homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-75


#1407 2014-04-10 16:57:39

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Oana incearca sa nu te gandesti ataat de departe si sa speram ca micuta cretulina va mai sta la caldurica atat cat va mai fi nevoie  puss

Baietelul meu ma uimeste pe zi ce trece cat este de puternic  smile avand in vedere ca eu am si placenta anterioara nu imi vine sa cred cat de intens il pot simiti  hjarta cred ca eu sunt o exceptie de la regula  chicot In rest abia astept sa il vad, imi e dor de el, sunt curioasa de schimbarile in ceea ce-l priveste, si asta se va intampla pe 29, in mai putin de 3 saptamani, cand voi avea urmatoarea eco.

Offline

 



#1408 2014-04-10 17:17:18

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Muco, eu am luat vitamine din prima zi de intarziere. Femibion mi-a dat in primul trim, iar din al doilea, femibion 2 sau femosun. Mi-a zis ca asa o sa iau si dupa nastere, pe per. alaptarii.

Iulia, depinde de fiecare femeie treaba cu secretia. Ey am avut in primul trim, iar din 2 deloc si abia acum a mai aparut, dar nu zilnic si putina usturime. Mi-a spus sa ma spal cu apa cu bicarbonat si e mai bine, deci la mine a fost o dereglare a florei, ca sa nu.i spun candida lol

Oana, nu se mai intoarce bebe din pozitia in care e. Si la mine s-a pozitionat sapt asta cu capsorul in jos, dar mai pe stanga si mi-a zis dr. ca asa e normal si ca pana la nastere asa ramane. Nu-ti face griji din cauza asta, tu sa stai cat mai mult in pat si vei vedea ca o sa fie totul bine.

Kuky lol si eu tot pe 29 am eco big_smile

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-10 17:19:04)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1409 2014-04-10 17:18:42

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Kuky am sa incerc sa nu ma mai gandesc la asta...cat se poate ca de....
ma bucur mult ca sunteti bine si ca bb e activ tare.
Pisi curaj! va fi bine,data viitoare o sa fie activ si o sa te bucuri de fiecare miscare a lui.o sa vezi. si felicitari pt baietel! sa fie sanatos!!!!
Blue,nici nu mai stiu ce sa cred...e bn ca e pozitionata de iesire si nu are cordonul in jurul gatului,deci daca nu se mai intoarce pot sa nasc natural,ca nu mai exista riscul sa isi infasoare cordonul..dar sa mai stea macar 3 sapt acolo...dar ma apasa rauuuu si de asta sunt asa speriata ca nu va sta,ca prea doare rau si cand stau in pat nu numai cand ma ridic....
Gata nu ma mai gandesc la nimic rau.va fi cum vrea Dumnezeu!!! eu mai mult de atat nu pot face...

Ultima oara a fost editat de oana_isabela (2014-04-10 17:23:43)


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1410 2014-04-10 17:37:47

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue  smile poate si pe la aceeasi ora  big_smile

Oana multumesc, o sa vezi ca si bebelina ta va fi fetita cuminte si va sta la mami in burtica atat cat trebuie  kram

Pisi felicitari pentru baietel!! vad ca incep sa apara si baieteii  smile mi-am adus aminte ca exact la fel  de somnoros era si al meu la eco de 12+ cand vroiau sa ii masoare grosimea din spatele gatutului pentru sindromul down  chicot si tot asa, m-au pus sa tusesc, sa ma intorc de pe o parte pe alta,etc.

Offline

 

#1411 2014-04-10 17:51:12

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Kuky, eu mwerg seara pe la 8-9, ca dr meu e pasare de noapte lol

Oana, aici nu ma pricep, dar din cate m auzit la fetele care au nascut acum, ziceau ca si ele au avut dureri in trim 3. Poate asa e normal, ca se pregateste organismul pt nastere, dar asta nu inseamna ca nasti intr-o zi sau doua. Incearca sa stai cat mai linistita, ca si stresul face rau si o grabeste pe cretulina. Atata timp cat stai intinsa in pat si nu te agiti, va fi totul bine. Stiu ca iti e teama si eu as reactiona la fel, dar trebuie sa incercam sa fim optimiste si sa mergem inainte. Uite, gandeste-te ca a mai trecut o zi si cretulina ta a stat la caldurica si asa o sa mai treaca 3-4 saptamani, daca nu chiar mai mult.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1412 2014-04-10 18:05:56

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Na atunci nu ne sincronizam  lol eu merg pe la 2 dupa masa (ora 4 a Ro)

Offline

 

#1413 2014-04-10 20:23:40

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Hei fetele par am observat ca pe netul de acasa merge forumul si pe tel, adica pe rds ca si la munca, dar pe vdf ioc!

