homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-15


#267 2014-03-23 17:47:39

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ale e pur si simplu perfecta,minunata,frumoasa:)
Sa creasca mare si sa aiba parte de mult noroc in viata
Ano,recuperare grabnica si pupicei multi
Pupici la burtici
Elena abia astept sa.l vad pe Iustin:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#268 2014-03-23 17:56:08

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ale e superba pitica ta hjarta hjarta

Salutare fete puss puss


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#269 2014-03-23 18:18:03

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna fetelor
Scarlet puss felicitari pentru 20+


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#270 2014-03-23 18:43:50

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Angel puss multumesc! Mai am putin lol


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#271 2014-03-23 18:55:18

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

ale ce scumpica e balerina hjarta sa va traiasca!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2014-03-23 19:01:27

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna seara

Rozi hjarta si eu abia astept

Intrebati de cezariana.. mie mi-au zis 3 doctori de la maternitate ca se poate naste natural cu trombofilie. NUmai ca nu se poate face epidurala la mai putin de 24 de ore de la ultima injectie. Ar fi o problema daca travaliul decurge prost si e nevoie de ceza si nu sunt 24 de ore de la injectie.. de fapt macar 12 sa fie.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#273 2014-03-23 19:07:11

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Aha, deci asta era, elena!

Ale, ce papusica ai tu acolo hjarta

Pup toate feteleee  par


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#274 2014-03-23 19:14:12

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Scarlett, felicitari pt 20 +

Ale, ce frumoasa si cum ai imbracat-o hjarta

Iulia, da, e risc de hemoragie si de cheag de sange la coloana la cateterul ala.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#275 2014-03-23 19:55:29

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Am fost azi la gratar si acum ma simt cam rau sad  mi-e greata si ma doarte spatele la torace...


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#276 2014-03-23 20:25:38

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna seara,
Ale, ce balerina frumoasa ai tu acolo hjarta
Iulia, ai facut ardei umpluti pana la urma? big_smile  eu maine dupa munca gatesc, azi am fost plecati iar;))
Mie mi.a fost o pofta se un smoothie cu coacaze, am baut un pahar imens, a fost o nebunie, am pus si banana si suc de portocale si putin lapte. Maine imi iau si coacaze rosii sa vad cum sunt la gust in combinatia asta:drool:  maine stiu ce imi pregatesc pt gustarea de la munca drool

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-03-23 20:26:20)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#277 2014-03-23 21:03:09

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Lil, da de unde! forgetit n-am facut nimic, am fost la cumparaturi si am mancat in oras..face iub acum o tocanita, eu ma pregatesc sa pap o inghetata lol


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#278 2014-03-23 21:08:15

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

wave  Fetele, frumoasele par

Deno, multumesc mult pentru raspuns. Offf, cum sa te tina, mai, greturile toata sarcina?? Saracuta de tine...Ma apuca groaza cand ma imaginez cu burtica la bura in genunchi, cu capul in toaleta... nustiu

Anna, nici eu nu cred ca se pot controla varsaturile... Cand eram mica, n-am vomat niciodata in excursii, inspiram si expiraam luung si greata trecea. Dar acum mi se se pare cu totul diferit. Am pungi din alea ermetice de la ikea mereu in geanta...La job am reusit sa ajung mereu la timp la taoleta, mi-e groaza sa ma apuce din senin. Inca nu am anuntat! spranceana

Ale, este superba micuta balerina! Sa aveti o viata minunata impreuna! storstark

Lil, ce bunatati ai tu acolo. Si noi bem aproape zilnic smoothie. De toate tipurile. Pe cele verzi le fac cu kiwi, cu spanac, cu suc de orz/ovaz, sau cu suc de la o lamaie... pe cele din fructe cu iaurturi, banane, pere, suc de rodii, de mere, uneori de portocale...si folosesc intotdeauna o mana de fructe congelate. Zmeura e preferata mea, sotul adora capsunele si murele. Cumpara din hipermarketuri, congelate deja. Daca le faci cu lapte sunt milk shake, daca le faci cu iaurturi, ceai verde sau sucuri diverse sunt smootie. Pana acum consumam sucul clasic din sfecla rosie, morcov si telina...dar sfecla rosie diluaeza sangele si cum sunt pe naticoagulante mi-a fost teama sa l mai beau. hmm

Eu fac salata beof, sper sa iasa maioneza cu oua fierte...sotul s-a laudat ca stie s-o prepare. smile


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#279 2014-03-23 21:17:18

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

ce mi-e ciuda pe contractiile astea, am avut vreo 7 la rand si gata , s-au oprit spranceana


