homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-29


#533 2014-03-15 10:23:06

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata dragele mele puss
Rozi multumesc de  mornincoffee  acum o servesc cu voi
Oana ce frumos e numele la bebita ta kram
O zi buna sa aveti fetelor,va pup pe toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#534 2014-03-15 10:27:20

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si noi te pupam Rozi puss  eu facusem marti niste pancakes apoi ieri Rona intreba de o reteta pt niste pancakes pufoase. Mie mi.au iesit f gustoase numai ca eu voiam sa fie pufoase de 2 cm  rotfl nu stiu daca se poate asa. Oricum, am mancat cateva apoi m.au intors iar greturile si le.am lasat. Sotul nu mananca, ca sunt de dulce si noi postim mereu de Paste, Craciun... apeu fac exceptie acum, incerc sa tin doar vinerea si uneori si miercurea.
Unde iti apar Rozi? In partea dreapta a ecranului? Eu luasem niste virus pe tel cand ma logam si de asta nu mai dau logout niciodata, ca mi.e frica sa nu.i iau iar lol
Avem grija de noi Rozi, a fost un episod ce ne.a speriat putin dar acum e bine, multumim puss
Sunt sigura ca efortul si stradania voastra va fi rasplatita, veti reusi toate puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#535 2014-03-15 10:31:14

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Vad ca acum imi apar si cand dau clic pe pagina ca sa intru si cand dau trimite la mesaje ,,si apare ca o noua pagina fata de cea pe care sunt, acum am intrat fara sa dau eu pe age wulin mmorpg... spranceana  e un joc presuspun
Kris smile
Lil durerile de burtica sunt normale , se mareste casuta bebelului smile si pe mine m-a durut burtica  atunci cand o aveam pe micuta mea smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#536 2014-03-15 10:46:06

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris te pupacesc!!! Eu am ales numele,sotul doar a zis "super combinatie,imi place" smile


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#537 2014-03-15 11:02:51

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Azi ma duc sa cheltui ceva din banutii luati ieri si ghiciti ce e mAi important? O perie sa o periez pe Gipsy a mea si o fiola de la Fronline pentru puricei,chiar daca nu am vazut sa aiba ceva... lol
Va pupicesc,ma duc sa ma pun sa fac un pic de curatenie in casa.Ne auzim mai tarziu puss  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2014-03-15 12:47:03

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Salutare fetele.

Eu am fost plecata putin, pe urma mi-am mai facut de lucru prin casa si acum sotul meu pregateste merele pentru o placinta, ca mai aveam niste mere pe balcon si se strica.

Eu am terminat cura de oua, acum am dat-o pe altele. Oare ce o sa urmeze?!!
  lol


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#539 2014-03-15 13:00:11

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny dar tu pe care ai tinut=o pe cea de 120?Eu mai am pana in aprilie pe trei parca:)Pot spune ca ma simt bine:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#540 2014-03-15 13:05:51

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da, pe ce de 120. Tu o tii pe cea de 240?


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#541 2014-03-15 13:09:17

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da Eleny, pe cea de 240 , mai am putin si eu smile
Apoi oi mai vedea, vorba ta smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#542 2014-03-15 13:31:58

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor, am fost la doctor si bebe e f mic, are 3.3 mm, abia se vedea. A zis doctorul ca e bn, e acolo unde trebuie , dar ma mai duc sambata ca sa se vada mai bn. Mi -a dat sa iau utrogestan si natalvit. Acum asteptam si ma rog la Dumnezeu sa fie bn in continuare. Va pup pe toate:*  O zi frumoasa puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#543 2014-03-15 14:44:33

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ms Rozi, asa mi.a spus si dr, nu stiu de ce in mintea mea eu credeam ca nu simti nicio durere cand esti gravida, decat atunci la final... se pare ca m.am inselat. Uneori doare mai tare, alteori mai incet, ma obisnuiesc eu cu starile astea, bine ca e micutul bine hjarta


