homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36-72


#1350 2014-02-09 10:33:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Deci mai am sad la mine nu e nicio schimbare, nici macar un kg in plus sa zic si eu acolo ca se schimba ceva..dar daca abia de 1 sapt am inceput sa mananc mai bine, sper sa incep sa mai iau in greutate..am slabit cam mult forgetit

Si eu incerc sa ma leg de fiecare eveniment, acum e eco la 17 sapt..daaar asta mi se pare cea mai grea perioada, pana la miscarile lui bebe..nu ca dupa aceea o sa fie usor cand la fiecare schimbare in miscari o iei razna


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#1351 2014-02-09 10:36:37

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Ano, eu in weekenduri dormeam de rupeam, ma trezeam uneori si la 12 lol si in restul zilei sunt f somnoroasa si cand e sa dorm nu reusesc sa imi fac plinul nustiu Habar nu am de ce, azi m.am trezit mai devreme fata de cum ma trezeam cand trebuia sa merg la munca.. aa, si daca mai trebuie sa merg la toaleta,adio somn nustiu


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1352 2014-02-09 10:41:31

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Iulia, e ok daca ai slabit in primul trim, nu iti face procese de constiinta. Le vei pune la loc de acum incolo. Dar da, ai grija la alimentatie.

Lil' nu cumva te tin gandurile in priza? smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1353 2014-02-09 10:42:30

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Khristall a scris:

IuliaXn a scris:

Khristall a scris:

Iulia, Doamne ajuta sa fie bine... poate bebele e ok... nu te speria momentan... la varsta asta a sarcinii el  e o gramajoara de celule doar... nu stiu cat afecteaza.... dupa 2 saptamani incolo stiam eu.

Dar am o intrebare, fara sa te superi pe mine, te rog...daca stiai ca urmezi un tratament care ar putea afecta o viitoare sarcina, de ce nu v-ati protejat? Macar in perioada tratamentului...

Multumesc mult, fetelor, sper sa fie totul bine!
Khristall, nu am de ce sa ma supar. Nu am urmat un tratament cu iod, ci doar am facut o analiza a tiroidei (mi-a iesit un nodul si medicul nu era lamurit de ce fel este). Teoretic am primit doza pt. diagnostic, nu pentru tratament. Dar si ea e radioactiva. Incep sa ma desumflu incet-incet sad

Mii de scuze... intelesesem altceva...

Khristall, nu trebuie sa iti ceri scuze. Daca sa opta pentru intreruperea de sarcina nu as fi atat de stresata pentru viitorul copilului meu, dar nici nu as sti niciodata daca fac o greseala sau nu sad si cum BBle asta e o surpriza de la Dumnezeu (nici nu am prestat in ziua "buna", ci dupa, si ni se mai intampla si povestea asta cu radioiodul, as vrea sa cred ca e minunea de la Dumnezeu si nu vreau sa pierd darul Lui sad

Offline

 

#1354 2014-02-09 10:54:49

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Ano, spre surprinderea mea sunt linistita. Sunt f entuziasmata pt sarcina si momentan tot ce gandesc este sa fie bine bebe. Nu imi fac griji de nastere, sau ce va urma, vreau sa ma bucur de fiecare moment fara sa grabesc lucrurile big_smile


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1355 2014-02-09 10:58:32

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Pup si noi, fetelor!!
Am inteles, Scarlet, totusi poate la urmatoarea eco e bine..
Eu am racit, iar..of

Offline

 

#1356 2014-02-09 11:33:23

motz
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-22
Mesaje: 314

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

multumesc, fetelor! voi vorbi maine cu medicul sa vedem ce fier imi recomanda si el. tothema nu-l mai suport, e gretos, parca beau sange, bleax

maine merg si eu la eco, de abia astept sa vad cat a mai crescut puiul meu. <3
geta, te inteleg ca e mai greu acum pe final, am inceput si eu sa numar zilele pana nasc. tu mai ai asa putin...
eu pentru uretra iritata mai iau cate un pliculet de uricol, acum vezi ce zice si medicul

Offline

 

#1357 2014-02-09 11:41:22

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Scarletel, bine ca te-a vazut Usca. Nu mai stiu, tu ai facut mutatiile? Ti-iesit ceva? Eram ingrijorata ca nu mai raspundeai. Lasa ca o sa fie bine, tu alimenteaza-te bine si diversificat daca nu iei vitaminele. Tipa de care iti spuneam ca tot era bebe in urma nu lua vitamine si nu putea sa manance carne sau lactate sau oua si de asta a slabit f mult si bebe era mic si placenta f subtire.
In al doilea si al treilea trimestru a inceput sa manance bine si bebe a fost ok, a nascut la 39 de sapt prin cezariana. Deci o sa fie ok, auzi? Te imbratisez cu drag.
Jac fata, bravo pentru buric. Din ce am citit eu se intampla la nasterile naturale sa apara diverse probleme ale craniului gen incalecari, hematoame, etc care se vindeca repede. Cum e cu hidro?
Iulia, sper sa fie bine bebe tau, mergi dupa cum ti-au zis fetele la un medic de medicina nucleara. Sa fie bine!
La mine de prin sapt 36 a inceput timpul sa treaca greu tare. Si eu sa ma simt mai rau ca apasa tare bebe si simt ca pleaca la plimbare si imi doresc sa nasc odata. Daca nu te simti asa rau poate trece mai repede timpul?
Va pup pe toate.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1358 2014-02-09 11:48:31

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

IuliaXn a scris:

Khristall a scris:

IuliaXn a scris:


Multumesc mult, fetelor, sper sa fie totul bine!
Khristall, nu am de ce sa ma supar. Nu am urmat un tratament cu iod, ci doar am facut o analiza a tiroidei (mi-a iesit un nodul si medicul nu era lamurit de ce fel este). Teoretic am primit doza pt. diagnostic, nu pentru tratament. Dar si ea e radioactiva. Incep sa ma desumflu incet-incet sad

Mii de scuze... intelesesem altceva...

