homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-100


#1882 2014-01-20 17:57:28

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisi napraznicul e sub forma de capsule, iar caretisoara e tinctura, eu iau o lingurita seara :)La inceput am baut ceai da e amar smile
Gabi si eu vreau prin aer sa raman insarcinata:))da...ne sacrificam.Nici mie nu-mi mai arde , cand am ramas si pana dupa intrerupere adica vreo 6 luni, da stai da cam 6 luni si ceva pauza, nu am mai vrut nici eu..dar nici el smile
Pupici
Pisi tu intreaba-ma ...eu sunt mai aeriana un pic smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#1883 2014-01-20 18:48:30

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor, vin cu vesti minunate hjarta mi-a zis dr ca in seara asta sau maine dim voi ovula. Am un out mare care asteapta sa se sparga, ca atare mi-a facut o injectie sa fiu sigura ca foliculul se va sparge happydance Am si un posibil raspuns ptovulatia mea tarzie. Am un ovar polichistic si asta face ca lucrurile sa nu fie cum trebuie. Asadar daca ne ajuta doamne doamne, pot ramane insarcinata azi, sau cel tariu maine. Sa speram insa ca si  spermatozoid sunt buni si vom vedea curand ce se va intampla.  happy

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91872_20140120_191258.jpg
Si pt ca sunt addicted si vreau sa ma bucur si eu de primele mele liniute am mai facut un test big_smile  e aproape pozitiv buga

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-20 19:17:48)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1884 2014-01-20 19:22:55

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Super gabi,c ma bucur pt tine.uite cum te-ai linistit si esti increzatoare si impacata cu tine...treci l bebelit si sa fie cu noroc puss
Rozi ahaaa...eu mi-am  luat ceai din amandoua si mi se pare prea complicat sa imi fac atatea ceaiuri...nu mi se par rele la gust...am si tinctura d cretisoara dar desi o dizolv in apa mi se pare naspa lol

Ultima oara a fost editat de pisiraluk (2014-01-20 19:32:34)

Offline

 

#1885 2014-01-20 19:35:26

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Saru'mana pisi puss asa e , simt ca mi s.a luat o piatra de pe inima happy  multumesc tare mult puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1886 2014-01-20 20:08:23

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Salutare fetelor
Gabi, tare mult ma bucur ca ai fost la medic si te ai intors cu vesti super. Sa de a doamne doamne sa se prinda bebelusul luna aceasta puss
si eu joi merg la analize, apoi mai am progesteronul din ziua 21 si pe 3 febr am programare la medic. Dar eu tot sper sa fac o echo de sarcina si nu una de monitorizare
Si eu am baut ceai de cretisoara dar mi s a parut ok la gust. Cand mi a venit la 40 de zile m am gandit ca de la ceai mi a intarziat. Plus ca luam si vitamax, a.i. Nu mai iau nimic ca ma tem. Doar acid folic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1887 2014-01-20 20:13:27

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara dragele mele puss
Am intrat doar sa va salut.Inca nu am reusit nimic cu netul,platim un servici pe care nu reusim sa il folosim....acum asteptam ca maxim saptamana viitoare se face transferul la alta retea. Nu am reusit sa va citesc dar sper sa recuperez cat mai repede timpul pierdut.
Va puss  pe toate si sper sa ne auzim cat mai curand. puss  puss  puss  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1888 2014-01-20 20:56:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kristinica hai hai hai smile
Gabi cat ma bucur, nici nu stii:)asa ma, vezi?vezi?veeezi?
pisi  nu dizolv nimic ..direct pe gat si gata!
Ionela eco de sarcina va fi!:)Imi place cum gandesti:)
O seara placuta fetele...eu am fost la aerobic si ma simt bine ...mi-am lasat toti bazdacii acolo lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1889 2014-01-20 21:06:57

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, eu is oarecum optimista de felul meu, pacat ca nu is rabdatoare. Si dr mi a zis ca e prea devreme pt analize, dar eu m am incapatanat sa dau 400 lei...o veni si vremea noastra smile
Kris, se simte ca nu esti prezenta puss

