homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-101


#1901 2014-01-21 16:38:48

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mai am Rozi dar Rona mi.a spus ca din cz hormonulul HCG ies fals pozitive. Nu mai fac acum, le tin in caz ca mai am nevoie de ele, hi hi sper sa nu: chicot
Pup si sa rezisti usor  in asteptarea asta puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#1902 2014-01-21 16:58:40

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

kram  kram  kram  kram Pup gabi.
fete succes, curand vom intra pe pagina noua smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1903 2014-01-21 17:33:39

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi , iti tin pumni mai fata! puss
Rona si tie iti tin pumnii puss Te astept cu vestea cea buna!
Rozi, vei fi prima la testat...cred big_smile iti tin pumnii!!!!

Va pup cu drag....si va urmaresc....din umbra, cateodata! rotfl2)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1904 2014-01-21 18:25:31

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Si eu iti tin pumnii Lyinda puss  sa fie cu succes in seara asta daca mai incercati:*  kram si sa ne testam impreuna partydance


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1905 2014-01-21 21:17:18

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Bafta Gabi, sa dea Dumnezeu sa se prinda, Rozi asteptam un test pozitiv de la tine cat mai repejor:*
Eu ce sa va zic, am fost azi la eco pt monitorizare si am un folicul de 18 pe ovarul stang si unul de 16 pe ovarul drept.
L-am intrebat daca ar fi mai bn sa facem ceva cu trompa infundata si a zis ca nu e cazul, avem una buna si mergem inainte asa.
Nu stiu ce sa zic, el are mare incredere in sansele de reusita in condtiile astea, insa eu ma cam nelinistesc, parca vad ca ajung la FIV si nu prea sunt bani pt asta. Ma tot intreb de ce mi se intampla mie toate astea, dupa ce ca aveam problema cu ovarele si nu ovulam, acum mai apare si asta. Uneori simt cq nu prea mai am putere sa merg inainte sad
Va pup si o seara buna


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1906 2014-01-21 21:49:58

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

alex e greu sa fii optimist cand toate sunt pe dos, dar uite ca ai o trompa, ai ovare, si foliculii sunt bine acum de 18 adica adaugi cate 2mm in fiecare zi si cand ajunge pe la 24-26 ovulezi smile
Dar sa gandim pozitiv cat timp avem cate ceva trebuie sa fie bine.Si eu mai am un ovar functional ,asa cred in prezent, cel drept fiind sectionat cam jumatate din el .
Hai cu testul pozitiv de ovulatie si apoi  sarcina smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1907 2014-01-21 22:41:49

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Alexandra, fost mea sefa avea o trompa scoasa de la o extrauterina. Nu vrei sa stii cate avorturi a fost ulterior, doar cu o singura trompa. Deci se poate si sunt sanse f bune, daca ovulezi cu ovarul respectiv in luna respectiva.

Gabi, am citit ca ai fost la dr si s-a vazut outul. Iti tin pumnii sa se prinda.

Rozi, imi place optimismul tau!

La toate o sa vi se implineasca visul, sunt sigura. Chiar daca mai incet decat in cazul altora, dar se va petrece.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1908 2014-01-21 23:39:08

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi , Anorien, va multumesc pt incurajari. Ma bucur sa aud ca se poate si cu o singura trompa functiinal, asta ma cam speria. Noapte buna puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1909 2014-01-22 09:10:03

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata fetelor
eu azi is ziua 12, ciuciu simptome de ovulatie. am o jena la ovare dar nimic mai mult
maine ma duc la analize
alexandra, sunt sanse mari si cu o singura trompa, nu-ti pierde speranta deloc. si ai niste dimensiuni frumoase la foliculi. eu luna trecuta in ziua 16 aveam de 6 mm, n-au mai apiucat sa creasca ca in doua zile mi-a venit menstra. dar luna asta chiar sper sa trec de pragul asta si sa fac o echo de sarcina smile
rozi, ce faci? esti pe lista la testat? big_smile tinem pumnii sa fie bebe
va pup, fug la treaba ca is ingropata in hartii

Offline

 

#1910 2014-01-22 09:10:52

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor, neata  puss

Multumesc mult Ano puss  Doamne ajuta sa se prinda, eu cred ca am ovulat deja, ieri pe seara s-a intamplat. Am avut niste dureri cumplite big_smile  Insa sunt ingrijorata ca nu am reusit aseara sa ajungem pana la capat, azi ar fi 24 de ore de la ultimul contact. Daca nu rezista micutii pe acolo si outul e inca viu si nefecundat? numai acolo imi sta mintea supa nu mi-am vazut niciodata sotul asa stresat cum a fost ieri, cred ca eu l-am adus in strea asta. Off asa mi-efrica sa nu fi ratat momentul supa

Alexa, multumesc din suflet si la fel iti doresc si eu tie par


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1911 2014-01-22 09:13:30

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi, offffffffffffff sad
nu va mai stresati atat, ca uite ce se intampla. daca stii ca ajunge in stari din astea nu-i mai spune cand ovulezi, tine pentru tine. incercati astazi, mai relaxati, cu un pahar de vin ca sunt sanse smile

