homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-76


#1426 2014-04-11 10:18:40

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

hey fetelor
ma bucur ca sunteti bine, happy

Offline

 



#1427 2014-04-11 10:25:03

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata, fete frumoase! puss

Va multumesc la toate pentru gandurile bune!

Cristinel drag, multumim ca te gandesti la noi... Azi vad ca m-am trezit mai bine, n-am vomat deloc, sper sa nu se mai intample toata ziua, dar inca e devreme. Concediu deocamdata nu pot lua.
Am o minivacanta de 4 zile cu tot cu weekend de paste, dar vom zbura afara, am programat-o cand nu am simteam atat de rau. Mi-e si frica de zbor. Nu e mult, sunt vreo 2 ore de zbor, sper sa nu i afecteze pe bebei si sper sa ma simt bine pentru calatoria asta.
Tu ce faci? Te-ai mutat? Cum te simti? A crescut burtica?

  Iulia, multumesc scumpa. Fetita ta ce face ? Cum te mai simti acum?
Blue, multumesc si tie, draga mea. Mai ai un pic....si ajungi cap de lista.
Jac, imi pare rau pentru glicemie, cred ca daca te monitorizezi atent, o sa fie totul in regula.
Muco, multumesc si muuulte, mulkte felicitari! Acum am citit ca esti insarcinata cu bebe 2! Bravo! Sa fie totul bine!
Loth, felicitari si tie! Ma bucur din suflet ca s-au aranjat toate in viata ta si ti-ai implinit visul!
Oana, imi pare rau pentru probleme. Nu cred ca mai poti face cerclaj la varsta asta a sarcinii. Dar nu sunt sigura. Stiu ac cerclajul in mod normal se face pana in sapatamana 18, ideal la 12, 13. Dar din ce am citit eu, in stadiile mai tarzii de sarcina se foloseste pessary. Sper sa stea cretulina cuminte si sa vina pe lume la termen!

Annabel, iti intorc pupicii inapoi cu mult drag. Noi mai avem eco marti- cand facem morfo si dublu test.
Pisi, acum am citit de baietel! Felicitari! Bafta multa si cu analizele, sa te lamureasca hematologul si sa fie bine!

O zi frumoaas tuturor!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1428 2014-04-11 10:42:25

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata fetelor.eu am vb azi cu un hematolog in brasov ca tot am venit la master si m-am programat rpd,mi-a zis ca sa nu imi fac griji,ca daca este e genetic si istoricul ar spune ceva...am mai facut a alta analiza sa vedem daca am mutatia si sunt ok.
Sa va pun si pozica sa vedeti si voi ce se afla intre picioare la bebelusul meu,din experienta ecografiilor voastre,desi ei zic ca e baietel puss

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91440_20140410_104820.jpg

Offline

 

#1429 2014-04-11 10:56:08

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

wave pup fetele.

rona ma bucur ca esti bine,trec ele si greturile. puss te lasa dr sa zbori in primul trimestru?

cristinica frumusica  par  puss

raluk nu prea intelesei ce genetic zicea doctorul...dar de ex eu am avut analizele de trombofilie perfecte si totusi o combinatie de mutatiii urata.nu stiu despre ce istoric vorbea.ai facut Factorul Leiden?

va pup.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1430 2014-04-11 11:05:18

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Pisi  par eu vad clar o putulica de baietel acolo , felicitariiiiiiiiii hjarta .Si eu presimt tot ca baietel am  big_smile .
Rona  par , de ar trece  starile de rau hjarta .Distractie placuta pe Sfintele Paste , bebeii vor fi bine sa stai linistita puss puss puss.
Noi da ne-am mutat , mi-am aranjat tot la locul lor , burtica creste , saniii mai repede decat ea  chicot si deja observ ca hainele sunt din ce n ce mai stramte. Am sa pun o pozica de ieri smile .
Jaqcui of, e rau ca suntem departe de casa si nu avem ajutorul nimanui , si mama la fel munceste si le da concediu in august asa ca nu poate veni , soacra la fel ca printre una si alta nu il poate lasa pe socru acasa singur .... spre uimirea imensa a mea -pentru ca nu a vrut sa ii ajute pe ai mei cand eram noi mici - bunica s-a oferit sa ma ajute , sa vina chiar si aici  chicot .... dar imi e ca imi face capul calendar si mai bine nu  lol .
Oana puss sa stai linistita si fara mult efort mai ales ridicat greutati , o sa fie bine  hjarta
Bee puss ma bucur ca totul e bine ..  eu la 6+ la fel am vazut embrionul si inimioara iar abia pe la 8+ am ascultat inimioara hjarta .Pupici Sarei  puss  puss  puss  puss  puss
Sonicu meu drag si frumos par  par  par  par


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2014-04-11 11:06:42

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neatza fetele puss

Rona, eu sunt bine, n-am mai avut nici macar o greata de pe la 17+ Iar de vomat nici atat! De aceea zic ca o sa treaa si la tine. Uneori mai am arsuri, dar asta se intampla cand mananc aiurea.

Azi am morfo de trim II si am niste emotii de nu mai stiu de mine!

Pisi, nici eu nu am inteles prea bine ce a zis drul. De expl, cumnata mea are ok analizele pt trombofilie, dar mutatiile i/au iesit aiurea. Tot genetic si la ea pt ca isi mosteneste bunica. Si a inceput clexane deja.
Feliciari pt cuculetz!!

