homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-50


#932 2014-03-26 15:36:45

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris dar ce s-a intamplat, te-ai certat cu nebuna?Sau cum?
Mooon pup butica smile
IOnela suuces luna asta
Eleny sa fie bine smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#933 2014-03-26 15:38:23

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Multumesc fetelor, abia astept sa va laud si eu minunile voastre hjarta

Kris, bine ca ai scapat de baba!
Tu nu oparesti urzicile inainte de congelare? Ma gandeam sa pun si eu pungulite cu urzici si dragavei, la congelator, dar nu stiam cum sa procedez..

Rozi, pup si eu  wink

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-03-26 15:39:38)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#934 2014-03-26 15:46:55

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Se poate spune ca m-am certat cu toate ca de la ea a plecat tot....de la faptul ca m-a trimis sa ii cumpar ceva de la farmacie si sa ii platesc administratorul blocului si cum era ceva de mers cu masina nu i-a convenit ca am facut fix o ora,trebuia sa zbor cred si asa au inceput reprosurile si insultele din partea ei pentru mine si cum nu se poate doar sa spun DA DOAMNA AI DREPTATE i-am raspuns cu respect pana nu am mai putut si am fost de accord cu ea sa pun capat....am incercat pana nu s-a mai putut....nu poti face mincinos,pervers,ameninta pana si cu politia si cealalta persoana sa stea ca proasta sa nu zica nimic,cel putin eu.....nu ma calca in picioare,oricine ai fi ca nu permit,pana la lipsa respectului ca persoana....stiam ca intr-o zi se va intampla dar speram sa mai dureze putin.....si sa vezi cand sa plec cum ma lua la misto cu semnetura mea....ca are asa multe lucruri urate sa spuna despre mine,de parca as fi ultima taratura.......simt ca explodez de ce nervi mi-a facut....oricum mai stau cateva zile si o dau eu in gat ca ia fete la munca si nu le face contract si atunci vom vedea cum va mai ameninta ea ca e handicapata si nu ai dreptul sa comentezi in fata ei....da mai spune si asta....ca nimeni nu are dreptul sa ii reproseze nimic din cauza patologiei ei de handicap....dar ea are voie.....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#935 2014-03-26 15:47:47

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi, multumesc. mi-e ciuda ca sper si astept, si am vise, planuri...imi imaginez mereu cum ar arata o zi din viata mea insarcianata sau mamica...prea frumos!!!!! de acum imi fac ganduri, ganduri...pana vine menstruatia.

Offline

 

#936 2014-03-26 15:52:04

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Blue nu am oparit urzicile inainte de a le pune la congelator ca si asa prin congelare mai pierde din gust apoi prin inghetare iar asa ca atunci cand le scot sunt aproape proaspete si eu le spal cu apa fierbinte ca sa se curate bine,deci nu sunt ca si cum ar fi abia culese,sunt putin ofilite sa zic....ce sunt dragavei? alte plante bune,bune? ca pun si eu daca imi explici  puss
ador carnea dar si dupa legume sunt nebuna


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#937 2014-03-26 15:55:30

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, si eu am niste nervisori legat de serv, ca mi-au facut astia program fix si eu nu prea sunt obisnuita, aveam program mai flexibil. Pai cum mai plec eu de o mie de ori la tot felul de analize, controale, treburi personale si altele?!!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#938 2014-03-26 15:58:09

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris nu te mai necaji...e dusa cu pluta
IOnela speram ce sa facem...ne enervam iar ne ridicam....altceva ce sa facem?
Hi hiii moon te bat smile)Dar o bataie buna dupa ce nasti smile)acum te las in pace


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#939 2014-03-26 16:02:14

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ma mai descarc si eu pe aici nu ma luati in seama....mai tare mi-a sarit tandara cand a spus ca imi trimite garda acasa,atunci nu am mai putut si m-am luat de ea...atata timp cat iti inghit toate prostiile si te suport nu ma ameninta ca devin o fiara...asta e pana va gasi alta va sta si va manca doar ce i-am gatit azi(mancare ce nu dureaza 2 zile ca mananca mai mult decat un adult ce e in miscare continua) si niste iaurt ca atat are in frigider....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#940 2014-03-26 16:02:36

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetelor luminati-ma putin...ce inseamna ovare fara foliculi si endometru hipercoegen?


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#941 2014-03-26 16:05:24

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi, pai mi-as dori sa nu ma mai stresez. ca desi sunt constienta de raul pe care mi-l fac stresandu-ma...tot nu ma pot gandi la altceva. pana luni am fost ok. cand am vazut egg-ul meu cel frumusuel big_smile m-au napadit sperantele. aseara mi-am sechestrat sotul, am zis ca e bine. azi ma gandesc ca daca n-am ovulat ieri, si poate ar trebui si azi un pic de secsss... Si totusi chef nu mai am, al meu vine tarziu, e obosit...Burta ma doare, spatele la fel...nah, asta e.
Pana una alta am fost si m-am tuns, m-am pensat, in sinea sper sa ma gaseasca bebe frumusica si aranjata smile. Ma duc acasa sa fac niste opintici cu usturoi la ceaun si cu mamaliga...yammyyyy
blue, ce face burtica? hjarta
kris, lasa baba sa vorbeasca si nu te mai supara ca nu face bine la ten smile
eleny, nervi la serviciu ne facem toti. eu am fost azi sa imi deschid un srl, nu va inchipuiti ce nervi aveau doamnele alea. Ma intreb la ce mai lucreaza cu publicul daca nu stiu sa vorbeasca...

ovare fara foliculi...inseamna ca nu are ce sa se sparga ca sa se produca ovulatia, cred.

