homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-52


#970 2014-03-26 17:50:17

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Bai frate, dar nu a simtit copilul miscand????? Da ce sa mai zic, ca la cataaa e....
Ce bestie, nici nu-l vrea...
Al meu cica: asta credea ca ii e foame, cand misca copilul rotfl2
Vaaaai cat de convenabil pt ea, nici haine de gravida nu i-au trebuit rotfl

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-03-26 18:08:06)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#971 2014-03-26 18:08:32

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

alexandra8810 a scris:

Nico cu viviflor ai ?ncercat?  Sunt ovule cu lactobacili si refac flora vaginala...

am incercat cu gynel(mi/a dat doctorita) si tot lactobacili au
am sunat azi sa imi fac programare la un doctor si dupa 15 aprilie mai are liber,atunci imi vine si nu pot si deci pot sa mor
sincer chiar daca tot zic ca sigur nu am prestat suficient ca sa raman parca nu ar vrea sa iau tratament care imi afecteaza in cazul unei sarcini pana nu imi vine
cervugid am luat nu doar un ovul ca la primul nu se simte nimic si sicer nu as mai lua
viviflor pot sa il iau in in acest caz? ca trag o fuga la farmacie ca e la 2 pasi de mine sa incep de azi tratamentul  big_smile

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-03-26 18:42:27)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#972 2014-03-26 18:44:11

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico se vor aranja toate si va fi bine, imi pare rau ca ti se intampla asta.Incearca sapalaturi cu bicarbonat ..o lingurita la un l de apa
Moon bine o fi sa nu ii trebuiasca haine de gravida :)SUnt rea stiu ...dar mi-e imposibil sa cred ca nu a banuit ca e gravida.Eu cred ca nu are bani si a avenit ca sa fie ajutata de telespectatori....asta cred :)Lasa sa fie sanatos copilul ...am pirdut partea cu eco ca a venit al meu >
Eleny zicea dra aia oftalmolog ca acolo unde nu e menstruatie regulata ....ovulatia poate surveni oricnad....sa dea domnul sa nu-ti mai vina si sa afli si tu ca ai bebe la purtator....pana la urma fetei asteia i s-a intamplat o minune smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#973 2014-03-26 18:56:16

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, chiar ca e o minune ce i se intampla fetei decla protv. Tare as vrea sa fim toate lovite de o asa minune smile
Eu chiar cred ca nu a simtit miscarile copilului. Pe langa stratul adipos fffff gris mai are si placenta anterioara. Abia se vedea la echo bebele. Pacat ca tatal copilului nu este langa ea, pierde o minune in viata lui.

Offline

 

#974 2014-03-26 19:04:55

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

IOnela asta e dovada vie ca intr-o clipa dooar  viata fiecareia dintre noi schimba in bine intr-i clipa....ei..in clipa asta trebuie sa credem
MAi fac si eu haz de necaz, dar frateee...mie mi-e imposibil sa cred ca macar la 7 luni nu a simtit cum misca bebelul...eu chiar cred ca ea spera ca lumea o va ajuta cu bani, hainute si cele necesare copilasului


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#975 2014-03-26 19:05:28

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi2012 a scris:

Nico se vor aranja toate si va fi bine, imi pare rau ca ti se intampla asta.Incearca sapalaturi cu bicarbonat ..o lingurita la un l de apa
Moon bine o fi sa nu ii trebuiasca haine de gravida :)SUnt rea stiu ...dar mi-e imposibil sa cred ca nu a banuit ca e gravida.Eu cred ca nu are bani si a avenit ca sa fie ajutata de telespectatori....asta cred :)Lasa sa fie sanatos copilul ...am pirdut partea cu eco ca a venit al meu >
Eleny zicea dra aia oftalmolog ca acolo unde nu e menstruatie regulata ....ovulatia poate surveni oricnad....sa dea domnul sa nu-ti mai vina si sa afli si tu ca ai bebe la purtator....pana la urma fetei asteia i s-a intamplat o minune smile

sincer azi dimneata m-a apucat plansul acum dupa doctoriceala mi/am mai revenit psihic
la mine a venit preotul cu pastele ,este un preot nou ,este in varsta dar mult mai sociabil ca cel care a iesit la pensie,pe asta sincer as vrea sa il chem sa imi faca aghiazma la casa ca nu am facut deloc de cand stam aici de 3 ani
a facut o rugaciune si la un moment dat cand ne/a intrebat cum ne cheama gandul meu a fugit la bebe ,ca poate vrea DD sa vina si la noi


