homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-93


#1749 2014-04-15 15:45:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Bine zis Eleny smile dar asa taras grapis..trecem prin viata
Ionela nu ai ce sa faci...ei decid...tu stai si suferi...pana la urma atat trebuie sa le zici ca vrei sa-i vezi fericiti...impreuna sau separat dar fericiti.Mama s-a recasatorit de cand traia tata...dar fericita nu e cu individul asta..nici eu nu-l sufar...dar ce sa fac?


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#1750 2014-04-15 15:51:02

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off, e tare greu, dar mergem inainte. Ma mai plang aici la voi si parca e mai bine. Eu le am spus ca vreau sa ii vad fericiti dar nu inteleg nimic ei.

Offline

 

#1751 2014-04-15 15:59:44

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela, trebuie sa mergem inainte, suntem datori sa facem asta.
Sigur e greu si pentru parintii tai, nu cred ca au luat aceasta decizie fara sa se gandeasca la tot ce implica. Toti vrem ca si noi, si cei din familie, sa fim bine. Uneori insa nu se poate si mie cineva mi-a spus sa incerc sa ma detasez macar putin de probleme altora, chiar daca sunt din familia mea, si sa ma gandesc la mine, altfel n-o sa le pot duce pe toate , si pe ale mele, si pe ale lor.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1752 2014-04-15 16:04:34

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela sad imi pare rau ca esti trista pentru ai tai sad Plangi si plange-te, pentru asta suntem noi aici!
Parintii vor ca noi sa fim fericiti,cu ale noastre. nu isi imagineaza ca la varsta noastra ne mai poate coplesi asa tristete ca s-ar desparti...si vor sa o faca acum pentru ca pana mai inainte eram 'prea mici' si ne-ar fi fost prea greu...dar e greu mereu, indiferent de varsta noastra sau a lor...

Offline

 

#1753 2014-04-15 16:05:36

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, pai durerea in mare parte consta in faptul ca nu iau nici o hotarare. Stau suparati, nu vb. Tata lucreaza, sta mereu innoras. Mama e in somaj, merge si la tara la bunicul meu ca este treaba o gramada acolo. Acum de paste el sta in oras, mama la tara. Eu cum ma impart? Nu s in stare sa se hotarasca pe ce drum sa o ia fiecare.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1754 2014-04-15 16:22:28

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pup fete puss
Ionela poate ca le va fi mai bine separati. Știi cum e...decat sa traiesti intr-o relatie care nu mai duce nicaieri si unde ambii sunt nefericiti...mai bine fiecare pe drumul lui. Nu stiu...imi dau si eu cu parerea...eu am norocul de parinti minunati cu 27 de ani de casnicie unde normal ca ai fost si probleme dar le-au depasit. Eu sunt alaturi de tine si ganduri bune pt părinții tai.
Fete eu si azi am test de ovulație pozitiv. ..am avut si ieri...aseara am prestat sport la orizontala lol...azi nu am cum ca soțul lucreaza de noapte dar maine seara nu mai scapa rotfl
Va pupic puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1755 2014-04-15 16:38:16

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu stiu ca le va fi mai bine daca se separa. Dar tin amandoi la apartamentul in care stau si nu vor sa vanda niciunul. Si stau asa...

Offline

 

#1756 2014-04-15 20:47:53

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi pui mei mai iau o saptamana pana ies big_smile ,m-am mai uitat la unele oua si mai am si opriti din evolutie,asta este,vad eu ce iese
Ionela sincer nu stiu ce sa iti spun,nu am fost in situatia asta ,poate este bine sa vporbesti cu amandoi ,eu nu sunt de parere ca sa nu te bagi doar sunt parinti tai amandoi,pe sotul tau nu l-ar durea sa stie ca parinti lui nu se inteleg?

Mie azi mi-a venit(asa cum va anuntam de ieri ca am nimerit simptomele) doar ca ma inteapa mereu in partea dreapta si nu am mai avut simptome din astea
Luna trecuta am avut 5 zile (ca de obicei) doar ca parca era mai deschis la culoare,acum curge cantitativ bine doar ca este parca mai subtire si mai deschis la culoare
Oare sa fie de la tratament?Asai ca am intrebari idioate de adolescenta?Am inceput sa devin paranoica  big_smile  ,opriti-ma din debitat prostii

of vremea asta ma deprima ,nu ma lasa deloc sa simt ca vine Pastele,vorba la o colega parca asteptam Craciunul  chicot (doar ca atunci primeam si eu concediu mai mult nu doar 3 zile grater )

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-04-15 20:52:03)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1757 2014-04-15 20:53:47

