homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-98


#1844 2014-01-19 12:57:10

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

multumesc mult elena par


After all,tomorow is another day!!

Offline

 



#1845 2014-01-19 13:21:20

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91872_20140119_134445.jpg
Elena, nu, inca nu am facut nicio analiza. Vreau sa merg maine la un control, sa vad daca mai sunt chisturi pt ca am am iar dureri luna asta si vad ca persista. Si apoi voi astepta menstra si in a treia zi voi merge la analize. Mai am un singur test de ovulatie pt luna asta, daca nici maine nu iese pozitiv, atunci sigur am ceva.

Rozi, nu e nici azi supa  speram sa fie, ghidandu.ma dupa temp scazuta de azi

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-19 13:47:05)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1846 2014-01-19 14:07:42

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetele,
Gabi ce sa zic...starile tale de agitatie si stres influenteaza ovulatia .Totul depinde de tine si psihicul tau.Eu..rezist pe baricade....cat m-o tine ...cand m-o apuca si pe mine  dpresia sa te tii ..lol.Nici eu nu am ovulat luna trecuta, desi test pozitiv de ovulatie am avut.Asa ca lasa sa traseze ff cu temperatura.Incearca sa schimbi testele luna viitoare , poate astea nu sunt bune.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1847 2014-01-19 14:24:24

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna,
Gabi, fii tare. Luna trecut ai ovulat in z28, poate luna asta in 29, 30? preferabil sa incepi cu testele mai tarziu, din z15. Ca sa nu consumi atatea si sa tot obtii negative care te supara.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1848 2014-01-19 15:14:16

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna,

Gabi, clomidul este tratament de stimulare ovariana, se face doar cu monitorizare ecografica in paralel. In general se da in caz de inseminare artificiala, pt ca femeia sa produca mai multe ovocite in luna cu inseminarea, sau intr-adevar se da in caz de anovulatie. Dar repet, numai cu monitorizare ecografica, deoarece foliculii pot creste dar daca nu se sparg trebuie sa faci o injectie (pregnyl sau ovitrelle) care sa ii ajute sa se sparga, altfel se transforma in chisturi. Este tratament hormonal si cu astea nu e de gluma. Eu am luat cand am facut inseminarile.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1849 2014-01-19 15:23:41

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Asa voi face Ano, nu mai incep din ziua 8 cu testarea. Mersi mult, ma straduiesc sa fiu tare, nu prea.mi reuseste mie dar ce sa facem nustiu Tu si bebita sunteti bine? puss

Rozi, realizez ca poate eu sunt de vina pt faptul ca nu ovulez dar nu pot fi altfel, trec printr.o pasa proasta si se pare ca nu pot trata lucrurile cu detasare.. ce sa facem, stresul ma defineste rotfl

Multumesc Cris pt lamurire. Sper sa nu fie nevoie sa iau rugaciune si sa pot ramane insarcinata doar cu putin ajutot sa.mi stimuleze ovulayia sau sa aiba loc mai devreme rugaciune

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-19 15:27:08)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1850 2014-01-19 16:45:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Si eu am luat clomid si la fel cu monitorizare ecografica, dar el nu te ajuta sa ovulezi mai devreme ci sa faci mai multi foliculi sau sa ovulezi.Eu tot in ziua 19 am ovulat nicidecum mai devreme,in alte luni in ziua 20 ovulam....tot cu clomid pentru ca organismul face ce stie el sa faca.smile
In luna in care am ramas insarcinata am luat clomid.Gabi asa este , ce sa-i faci nu suntem pe tura , tu esti intr-o pasa proasta si eu intr-una mai buna.Daaa e bine pana la urma, eu te incurajez pe tine si tu ma vei incuraja pe mine cand o sa fiu si eu intr-o pasa proasta.Mai rau era sa fi fost toate smile)cel putin asa ne sustine una pe cealalta cum putem, ranite cazute, trebuie sa mergem mai departe smile
Prin ce trecem ca si stari este normal, partea asta a noastra a vietii din pacate o detinem si incet incet o itegram in felul nostru de a fai azi razi si nu stii de ce ..maine...plangi....e sie ea acolo ...Te pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1851 2014-01-19 20:12:46

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor, tocmai mi-am folosit si ultimul test pt luna asta big_smile ghiciti cum a iesit... negativ rotfl  dar mai degraba  grater , in fine. Ma opresc cu testarea, de maine nu mai fac teste, daca reusesc sa ma programeze maine la o programare, o sa o intreb daca vede vreun folicul pe acolo. Daca nu vede, am incurcat-o rau de tot. Ma gasesc in acest moment intr-o stare de disperare, simt ca innebunesc la gandul ca nu reusesc luna asta. Am avut rabdare, am ajuns la ziua 28... dar cata rabdare?!?! Imi cer scuze, cred ca esecul ma aduce in starea asta kapitulation


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1852 2014-01-19 20:48:26

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, nici eu nu cred ca ovulez sad (desi ff mi-a trasat ca da). Am ciclu o data la aprox. 4 luni. Nici acum nu am simptome ca ar veni. Colul e sus, si tare, sanii nu ma dor absolut deloc, burta vad ca ma doare doar cand dansez sau ma dau pe bicicleta statica. Imi vine sa-mi dau cu pumnii in cap. As fii vrut si eu bebe luna asa sad Daca nu e acum, nici nu mai putem incerca pana in septembrie 2015 sad


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#1853 2014-01-19 21:35:50

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ralu, imi pare nespus de rau. Inteleg cat de greu e si nu inteleg de ce corpul nostru nu vrea sa functioneze normal supa  e posibil ca tu sa fi mentionat, dar de ce zici ca nu mai puteti pana in septembrie 2015? Va fi cumva sotul tau plecat? Sa stii ca si eu am dureri, simt ca mi se rupe spatele de durere si ma simt tare balonata si cu dureri abdominale. Maine sa vad ce raspuns primesc pt toate astea si mai ales sa imi souna daca voi avea sanse luna asta sa ovulez.