Offline

 

#1890 2014-01-20 22:45:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi, succes ,sa fie outul norocos!!!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1891 2014-01-21 08:15:02

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Salutare, salutare puss
mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  pt fetele mele somnoroase:D

Kris, te asteptam mai mult pe la noi. Sa se rezolve curand problema puss
Elena, Ionela, Rozi, multumesc. puss  o sa fie bine pt toate kram

Va pup si sa aveti o zi excelenta puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1892 2014-01-21 09:27:11

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata! si eu vreau mornincoffee muuulta!!!!
Gabi majoreta deci functioneaza si testele astea rotfl2 Ma bucur muuult ptr tine. puss Acum spor si sa fie cu noroc. La noi se repeta....iubi e muuult prea stresat si nu mai functioneaza cum trebuie.....avem acum nevoie de o vacanta de bebelit, cred sad Aseara pur si simplu nu a putut face nimic grater Temp a crescut putin, inca nu stiu sigur daca am ov...dar se pare ca si luna asta pas grater Iar eu chiar nu ma pot face ca nu imi doresc atat de tare...insa am ajuns cred sa il disper pe iubi....Simt ca intru in depresie...mai ales cand ma gandesc ca vine si ziua mea, in care schimb prefixul grater( nici nu ma pot gandi.....prietena mea imi tot povesteste cum decurge sarcina, iar eu sunt super incantata....pana ajung acasa si imi dau seama ca bebele meu e departe .... Imi cer scuze ca va amarasc asa de dimineata sad insa simt ca aici imi pot descarca frustrarile legate de aceasta situatie.....


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1893 2014-01-21 10:29:22

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata si tie Lyinda puss Uite mornincoffee , iti mai dau si eu una.
Se pare ca functioneaza testele in cele din urma.  rotfl Probabil daca nu as fi mers la doctor, ne-am fi oprit. desi aseara dupa injectie, ne.a urat dr multa bafta... si culmea, aseara nu am reusit. Si da, tot din cz stresului, fir'ar el de stres. In fine, am recuperat dimineata, oricum nu ovulase, temperatura era tot joasa. Mi-a mai zis ca dupa injectie, voi ovula intre 24 - 36 de ore, 15 au trecut deja, vedem mai incolo.Incercati sa va relaxati, stiu ca e greu dar incercati ca sa puteti ajunge la rezultatul dorit puss Nu ne amarsti, suntem aici sa te sprijinim kram  puss

Ionela, chiar daca esti nerabdatoare, apreciez la tine optimismul, bravo puss sa te ajute domnul sa mergi la urmatoarea ecografie sa il vezi pe bebita puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-21 13:53:13)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1894 2014-01-21 13:50:35

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele

Gabi, teste tale de ovulatie sunt pozitive acum datorita injectiei de declansare. Ia fa un test de sarcina sa vezi ce pozitiv este! lol De fapt, injectia de spargere a foliculilor contine HCG, hormonul care creste in sarcina. Acest HCG se identifica cu cresterea de LH si de asta ti se pozitiveaza testele de ovulatie , pe langa cele de sarcina. Vei ovula la fix 36 de ore de la injectie. Faceti dragoste inainte si dupa, sa aiba timp sa ajunga baietii spermatozoid  spermatozoid  la ousor. Doamne ajuta!

Lynda, off scumpa, te inteleg perfect... E prea multa presiune pe iubitul tau, dar in acelasi timp nici tu nu te poti preface ca nu-ti doresti un bebe extrem de mult. Ai rabdare cu el, anunta-l dinainte ca urmeaza perioada fertila si ca o sa afceti dragoste din 2 in 2 zile sau chiar mai des! Anunta-l din timp, sa fie pregatit! Si poate iti faci si tu curaj si faci HSG.