Offline

 

#1912 2014-01-22 09:25:25

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da Ionela, uite ce se intampla:( tin sa cred ca outul e inca viu, caci nu a crescut temperatura, dar azi ajungem in jur de 6 acasa. Eu cred ca e ratat deja. Daca a iesit outul aseara cand am simtit eu durerile alea, pana diseara va fi deja prea tarziu. (stiu ca rezista intre 12 -24 de ore dar daca rezista doar 12 si nu mai mult de atat?)  cesafac Sunt la munca si nu ma pot concentra, sunt cu nervii la pamant. De ce tocmai acum? Am incercat de atatea ori pana sa merg la doctor sa aflu ca de fapt voi ovula si acum se intampla asa grater


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1913 2014-01-22 09:33:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi, lasa stresul asta deoparte. rezista intre 12 si 24 de ore, da, si nu ai sa fii tu cea mai ghinionista ca sa moara la 12 ore fix.
diseara ajungi acasa, mancati, beti un pahar de vin, spune-i ca a trecut ovulatia dar sa terminati ce ati inceput aseara.
outul e viu, teafar si nevatamat big_smile. si nu e nevoie de sex zilnic ca s afacem bebe. sunt mamici care au ramas de la un singur contact, asa ca...relaxeaza-te.

Offline

 

#1914 2014-01-22 09:41:24

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela, ai dreptate. Am citit pe net ca anumite articole si spun  ca  ziya ovulatiei nu e neaparat cea mai buna zi. Cica spermatozoid  le ia in jur de 10 ore dupa contact sa ajunga aproape de out. In 24 de ore nu au cum sa moara pt au si un mediu favorabil acolo. Si nu ma voi putea testa mai devreme de 14 dpo pt ca hormonul injectat va ramane 12 zile in corp, daca ma testez mai devreme voi avea fals pozitiv. Maine ar trebui sa fiu 1 zi dpo. rugaciune


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1915 2014-01-22 09:44:40

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi, pas cu pas, asta insemnand ca astepti sa intarzie macar o zi menstra. ca daca faci altfel ai sa ajungi sa faci teste de sarcina zilnic, precum cele de ovulatie. si chiar nu ai nevoie de stres.
nu ai de unde sa stii exact ca ai ovulat aseara. poate ovulezi azi, asa ca hai sa luam treburile pe rand, sex din placere si teste la vremea lor. smile

Offline

 

#1916 2014-01-22 09:53:14

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sigur Ionela, nici prin gand nu.mi trece sa m testez mai devreme. Toate la timpul lor. Principal mea preocupare acum e sa avem un out fecundat. Vom vedea acum daca a fost outul norocos.  rugaciune mtumesc pt sustinere puss bafta si tie cu analuzele, sa iasa bune si sa va bucurati curand de burtica puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1917 2014-01-22 10:05:42

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata, fetelor! puss
Gabi, hai....lasa stresul rotfl2 Faci ca mine?! Ne ducem iubitii pe culmile stresului rotfl2)) Macar vestea mea buna e ca am reusit sa terminam aseara ce incepusem rotfl2 acum nu stiu daca a fost prea tarziu. Dar nu mai conteaza, nu? Sa ne relaxam mai bine. Oricum a fost ataaat de minunat! Si cred si eu, ca mai bine nu ii mai zic cand e perioada, ci mergem inainte. Ca altfel ma stresez si eu, il stresez si pe el.....
Alexandra, va fi bine puss Fii optimista! Iti tin pumnii sa ne vedem la burtici!
Rozi, te asteptam cu sufletul la gura! Esti prima la testat! big_smile
Anorien puss Fiecare interventie a ta ne readuce cu picioarele pe pamant! rotfl Ce face mitittelul?
Ionela puss si tie iti tin pumnii! Sa fie luna asta cea fericita! De fapt, luna viitoare puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1918 2014-01-22 10:16:41

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Lynda:* yee, bravo, ma bucur ca ati reusit. puss  Ieri ai mai facut test de ovulatie?  Se pare ca stresul intervine cand iti doresti tare dar tare mult sa se intample acest lucru. Sper ca totusi aseara s fi ovulat si sa fi sarit pe el micutii chicot nu mai am niciun simptom azi, nu durere de burta nimic nimic. Cele 40 de ore au trecut, si dupa dim folicului poate a fost mai devreme de 36 de ore.  Vom astepta rugaciune

Rozi, asteptam sa ne spui ca mergi la burtici puss
Noi fetelor asteptam increzatoare sa ajungem la burtici curand  majoreta


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1919 2014-01-22 11:26:49

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, am facut si ieri test...dar negativ.....cred totusi ca cel de duminica a fost pozitiv....desi altul nu am mai vazut dupa.....liniile aveau aceeasi intensitate.....insa temp nu a crescut semnificativ....astept maine sa vad ce se petrece...pana maine habar nu am daca am ov sau nu.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.