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#544 2014-03-15 16:17:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra felicitari din toata inima, sa fie micutul bine :)Baietel zic eu smile
Lil puss
Kriss sa-i iei si o pastiluta pentru paraziti interni ..dar nu stiu cum se cheama .Intreaba la farmacia veterinara:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#545 2014-03-15 16:18:43

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

da ai dreptate sonia infertilitatea este la fel de dureroasa pentru toate femeile indiferent de meserie,situatie materiala etc.atata doar ca uneori de situatia materiala depind multe adica daca ai posibilitate poati face fiv daca nu poti doar sa speri in ajutorul lui Dumnezeu.treaba cu donatorul ma gandeam in urmatorii 5,6 ani daca nu se va intampla nimic pana atunci.e greu oricum ca copilul sa fie doar al unuia si nu al amandorurara de asta ziceam ca nu mi mai surade ideea.rozi o cafeluta vrei daca nu e prea tarziu?puss


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#546 2014-03-15 16:55:26

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor, spre ca ati avut inceput de weekend bun!
eu am luat-o de dimineata- am mers la cosmetica, apoi m-am apucat de o mega curatenie, si acum stau si iau o gura de relax ca ne asteptam finii pe la noi sa se increada cu burtica lor de 19 sapt smile de-abia astept sa ii smotocesc!
si eu am fost profesoara, Rozi, a fost o perioada tare frumoasa caci aveam si elevi buni care isi doreau sa invete- si acum imi e drag de unii care au ajuns studenti la Litere (ce mandrie) smile
Alex, bravo pentru micut!! sa stea bine acolo si sa se dezvolte, sa ii faca pe mami si tati fericiti!
Caty, speranta moare ultima, te rog sa nu accepti diagnosticul asta, sa luptati pentru un BB al vostru!
Eleny, gata cura cu oua? de ce sa te mai apuci? nu ai deja tratament de la doct?
Kris, curatenie de primavara si pe pisicuta!!rotfl
Va imbratisez, dragele mele, haideti, cu spor si speranta inainte!

Offline

 

#547 2014-03-15 17:35:41

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Acum am inceput tratamentul dat de doct, nu mai iau oua. Dar ma gandeam ce mai urmeaza, adica dupa tratam asta, ce analize, tratm, interventii, ca deja am inceput sa uit ce analize am facut, ce trat am luat. Nici nu le mai tin minte.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#548 2014-03-15 18:26:26

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Multumesc fetelor .
Iulia te-ai raafatat la cosmetica azi; sa-ti fie de bn.
Rozi esti f puternica daca tii cura cu 240 de oua, am vrut sa ma apuc acum ceva timp, dar am auzit ca sunt gretoase.


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#549 2014-03-15 19:14:13

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fete scuzati ca am lipsit dar am fost la cumparaturi...
Da ii fac si pisei curatenia de primavara chicot ,i-am luat si frontline si manusa sa o perii ca pierde la par acum ca e primavara.....
Rozi pentru intern astept,poate sotul zilele viitoare avand treaba la un veterinar ii face un servici in plus sa ne dea o pastiluta pentru deparazitare interna si sa ii ceara ceva ca de cateva zile stranuta la greu si vad ca ii curge si nasucu dimineata
Acum ca am pus la loc cumparaturile vreau sa ma pun sa fac niste savarine,sper sa imi reuseasca....voi reveni cu poze,eventual retete
Pupici la toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#550 2014-03-15 19:42:21

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Caty multumesc...nu refuz nicio cafeluta niciodata smile coffestudiu
Kris sa ai spor la bucatarit
Alex nu mi se par gretoase , nu imi este greu absolut deloc 
Eleny sa fie cu folos noul tratament smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#551 2014-03-15 20:12:56

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mersi, Rozi.

Nici mie ouale nu mi s-au parut gretoase.
Alex, sa creasca bebele, sa fie bine, sanatos!
Kris, tu mereu esti cu bucatareala. De fapt, eu vorbesc, ca mai toata ziua ma intreb ce mancam. Plus ca-s de felul meu o pofticioasa... ce n-ai vazut.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.