homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-78


#1464 2014-04-11 19:14:26

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anndre, eu am stat la ati doar 7 ore dupa cezariana, poate nu te tine 24 de ore, mi se pare f mult...nu cred ca e musai sa stai asa mult, unde am nascut eu se statea cam maxim 9 ore.

Soni puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#1465 2014-04-11 19:38:16

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Andre, Doamne Ajuta. la noi la clinica se tine 48 de ore la ATI...dar in momentele acelea chiar nu are importanta unde esti. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1466 2014-04-11 19:47:49

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fete puss

Loth, ce fericita esti, fara simptome hjarta

Lil, multumesc de intrebare, sunt tot in sptal de miercuri si nu stiu cand scap de aici, tot vomit mult cu tot tratamentul, imi dau foarte multe antiemetice si variate pe langa lichide si vitamine, mancare pe vena, pana azi nu m-au lasat sa mananc deloc si sa beau, n-am mai auzit de astfel de tratament... Mi-a fost groaznic de rau, nu cred ca ma mai prind ei pe aici acum ca am vazut ca ma tin nemancata, caci, chiar daca vomit la 5-10-50 de minute dupa ce am mancat, e mult mai bine asa decat fara mancare deloc.
Nu stiu ce sa zic de profesionalismul lor.. Acum colac peste pupaza, mi s-a umflat mana rau pe langa branula, dupa ce asistenta mi-a bagat vreo 4 cm de aer de pe tub in vena, cand i-am zis a zis ca n-are nimic, acum sunt cu mana gogoasa si trebuie sa indur alta branula in alta parte, mda..
Am ajuns foarte deshidratata ca altfel nu veneam, dar am inceput sa am halucinatii, simteam ca si cum s-ar vatara pe mine niste vietati reci, de groaza.

Felicitari pentru baietel hjarta

Rona, ma bucur ca ti-e mai bine cu greata. Sper sa te lase de tot sa te poti bucura de sarcina.
S noi ne-am facut planuri de concediu fix luna trecuta fara sa stim ce ne asteapta, acum s-au naruit toate. De nu mi-ar fi rau mi-ar placea sa ne facem concediu cu burtica, mai ales ca la prima sarcina n-am fost in stare sa merg nici pana la iarba verde. Dar ma indoiesc ca va fi si acum...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1467 2014-04-11 20:13:55

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Cris si eu sper sa nu ma tina chiar atat..adica eu visez sa nasc dimineata si pana seara sa fiu in salon nu la ati..
Voi de ati facut ceza..eu nu am citit nimic pana acum despre asta...cam cum tre sa ma pregatesc?ce sfaturi imi dati?

Deno imi pare tare rau pt tine...mi se pare incredibil sa te lase nemancata..

Iulia abia astept sa ajungi acasa smile
Blue...eu sunt cap de lista si fac urat daca mi-o ia cineva inainte lol..ia stai tu in pat si ne vedem in iunie:)
Sonicu pup tare tare puss

Sa va zic ceva?rotfl..toata lumea a sarit in sus ca nu punem nume de sfant,ca nasc in saptamana mare si trebuie..asa ca,ce credeti?iar nu stim cum o sa-l botezam rotfl2


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1468 2014-04-11 20:16:20

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Off Deno, prin cate treci... acolo la branula se mai umfla si daca se face mult tratament, iar daca a intrat si aer... dar cum de nu te lasa sa mananci? Adica e suficienta perfuzia o zi intreaga? Ma gandesc totusi ca ai nevoie de lichide, de mancare indiferent daca versi. Sper sa iti revii cat de cat si sa plecati de acolo, mi se rupe sufletul cand vad cat de greu iti e. Doamne ajuta sa se mai limiteze varsaturile si sa te simti mai bine curand. Te pup si iti suntem toate alaturi, esti o mamica puternica si vei trece peste asta kram multumesc  pt urari puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1469 2014-04-11 20:22:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

moon  puss mai sta acolo la caldurica bebita ta,o sa vezi!

anndre  puss

deno multa putere iti doresc si sa te simti mai bine! puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1470 2014-04-11 20:29:30

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Andre, pana la urma il numiti cum considerati vou, sunteti parintii lui si important e sa va placa numele ales. Noi ne.am decis la 2 nume, pot spune ca am ales deja numele lol unul de sfant si unul dorit de mine f mult hjarta

Blue, nu vei deveni cap de lista, bebelusa ta trebuie sa mai creasca... si in plus ne bate Anndre lol

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-04-11 20:30:58)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1471 2014-04-11 20:31:17

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

aaaa,da,anndre uitasem sa iti spun ca voi dati numele coopilului,nu parintii vostri sau rude.voi il nasteti.bine,in special tu.deci tu ii pui ce nume vrei,lasa lumea din afara wink


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1472 2014-04-11 20:39:27

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fetelor, n-am mai auzit nici eu de asa tratament, a venit sotul pe ascuns intr-o seara sa-mi aduca un sandwich ca imi varsam si stomacul, (am vomat de 12 ori in 2 ore doar suc gastic si biliar) si l-a vazut o asistenta si i l-au luat din mana de langa patul meu. Numai in genunchi nu m-am pus sa imi dea o gura de apa..
Au zis ca exista studii care atesta ca daca o femeie in starea mea face repaos total de la mancare in cateva zile inceteaza sa vomite... Ce sa mai zici. Azi am mintit ca n-am mai vomat de ieri si au inceput sa imi dea.
Azi toata ziua mi-au dat un iaurt mic dietetic, 1 piscot cu jumatate ceasca de cafea de lapte si o felie mica de paine prajita cu unt.
Snt foarte lasa-ma sa te las aici... Am venit cu halucinatii fara sa urinez de 2 zile si abia dupa 3 ore s-au mobilizat sa-mi puna o perfuzie. Pana atunci am zacut pe un pat.
Acum 4 ore a zis ca vine sa-mi schimbe branula, si inca n-a venit nimeni, mi-a amortit mana pana la cot nustiu  Mi-au mai pus si bratara cu datele personale si cum s-a umflat mana, acum marginile ma taie rau neutral
Mi-e si jena sa sun ca le-am chemat deja de 2 ori..

