homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-76


#1426 2014-04-08 17:42:57

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela puss te inteleg...eu si cand mi-a venit am făcut un test de sarcina,  ma g?ndeam ca poate. Nu fi supi...incercam am?ndouă luna asta iar wink te ?mbrățișez!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 



#1427 2014-04-08 18:25:20

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ionel capul sus ,stiu ce simti pt ca si eu am patit-o luna trecuta si in ziua care mi-a venit depresie mare dar asta e viata nu iese mereu ce vrem
acum ma tot lupt cu nodurile astea in gat dar am si simptome de menstra ,asa ca cum testul no name era negativ nu ma mai gandesc, ca mi-am facut rau singura luna trecuta deci lasa ca suntem mai multe care incerca m din nou luna viitoare
si daca ma stresez nu se mai prinde nimic si asa sunt stresata la munca si influenteaza si asta
si eu fac infectii urinare dupa  sexinpat ,ma lasase intr-un timp acum am luat-o de la capat,mai iau uractiv  si cu lipsa lichidele am si eu o problema.anexita si vaginita nu ma lasa si cred ca imi mai trebuie o cura de vitamine pt ca ma uitam aseara la dr OZ si zicea ca daca te trezesti dim cu colturile gurii uscate si iti apar ulceratii la nivelul gingiilor e clar lipsa de vitamina B6,si cred ca are dreptate ca nu am mai luat de mult

sincer cand mai fac cure cu ceai de coada calului sau cozi de cirese ma simt mai bine dar astea sunt rare
rozi ai niste pisoi superbi,eu azi m/am uitat cu lanterna la niste oua si se vad pui ,doar ca primul pe care l-am nimerit eu initial am zis ca e ok dar facut comparatie cu restul mi-am dat seama ca era oprit din evolutie(intereseaza pe cineva pui mei  big_smile )

ps:si la mine e in urma ora la forum


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1428 2014-04-08 18:33:43

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico la ce pui te referi de gaina...cum adica intereseaza pe cineva...eu iubesc si un vierme..un pui dejaaa sunt lesinata :)vreau poza smile
Ionela cadem ne ridicam..mergem inainte :)Sunt aici langa tine rugaciune


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1429 2014-04-08 18:45:03

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mergem inainte, sigur ca da smile
Si eu am facut test azi, si dim si la 4, am zis ca poate poate.

Offline

 

#1430 2014-04-08 19:08:31

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionus, ce sa zic...si mie  de multe ori mi-a iesit a doua linie pala...si pe sure ceck si pe toate ....oi fi mai dereglata, dar ...asta este ....privim inainte cu optimism si incredere.Mai cadem , ca de asa e cand vad ca vine, dar ma redresez ...smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2014-04-08 19:30:20

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pe cuvant ca am vazut ieri doua linii. Acum, vb ta, asta e, mergem mai departe. Ciudat e ca incep sa am spotting, si la mine curgea rosu din prima.

Offline

 

#1432 2014-04-08 19:36:02

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eeee ionelush poate e nidatia...mai stii...
Te pupic


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1433 2014-04-08 19:39:35

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra,n as crede. Dar numai Dumnezeu poate sti ce mi e sortit.
A

Offline

 

#1434 2014-04-08 19:44:17

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela te imbratisez. va fi bine, ai incredere.
fete dragi kram
in ton negativ: astazi am fost la gastro pt tot felul de simptome urate si am aflat ca sunt sanatoasa tun fizic, nici macar o mizerie de piatra nimic. va trebui sa lucrez la "acoperis" ca ala-i bolnav rau...
mie nu-mi merge forumul decat de acasa, la serviciu nu mi-a mers deloc.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1435 2014-04-08 20:03:59

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela trebuia sa pui poza sa vad si eu smile
Eu am pus la foc un sufleu de branza , abia astept sa vad ce iese
Ieri am facut  muffins si negresa , a iesit beton de beton.le-am dus la fete apoi le-am intrebat:imi dat sortul ? la care ele..care sort?Apoi s-au prins si am ras copios lol
MA pregatesc de masterchef .
Mergem inainte fete..alta optiune nu avem smile rugaciune
Just mansardele noastre sunt din papura lol da bine ca sunt:)Mai rau era de casa fara acoperis


