homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-91


#1711 2014-04-14 18:21:16

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

hello fete. mult ati scris. eu n-am chef de nimic. casa imi pleaca la plimbare, n-am miscat nimic cu curatenia, cumparaturi, absolut nimic. ma simt cam depasita de tot si sper sa ma lase in pace puiul de depresie care-mi da tarcoale.
kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 



#1712 2014-04-14 18:29:43

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just noi cadem noi ne ridicam....Totul depinde de tine si in cazul meu...de mine.Eu am avut un zvac sambata ...azi m-am facut frumoasa si am facut mancare ciorbita si mazare smile.
Just doar atat  kram  kram  kram  kram  kram


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1713 2014-04-14 18:34:10

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just puss puss hopa sus, lasa depresia!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1714 2014-04-14 18:35:51

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, eu tot m-am ridicat, dar acum se pare ca sunt in gol...vopseaua mea sta in cutie, parul pe cap in loc de podeaua frizeriei, mintea pe garduri. ma simt tot mai rau, dar culmea n-am nimic fizic. deja cred ca ma stiu de cal breaz toti de la reg maria. m-am verificat de toate, mai putin de cap lol. astazi am dureri de ovulatie si mucus de ovulatie, in ziua 7...o luna ratata ca n-am cu cine. si colac peste pupaza un coleg care bietul vroia sa ma ajute mi-a trimis o "explicatie" a tot ce s-a intamplat si acum ma simt ca un criminal in serie intr-o viata anterioara care merita sa pateasca ce a patit in actuala viata...grater
va pun si voua citatul:
""O situaţie mai obişnuită pe care o ?nt?lnesc ?n experienţa mea e ilustrată
de sufletele copiilor
morţi la puţin timp după naştere care se ?ntorc la aceiaşi părinţi ca
suflete ale următorilor copii ai
acestora. Aceste planuri sunt făcute dinainte de către sufletele
participante la evenimentele tragice
ale familiei şi implică un ?ntreg labirint de probleme karmice. Nu cu mult
timp ?n urmă am avut un
caz ?n care clientul meu a murit prematur, din cauza unei boli din naştere,
?n ultima sa viaţă. L-am
?ntrebat: "Care a fost scopul pentru care ai murit la numai c?teva zile de
la naştere? El mi-a
răspuns: "Lecţia era pentru părinţii mei, nu pentru mine, de aceea am ales
să mă ?ntorc pentru ei ca
intermezzo". C?nd sufletele revin pentru o viaţă scurtă, mai degrabă ca să
ajute pe altcineva dec?t
să lucreze la propriile probleme, deoarece nu este timp suficient, unii
numesc aceasta "viaţă de
intermezzo". ?n acest caz, părinţii au abuzat, provoc?nd, ?n cele din urmă,
moartea unui alt copil, pe
c?nd erau ?mpreună ?ntr-o viaţă trecută. Deşi erau un cuplu de tineri
adorabili ?n ultima viaţă a
clientului meu, aceşti părinţi aveau nevoie ?n mod evident să experimenteze
durerea ca un copil pe
care şi l-au dorit foarte mult să fie luat de l?ngă ei. Experimentarea
suferinţei cauzate de această
pierdere teribilă a dat sufletelor acestor părinţi o mai ad?ncă ?nţelegere
a efectelor tăierii legăturilor
de s?nge.""

deci, nu ma luati in seama daca o sa urlu.
Scarlett kram

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-04-14 18:42:55)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1715 2014-04-14 18:42:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just, e parerea lui te-a prins intr-o pasa mai "instabila " si de-aia ai reactionat asa
In alta ordine de idei alea care fac 5-6 avorturi pe an....toata viata "fertila"  ce or sa pateasca?Da poate omul are dreptate, dar se poate referi la multe chestii...
Hai puna mana si vopseste-te si fa-te frumoasa smile si cat timp ai vopseaua pe cap poti sa plangi ......fii eficienta si fa doua lucruri deoadata smile
nocry  nocry  nocry  nocry  nocry  nocry Nu mai plange caa...acus  incep si eu


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1716 2014-04-14 18:42:40

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just, ce faci, ce s cu gandurile astea de depresie? Capul sus ca acusi vine bebe, numsi sa ai cu cine il face. Sotul cand apare in peisaj? Rozi, mai intai de toate trebuie sa fim intregi la mansarda rotfl eu nu prea is, asta i clar rotfl2 ajunge al meu intr o ora si jumatate. Si eu nu l pot intampina cu nimic frumos...poate doar cu menstruatia mea sad 
Hai, toata lumea, capul sus si spor la bebelit.