Annnn, ce n-as da sa fiu in locul tau acum, sa astept nascarea hjarta departat vis pentru mine sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1473 2014-04-11 20:39:51

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Sonic, Lil asa e..dar cand absolut toata lumea iti baga acceasi placa, parca te pune un pic pe ganduri.

Deno, va vine randul tuturor smile..dar daca nu te superi, tu unde stai?mi se pare inuman tratamentul asta

Ultima oara a fost editat de anndreiutzaca (2014-04-11 20:42:13)


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1474 2014-04-11 20:42:19

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anndre, mie mi se pare o aberatie asta. Lasati sfintii la locul lor daca nu va DORITI voi doi sa poarte in mod deosebit un nume de sfant.
Le: ***

Fetelor, ziceti ce nume ati ales, sa ne delectam hjarta

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-04-11 20:50:22)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1475 2014-04-11 20:43:30

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

deno kram unde esti?scrie-mi daca vrei si apoi stergi.

anndre pe mine sigur nu m-ar face nimeni sa ma razgandesc si nici nu m-ar influenta cu ceva big_smile

L.E. deno,am citit.ciudat...poate stiu ei ce stiu.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1476 2014-04-11 20:47:43

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Pai Deno iti zic toate numele la cre ne-am gandit pe parcurs: Catalin Stefan, Darius Florentin, Catalin Florentin, Iustin Catalin(asta e ultimul)


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1477 2014-04-11 20:49:51

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Soni, ma lasa tot mai mult cu un gust amar pasivitatea dictorilor de aici.
Saptamana asta a murit un baietel de 4 ani din oradea, un inger de copil, aici la 30 km de mine. S-a nascut cu ventricol unic si a suferit 3 interventii pana acum.
In 18 martie a avut ultima interventie ca sa fie bine tot restul vietii, l-au bagat in operatie razand si l-au scos cu hemoragie nterna pentru care i-au dat tratament medicamentos. De seara de la 10 si pana dimineata la 11 mama lui i-a rugat sa-l bage iar in operatie si la 11 cand l-au bagat era cu insuficienta multipla de organe.
A fost tinut in viata de aparate pana marti cand s-a stins.
Acum se lupta cu e irmele costuri ca sa-l aduca in tara. Eu inca sunt daramata dupa vestea asta..


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1478 2014-04-11 20:55:57

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Deno, noi il vom numi Petru David hjarta


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1479 2014-04-11 20:56:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

imi pare rau,deno...stiu ca acolo sunt medici buni,doar ca au alt sistem.aici la noi,au ramas ,din pacate,putini medici buni.si platim o gramada tot ce tine de sistemul medical.degeaba platim in f luna o gramada de bani asigurarea.eu sunt ff suparata din punctul asta de vedere.pt ca platesc degeaba.pt ca eu cand merg la analize sau orice alta investigatie platesc.TOT!si nu de putine ori am platit nu putini bani...si suntem bugetari amandoi cu rata la banca,datorii...pt asta muncesc zi si noapte.ca sa am bani sa platesc analize,programari,doctori...doar ca pt asta nu-mi pare rau!mi-e scarba ca trebuie sa platesc o asigurare medicala doar pt ca intr-o zi m-as interna!ca altceva nu fac cu ea.poate hartie igienica....


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1480 2014-04-11 21:02:57

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Soni app de multi bani la asigurare..ma duc ieri la maternitate la tns, eu aveam camasuta mea, dar ei nu si nu, du-te la garderoba ca e obligatoriu camasa de la noi..
Ma duc eu frumusel, de la intrare ma ia la 13-14 tantica d-acolo, in fine imi da camasa, si incep sa ma schimb..Intre timp vine o doamna ca a terminat analizele si dr i-a dat drumul acasa( doamna se internase tot ieri dimineata, camasa o purtase in jur de 2 ore)..si vreau sa zic ca atunci cand a auzit tantica a inceput sa faca ca toate alea ca " asa veniti , stati o ora, murdariti camasa si plecati"...
Am ramas fara cuvinte, de parca spala ea camasile de mana..si cand ma gandesc ca eu pe luna dau in jur de 400 lei


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1481 2014-04-11 21:15:43

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

anndre,da,groaznic!eu nu cred ca m-as abtine sa nu ii dau vreuna,nu sa ii zic vreuna.nesimtite! skitarg


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1482 2014-04-11 21:24:38

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Femeile astea inca au un tupeu groaznic... numai le toaca gura, se plictisesc acolo si n.au ce face si se gandesc sa se ia de altii. Nu s.a schimbat nimic prin spitale din cate spuneti, lumea e la fel de acra.. nu peste tot ca mai sunt si exceptii, mici ce.i drept butter


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.