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#976 2014-03-26 19:13:55

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, ai si tu dreptate, dar e prea de tot faza si mai si zicea inainte de emisiune cica, ca vrea sa lase copilul la un centru de plasament...nici in gluma nu trebuie zis asa..dar in fine, altii nu stiu ce sa faca sa aiba un copil si altele se gandesc cum sa scape de el.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#977 2014-03-26 19:23:03

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

nico...am luat si eu cervugid si abia cand eram aproape sa termin si-a facut efectul...la fel si cu viviflor...nu te lasa de la primul ovul...wink polyginax ai incercat...si ala e bun wink


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#978 2014-03-26 19:25:55

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico bebe va veni cand vrea el nu cand ne indarjim noi, daca in patru ani de chin trebuia sa invat ceva, cred ca asta mi-a fost lectia ...sa inteleg ca nu alegem noi momentul cand va veni un copil..
Moon am devenit imuna la asfel de ...chestii...fiecare face ce vrea cu viata lui...ce sa mai zic?Daca cel de sus nu-i crapa capul..eu nici atat smile)Ma incurajez si eu smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#979 2014-03-26 19:48:55

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

feteloooooooooorrrrrrrrrrrr daca va zic una lesinati!!!!!!!

m-a sunat sotul meu care acum e la servici si mi-a zis ca in Mai sa-mi iau liber de la scarbici...si l-am intrebat de ce?  huh care e treaba? si imi zice " dute in dormitor si pe perna gasesti un plic si te uiti "(eu fusesem plecata la mama si il lasasem pe el acasa) ...ma duc ...ma uit in plic...si mi se taie picioarele....bilete de avion pt ...pt...pt...Parissssssss   majoreta  majoreta  majoreta...dragul de el si-a cerut scuze ca nu a putut sa ia bilete fix in iulie cand facem un an de la nunta.....i love himmmmm


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#980 2014-03-26 19:51:52

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

super Alex , uite asa puneti de o mamaliga cu doi ochi smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#981 2014-03-26 19:57:26

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Bravo Alex!!! Ia-ma si pe miiiineee, ce mult imi doresc sa mai ajung acolo.
O sa ai o vacanta de vis, e absolut superb Parisul. Eu am plect plangand de acolo..


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#982 2014-03-26 19:58:58

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

nico_leta a scris:

alexandra8810 a scris:

Nico cu viviflor ai ?ncercat?  Sunt ovule cu lactobacili si refac flora vaginala...

am incercat cu gynel(mi/a dat doctorita) si tot lactobacili au
am sunat azi sa imi fac programare la un doctor si dupa 15 aprilie mai are liber,atunci imi vine si nu pot si deci pot sa mor
sincer chiar daca tot zic ca sigur nu am prestat suficient ca sa raman parca nu ar vrea sa iau tratament care imi afecteaza in cazul unei sarcini pana nu imi vine
cervugid am luat nu doar un ovul ca la primul nu se simte nimic si sicer nu as mai lua
viviflor pot sa il iau in in acest caz? ca trag o fuga la farmacie ca e la 2 pasi de mine sa incep de azi tratamentul  big_smile

nico de unde esti? bucuresti? daca da poti sa mergi cu trimitere de la medicul de familie la clinica Life Materna wink eu am fost asa cand dr mea a fost in concediu si m-a primit Dr Denise Boraly...face si la Cantacuzino......a fost ok

mersi roz puss...multuuu blueee puss

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-03-26 19:59:33)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#983 2014-03-26 20:39:15

