homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-30


#552 2014-03-15 20:26:56

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris asteptam poze cu savarinele. Spor:)
Eu nu prea ma bag sa fac prajituri sau orice dulce pt k niciodata nu-mi ies lol si negresa care e f simplu de facut nu-mi iese.
Elenty,ms din suflet, sa ne ajute Dumnezeu pe toate si sa fie asa cum ne dorim


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 



#553 2014-03-15 20:48:17

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si eu sunt super de pofticioasa,in plus in afara de ciorbe nu prea imi place sa fac multa mancare sa mananc de 2ori acelasi lucru si imi place la nebunie sa gatesc,sa fac lucruri noi,in bucatarie ma relaxez enorm...

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/83478_img_20140315_193832.jpg

Aici sunt la jumatate de drum,mai trebuie sa le pun la cuptor,apoi revin cu finalul
Daca va intereseaza reteta http://www.teobucatar.ro/2014/01/savarine.html
E super usor de preparat pentru moment
Pe mai tarziu,pupici


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#554 2014-03-15 20:59:37

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

hello...la ceas de seara
sunt la socri in vizita week-end-ul acesta, ne relaxam. am facut gratar si ieri si azi...pfiuu ce bine e. maine mergem la noi si de luni iar munca...si pentru bebe smile

Offline

 

#555 2014-03-15 21:37:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionelaaaa  .. te puup si spor la treaba
kris ma bagi in boala:))
Si eu pe vremuri gateam foarte mult, multe bunatati, dar de la o vreme mai usor asa, poate cand ma voi simti mai odihnita o sa -mi reiau vechile obiceiuri:)
Noapte buna fete:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#556 2014-03-15 22:11:50

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si eu m-am umflat azi de mancare, prajituri, ciocolata, de toate, cum fac, de altfel, mai ales in weekend. Uneori mananc si de stres sau din ideea de a-mi satisface si eu o placere in viata.

Noapte buna!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2014-03-15 22:56:07

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele am ajuns si eu cu produsul final

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/83478_img_20140315_214730.jpg

Sper sa nu va fac prea multa pofta....
Noapte buna si maine va spun cum sunt la gust
Pup pe toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#558 2014-03-16 01:26:10

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Krissss arata demential:) super bucatareasa:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#559 2014-03-16 07:13:52

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

dupa cum banuiam mi-a venit.doar ca luna aceasta mi-a venit la 26 de zile (de obicei imi vine la 30-31 de zile)
o problema ar fi ca de cand am tot facut tratamentele pentru raceala imi vine mai putin(in toate astea 3 luni),o fi de la antibiotice,ma gandesc ca o fi vreo derelare hormonala
doctorita in noiembrie cand m-am dus prima data la ea si ma dureau sani foarte tare mi-a zis ca e din cauza ca  acum nu ma mai feresc si ajung spermatozoizi in corp si e normal sa am schimbari in organism dar si de menstruatie?
sincer vreo 2 zile am fost intr-o stare de suparare ,acum  mi-am mai revenit dar nu deplin, cand va scriu imi vine sa plang,va admir ca incercati de atata timp si tot mai gasiti puterea sa aveti zambetul pe buze

ma gandeam sa incep sa iau branca ursului dar parca am o teama,daca se intampla ceva?voi ati luat?

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-03-16 07:16:00)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#560 2014-03-16 10:38:44

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata, fete cucuiete.

Eu am baut deja cafeaua, dar m-am gandit si la voi. 

Nico, te intelegem f bine, si noi avem asemenea stari, in conditiile date cred ca e normal, nu-i usor. Dar incearca sa privesti dincolo de aceste momente.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#561 2014-03-16 11:03:20

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele puss
Dupa ce am scris la greu s-a blocat pagina si s-a anulat tot box
Alexa multumesc mult puss
Nico imi pare rau ca esti ai starea asta proasta,dar capul sus ca viata e lunga si daca azi nu a fost bine nu inseamna ca nu va fi maine ok kram  In plus hormonii menstruatiei iti poate da starea asta urata,ca o iau razna in aceasta perioada,apoi totul isi revine.
Rozi,Eleny,Ionela puss
Just  puss ce mai faci?
Azi dupa amiaza mergem la munte ca am o pofta de urzici drool ,soacra mea are o luna de cand tot mananca si eu nici nu le-am vazut,sper sa gasesc si eu azi.
O duminica superba


