homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Apendicita sau durere de ovare?-2


#20 2008-04-24 14:45:56

je_veveritza
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 6

Re: apendicita sau durere de ovare?

mda, rezultatul cika infectie urinara leucocite 75; bilirubina NEG; Hematii 10; celule epiteliale plate/poligonale Frecvente (30-60); Hematii -sed rare(3-4/camp); Leucocite -sed relativ fregvente(5-15/camp)  mi-a dat tratament cu urinex pana marti cand afla si rezultatul uroculturi sper sa-mi treaca de data asta


...Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu (!!!)
...Cele mai comune doua elemente ale universului sunt Hidrogenul si prostia (!!!)

Offline

 



#21 2008-04-24 15:03:55

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: apendicita sau durere de ovare?

doc.va intreb si eu ceva de cateva saptamani ma doare mai bine zis inteapa in partea dreapta nu sub coaste ci nitel mai jos nu ma deranjeaza la mers nu nimic patesc asta si seara cand dorm ma mai trezesc cu cate o intepatura usoara! se poate sa fie de la colon cateodata ma mai doare si in stanga  sub coaste(am avut in vara probleme cu colonul si de atunci din cand in cand ma mai doare ) si apar si in dreapta intepaturile! cand ma durut mai rau mi-a trecut cu ceva pt.colon.sa ma gandesc la o probleme digestiva? si nu la apendicita sau anexita desi luna tecuta in apropierea menstrei ma durut destul de tare burta pe partea dreapta smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#22 2008-07-30 18:40:44

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: apendicita sau durere de ovare?

am dureri  si eu in partea dreapta..de multyi ani..odata am crezut k e apendicul si am aj la chirurgie,dar tocmai imi venise menstra..s-a presupus k e de la aia..oricum inainte sa iau ac aveam dureri groaznice cand imi venea..akuma am o durere..o jena de fapt,aproape permanenta..am crezut k am chistyuri pe ovare k aveam mai multe simptome..dar am facut o echo si nu am nimic..nici un chistulet..ce ar putea fi?mi-am facut analizele de curand si leucocitele sunty in limite normale,deci nu cred k e apendicita

Ultima oara a fost editat de mykutza (2008-07-30 18:41:40)


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#23 2008-07-30 20:16:24

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: apendicita sau durere de ovare?

colonul e de vina


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#24 2009-12-08 14:38:12

Copil
New member
Inregistrat: 2008-12-27
Mesaje: 57

Re: apendicita sau durere de ovare?

Buna...si eu am o problema...sunt operata de un an si ceva...si de vreo cateva zile ma doare operatia de apendicita de nu mai pot nici nu pot sta dreapta...am avut de curand o viroza de la care tuseam in ultimul hal si inca mai tusesc si atunci ma doare cel mai tare....insa am si o cistita (Cred)...-fac foarte des-...daca e de la operatie ce poate fi?sau sa fie ovarul?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-12-08 14:40:15

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: apendicita sau durere de ovare?

Poate sa fie ovarul sau chiar si rinichiul... fa o ecografie pentru inceput.

Offline

 

#26 2010-11-25 14:15:52

mihaela21
Full member
Inregistrat: 2007-04-16
Mesaje: 220

Re: apendicita sau durere de ovare?

buna fetelor,am si eu eceeasi problema de vreo 3 zile ma doare in partea de jos a abdomenului nu  e durere de ovare ca aceea stiu cam cum se manifesta dar durerea asta e ciudata rau am impresia ca urca cobora deci nu stiu cum sa o descriu ca, e acum vad ca ma doare osul acela care e in partea de jos,am facut si cu picioru cum a zis dida dar nu ma intepa acolo daca asa trebuie ma durea incheietura piciorului.deci ce are putea sa fie??? sad  grater

Ultima oara a fost editat de mihaela21 (2010-11-25 14:16:06)

Offline

 

#27 2010-11-25 19:57:59

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: apendicita sau durere de ovare?

mihaela, mergi la medic, nu sta asa, mai ales ca doare de zile interegi...poate fi orice


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#28 2011-01-08 22:55:15

summer_addicted
New member
Inregistrat: 2010-07-14
Mesaje: 80

Re: apendicita sau durere de ovare?

Hey.smile  din ce am inteles eu de pe aici, cauzele durerilor din partea dreapta a abdomenului ar fi: ovar, rinichi, apendice, colon.
problema mea e urmatoarea: am o jena [deci nu durere] in partea dreapta, jos, se simte o umflatura cateodata, pe lung asa [dar care dispare in cateva secunde, apoi eventual apare din nou dupa ceva timp].; alta chestie: zgomot in intestine [de cateva zile am problema asta, si numai seara, dupa ce mananc] si o mica senzatie de greata [sau poate e doar senzatia de abdomen plin, nu stiu cum sa descriu -mananc normal, nu greu, nu mult]. acum o saptamana am vomitat [nu mi se mai intamplase asta de mult timp] si de atunci, ma simt putin ciudat cu intestinele [dar repet, numai seara, in timpul zilei n-am nimic]. stiu ca nu pot primi diagnostice online, dar ma gandesc ca poate aveti idee de ce ar putea fi, poate v-ati confruntat cu senzatiile astea...astept niste pareri.
Sa fie vorba de colon iritabil? Mi-e cam frica de apendicita, dar totusi n-am nici febra si nici dureri...ma pune pe ganduri doar acea umflatura care apare si dispare [o fi colonul?].

Ultima oara a fost editat de summer_addicted (2011-01-08 22:56:55)

Offline

 

#29 2011-01-09 08:49:25

Mihaella_
Full member
Inregistrat: 2006-12-18
Mesaje: 125

Re: apendicita sau durere de ovare?

,,Umflatura ,, poate fi si o hernie , dar atunci te-ar durea in momentul in care ai incorda abdomenul,  zgomotul in intestine poate fi o acumulare de gaze, sau poate nu e nimik , a fost o indigestie si te-a speriat voma incat acum analizezi orice ,, simptom ,,  tongue .
Oricum, cum ai zis si tu nu poti primi diagnostic online, asa ca mergi la doctor si scapi de stres . wave

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.