homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-45


#837 2014-03-30 22:17:29

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona,  620 era cam mare, 418 e parfum, e foarte bine, e o valoare absolut normala pt sarcina. Eu il aveam peste 600, si la un moment dat a sarit de 800...mi-a cam dat emotii, se pare ca din cauza trombofiliei era atat de mare. Dar uite ca, chiar si asa, am dus cu bine sarcina pana la final. smile
Hai ca mai ai putin si treci de trimestrul I... uite asa trece timpul si te trezesti cu bratele pline de 2 minuni puss

Apropos...sa stie ca mie dr Bolintineanu mi-a spus sexul copilului abia la 17 saptamani de sarcina. smile Ea nu prea spune daca nu e sigura inca..

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-03-30 22:22:10)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#838 2014-03-30 22:29:55

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Hei fetele par

Cris, multumesc pt info! puss am notat biserica. Sa vad cum o sa stau cu frica de scufundare dupa ce ma vad cu bebe in brate

Elena, am cautat vestea mare, dar vad ca bebe Iustin vrea tot la mami in burtica chicot

Eu am avut un weekend lenes iar acum ma bag la somn smile noapte buna!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#839 2014-03-30 22:31:35

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia, n-avem vesti aici big_smile
Somn usor puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#840 2014-03-30 22:37:36

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

cris8 a scris:

Rona,  620 era cam mare, 418 e parfum, e foarte bine, e o valoare absolut normala pt sarcina. Eu il aveam peste 600, si la un moment dat a sarit de 800...mi-a cam dat emotii, se pare ca din cauza trombofiliei era atat de mare. Dar uite ca, chiar si asa, am dus cu bine sarcina pana la final. smile
Hai ca mai ai putin si treci de trimestrul I... uite asa trece timpul si te trezesti cu bratele pline de 2 minuni puss

Apropos...sa stie ca mie dr Bolintineanu mi-a spus sexul copilului abia la 17 saptamani de sarcina. smile Ea nu prea spune daca nu e sigura inca..

Crisulici, drag..multumesc mult de info.  Ma gandeam eu ca nu se prea baga dansa pana nu stie sigur ceva... Mi-e tare drag de dr asta.
De-abia astept sa scap de trimestrul 1. Si sa ajung cu bine,  asa cum spui tu, sa tin in brate cele doua minuni. De cand le asteapta bratele astea doua... De cand le asteapta mainile astea doua. Sunt maini care stiu sa alinte si-au suferit sa nu-si gaseasca rostul. 

Va pup pe toate,  par  kram ma retrag si eu la somn, sunt  tot mai obosita in ultima vreme.  wave


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#841 2014-03-30 23:25:59

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Elenus, tot pe aici te gasesc? De cate ori intru ma astept ca poate voi gasi topic nou pt tine big_smile lasa ca saptamana asta sigur vei naste, poate s.a plictisit bebe si vrea sa iasa la lumina smile
Rona, sper ca sunteti bine puss legat de sexul lui bebe, noua ne.a zis dr ca la 12 sapt se va vedea, sunt curioasa cum va sta bebe maine la verificat chicot au ecograf f bun dar am zis sa nu.mi fac sperante prea mari ca poate nu s.o vedea.
Cristinica, fetelor puss
Ar trebui sa merg si eu la culcare, maine o sa fiu iar rupta de oboseala dar daca nu vrea bebe, o chinuie rau pe mami  chicot
Noapte buna voua fetelor!


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2014-03-31 09:34:46

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata,
Liniste si pace aici?

Elenus, tot 2 in 1? Eu zic ca pana faci 40 o sa nasti. Cred ca pe vineri asa.

Am scris povestea nasterii la topicul nostru, daca vreti sa cititi smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#843 2014-03-31 09:48:38

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata fete puss

Eu am inviat smile dupa ce am zacut si vineri si sambata...urata raceala de a reusit sa ma puna jos...eu nu racesc asa de obicei si de fapt, eu nu prea racesc...dar a trecut si acum totul e bine.

Elenus vad ca tot ou kinder esti smile lasa ca vine l Iustinel saptamana asta sigur!

Ano puss neata, merg sa citesc!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#844 2014-03-31 09:51:28

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata! Da, tot aici, azi e ultima lui sansa sa se nasca in martie lol

Scarlett, ma bucur ca ti-ai revenit tummenupp

Acusi merg la dr..


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#845 2014-03-31 09:57:20

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

neatza si de la mine par nush daca e de la ora de vara, dar e o atmosfera de tot r..tul la munca sad si eu care venisem bine dispusa, acum imi vine sa o iau pe campii, si e abia luni!!! tzz!

elena puss scoatem majoretele saptamana asta? big_smile

scarlett puss bine ca ai prins un weekend sa treaca! pe mine m-a lasat gatul, cred ca a fost o atentionare sa nu mai mananc inghetata

ano par merg sa citesc si eu


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#846 2014-03-31 10:09:40

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia, probabil le scoateti saptamana asta, sa vad ce imi mai zice azi doctorul si ce planuri are si bebe big_smile
Sa vada si dilatatia dar nu ma astept la prea multe, adica nu cred ca m-am dilatat asa pur si simplu.

Am fugit wave


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#847 2014-03-31 10:09:53

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

anorien a scris:

Pai cum ii fac program? Parca oms recomanda alăptarea la cerere. Mie lapte mi-a  venit abia de cur?nd,  acum 2 zile. De la icter e leneș și adoarme des și nu suge suficient,  suge 10 min apoi molfaie,  adoarme și se trezește ?n alte 10 min de foam.
I dau completare o singura data /noapte,  30ml, După ce ma suge vreo 2h cum am descris mai sus,  cu supt,  suzetit,  trezit. Apoi doarme 3 h. Ziua nu ii dau lp,  ?l pun la s?n c?nd vrea e,   c?nd cere,  pt a regla producția de lapte.