Am tras un chin cu defrisarea rotfl2 de fapt mai mult nu m-am facut, zici ca a brazdat unu beat pe tarla lol nu am vazut nimic, am o burta balonata si tare ca n-a fost chip. Am mai mancat si ca in porc! Poate maine dimineata se mai trage, altfel ma prezint cu o ciudatenie

Nu v-am citit dar va puuup pe toate!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1414 2014-04-10 20:30:14

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia ti-am trimis pe privat o rugaminte pentru o prietena draga greu incercata. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1415 2014-04-10 21:18:22

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

hey fetelor ce faceti?
eu sunt de ieri in vizita la verisoara mea in alt oras, in plimbari
sper ca sunteti bine.
rona cand ai urmatoarea eco? puss sa=ti treaca greturile&co.
happy a intrat sa zica de eco?
pisi felicitari pt baietel
bafta pt maine, iulia!
salutari si urari de bine celorlalte viitoare mamici

Offline

 

#1416 2014-04-10 21:18:36

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Oana, ce treaba are cordonul? A meu avea 2 circulare smile si tot am nascut, daca are chef medicul nasti, daca nu, nu ca ar fi cv de bebe ..
Siii a meu era jos si am stat pana la 37, si eram si dilatata, stai linistita ca nu iese asa usor..numai nu fa efort...si pe mine ma durea ingrozitor, jos ..credeam ca iese pe strada!!!

Offline

 

#1417 2014-04-10 21:21:58

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia rotfl2 cunoastem. Eu mai imping burta intr-o parte, in alta, nici nu-ti imaginezi in ce pozitii am ajuns sa o fac....defrisarea rotfl2
Joia trecuta m-am dus la dr sa-l intreb daca sunt normale contractiile, dar nu ma pregatisem de control si cand aud: pai hai sa vad cum e colul..mi-a picat fata rotfl2 I-am zis nuuu, nu acuuum, mi-era sa nu iasa liliecii la lumina rotfl drept urmare am ajuns saptamana asta cand am reusit in timpul record de 1 ora sa ma defrisez, cu un crac pe cada, cu oglinda, eheeee rotfl2


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1418 2014-04-10 21:54:38

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

off Jac,sarutmana muuult....m-am linistit.tare speriata eram...deci se poate sa mai stea,eu ma gandeam ca o scap in drum spre bucatarie smile paranoia clar...miercuri am primul control pe masa din toata sarcina si atunci imi spune cum este colul...
sa vedem cum fac si eu cu defrisarea,ca tot veni vorba, tare greu este zau....
va pupacesc. o seara placuta!!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1419 2014-04-10 22:08:41

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Just, am raspuns par

Blue rotfl2 eu am mai lasat si pt maine continuarea ca mi se parea ca nu mai ajung la un final in seara asta! Dar e chin mare, clar! Si inca nu e burta la cote maxime

Anna  par am niste emotii! Sar'na!!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1420 2014-04-10 22:33:57

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fetelor, mergee happydance
Am pierdut multe zilele astea dar am vazut ca avem burtici noi, felicitari din suflet si sarcini cat mai usoare.  kram
Deno, Rona, imi pare rau ca va simtiti rau, va doresc multa putere sa treceti peste asta iar daca de la doctor se ofera ajutor nu.l refuzati, o sa fie bine puss
Pisi, sa dea Dumnezeu sa fie sanatos bebe indiferent ce va fi, felicitari! puss
Nu am apucat sa citesc tot, doar de la munca ce am mai citit in umbra dar nu am acoperit tot. Noi ne simtim mai bine, greturile au mai trecut, au mai ramas unele dar se accentueaza atunci cand nu mananc, in rest suntem bine puss 
Va pup pe toate, merg sa postez pozica  puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1421 2014-04-10 23:22:22