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#562 2014-03-16 12:13:41

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kristinika, kram, prin casa, ma plictisesc, n-am chef de nimic. e si vremea asta mohorata.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#563 2014-03-16 12:43:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

BUna fete dragi, va pupacesc apasat pe ochisori, obrajosri si pe mamici  pe burtici:)
Just la mine e soare si frumos smile
Kris vreau si eu savarine dar fara sa ma ingras daca se poate lol
Eu am facut chiftelute si pui la cuptor cu salata, am mancat si acum ne odihnim
Nico, fruntea sus ...mergem inainte ca nu avem incotro,,cu sau voia noastra viata merge inainte:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#564 2014-03-16 12:49:31

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi kram la mine e tare urat de aseara. ma simt si rau pe deasupra.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#565 2014-03-16 15:12:50

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La noi e soare si foarte frumos.
Noi am facut un graterel,acum ne odihnim vreo ora apoi mergem la munte sa cautam urzici...
Rozi o savarina nu ingrasa...sotul azi dimineata a mancat 3 si la pranz spunea ca nu ii este inca foame lol
Gipsy a rontait la oase si resturi de la gratar si acum are un glas....a prins putere,,,ma da ce pofticiosa este...orice bag in gura sau am in mana trebuie sa vada si ea daca nu trage de mine chicot
Just iti trimit din soarele de aici ca sa iti incalzeasca ziua

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-03-16 15:23:22)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#566 2014-03-16 16:24:19

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna fetelelor.pentru cele mai cunoscatoare vroiam sa va intreb daca o faza luteala 9 sau 10 zile vi se pare ok?par


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#567 2014-03-16 17:33:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris si a mea la fel face , e disperata , dar am zis sa nu-i mai dau orice ca se cufureste lol
Caty, nu stiu ce sa zic de faza luteala . zece zile e bine cred...Vroiam sa-ti zic a a dat roade trataemntul lui Mohamad...e el tampit dar are si partile lui bune...sunt in dilema...oricum luna asta nu m-am mai dus la el :)Cred ca am ovulat deja si sunt azi in ziua 14 ..ceea ce eu nu aveam asa ceva ....eu aveam ovulatie tarzie...dar cum nu am mai luat temperatura nu stiu sigur 100%  si nici nu ma mai pasioneaza, am zis luna asta sa stau calma , sa mai respir si eu.Si-asa prin agitatia mea dusa la extrem eram mereu epuizata si obosita de calcule si griji.Asa ca vrea  sa vina bine...nu vrea sa vina infiez un suflet care are nevoie de mine si gata...nu-l mai strig pe horn ca m-am saturat:))


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#568 2014-03-16 19:34:13

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi daca poti sa mi spui si mie ce tratament ti a dat mohamed?esti o norocoasa ca ai ovulat in ziua a 14 eu de abia azi am avut test de ovulatie pozitiv in ziua a 17.si eu am ovulatie tarziu la un cm de 28 de zile.cum ti ai dat seama ca ai ovulat ai facut test?
eu niciodata nu mi iau temperatura mi se pare prea stresant si asa e destul de aiurea si cu testele astea..e bine ca nu l mai strigi pe horn:))asa ar trebui sa fac si eu dar acum astept luna mai sa plece sotul la buc sa vedem ce i va spune...par


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#569 2014-03-16 19:54:03

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mi-a dat zanocin , metronidazol , piroxicam a luat si sotul si pe labga astea am luat branca ursului, mastodynon, mladite zmeur, vit e, acid folic si recomandare de la oana  oua prepelita..cert e ca am ovulat in ziua 13 smile
Te pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#570 2014-03-16 20:25:26

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele  happy  cica am fost la munte la cules de urzici....ajunsi acolo i s-a pus pata sotului pe nu stiu ce si ca sa nu iau la cearta cu el am lasat totul balta si am plecat...deci m-am dus vaca si m-am intors bou....acum ca sa il iert mi-a promis ca merge maine...da vezi sa nu...offf barbatii astia sunt mai rai ca femeile la cm... lol 
O seara placuta fetele mele dragi


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.