Sigur suntem la puseu acum,  altfel nu ?mi explic de ce a stat at?ta la s?n.acum doarme de o ora și mie ?mi ard s?nii,  trebuie detensionati

Incearca totusi sa renunti la biberon noaptea... mai bine ii dai ziua daca trebuie... alaptatul noaptea cica favorizeaza lactatia, asa mi-a zis medicul. Iar in legatura cu puseul... nu puneti mereu mancatul des pe seama puseului... copilul poate sa aiba colici, desi nu plange, nu da semne...colicii oricum exista... si daca e asa, el mancand des se relaxeaza...tot medicul neonatolog mi-a zis-o si pe asta big_smile

Copilul meu niciodata nu a mancat des... nici la san... nu a cerut mancare, nu m-a trezit noaptea sa pape...si tot a crescut, nu am stiu ce e ala puseu de crestere...

Ultima oara a fost editat de Khristall (2014-03-31 10:12:05)


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#848 2014-03-31 10:30:59

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Elena puss bafta azi, abia astept sa ne aduci vesti!

Iulia puss bine ca a trecut, pfff eu vineri am mers la dr si mi-a spus ca e viroza si imi daduse nurofen raceala si l-am sunat pe gineco si a spus sa nuiau, nici nu aveam de gand  si mai bine sa iau paracetamol simplu..si am reusit sa iau 3 pastile in 3 zile...bine pa langa lamaie cu miere la greu si sirop de muguri de brad si oscillo si multe, multe ceaiuri....dar uite ca acum sunt bine smile


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#849 2014-03-31 10:50:27

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata,

Nici eu habar nu am ce e ala puseu, nu am observat niciodata sa manance mai mult, nici pana la 3 luni cat am alaptat-o, nici dupa aceea. Nu a mancat niciodata exagerat de mult, nu a fost maraita, nimic deosebit. Nici nu a plans de colici, nici cand ii ies dintisori sau masele, am avut si am un copil super linistit.

Rona puss te inteleg perfect. Asa cu o placere imi tin fata in brate, gandindu-ma cat timp am avut bratele astea goale, chiar daca acum are 10 kg.. ufff, abia astept sa ii fac un fratior/ surioara, sau chiar 2 smile Vreau casa plinaaaaa !!!!! vreau galagie mare, vreau sa imi deranjeze toate lucrurile copiii mei, sunt satula de ordine si liniste in casa. smile

Intr-o zi de curand, fata mea imi tot scotea dintr-un sertar ciorapii, mamaaa ce fericita era facand asta, iar eu ma uitam la ea cu lacrimi in ochi si am lasat-o sa rascoleasca tot, cand a terminat de scos se uita la mine razand cu gura pana la urechi, ce moment minunat!!! cat am visat la el!!!

Rona, lupta noastra ne face sa ne bucuram inmiit de orice moment din viata copiilor nostri, vei vedea... puss

Scarlett puss bine ca te-ai insanatosit, 3 pastile de paracetamol nu-i absolut nicio problema, hai ca ai scapat usor smile

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-03-31 10:52:43)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#850 2014-03-31 11:10:30

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata burtici
Scarletica puss ma bucur ca esti mai bine


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#851 2014-03-31 11:18:21

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

hey fetelor, sper ca ati avut un week-end frumos.noi am fost ieri in plimbare intr-un loc superb
scarlet ma bucur ca te simti mai bine.urata raceala sad

Offline

 

#852 2014-03-31 11:23:07

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Cris puss frumos vorbesti de fata ta hjarta si eu consider ca 3 pastile de paracetamol nu-i capat de tara smile

Angel puss multumesc!

Anna puss sa stii ca a fost urata, dar bine ca a trecut!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#853 2014-03-31 11:31:38

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

fete puss

citii doar ce scrise cris si-mi dadura lacrimile...si sunt si la med.ufff!...cat as vrea si eu casa plina!am 4 camere...camera copilului a ramas goala de atatia ani...tot am asteptat...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#854 2014-03-31 11:52:31

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna dimineata, fete! Dimineata rotfl2 eu abia acum m-am trezit. Am zis sa profit de ultima zi de stat acasa. Ca de maine ma astepta munca si pe mine. rotfl2
Sonia puss ce trist trebuie sa fie, dar sigur va veni si ziua ta. Siguuur. Am o pritena care a crezut ca nu va putea face copii vreodata...dar acum e pe cale sa nasca. Abia dupa 8 ani de lupte, sperante si depresii a ramas accidental insarcinata. kram

Scarlett, esti bine acum, da? puss Racelile astea sunt oribile.

Anna, si noi am avut un weekend frumos. puss Am iesit si putin in parc sa ma mai relaxez. Am luat si catelul, care a fost suuuper incantat de soare si de adierea vantului.

Elena, tot pe aici? puss Las ca si aprilie e frumoasa ca sa vina bebe. Eu sunt nascuta in aprilie big_smile

Iulia, Angel, fetele va pup puss

In 2-3 ore mergem si noi la dr. Ne face ecografia de trim 1 si ne da interpretarea la dublu test. Offff, poate ne da un indiciu despre bebe...despre ce e...fetita ori baietel !!! Deja, am atatea emotii cand o sa il vad acolo pe monitor. Si ne va da in sfarsit si pozeeee. Cum vin, va impartasesc big_smile


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#855 2014-03-31 12:00:01

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

dreams multumesc pt incurajare puss nici eu nu mai cred ca voi ramane spontan...dar Dumnezeu poate stie El de ce e asa....


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.