homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-103


#1939 2014-01-23 16:55:23

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Te cred Ele puss  ma regasesc in  ceea ce.mi spui.Si eu m.am stresat luna asta, mai ales acum dupa injectie. Ma tot gandeam daca am avut suficiente contacte, daca se potriveste ora la care am facut cu ovulatia.. si tot asa dumbom  insa in zilele astea de asteptare nu imi mai fac sperante desarte, bineinteles ca ma fandesc daca o fi bebe,  dar dupa semne nu ma mai pot lua, deja am o groaza de simptome de sarcina rotfl  singurul semn v fi temperatura, daca rezista 15 16 zile ridicata voi face si test. Mai devreme nu voi face ca apoi va iesi fals pozitiv si o s imi iau campii si voi face pana la menstra probabil. Asa ca stau si astept c altceva n.am ce face. Imi doresc di  toata inima s fie bebita in burtica hjarta  drool


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#1940 2014-01-23 16:59:24

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi, nu te mai stresa. asteapta linistita cele doua liniute de luna asta smile
eu tot la birou, dau refresh-uri la pagina cu analize dar celelalte doua nu sunt gata. maine de acum.  oricum nu ma stresz deloc deocamdata, indiferent ce iese cred ca exista tratament si dr va sti ce s aimi de a. mai fac cate un sex rotfl , mai trece cate o zi, poate da Dumnezeu si vine bebe si la noi.

Offline

 

#1941 2014-01-23 17:38:02

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Hai ca esti tare Ionela rotfl O sa vina si bebita, sunt sigura de asta puss  Nu ma mai stresez de acum, bine ca am ovulat, acum chiar sunt linistita.  buga


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1942 2014-01-23 18:32:10

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, dar ce sa fac? Daca disper la ce ma ajuta? Mai am si eu momente cand imi vine sa ma tot duc, dar asta e. Trebuie sa existe leac si penttu mine. Pana atunci leacuk este sexul, asa zice al meu lol
Oare eu cand ovulez luna asta? Sau oare ovulez? Am o secretie cremoasa, dar in rest nimic. Si pe mine ma durea burta, spatele, sanii.

Offline

 

#1943 2014-01-23 18:42:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Mama lui se secs....da ce sa facem...secsuim pana la moarte lol
Gabi abia astept sa-ti vad temperatura maine dimi
Ionela tu nu ai grafic, sau nu vrei sa faci?
Eu ma pregatesc de  dus la aerobic, cel putin o ora nu  ma mai gandesc la nimic smile
Va pup fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1944 2014-01-23 19:06:53

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ai dreptate Ionela, sexul e solutia. Uneori si un pic de ajutor si asa speram sa reusim. Ar trebui sa observi mucus watery si apoi egg Ionela.  Poti ovula mai tarziu dar imediat cum observi semne de ovulatie stii ce e de facut sexinpat

Rozi, ai rezistat bine pana acum, hai ca mai e putin si vei afla. Si eu abia astept sa iti vad maine temperatura big_smile nu stiu de ce dar am impresia ca maine e sambata lol probabil mi.e sila de munca big_smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1945 2014-01-23 20:24:31

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rizi, nu stiu sa imi fac, m am straduit candva si n a iesit nik. Plus ca eu nu imi iau temperatura, nu stiu ce sa trec acolo.
Gabi, egg n am mai vazut de vreo doua luni, e cremoasa secretia, poate un pic apoasa si cam atat.
Luna viitoare cred ca am sa fac monitorizare, incerc. Asta daca nu imi da nici un tratament

Offline

 

#1946 2014-01-23 20:47:59

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela, se face asa: te duci la farmacie, iti cumperi un termometru digital, de preferat cu 2 decimale, dar si cu una daca nu gasesti. Apoi daca vrei, poti incepe in felul urmator. Incepi din prima zi de menstra sau imediat cum iti trece menstra. Stabilesti o ora, sa zicem 7 dimineata, si fara sa te ridici din pat, fara sa faci miscari multe, fara sa bei ceva sau sa vorbesti, iti iei temperatura oral sau vaginal. Eu o iau oral, mi se pare mai usor. Iar temperaturile le introduci aici: http://www.fertilityfriend.com/. Iti faci un cont, e gratis, si vei invata usor usor cum sa adaugi datele. E foarte simplu programul si usor de utilizat. Iti vei putea face o idee cand ovulezi in fiecare luna, cat d elungi sun ciclurile tale, tot felul de informatii folositoare. NU mai trebuie sa le notezi undeva pe hartie, iti raman stocate.
Stiu ca tu ai spus ca ar fi stresant pt tine, dar in caz ca vrei vreodata sa il folosesti, poti incerca wink  Te pup


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1947 2014-01-24 09:14:22

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata viitoare burtici  wave

Rozi tin pumnii, super arata graficul tau !!!  Doamne ajuta sa se mentina asa  rugaciune
Gabi si la tine temperatura e ridicata, daca si maine e la fel de mare iti traseaza ovulatia  goodluck
Ionela nu te descuraja. Iar legat de FF nu trebuie neaparat ca sa iti iei temperatura ca sa iti faci tabel  smile . Poti nota secretiile avute, asa vei putea face comparatie. Sau poate in viitor vei face teste de ovulatie.
Dupa cum stii eu mi-am luat temperatura foarte mult timp, luna de luna. Am facut si monitorizare ecografica ca sa vad daca ovulez atunci cand imi indica temperatura de pe FF si a fost exact in acceasi zi. Deci la mine a fost corect.
Lynda sa fie luna norocoasa  goodluck