Offline

 

#1717 2014-04-14 18:46:50

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fete, doare a naibii de tare. poate si prin prisma sarbatorilor...Rozi nu pot sa ma vopsesc ca am doar o cutie, trebuia sa tai claia, asa netunsa imi trebuie doua. Ionela cred ca apare cand dispare ovulatia si pe urma nu stiu daca mai prind alta cat sta acasa.
eram parca bine, de doua saptamani regresez constant si sigur


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1718 2014-04-14 18:47:17

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela doar ne stii....una buna doua rele....trei intre...asta este ....cand tigla dupa mansarda s-a miscat ...e jalee rotfl2))
Tu de ce crezi ca mi-am vopsit mansarda azi? angel  angel  angel  angel sa nu se  vada chiar asa ///evident rotfl2))


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1719 2014-04-14 18:51:00

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, sa ti fie de bine spoiala rotfl2
Eu abia ast sa ajunga al meu. Pana una alta am sedinta in bloc la sapte, se schimba coloana de apa rece. Si cum eu is barbatu in casa...plec la sedinta rotfl
Am pus sa fac niste copanele cu legume la cuptor...poti sa plangi langa un cuptor electric ca nu se face nimic mai repede...dureaza frate pana se incalzeste de behai langa el.

Just, e cel msi greu in preajma sarbatorilor, dar vor veni si zile mai bune,
Al tau nu si poate lua liber sa si faca datoria de barbat cand trebuie, adica la ovulatie? Te rog sa ma ierti daca nu iti arde a glume puss

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-04-14 18:53:06)

Offline

 

#1720 2014-04-14 18:59:49

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionele, el vine acasa f ok, dar ovulatia mea a luat-o razna...in viata mea n-am avut simptome clare de ovulatie in ziua 7...doar ce s-a terminat menstra.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1721 2014-04-14 19:29:33

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

E bun si cand vine, parca n as crede ca ovulezi asa repede, cand se formeaza si cand se sparge foliculul ala daca din sapte zile cinci is menstruatie. Poate te iau simptomele mai din timp...

Offline

 

#1722 2014-04-14 19:56:25

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just, haide sus, nici eu nu vreau sa aud de depresie, nici la mine, nici la voi, clar? Eu am ajuns la o stare de accepatare, in fond, asta, nu toti putea avea copii. Evident ca o sa am si mom proaste, nici eu nu ma cred in stare sa nu pic, dar inceputul e totul, daca lasi tristetea sa te copleseasca si mintea ta o sa fie acaparata de ganduri, nu-i bine. Asa ca incearca sa te relaxezi, uite, eu, cand am o stare proasta, pun muzica vesela, ceva de petrecere, citesc bancuri, orice care sa ma inveseleasca putin pe moment.

Fetelor, nu stiu ce sa zic cu duphastonul asta, voi ziceti sa-l iau asa, fara sa-mi spuna doct? Acum mi-a mai inflorit in minte ideea cu agnus castus de care am mai citit.

Rozi, vorbeai de tigle deplasate?!!! Pai mansarda mea e daramata de tot. lol Trebuie sa fii nebun sa te manifesti ca mine, adica la serv zici ca sunt cel mai fericit om de pe pam, rad si glumesc toata ziua, cand, iau pe toti peste picior, zici ca toata lumea e a mea.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1723 2014-04-14 20:12:05