Khristall, nu trebuie sa iti ceri scuze. Daca sa opta pentru intreruperea de sarcina nu as fi atat de stresata pentru viitorul copilului meu, dar nici nu as sti niciodata daca fac o greseala sau nu sad si cum BBle asta e o surpriza de la Dumnezeu (nici nu am prestat in ziua "buna", ci dupa, si ni se mai intampla si povestea asta cu radioiodul, as vrea sa cred ca e minunea de la Dumnezeu si nu vreau sa pierd darul Lui sad

Daca e un dar de la Dumnezeu stie el de ce ti l-a trimis... eu zic ca o sa fie ok. Sunt atatea gravide care se drogheaza, fumeaza... mananca aiurea, tin cure de slabire drastice... iau medicamente sa piarda sarcina si totusi nasc un copil sanatos... te va ajuta Cel de Sus si pe tine. Fii increzatoare, consulta vreo 2 medici... kram


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#1359 2014-02-09 13:10:23

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna fetelor,

IuliaXn, Doamne ajuta sa fie bine bebele tau!
Iulia, eu am pus 1,5 kg - 2kg pe mine, dar eu nu am avut decat greturi blande, sa le zic asa....oricum nu ma mai cuprind nici o pereche de pantaloni. Port deja pantaloni si colanti de gravide ...

I-am facut ieri la bebe mic niste tenesi-botosei  hjarta
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/6079_img-20140208-wa0004.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/6079_img-20140208-wa0003.jpg

Duminica placuta, fetelor!


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 

#1360 2014-02-09 13:47:43

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Neata!

Ano, eu am cistita interstitiala de cand aveam 10 ani... adica imi apar simptomele de cistita in toata frumusetea lor, fara sa am infectie. Dar tu daca ai acele simptome mai bine ai face o urocultura.

Deci copilul meu misca extraordinar de putin! Sunt asa nervoasa....


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1361 2014-02-09 14:02:17

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Marți fac urocultura.
Elena și al meu abia mai ?mpinge.  Nu cred ca are loc. Nici vorba sa ma doară.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1362 2014-02-09 14:04:34

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

ANo, i-am pus muzica, Vivaldi, am lipit castile de burta si a inceput sa danseze un pic.

Cum am luat eu 3 kg in ultima saptamana?  spranceana
sper ca e doar o intamplare...retentie de apa sau ceva de genul...Poate nu iau de-acum cate 3 kg.

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2014-02-09 14:37:53)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1363 2014-02-09 15:05:09

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Sigur e o intamplare, Elenus. Nu o sa iei cate 3 kg pe saptamana. Poate doar 1,5smile lol
Felicitari pentru 32+ !!!!!!
Ano, si eu aveam simptome de cistita si ma duceam la baie ca daca nu faceam pe mine. Sumarul mereu a iesit bine. Eu beam multa apa in perioadele cu simptome si ma imbracam mai bine si stateam in pat si treceau in cateva ore, maxim o zi. Sper sa iti treaca cat de repede.
Ce repede veniti si voi din urma, fete!


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1364 2014-02-09 15:07:32

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Getut, multumesc!

Eu am o stare de panica legata de bebe grater   ma simt oribil...


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1365 2014-02-09 15:11:56

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

De ce? Ai motive ca nu misca sau doar iti aduci aminte? Nu ai unde merge sa faci o eco chiar daca o platesti? Macar te linistesti?


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1366 2014-02-09 15:17:26

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Getut.. misca el, dar oricum sunt panicata. Nu neaparat ca imi aduc aminte intentionat ci e cumva in subconstient toata frica sad   Presupun ca mai am in jur de 6-7 saptamani pana la nastere si ma simt tot mai tensionata, parca nu mai ajung acolo.  Cand eram la inceput era altfel.. dar acum, stiind ca am parcurs din nou toata calea asta LUNGA nici nu pot explcat cat de tare vreau sa ajung la capat si sa nu se intample iar vreo nenorocire.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1367 2014-02-09 17:11:24

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

uff, Elena kram
As vrea sa stiu ce pot sa iti zic sa te linistesti, dar stiu ca oricum iti va fi frica.
Mai e putin, inca putin si gata.

Geta: multumesc. Sper sa fie si la mine la fel. Dupa ce pun dusul cald 5 min, ma simt mai bine, poate de la frig. Vad sapt viitoare la analize.
Geta, apropo tie la analizele de trim 3 ti-a dat ceva in plus fata de trim 2 sau 1? sau tot alea sunt, hemoleucograma, coagulare, alea de ficat, urina...

Ultima oara a fost editat de anorien (2014-02-09 17:13:49)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1368 2014-02-09 17:15:24

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Am tras o portie de plans si m-am mai linistit cat de cat.. Altceva nu pot face.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.