Oricum, fetele , din experienta mea cu inseminarea dubla , cred ca  in preajma ovulatiei se poate face sex zilnic. Daca spermograma e in regula. Sotul meu a avut nr aproape egal de spermatozoizi in 2 zile consecutive. Deci se refac super rapid baietii, nu-i nevoie de abstinenta o zi. Ma rog, chef sa ai...

Va imbratisez pe toate, eu sunt usor deprimata, au intervenit ceva probleme si am amanat un pic procedura...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1895 2014-01-21 13:56:20

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona, ce tare:))))) Nu stiam asta:D adica stiam de HCG dar nu ma gandeam ca de la asta poate iesi pozitiv testul de ovulatie. La cel de sarcina nici nu ma gandeam:))) Chiar ma gandeam acum cand ar trebui sa mai facem dragoste, am avut deja un contact la 12 ore de la injectie. Sper sa mai reusim, desi azi nu cred ca ar mai fi nevoie hmm  Mersi mult:*

Off Rona, hai fii tare, vei reusi. Te pup si te imbratisez puss  Ca pe restul fetelor le-am pupat deja big_smile

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-21 13:58:06)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1896 2014-01-21 13:57:50

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

buna fetele din pacate revin cu vesti proaste spermograma sotului meu e tot cu 6% forme normale si cu multe leucocite.spermocultura inca nu a venit dar banuiesc dupa nr mare de leucocite ca infectia a recidivat,intre timp mi am facut programare la un dr aici in braila pentru miercurea viitoare ca sa se se uite si la mine si la analizele sotului.rozi tu din experienta ta stii ceva de dr coltofeanu?


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1897 2014-01-21 14:42:15

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona, dar poate afecta injectia temperatura? Intreb deoarece ai spus si tu ca injectia contine hcg. Si inca ceva, am o sensibilitate destul de mare a mameloanelor, ma rog sanii per total. Au i ceput usor usor de aseara si acum abia rezist in sutien. Aa, plus ca ma simt extrem de obosita, iar azi noapte am avut o durere mare de cap. Asa oare s.o simti cand esti burtica? chicot  sper sa nu pierd momentul si  spermatozoid  sa.si faca treaba bine bine:D  dar mai devreme de cele 36 de ore nu poate avea loc ovulatia? Ast daca ai vreo idee. Am tot citit pe net si parerkle sunt impartite, nu stiu pe care sa o cred big_smile Ma rog sa functioneze injectia asta rugaciune

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-21 15:12:52)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1898 2014-01-21 16:06:23

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

caty, nu stiu nimic de coltofeanu, nu am fost niciodata,
gaby tin pumnii sa fie bine
liynda trecem si noi si de stresul asta , trebuie
rona  wave
va pup fete, eu nu am noutati...asteptam smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1899 2014-01-21 16:16:59

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multu Rozi puss  cat mai asteptati pana la testare? Vrei sa astepti sa intarzie menstra?  Sa fie pozitiv, sa fie pozitiv. goodluck
Si noi asteptam, incercam sa sincronizam  sexinpat cu orele trecute in urna injectiei. Inca nu sunt convinsa suficient de cate ori si cand exact ar trebui sa facem. Dr ne.a zis ieri seara si in seara asta iar. Dar cum ieri seara nu a iedit si am recuperat dimineata, nu stiy cum e bine sa fie big_smile cred ca ma stresez eu orea mult caci din cate stiu spermatozoid nu rezista doar o zi.  visslar Poate am ovulat deja ca nu mai am dureri deloc. Tot ce am e doar o usoara sangerare de la testul Pap pe care l.am facut aseara.

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-21 16:21:24)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1900 2014-01-21 16:32:03

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi e devreme de test deocamdata, asa ca mai astept doua trei zile, scuze m-ai mai intrebat, nu am fost atenta tot de stres smile
Pai fa cum a zis drul. o sa fie bine, ma bucur ca te-ai dus la timp si ca ai salvat luna asta smile

Te pup.Test de ovulatie ai mai facut sau nu mai ai?
PUP


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.