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Eu iti spun, stai calma si nu fa efort!!!! Cat stai mai mult in picioare cu cat de doare mai mult puss
Pe mine ma ia depresia...azi am avut cadere se zahar..70 sad..si am zis ca mor pe strada, nu stiu daca scap de diabet
Sunt in ultimul hal!! Oboseala e crunta, va rog odihniti-va!!!!
Si cu copilul asta, e cel mai minunat, dar cu rinichii si restu'..
Si curat si mancare, desi a meu ma ajuta, azi a strans pe aici, a facut curat!! Si plecat la munca de la 7!! Dar nici eu nu ma inteleg, sunt obosita dar nu stiu ce am
Ca sa mai zic ca am dat de pozele mele de stewardeza? Sa mor de inima, mi-e dor de costum!! Mi-e dor sa ma duc la interviuri plina de sperante, sa mi pun pantofii cu toc si uniforma!!!!!! sad
Cum sunt doar..vergeturi si grasime!!!! Desi m am ingrasat putin si am slabit tot...ma vad urata, cu cosuri...
Acum..ma duc s fac de mancare..ca o casnica sad am nevoie sa aud un motor de avion sad

Offline

 

#1422 2014-04-11 00:48:30

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fetele puss

Oana, nu-ti mai face cerclaj la 32 de saptamani, de pe partea asta poti sta linistita.
Si eu cred ca daca era asa ingrijorat de col te urca pe masa la ultimul control sa vada daca e deschis sua ceva, nu te lasa inca 2 saptamani (parca 2 sunt de la ultima eco).

Jac, la tine s-a acumulat oboseala plus stresul din sarcina si cel de acum cu problemele lui bebe. sad Nu poate sa mai vina mami a ta sa se ocupe de gatit si curatenie sa te mai odihnesti si tu?
Of, hai ca va fi bine, vei trece peste perioada asta. La anul pe vremea asta vei alerga dupa el prin casa si iti vei aminti cu nostalgie de bebe mic.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1423 2014-04-11 01:36:07

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Kate sad nu poate..ca ramane fara vacanta(un pic egoist din partea ei)
A fost 2 sapt la inceput...
Da..toate s au adunat....ptiu, ajung pana la anu'!? Simt ca ma prabusesc..nu stiu ce fac unele femei cu doi copii
puss

Offline

 

#1424 2014-04-11 02:04:05

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Off Jac, hai curaj si rabdare multa!!! Pt copilul tau esti cea mai frumoasa si cea mai buna!! Ai sa vezi ca este doar o perioada.o sa treaca si asta asa cum au trecut toate!  Tu esti minunata din toate punctele de vedere, nu te demoraliza singurica.  Noi suntem alaturi de tine si stim ca vei reusi!
Katey,mersic frumos. Da 2 sapt se fac de la ultima eco. Asa vreau si eu sa cred ca nu ma lasa asa atata timp daca i se parea ceva suspect tare.


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1425 2014-04-11 08:41:42

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata burtici!

Anna puss am intrat ieri doar la mamici. AM facut eco, suntem ok, asa cum ma asteptam bebe e mai mic cu o sapt ca urmare a ovulatiei tarzii, dar s-a vazut o schita de embrion si am auzit inimioara hjarta

Jac ai grija sa nu pici in depresie acum. E o perioada mai grea dar sa stii ca zboara timpul fff repede. Cand am nascut-o pe Sara ma rugam sa treaca mai repede macar 2 luni s=o vad mai marisoara si ma uit ca deja are 1 an. O sa te intorci la munca ta si atunci iti va fi dor de stat cu bebe!!!
EU curatenie si mancare de cand s-a nascut S fac doar cand e sotul acasa. Sau face el daca pititca vrea sa stea cu mine.

Oana parca tu ziceai ca inca nu s-a intors bebe?! La mine fetita s-a intors pe la 34 de sapt smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.