Fete va tin pumnii la toate, sa curga vestile bune  rugaciune


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1948 2014-01-24 09:45:15

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor puss

Roziii, ce frumoase temp ai tu acolo. Eu sper pt minunea ta puss
Multu  Madlena puss  majne sigur imi va trasa ovulatia. Eu insa vreau temperaturi mai mari.  big_smile eu cred totusi ca am ovulat la 24 de ore dupa injectia cu hcg, adica a inceput in ziya 30 seara si s.a terminat in ziua 31.dar e bine si cum va trasa ff. Are sens ce zic eu aici?  big_smile Sper, imi doresc si vreau sa am parte de  bebe  atat de mult dorit hjarta  va fi asta luna mea? rugaciune

Lyinda, si la tine a crescut temperatura puss  goodluck

Va pup fetelor puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-24 09:49:44)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1949 2014-01-24 09:53:24

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi  puss  sigur vor apare si temperaturi mai mari, mai ales dupa 4 dpo. Important e ca ai ovulat, ca ai gasit un dr care te ajuta, conteaza enorm si ma bucur pentru tine. Iti doresc din tot sufletul sa fie asta luna bebeloasa  rugaciune
Iar daca nu va fi, sa nu te descurajezi, sa nu te dezarmezi. Incearca sa te pregatesti psihic pentru ambele variante. Iti spun asta din proprie experienta. Ca sa nu cazi de sus.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1950 2014-01-24 10:05:41

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumez mult Madle puss  incerc si eu sa nu gandesc nimic deocamdata. Sa nu imi creez iluzii, planuri si sperante desarte. Cel mai incomod lucru acum pt mine sunt sanii extrem de durerosi. N.am simtit asa ceva niciodata. Sper sa treaca destul de repede. Nu zic ca e de la bebita, c nu are cum dar vreau sa dispara. E ciudat, sa te simtj insarcinata fara sa fii.   dumbom  luna trecuta am suferit mult si numai din cz mea pt ca eu imi impuneam anumite simptome si imi diream prea mult.  A fost o mare dezamagire cand menstra a venit. Acum nu vreau sa mai trec  prin asta din nou.  Multumesc pt sfaturi Madlena puss  voi tine cont de ele kram
Scuza.ma ca te intreb, il asteptati si voi pe bebita?

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-24 10:08:07)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1951 2014-01-24 11:08:43

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fete dragi puss
Felicitari pt temp rozi,lynda si gabi
Gabi parerea mea este ca tu nu ai temp asa mari pt k o iei oral,zic si eu...sa stii k nu e asa ciudat sa o iei vaginal  p cat ar parea,t poti obisnui usor cu varianta asta,insa dak t hotarasti la var asta sa nu o mai schimbi...cred ca e mai cald jos decat in gura rotfl2

Offline

 

#1952 2014-01-24 11:14:35

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

hello
fetelor, cred ca m-am procopsit cu o candidoza, si asa se intampla cand nu ma lubrifiez destul. ce as putea face ca sa nu iau pastile? ca alea nu prea is ok daca vrei bebe

Offline

 

#1953 2014-01-24 11:16:39

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata, fetelor! puss

Vin cu temp mai ridicata rotfl2 e de bine....desi .... nu am nici un simpton...poate e prea devreme rotfl sau poate nu e lol vom vedea in 2 saptamani
Gabi, relaxeaza-te acum,fata! puss Nu mai tine de tine. AI ov, ai prestat....acum relax!
Pisi, multumim!!! E sus! Foarte sus, chiar lol Sa stii ca eu tot oral o iau lol nu ma atrage sa incerc altfel. Si cum vezi, se vede diferenta clara. Mi-am comandat un termometru acum, cu 2 zecimale lol sa vezi atunci claritate!
Ionela puss am avut si eu la un moment dat. Dar am folosit niste ovule date de medic....cam 3 zile si am scapat rapid!Fara alte medicamente.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2014-01-24 11:38:01)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1954 2014-01-24 11:33:17

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela eu am avut candida. Un dr mi-a recomandat pe langa medicamente sa fac spalaturi in felul urmator : la 1 litru de apa calduta sa dizolv o lingurita de bicarbonat alimentar. Si sincer efectul a fost imediat. Insa nu mai retin cat timp am facut asa spalaturi, a trecut ceva timp de atunci.

L.E. uite daca te ajuta cu ceva am gasit un grafic de-al meu cand aveam si candidoza.
Tratamentul atunci a fost ginexid si canesten, plus spalaturile cu bicarbonat ( atunci cand simteam eu nevoia)

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57790_cm_3.png

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2014-01-24 11:44:16)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1955 2014-01-24 13:36:47

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumes fetele, succes si voua, tin pumnii stransi smile
Madle  puss


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1956 2014-01-24 13:48:43

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Am asa multe emotii pt tine Rozi puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1957 2014-01-24 13:51:55

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi  puss  rugaciune


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.