homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-16


#286 2014-03-23 21:41:14

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Vai, Deno!!! Ai stat si internata? Nu te-au ajutat vitaminele deloc?? Mititica de tine... Asa a patit si sora-mea cu baietelul, s-a chinuit ingrozitor, medicul o internat-o vreo 2 sapatmani ca avea disgravidie severa.  Totul s-a terminat cu bine, are un bebe frumos si mancacios. Cand a fost insarcinata cu fetita, n-a patit asa rau...

Dar tu chiar ai avut sarcina grea..Cred ca e un bebe deosebit, la cat te-ai chinuit...
La cate saptamani su inceput varsaturile, lesinurile?

Crisulina, fetita ta superba e o curajoasa si o luptatoare ca mamica ei!  par Papusica mica si scumpa! puss

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-03-23 21:43:14)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 



#287 2014-03-23 21:46:35

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Am stat internata pana la 20 de saptamani.
Au incepu la 7 sapt si au fost ft grele, varsaturi cu sange pana la 24 de sapt. Apoi a fost mai usor ca ma obisnuisem sa vomit, dar a fost mai greu ca am avut sindromul picioarelor nelinistite care mi s-a parut ceva mai oribil ca varsatul, aveam ganduri negre tare, imi dadeau o stare de agitatie si neliniste. In fine. Tu vei fi bine bine, sunt sigura!
Vitamine nu am putut lua ca nu retineam nici apa, si incercam sa beau numai lichide sa-mi fie mai usor de vomat..
E un bebe scump ca toti bebeii. Chiar azi am pus poze la topicul meu daca vrei sa il vezi smile


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#288 2014-03-23 21:49:29

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, multumim puss

eu fug la somnic wave


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#289 2014-03-23 21:58:44

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, fara scuze, stai linistita puss tu ia si papa bine pentru bebelasi, sa creasca mari si voinici kram si nu te plangi deloc, impartasim si noi ce simtim, ne intelegem una pe cealalata puss
Deno, cand citesc cu  a fost la tine, kmi aduc aminte ce imi spunea mama mea cand a fost insarcinata cu mine, saraca numai in spital a fost, varsa si de la aer, slabise 15 kg... mi.a zis candva ca piate eu nu voi avea vreodata o sarcina ca a ei, si pana acum a fost super, nu pot sa ma plang, desi uneori o mai fac si eu rotfl


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#290 2014-03-23 22:01:23

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Cris, somn usor, frumoaselor! par  puss

Deno, ti-am vazut si eu minunatia de flacau. applause  Incredibil! Un ingeras perfect sa-i faca atatea probleme lui mami in burtica! chicot  chicot

Off, sper sa ai dreptate si sa nu patesc si eu asa rau ca tine. Ma gandesc ca mi-e rau ca sunt 2..si poate e HCG=ul ala mult mai ridicat ca la o sarcina unica.. Sper sa ai dreptate, Deno..si sa treaca. Ca nu vomit decat de vreo 5, 6 ori pe zi...Adica mai reusesc sa si pap cate ceva.

Lil,   kram Asa e, impartasim si noi experientele. Off, eu nu ami pot bea suc de lamaie. Acum imi vien sa vars de la limonada. In sschimb, inainte nu consumam decat peste, iar acum as manca zilnic carnita. Sarata si uscata. chicot

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-03-23 22:04:22)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2014-03-23 22:14:42

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Cu siguranta Hcg-ul ala ridicat isi spune cuvantul.
La mine a fost disgravidie severa cauzata se pare de o disfunctie a ficatului. Si mai multi dr mi-au spus ca aproape 100% oricate sarcini voi avea va fi la fel.
Multumesc mult pentru complimente!
Iubita, realizezi ca tu vei trai aceeasi minune dar la DUBLU ???? hjarta hjarta hjarta
Cand te vor calari 2 mobaldete deodata, si te vor pupacisi balosi, vei trai in rai la propriu hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#292 2014-03-23 22:27:17

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Jacqui a scris:

Stati asa, ce treaba are naturala cu astigmatismul?
neutral eu am astigmatism

Cumva ca imi afecteaza mie mai tare vederea... mi s-a interzis categoric si m-au pus sa semnez pe propria raspundere ca vreau sa nasc natural... in fine, bine ca a trecut... nu mai conteaza pe unde l-am scos lol


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#293 2014-03-23 22:43:29

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Deno, scumpa mea, puss  nu realizez. Atat de mult am asteptat sa traiesc visul acesta...incat acum mi se pare ca nu mi se intampla mie...
  Mi se intampla sa plang zilnic de emotie, de fericire... sper sa fie totul bine pana la capat!

