiv , dupa celalalt mai e un pic, dupa temperatura ..ovulatia s-a produs, dar eu cand ovulez temperatura e si mai ridicata.Vedem.Aceasta e situatia de acum cu temperatura si testele.
Diseara ma duc la aerobic smile Vreau sa fac ceva sa tin mintea departe de teste si temperaturi.Am tot ce imi trebuie acum, daca e sa fie e...daca nu merg mai departe
Va pup, o saptamana minunata smile
Gabi...astept teste smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1649 2014-01-13 13:00:56

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, dupa testul minut, mie imi pare pozitiv, adica se vede linia mai accentuata decat cea de control. La celalalt e mai deschisa decat cea de control. Si a urcat si temperatura. Dar daca stii ca trebuie sa fie si mai sus atunci poate asta e ziua in care vei ovula. Mai fa unul dupa amiaza, vezi daca e linia mai inchisa, iar daca nu, eu l-as trece pozitiv goodluck  majoreta  punk Nu ai unul digital sa vezi daca iti apare smiley-ul?

Revin si eu mai incolo cu test, pe la 5 jumate ajung acasa(sper). Am mari emotii, sper sa se coloreze si a mea  chicot

Vaai Rozi, am asa emotii pentru tine, imi doresc tare mult sa ti se intample luna asta dorinta majoreta


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1650 2014-01-13 13:18:10

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi salivez dupa un clearblue digital
in romania se gasesc foarte greu si sunt scumpe in jur de 115 lei.In braila nu gasesc in niciun caz.Asa ca...salivez si atat smile
Astept vesti diseara.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1651 2014-01-13 13:39:39

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, incearca sa cumperi de pe ebay. smile


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1652 2014-01-13 13:48:48

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, nu cred ca am vesti diseara, dar vom vedea. Momentan am durerea asta de ovare, nu stiu care din ele ma doare, se simte ca si cum as fi f tensionata acolo. Dar nerabdatoare sunt sa fac testul, speranta moare ultima big_smile Lasa, ca poate nu mai e nevoie sa folosesti de acum incolo teste, ia sa vezi, se prinde samburelul si apoi gata goodluck

Lynda, cine stie, poate va fi ca luna trecuta, sau macar putin mai devreme cu cateva zile ca nu ma supar big_smile  Tu faci teste zilele astea?

Fetelor, mai stiti ceva de Kris si Svetlana? Nu au mai intrat de ceva timp. nustiu

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-13 13:53:41)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1653 2014-01-13 14:16:47

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Liynda e complicat cu ebay-ul  asta m-am gandit , dar...nu am nici card sa platesc on line , sunt mai multe si nu stiu daca nu cumva la noi nu se  vand.
Ma batea si pe mine gandul sa fac un test diseara, vedem:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.