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#280 2014-03-23 21:21:52

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Elenush kram  par  vrei sa-l vezi cat mai repede pe Iustin, hmm? chicot
Mai ai rabdarica, vine el acush!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#281 2014-03-23 21:23:21

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, am pus putin putin lapte, dar din cz celor 2 banane a iesut mai grosut si acrisor de la coacaze, yaaam, abia astept sa mai imi fac unul maine.
App de abtinerea greturilor, eu am avut candva un episod urat si de atunci mi.e extraordinar de frica sa vars. Eu am patit de 2 ori la munca sa zbor de pe scaun la toaleta, de ambele dati am zis ca o sa vars si am reusit sa scap. Pur si simplu icneam si imi dadeam capul pe spate, trageam aer adanc in piept si imediat cum trecea putin mergeam si beam zeama de la lamaie ca pe apa ...si am scapat pe moment, apoi imi era si mai greata si imi parea rau ca am facut asa chicot O singura data inainte sa aflu de sarcina, cred ca eram in 8 sau 9 dpo, m.am aplecat si mi.a venit inapoi tot ce mancasem. Poate greturile mele nu au fost sufiecient de puternice si de asta am reusit sa ma abtin, poate daca erau intense nu ma mai controlam eu. Dar sunt ani, poate 4 5 de cand am frica asta sa vars si fac orice sa nu se intample, mi.e groaza dumbom
Sper sa treaca repede starile tale si sa te simti mai bine puss
Ronaaaa, azi mi.a stat gandul la pranz la o salata boeuf, mi.am pus in minte sa.mi fac si eu  insa pt ca tot am greturi ma tot gandesc cu ce sa inlocuiesc maioneza nustiu Vaiii, mi.a lasat drool

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-03-23 21:29:48)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#282 2014-03-23 21:25:21

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Hello,

Mie medicul mi-a spus ca e destul de mare riscul de hemoragie puternica daca nu sunt cel putin 24 de ore de la ultima injectie cu Clexane, fie ca e ceza fie ca e nastere naturala.  Eu una nu as fi avut curaj, probabil ca daca as fi vrut musai sa nasc natural, trebuia sa opresc injectiile cu clexane de la un moment dat incolo. Stiu ca si Ioana a oprit anticoagulantul cu ceva timp inainte de nastere din acelasi motiv, la sfatul medicilor.
Iar inainte de ceza programata, medicul mi-a zis sa opresc injectiile cu 3 zile inainte, asa e cel mai sigur.

Rona, imi pare rau de greturi puss eu nici nu am stiut ce sunt alea, nu am avut nici macar o greata cat de mica. Dar lasa ca totul trece, si cresc  minunile mici din burtica ta. smile

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-03-23 21:26:41)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#283 2014-03-23 21:34:01

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Lil, offfff, imi pare rau ca am zis aici.. nustiu ca ti-am facut pofta si probabil mai sunt si alte burtici care poftesc cand descriem mancaricile.. Scuze, scuze! Lasa ca faci si tu maine, daca erai pe aici, iti trimiteam o portie!


Crisulina mea draga si frumoasa,  par  puss  Tu ai fost tare norocoasa.  Am zis ca nu ma plang de nimic, sper sa fie totul bine si bebeii sa creasca sanatosi. Indur orice! Tu ce faci? Ce face printzushka? I-au iesit maselutele? Mititica, pupicei multi pentru voi!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#284 2014-03-23 21:36:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, asa a fost, am avut sarcina toxica. Vomitam in medie de 20-25 de ori pe zi.
Toata sarcina m-am rugat, Doamne daca tot mi-ai chinul asta, da-mi cel mai sanatos si frumos copil posibil lol
Si asa este, Doamne fi laudat ca este foarte sanatos si destept si frumos hjarta
Singurele "probleme ce le-am avut cu el au fost cu mancarea. Nu e mancacios, de la inceput ne-am chinuit si cu suptul. Dar acum e mare si voinic.

Asa ca tot raul spre bine, dar pe tine nu te va tine atat puss
La mine au inceput foarte foarte violent, cu lesinuri, palpitatii, un rinichi blocat si ma asteptam sa ma tina mult..


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#285 2014-03-23 21:41:08

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, nu e vorba ca te plangi, draga de tine, daca iti e rau ce sa faci, e normal sa ne mai si plangem, chiar daca am obtinut sarcina atat de greu. smile
Noi suntem bine, da...ii mai iese o maseluta, dar suporta fff bine draga de ea, mananca, doarme, e tot vesela, mi-a dat Dumnezeu chiar o minune de copil. Ma simt asa de norocoasa de cand o am... parca mi-au disparut toate problemele lol nu stiu, pt mine chiar nu mai conteaza nimic altceva decat ca am un copil sanatos, in rest orice are rezolvare..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.