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1854 2014-01-19 22:39:37

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da, Gabi sad va fi plecat pana in septembrie 2015 cand vom aveam nunta. va mai veni in concedii de o saptamana de Pasti si doua la vara si Craciun. Si eu cum am ciclu din an in Paste, nici nu-mi mai fac sperante sad
Mai inainte am tras un bocet ca ma simt asa singura... imi doresc bebe din ce in ce mai mult.


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#1855 2014-01-20 08:54:17

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor puss

Ralu, atunci doamne ajuta sa fie bebica acolo la tine si sa se vada II liniute la umatoarea testare.   goodluck
Fete dragi, am reusit sa.mi fac programare la ora 6 azi. Sa.mi tineti pumnii ca tare frica imi e sa nu primesc vesti proaste. Acum nu vreau decat sa treaca ziua mai repede sa merg acolo.

Va pup pe toate puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1856 2014-01-20 08:57:45

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor:*
Mult succes gabi,fb ca te-ai programat,sper sa t mai linistessca vizita asta si sa dea domnu k u deja sa fi ovulat iar corpul tau sa nu iti fi indicat prin mijloacele cautate d tine si cine stie poate poate...noi oriqm suntem alaturi d tine si asteptam vesti diseara puss

Offline

 

#1857 2014-01-20 09:19:57

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multu Pisi puss  m.am hotarat de aseara sa nu.mi mai verific colul, voi continua sa.mi iau tempperatura zi de zi iar cu testele o iau mai usor de luna viitoare, voi urma sfaturile doctorului. Si eu sper sa ma linistesc caci daca ma credeti nici noaptea nu mai dorm bine din cz asta, atat de mult m.a afectat. Si apoi nu vreau s creez tensiune si stres intre noi pt ca nu asa trebuie sa se intample lucrurile. Avem o relatie frumoasa si e pacat sa fie altfel doar din cz faptului ca nu reusesc sa raman insarcinata. Cand o vrea domnul atunci vom avea si noi bebicul nostru. Eu voi face tot ce e omenesc..restul nu mai depinde de noi. rugaciune


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1858 2014-01-20 09:52:17

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

MUlt succes Gabi!  majoreta
Ai sa vezi ca o sa se rezolve, nu stiu de ce dar am un feeling ca nu-i nimic serios si in curand va fi totul bine puss


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#1859 2014-01-20 10:36:37

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mersi mult Ralu puss  sper si eu sa fie totul bine smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1860 2014-01-20 11:12:08

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hey, fetelor! Buna dimineata! puss Vin si eu cu mornincoffee taras dupa mine...

Dar ce citesc aici? Gabi! Capul sus! NU te deprima!!!! Eu vorbesc! rotfl Itit tin pumnii sa fie bine la control. Diseara, nu? Si eu patesc cu testele la fel lol Sper ca cel de ieri intr-adevar a fost pozitiv cum l-am trecut rotfl2 Problema e alta acum. L-am stresat pe iubi atat de tare...incat aseara nu a reusit sa mearga pana la capat!!! Deci si luna asta e ratata sad Dar, incerc sa nu ma stresez.....ci sa ma impac cu situatia.
Rozi, si eu sunt addicted rotfl Sa facem un club! big_smile
Pisi, capul sus! Poate va fi luna asta wink
Ralu...buna puss Uauuu...ce cicluri lungi ai! Exista o cauza pentru ele?
Va pup! Nu va suparati daca am omis pe cineva puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1861 2014-01-20 11:19:41

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Liynda. Nu stiu o cauza exacta. In trecut am luat tratament anti-depresiv sub indrumarea unui medic si de atunci a inceput balamucul ciclurilor mele. La un moment dat am avut 3 pe an dupa care s-au reglat relativ (in sensul ca a venit o perioada la 35-44 de zile). Dupa am luat contraceptive si-mi venea la 24 de zile fix atata timp cat le luam. Dupa ce am facut decis sa le intrerup (iubitul a plecat din tara) primele luni a venit... la 26 - 35 - 44 de zile, dupa care iar a inceput sa se lungeasca la vreo 50 de zile. Am reinceput contraceptivele si-mi venea iar la 24 de zile. Dupa ce le-am intrerupt din luna august si pana acum am avut doar 2 cicluri.
Ma voi programa si eu saptamana viitoare la medic, mai repede nu pot pentru ca sunt in plina sesiune sad


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#1862 2014-01-20 12:03:22

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offff, Ralu! Daaa...e complicat. Dar e bine sa iti faci niste analize sa vezi de unde vine...


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.