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico e posibil sa fie de la tratament si asta arata ca a curatat pe acolo cate ceva si e de bine...si nu pui intrebari idioate...te bat...
Abia astept sa vad puii...asta-mi lipsea din casa rotfl)desi...as cam vrea un pui sa-l iubesc
In copilarie am crescut un pui ...era numai dupa mine...era umbra mea.Dimineata venea la usa si piuia ca vroia mancare....e singura gaina din curtea bunicii care a murit de batranete...Mirabela ii pusesesm numele smile...deci nu ma tenta....iubesc orice vietate:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1758 2014-04-15 21:02:52

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi eu sper sa aproape toti si sa si traiasca dupa, vremea asta o sa imi dea bataie de cap pentru ca nu este cald si trebuie sa le asigur eu caldura necesara,nu pot sa ii duc la tara imediat ,o sa ii tin pe balcon k e inchis si sa vad cum rezolv cu caldura,nu cred ca e suficient becul

si sa vezi de ce am devenit paranoica http://forum.anticonceptionale.ro/t1938 … tie--.html
  citeam povesti..... big_smile

singurul lucru in cazul acesta m-ar ingrijora este  tratamentul,am la pastile luna asta in mine de imi ajunge pt 3 ani (greata asta care m-a tinut o saptamana m-a pus pe ganduri,mai aveam greturi si inainte de ciclurile anterioare dar ceva finut poate o data maxim de 2 ori)

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-04-15 21:03:49)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1759 2014-04-15 21:19:24

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

skitarg  skitarg  skitarg  skitarg  tocmai am realizat ca saptamana asta nu pot merge deloc la biserca ,nu cred ca pot merge nici de inviere,vai da chiar ca m-a pedepsit Dzeu  supa  supa  supa  supa


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1760 2014-04-15 21:29:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico du-te linistita , astea-s chestii babesti...e ceva firesc ciclul...nu e raie, lepra...e ciclul pe care il ai luna de luna...si daca te maritai maine...ce faceai?anulai nunta ca esti pe ciclu??Daca murea cineva ?nu mai intrai in biserica pentru ca esti la mensta?
Fii serioasa, daca vrei si-l iubesti pe Dumnezue te duci si gata...acuma ce-ar fi sa nu mai dormi cu sotul in pat ca esti la ciclu...azi sunt metode moderne , tampoane,obeuri, nu e nicio problema.Este parerea mea...si sunt si preoti care spun asta:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1761 2014-04-15 21:45:06

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi....Mirabelaaa ...vaiii ce dulce ai fost...mi-ai făcut seara frumoasa puss
Nico te poti duce dar sa nu pupi icoanele...eventual stai la intrarea ?n biserica....eu asa stiu de la buni mea

Pup fete...ma uit la masterchef


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1762 2014-04-15 21:55:38

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si eu  ma uit la matesrchef
Da alex, am iubit gaina aia...dar nu ti-am zis cum s-a nascut...a fost o vara torida si gainile stateau mereu sa faca oua pe oul de la cuibar...si uite asa s-a nascut Mirabela rotfl2 .De-aia era  afectuoasa ..m-a recunoscut drept mama cred...fiind prima fiinta pe care a vazut-o in fata ciocului rotfl2.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1763 2014-04-15 22:27:10

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna seara fetelor puss
Va doresc sa aveti o sapt luminata si curata! puss
Nico, mergi fara probleme, este voie.. cica nu ar trebui sa atungi icoanele dar de participat sigur ca poti kram
Va pup si imbratisez pe toate! puss  kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1764 2014-04-16 08:13:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata feteee, o dimineata placuta alaturi de o cafeluta minunata:)
Kris..unde esti?
Va poop smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1765 2014-04-16 08:25:06

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata gagici puss la mine e super urat afara...ploua si e frig sad...roz multumesc de cafeluta...la mine a ajuns capuccino...eu lenevesc pe canapea ca o vacuta...voiam sa spal geamurile azi dar ploua si muncesc ?n zadar...cred ca ma voi duce puțin la shopping sa imi cumpar ce imi trebuie pt tortul de paste....
Va pupic pe toate puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1766 2014-04-16 08:47:45

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata dragutelor puss
Rozi sunt aici,langa voi. Tare buna cafeluta ta  drool
Ieri am inceput munca,e bine,babuta de treaba,sta bine cu capul,pentru moment e ok,speram sa mearga asa in continuare.
O zi buna si pupici la toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1767 2014-04-16 08:54:57

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris ma bucur mult smile
Si cum faci?E departe de tine?Pierzi mult timp, sau e lejer?
Ma bucur ca tigla de pe mansarda e buna la babuta ..stai si tu mai relaxata smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.