Soni par


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1432 2014-04-11 11:13:08

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

jac si eu am avut asa o perioada, era depresia mea in floare  chicot  dar a atrecut pana la urma, te inteleg prea bine, e tare greu sa fii singura cu bb
oana stai linistita la pat, si eu asa simteam ca iese bb asa ma apasa, dar pana la urma s-a nascut la 37, lasa gandurile negre deoparte
happy felicitari pt inimioara  hjarta
roma mersi mult puss  sa te simti bine in minivacanta
pisi felicitari pt bb boy
blue multumesc de raspuns
sonia, cristina si fetele  va pup pe toate

azi am de gand sa spal cateva geamuri , sper sa si reusesc daca ma lasa taniuca

aaa si apropo de greturi, au inceput sa ma lasa si pe mine, se mai raresc dance


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1433 2014-04-11 11:15:36

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia mult succes la morfo,asteptam poze!
Poate nu m-am exprimat nici eu prea bine.A zis ca genetic daca am cazuri in familie de tromboza si de infart la parinti,bunici.si nu am.am facut mutatia pentru factorul v leiden si o sa am rezultatul in 2 saptamani.
Iulia dar cumnatei tale ce i-a iesit? Stiu ca parca tu cereai mailul dna dr Uscatescu,oare raspunde chiar daca nu cunoaste persoana? Sa ii trimit si eu mail...

Offline

 

#1434 2014-04-11 11:17:13

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

buna, burtici!

rona puss sa dispara starile de rau incet, incet! doar esti aproape de trim 2 acum. abia astept sa ne spui ce sunt gemenasii hjarta hjarta.

jacq kram o imbratisare stransa si multa putere iti doresc! iesi la plimbare cu bebe, ajuta mult pt moral.

pisi, la ce hematolog ai fost in bv?

o zi frumoasa sa aveti!

Offline

 

#1435 2014-04-11 11:22:36

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anca am fost la dr vulcan genica de la clinica hiperdia.

Offline

 

#1436 2014-04-11 11:25:10

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

cristinica  par  kram

iuli puss succes azi! goodluck

raluk,da,raspunde dr U.si daca nu te cunoaste.nici eu n-am caz de infarct,etc...in familie si totusi...mutatiile cele mai multe sunt dobandite genetic.si nu se manifesta de fiecare data.da de ce sa risti?

any puss

anca puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1437 2014-04-11 11:33:54

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Sonia pai cu ce risc acum,ca am facut analiza,ce ma sfatuiesti sa fac???
Imi poti da mailul dnei dr???

Offline

 

#1438 2014-04-11 11:37:31

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna burtici frumoase!
Aseara am dormit mult mai bine si mai mult asa ca astazi ma simt super bine.Am lasat gandurile negre deoparte,sunt mai optimista.eu o sa fac tot ce tine de mine ca sa fie bine.
va multumesc din suflet pt sfaturi.
multa sanatate va doresc!
o zi minunata tuturor!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1439 2014-04-11 11:53:55

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Oana puss
Happy sad  is happy ca vine fratemiu, pe 30!!! big_smile
Poate imi trece, sper!!! puss
Anca puss va pup si eu, toata ziua ies
Cris..si bica ar veni dar i au amputat piciorul ..de la diabet a facut cangrena
Rona puss
Muco sad lol puss
Pisy!!! Felicitari de cuculet!!!
Mie astiami au zis la 16 sapt
Va pup si va imbratisez, multumesc de suport!!!
CAnd va cad scriind si vad pozute, imi vine sa ma apuc iar de altul rotfl
Dar cand ma gandesc cat de greu este!!! Aleuu si iar diabet...nu prea mai vreau..si iar nascut natural nici atat lol

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-11 12:02:09)

Offline

 

#1440 2014-04-11 11:55:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

am auzit de ea, pisi. sper sa fie un medic bun.

sonia puss

oana puss ma bucur ca esti mai optimista. asa si trebuie. cu incredere, totul va fi bine.

Offline

 

#1441 2014-04-11 12:00:26

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anca mie mi s-a parut ok,adics s-a uitat pe toate analizele,mi-a explicat ea pe acolo,mi-a aratat niste note de curs despre mutatii,mai cauta ceva si nu a gasit si mi-a dat si nr ei de mobil ca i-am zis ca poate nu ajung cu rezultatul la ea si sa o sun.si nu i-am dat nica spags si mi s-a parut super ok
Acum astept daca ma poate ajuta cineva cu mailul dr U

Offline

 

#1442 2014-04-11 12:08:06

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

pisi: ...@...

Ultima oara a fost editat de anca90 (2014-04-11 12:31:35)

Offline

 

#1443 2014-04-11 12:12:08

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

raluk,voiam sa zic ca daca ai leidenul trebuie heparina.ti-l scrise anca.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1444 2014-04-11 12:17:16

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multumesc fetelor.am notat,o sa incerc si cu un mail
Sonia acum astept rezultatele la leiden,si iti dai seama ca o sa fac ce trebuie in continuare.nu intelegeam la ce te referi,dar aqm am inteles,nu puteam sa stau linistita daca nu stiam ce este cu mine.acum vreau sa fim optimista pentru bebr si sa nu ma gandesc prea mult la mutatii ca poate nu o sa fie cazul
Va pup

Multumesc pentru felicitati
Jacq nici mie nu mi'a zis sigur,ci doar ca e posibil sa fie baietel...insa poza parca zice totul...om trai si om vedea,importamt sa fie bine si sanatos/oasa

Ultima oara a fost editat de pisiraluk (2014-04-11 12:20:02)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.