homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-74


#1388 2014-04-08 09:34:07

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

cris bea mult ceai de merisoare...trust me....eu fac infectii urinare extrem de des....ceai mult si urinal akut 3/zi....urinalul din ce stiu eu e permis in sarcina...oricum bea foarte multe lichide....


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 



#1389 2014-04-08 09:37:07

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata,

Am citit comentariile de mai sus si ma gandeam ce legaturi s-au creat intre noi pe forumul asta. Asteptam toate cu sufletul la gura testul Ionelei.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1390 2014-04-08 09:44:27

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

alex mi-am luat urinal, imi fac si ceai de cozi de cirese, stiam ca si asta e bun. Eu fac infectii urinare tocmai pt ca nu beau apa deloc, offf ca nu ma invat minte..
Ma simt ceva mai bine, de ieri pana acum am bagat la ceaiuri si apa, de fac pisu la minut. Oare pot scapa fara antibiotic?


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1391 2014-04-08 09:49:19

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Cris, si eu am avut o perioada cand facem infectii urinare destul de des, chiar si de la frig. De fiecare data insa scapam cu antibiotic. Insa ultimele dati cand am facut, am baut f mult ceai de cozi de cirese si chiar a fost f bun.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1392 2014-04-08 09:50:06

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fete dragi mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
Aseara m-am pus si am strans toate jucariile de prin casa ale pisei mele si le-am pus deoparte pe cand a veni,daca a mai veni inapoi si am o inima stransa.....inca mai vreau sa mai sper ca e bine dar e mult,e a 7a zi asa ca....
O zi buna   puss  la toate.
Ionela asteptam testul +


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1393 2014-04-08 09:57:26

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, lasa ca poate vine bebe si o sa strangi jucariile lui.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1394 2014-04-08 09:58:34

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

cris eu am facut multe infectii urinare si o singura data am avut nevoie de antibiotic...in rest cantitati industriale de ceai si urinal...plus am descoperit de curand o solutie de la plafar...renalex...ma linisteste imediat dar din pacate nu este recomandat in sarcina. nici eu nu beau suficiente lichide...plus ca am si pietricele la rinichi sad....eu mai fac infectii si daca nu ma duc sa fac pisu dupa  sexinpat...dar de cand ne-am apucat de bebe nu ma mai duc la toaleta si stau mereu cu inima stransa sa nu fac vreo infectie ...sanatate puss
acum chiar am plecat! smile


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1395 2014-04-08 10:03:16

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

mda...pai sigur am facut infectia si de la lipsa de lichide, dar si de la faptul ca ultima data dupa sexinpat am mai stat vreo 20 de minute si apoi m-am dus sa ma spal. off, nu o sa mai fac asa.. O sa beau la ceaiuri si apa acum si vad eu cum ma simt in continuare..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1396 2014-04-08 10:05:41

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny ar fi minunat,cea mai minunata solutie,dar sunt constienta ca nu va fi curand,in plus vad ca mi se lungeste perioada cm lucru nu asa pozitiv....chiar ieri ma gandeam ca acusi am 1 an de la primul test + avut si inca nimic....ce mai trece timpul asta in defavoarea noastra....oare chiar nu putem macar sa-l mai incetinim nitel????


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1397 2014-04-08 10:17:01

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da, intr-adevar timpul trece in defavoarea noastra si nu avem ce face, doar asteptam. Ce? Habar n-am. Evident minuni. E atat de chinuitor sa vrei ceva si sa nu poti face nimic!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1398 2014-04-08 10:27:18

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Asa e Eleny....zilele trecute ma uitam la stiri si nu mai stiu exact ce a facut una...si m-am trezit spunand ca aleia Dumnezeu i-a dat copil si o doare in cot de el si altele care vor.... nimic...se distrug psihic ca nu reusesc....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1399 2014-04-08 11:18:45

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu ma gandesc cateodata ca toata viata mea va fi la fel de trista, fara vreo preocupare placuta, fara vreo multumire, fara fericire. Doar munca si atat. Dar poate ca asa mi-e scris mie, uneori ma enerveaza cei care imi spun ca menirea mea e alta pe pam asta. Degeaba e alta, daca pe mine nu ma multumeste.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1400 2014-04-08 12:03:35

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor puss
Ionele unde esti? M-am trezit cu gandul la tine si am intrat sa vad daca ai anuntat ceva, dar nimic, ne tii in suspans smile
Pisi, am zis sa mai stau putin cu fetele aici , cam pana se goleste casuta si apoi se ne mutam toate le burtici smile ; asa ca le astept si pe ele smile. In plus eu nu prea am noutati, greturi f putin, burtica inca nu,  asa ca momentan n-am cu ce sa ma "laud" .
Va poop pe toate smile


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1401 2014-04-08 12:08:49

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna, Alex cu bebe, ca mai avem si Alex de-a noastra, fara bebe deocamdata. Cum n-ai cu ce sa te lauzi?!!! Macar de n-am avea toate cu ce sa ne laudam, dar asa, ca tine.
Si noi o asteptam pe Ionela cu vestile. Daca eu am emotii, ea cum o mai fi?!!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1402 2014-04-08 12:17:40

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, o sa aveti si voi in curand, stiu ca e greu cu rabdarea, dar cand se va intampla minunea o sa uitati de tot greul.
Referitor la Ionela , se spune ca vestile bune circula mai greu, asa ca ...asteptam smile


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1403 2014-04-08 12:43:50

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete dragi, gata si eu cu scolita , ma apuc sa fac un pic de ordine si mancare.
Kris si la mine au trecut 10 luni de la pierdere , dar nu ma mai mira nimic si nu ma mai stresez...cel putin incerc...si-asa orice as face ...nu se potriveste ....am inceput sa ma obisnuiesc cu gandul ca asta e...
Ionela am berea la rece....daca mai stai mult cand o sa o desfac o sa fac rosu in gat rotfl2)))vrei sa "lacesc" lol
Eleny pupic
Alexandrele ...va pup una pe burta una pe frunte smile
Cris8  hai cu bebe 2


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1404 2014-04-08 12:52:56

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi , dar ce program scurt ai tu smile super asa.
Te pupam si noi puss puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1405 2014-04-08 13:19:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da Alex este bine, nu ma plang ,cu soriceii astia mici mai uit de necazuri:)
Aia mici sunt la titzi..se bat pe tata...isi scot ochii...rotfl)bine ca inca nu au ca ar fi jale...sunt asa dragalasi..as sta numai sa-i privesc smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1406 2014-04-08 13:31:55

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna fetelor nu am mai intrat de ceva timp.rozi sa ti traiasca pisoiasii!intrasem pe un site sa fac comanda de teste de ovulatie ca m a rupt la farmacie azi cand m am dus sa cumpar,de fapt la alta farmacie ca la farmacia mea nu avea decat minut .erau duble la pret dar am luat ce era sa fac?si pe site ul asta avea si potent power de la ayurmed de asta imi ziceai tu sa stiu daca fac comanda ca si asa platesc transportul cu testele de ovulatie.ionela te asteptam cu +++.va pup si va doresc succes la toate:hug:


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.