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1436 2014-04-08 20:19:50

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela puss doar atat.
Zic si eu, sa nu te superi, daca sunt indiscreta, ignora. Nu ar fi mai ok sa faci un beta?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1437 2014-04-08 20:36:22

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi2012 a scris:

Nico la ce pui te referi de gaina...cum adica intereseaza pe cineva...eu iubesc si un vierme..un pui dejaaa sunt lesinata :)vreau poza smile
Ionela cadem ne ridicam..mergem inainte :)Sunt aici langa tine rugaciune

glumeam ,v-am mai zis si anterior ca am pus un incubator cu oua de gaina ca sa scot pui sa ii duc la tara la soacra mea si acum iti dai seama ca am grija sa intorc ouale, sa nu fac curent in camera,daca scot ceva pun poza peste 2 saptamani cand ar trebui sa iasa, ca doar au zis fetele ca la mansarda stam prost in rest suntem bine big_smile
Apoi imi trebuie ocupatie ca sa nu ma mai gandesc la copii
Ionela sincer de-a lungul timpului si eu am mai avut spotting in prima zi si dupa mi-a venit normal,stiu ca ti-ai dori sa fie si te legi ce orice fir de ata dar lasa lucrurile sa decurga normal si ai sa vezi ca e bine
Am intalnit atatea cazuri in care atunci cand nu s-au gandit in luna respectiva s-a intamplat minunea ,poate si stresule e de vina
Si eu parca luna trecuta mi se parea prea putin ,alta culoare dar mi-am dat seama ca ma amageam
si apoi vorba sotului meu:NU AM CREZUT CA SE FAC ASA GREU COPII  rotfl


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1438 2014-04-08 20:52:01

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico ma provoci sa vorbesc prostii..pai copiii ies cand  facem secs de placere nu cand ii dorim...cam asa se intampla cine se secseaza de placere fara niciun gadn ies copiii, cand te straduiesti timpul trece greu si nu iese nimic calumea....spre exemplu o prietena de-a mea ..e gravida nu se stie in ce luna....unii dri zic ca va naste luna asta altii luna viitoare ..daca o intrebi cand a fost ultima menstruatie ...habar nu are :)si tre sa nasca...iar noi ne gandim la secretii. ovulatie, teste, temperaturi si rezolvam....nimic.De-aia am renuntat..oricum indarjirea si stresul si gandurile nu faceau decat sa ma darame si mai tare,Cel putin acum imi vine , plang doua trei zile si de la capat:)
Vreau poze cu puiutii...si Mitza mea vrea:))))


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1439 2014-04-08 20:54:49

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da nicooo si al meu la fel a zisca nu credea ca e atat de greu sa faci un bebe. ..el avea impresia ca da de doua ori din fundulet si gata rotfl2


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1440 2014-04-09 08:00:36

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

BUna dimineata dragele mele, sa aveti o zi frumoasa cu pace in suflet, iubire si rabdare astfel incat sa fim invingatoare in lupta asta...hai sa nu o numesc lupta ci victorie garantata smile
Va las o cafeluta plina de iubire si optimism  coffestudiu


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1441 2014-04-09 08:46:01

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neataaaaaaa!!!!
multu roz de cafeluta puss
o zi excelenta!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1442 2014-04-09 09:18:44

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fete dragi. puss
Ieri nu am mai intrat ca am fost sa mai reinnoiesc anunturile cu cautarea de munca,apoi am mai fost in cautarea pisei si numai bine ajunsa acasa m-am apucat de cina apoi in pat la tv..
Rozi multumesc de cafelutza  drool  tare buna. Ce draguti sunt pisoiasii,cred ca daca as fi in locul tau abia abia m-as abine sa nu-i tin in continu la piept,sunt adorabili
Ionela imi pare rau de testul negativ,dar tinem pumnii pentru luna viitoare
Va pup pe toate vi va urez o zi minunata.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1443 2014-04-09 10:05:18

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata, fete

Pupici multi si o zi minunata va doresc! Azi sunt mai ocupata, asa ca intru mai rar sa vad ce mai ziceti.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1444 2014-04-09 10:56:55

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pup fetele!
Roziii i niste pisooooi hjarta M-m indragostit de ei!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.