In alta ordine de idei, sotul s-a umflat in pene degeaba.  box  Bineinteles ca nu i-a iesit maioneza doar cu ou fiert.... skitarg Acum s-a imbracat si-a iesit sa cumpere maioneza la borcan....

   wave  Noapte buna, fetele! Ne citim maine! puss

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-03-23 23:14:50)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#294 2014-03-24 08:38:18

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neatza burtici si mamici puss saptamana usoara sa aveti!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#295 2014-03-24 08:40:15

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata puss puss timid tare soarele azi...


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#296 2014-03-24 09:07:35

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata,

Rona, puss vei plange de emotie si fericire si dupa ce nasti, cand iti vei vedea zilnic minunile, te vei uita la ei si te vei intreba: Doamne, chiar sunt eu mamica lor? chiar mi se intampla si mie asta?
eu asta inca fac, zilnic, de cand am nascut-o..

Eu ma tot gandesc ca la anul in primavara voi face un nou embriotransfer daca nu voi ramane gravi natural pana atunci, si voi transfera tot 2 pui. Si daca se vor prinde amandoi, va dati seama ca voi avea 3 copii? hjarta de unde nu aveam niciunul...
pe de o parte mi-e teama de sarcina gemelara si de faptul ca nu stiu cum ne vom descurca apoi, si cu fata noastra si inca 2 mici, probabil ca as lua-o pe mama mea la mine, dar pe de alta parte mi se pare superb sa am casa plina de copii, sunt cea mai mare bucurie a vietii hjarta


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#297 2014-03-24 09:23:34

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

neata fete cu burtici frumoase puss

rona par done!pup mogaldetele puss

tya  puss

cris sa dea Dumnezeu sa mai ai un copilas! puss

elenus totu bine? puss

cristinica frumusica unde esti? trombon  kram

ieri m-am intalnit la ceva km de mine cu un om deosebit,care a suferit si cu siguranta mai sufera...Dumnezeu ne alege cumva,ne incearca,ne face altfel decat restul oamenilor..un om cu ochi calzi,zambind,scanteind bucurie si totusi o mare durere.si ii multumesc lui Dumnezeu ca l-am cunoscut si pe acest om...

o zi de primavara va doresc!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#298 2014-03-24 09:28:01

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata!


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#299 2014-03-24 09:46:30

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata!

Am dormit foarte rau noaptea mi-a fost rau grater Am mancat ieri pe la 3 la amiaza si de atunci am indigestie. Mai, mi-a stat mancarea aia nedigerata toata noaptea, si acm imi mai bolborosesc intestinele si m-am si constipat pe deasupra.

Cris, pai maine am control la dr si cred ca vom stabili si cand va fi ceza...

Soni, da, sunt bine per total puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#300 2014-03-24 10:04:42

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata, fete dragi. Greu cu timpul sa intru, mi-e dor de voi. Dar macar va citesc.
Felicitari si aici, Ano!
Elenus, urmeaza Iustin sa vina pe lume. Abia astept sa il tii in brate. Si eu si tot forumul cred smile
Cris, vrei sa faci un nou FIV, ce fain! Succes pana atunci la natural!
Va pup pe toate restul si va las doua poze cu fata mea.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/71819_screenshot_2014-03-24-10-02-41.png

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/71819_screenshot_2014-03-24-10-02-54.png


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#301 2014-03-24 10:12:51

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Getut , multumesc!
S-a schimbat un pic bebica, a facut niste faclute scumpele hjarta


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#302 2014-03-24 10:20:35

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata fetelor,
Azi am schimbat si noi saptamana,  nu pot s cred ca implinesc 11 saptamani azi happy
O sa pun si poza cu burticioiul care creste creste si nu se mai opreste rotfl 
Elena, imi pare rau ca nu te simti bine, i cearca sa papi o supita din radacinoase.
Getut, ce frumoasa e si ce falcute are hjarta imi vine s.o pup pe obrajori non stop hjarta
Va citesc diseara, pana atunci o zi buna sa aveti cu un frumos inceput de saptamana!


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#303 2014-03-24 10:24:35

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Lil, nu are cine sa-mi faca acum ca sunt singura acasa pt cateva ore... si nu am putere sa ma ridic eu sad Sunt molesita rau de tot.
Felicitari pt 11+ cand ai morfo? Poate afli cine e ascuns in burtica big_smile


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#304 2014-03-24 10:27:53

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

katey  puss neata

elenus ma bucur puss

getut superba chinezoaica ta! hjarta  puss

lil felicitari pt inca o saptamana!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.