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-03-26 16:06:11)

Offline

 

#942 2014-03-26 16:09:55

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

yikes Kris, bine ca ai plecat, eu cred ca ii lipeam si doua palme dupa ceafa.. skitarg

Uite o sa incerc si eu asa cum zici tu, fara sa oparesc. Dragaveiul seamana cu spanacul, numai ca nu e asa puternic la gust, mai putin amarui. Iti fac o poza la mancarica, sa vezi ca e la fel lol Si frunza e mai mare si mai lobata decat a spanacului si de un verde mai deschis. In zona mea se gaseste f mult, spanacul il iau de la piata, nu prea se gaseste pe oriunde, in schimb dragaveiul e ca buruiana, culegi azi, maine e si mai mult lol Iti fac un pachet si-ti trimit big_smile

Apai, Rozi, nu daa, ca sunt handicapata acum, ca baba lu' Kris rotfl2

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-03-26 16:13:15)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#943 2014-03-26 16:11:45

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Faza foliculara (proliferativa)
Se mai numeste si proliferativa si este localizata la inceputul ciclului menstrual, adica din prima zi de dupa terminarea unei menstruatii si pana la momentul inceperii fazei ovulatorii (se intinde pe o perioada de 10-11 zile, la un ciclu de 28 de zile).

Ahaaaaa deci un nou folicul se formeaza imediat ce se termina menstra ....deci la mine e ok ca nu sunt foliculi nu? si daca nu exista foliculi sau chisturi inseamna ca am ovulat nu?

fetelor da-ti-mi doua palme peste fata si spuneti-mi sa nu mai caut tot felul de prostii pe net..am ajuns sa ma enerveze propria mea persoana...imi vine sa ma bat singura lol


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#944 2014-03-26 16:11:57

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela ce sunt opintici cu usturoi?.... Vad ca veniti si voi cu termene care nu le cunosc ca si mama...de fiecare data cand vorbesc cu ea nu se exista sa nu scoata un cuvant care nu il cunosc lol ....si eu ....mama da de unde le scoti? bine ca nu vorbesc in dialect moldovenesc si nu prea cunosc dar totusi.....asa si voi...ionela o reteta ce pare delicioasa si blue cu dragovici parca care nu am mai auzit in viata mea....vreau si eu retete noi si gustoase daca se poate de post....multumesc chicot
Vai Blue cred ca e minunat...in zona moldovei nu am auzit de o frunza sau buruiana nu stiu  cum sa ii spun care sa semene cu spanacul.....mnammm
Blue nu si tu...... rotfl2 .....
Nu sunt genul care sa dea in om dar sincer le merita,cum a spus si florarul la care fusesem saptamana trecuta ea crede ca fiind afectata de o anumita boala ii da dreptul sa profite de situatie,dar toate au un punct si oricum i-o fac,anonim dar va sti ce inseamna frica de justitie ca sa nu mai ameninte.

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-03-26 16:18:37)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#945 2014-03-26 16:20:53

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, faptul ca are un handicap, nu-i da dreptul sa se poarte in halul asta.. Asta e nesimtire curata.
Aaaa si am cautat pe net dupa dragavei rotfl2 se mai numeste si stevie creata big_smile

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-03-26 16:23:45)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#946 2014-03-26 16:23:15

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

De stevie am auzit,dar nu o cunosc,nu stiam ca e asa buna.....o verdeata in plus de tinut minte....mersi


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#947 2014-03-26 16:24:57

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

De stevie am auzit si eu, ba chiar cred ca am mancat ciorba, vreodata. Dar de dragavei si de opintici..n-am auzit.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#948 2014-03-26 16:27:30

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

hei fetele par v-am citit vorbind de stevie drool eu sunt fan! fac mancarica, ce-i drept dintr-o punga mare de stevie iese jumate de cratita forgetit dar e si gustoasa si pe mine ma ajuta si la digestie. o prefer in locul spanacului pentru ca e mai acrisoara

kris par imi pare rau ca nu a mers cu dna baba, dar mai bine ca ai scapat de ea, decat asa mai bine lipsa! iti gasesti altceva

hai ca m-am bagat in seama dar nu v-am pupat pe tooooate puss puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#949 2014-03-26 16:31:17

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

http://www.papamond.ro/mancare-de-draga … ie-creata/ uite am gasit si o reteta in care si descrie planta. Eu o fac mai simpluta manarica, dar e yummmmmmy rau. Tocmai ce am mancat cu mamaliguta cu branza si smantana big_smile
Se zice ca are mai multe vitamine si fier decat spanacul......si cam asa arata gatit:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57525_dragavei.jpg


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#950 2014-03-26 16:38:33

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetele,

alexandra in ce zi a CM ai facut ecografia?

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-03-26 16:39:28)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.