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fete pana la urma ..e bine ca "tigla " se deplaseaza de pe mansarda ...e o forma de manifestare a durerii, ceea ce automat duce la vindecare.
Just nu suntem vinovate pentru ca ne-am pierdut copiii ...nici ei nu sunt vinovati...cu greu mi-am dat seama ca in mod inconstient ma invinovateam...nu e vina mea...nu e vina ei...asa  trebuia sa fie ...accept asta si vreau sa ma vindec, vreau sa ma vindec...dar durerea ..poate in timp...se va diminuna...dar cum scria in textul pus de tine...copilasii se vor intoarce la noi...eu tind saa cred ca ea imi va trmite copilul meu..:)NU suntem singure, nu vom mai fi niciodata singure...avem  un inger in cer care ne vegheaza.Dumnezeu a luat ..tot el ne va da....atunci cand vom inceta sa mai fim furioase si  vom accepta ca am pierdut un copil...eu inca ...nu accept aceasta pierdere..de-asta am momente de furie..si pana nu ma vindec total...nu am nicio sansa la un alt copil.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1724 2014-04-14 20:21:38

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eu nici macar nu am momente de furie, doar tristete si o durere imensa. eu inca ma leg de visul pe care l-am avut in noaptea in care ne-a parasit...am visat o fetita care-mi spunea sa nu plang ca voi avea o fetita frumoasa si sanatoasa. ca asa va fi sau a fost puterea subsconstientului dublata de cocteilul de medicamente de somn si ce naiba mi-au mai dat, nu stiu, o sa vad in viitor.

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-04-14 20:22:16)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1725 2014-04-14 20:30:29

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor azi parca toate ati fost melancolice,eu imi mai ridicam moralul pe forum dar azi chiar ca m-ati intristat
De exemplu mie nu mi-a venit ,desi testele sunt negative,nu sunt inca in panica ca imi mai vine si la 35 de zile
Sincer stiu ca am zis de panica si am zis bine ca acum stau si ma gandesc ca daca e cu ochii, ca eu am facut o groaza de tratament luna asta?,Desi dupa simptome cred ca maine este ziua de vizite si nu as avea de ce sa ma panichez
Eu acum ma simt bine dupa tratament as mai avea un ovul dar il pastrez (il adaug seriei de 20 pe care le mai am)ca poate din cauza tratamentului nu imi vine dar stau si ma gandesc daca la urmatorul contact iar imi e rau
l-as indopa si pe sot cu niste pastile dar de care?nu mai zic ca imi e greu sa il conving ,dar nici nu stiu ce sa ii dau,(pacat ca la ei nu merge cu ovule)

just fii mai optimista si la mine la munca am tras niste ravase si mi-a picat ceva legat de oglinda sufletului si eu cum sunt mai vulcanica si in ziua aceea eram mai nervoasa ,logic ca am interpretat-o in sens negativ,desi poate intentia nu a fost asta

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-04-14 20:34:00)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1726 2014-04-14 20:31:40

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just stii ca si eu am visat-o pe fetita mea ...era  de mana cu fetita pe care am  botezat-o ...acolo unde erau ele era pace , liniste si fericire...linstea din visul ala m-a ajutat sa nu turbez...sa nu o iau razna...apoi am visat-o din nou la cateva luni dupa...eu eram cu un baietel blond cu ochi albastri si ea de undeva de sus ne privea si se bucura ...eu cred cu tarie ca ele ne vegheaza...vom vedea:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1727 2014-04-14 20:49:24

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetele mele dragi va pup si va imbratisez  par kram


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1728 2014-04-14 20:54:25

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

sa ne delectam cu o muzica buna si doi barbati frumosi lol


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1729 2014-04-14 22:02:36

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny nu iei duphastonul de capul tau. Mergi la doctora ta, vezi cum faci sa scapi de sterilet si apoi o intrebi cum sa iei. Nu-mi place sa te vad atat de resemnata. Eu sunt sigura ca se poate, sunt sigura ca exista si la tine un tratament, doar ca n-ai gasit inca doctorul potrivit. Gandeste-te si poate dupa sarbatori incerci si alte variante.
Just , capul sus. Se spune ca dupa ploaie , iese soarele. Sunt sigura ca Dumnezeu nu a uitat de tine si in curand isi va intoarce capul catre tine , te va ajuta sI iti ca indeplini dorinta.Te pup

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2014-04-14 22:07:01)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.