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

alexandra8810 a scris:

nico_leta a scris:

alexandra8810 a scris:

Nico cu viviflor ai ?ncercat?  Sunt ovule cu lactobacili si refac flora vaginala...

am incercat cu gynel(mi/a dat doctorita) si tot lactobacili au
am sunat azi sa imi fac programare la un doctor si dupa 15 aprilie mai are liber,atunci imi vine si nu pot si deci pot sa mor
sincer chiar daca tot zic ca sigur nu am prestat suficient ca sa raman parca nu ar vrea sa iau tratament care imi afecteaza in cazul unei sarcini pana nu imi vine
cervugid am luat nu doar un ovul ca la primul nu se simte nimic si sicer nu as mai lua
viviflor pot sa il iau in in acest caz? ca trag o fuga la farmacie ca e la 2 pasi de mine sa incep de azi tratamentul  big_smile

nico de unde esti? bucuresti? daca da poti sa mergi cu trimitere de la medicul de familie la clinica Life Materna wink eu am fost asa cand dr mea a fost in concediu si m-a primit Dr Denise Boraly...face si la Cantacuzino......a fost ok

mersi roz puss...multuuu blueee puss

NU sunt din Bucuresti sunt din Focsani la noi in policlinica sunt doar 2 medici si restul care mai lucreaza in spital pe ginecologie(ca sunt vreo doi  big_smile ) sunt doar in particular
am zis sa ma duc cu trimitere la una din ele doar ca azi a uitat dna de la personal sa imi faca adeverinta ca vroiam sa o rezolv in seara aceasta la medicul de familie si dupa ajung
M-am spalat in  seara asta si secretia mea este in interior inca gen albus(asa am avut-o de sambata) , dar inca e mai mult transparenta,oricum trebuie sa ajung si la doctor din nou dar sapt viitoare ca de acum prind weekendul
pe mine in interior ma mananca intr-un singur loc sau cel putin asa simt deci cred ca e vreo iritatie urata acolo care tot apare,mai ales ca eu nu prea ma umezesc la contact


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#984 2014-03-26 22:05:18

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetelor ce vorbiti voi de aia care a aflat ca e gravida in 7 luni...am eu o vecina care a aflat ca e gravida in momentul in care au apucat-o durerile nasterii. eu nu inteleg cum se poate intampla chestia asta...esti totusi femeie...iti dai seama de schimbarile corpului...nu iti pui un semn de intrebare? cat de "nesimtita" sa fii?

noapte buna, pupici puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#985 2014-03-26 22:58:37

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Destul de.., Alex rotfl2 Noapte buna! puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#986 2014-03-26 23:26:56

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexa ce surpriza frumoasa  applause asa da...
Eu ma bag la pat.
Noapte buna somn usor cu multi putici pe picior.  chicot


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#987 2014-03-27 00:02:26

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna seara fetelor puss
Va urmaresc din umbra dar nu mi mi.a scapat nimic pana acum...
Kris, si eu as manca niste urzici dar n.am de unde, doar sa ii zic mamei sa.mi congeleze si sa le gateasca atunci cand voi merge in Ro. As manca si ciorbita de loboda si stevie, yammm. Ciorbitele sunt preferatele mele big_smile
Alexa, ce supriza frumoasa, veti ramane cu amintiri de neuitat. Sa mergeti la DisneyLand daca va pasioneaza rooler coaster.ul. M.am simtit ca un copil acolo, atat era de frumos smile
Sa va faceti bine(fetele cu problemute de candidoza) si va doresc tuturor o asteptare cat mai scurta, sa vina bebeii atat de mult doriti si inca de pe acum iubiti kram
Mi.e dor de voi, vad ca sunt multe fete noi, nu va cunosc dar va pup pe toate si va doresc o multime de dorinte implinite cat de curand kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#988 2014-03-27 00:49:02

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

wave  Va pup si eu pe toate!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.