homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-79


#1483 2014-04-11 21:45:17

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Aa e Soni... Aici cei in situatia voastra au gratuite pana la 5 FIV-uri..
Peste tot parti bune si rele.
Si noi platim aici asigurari lunare pentru toti 3 si orice vizita la spital ne costa in plus bani muuulti.

Frumoase nume fetelor hjarta
Abia asteptam si noi sa aflam ce va fi bebe. Eu sper la fetita doar pentru nume si hainutele superbe care exista hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#1484 2014-04-11 21:51:12

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Just, asa mult, 48 de ore?? mi se pare enorm, nici nu am mai auzit...pt ca dupa ceza cu cat te mobilizezi mai repede sa mergi cu atat te refaci mai repede...daca te tine 2 zile in pat innebunesti acolo, si refacerea e mai grea apoi.

Anndre, eu la 9 dimineata am intrat in sala, la 9.30 s-a nascut fetita mea, si la ora 16 dupa amiaza eram in rezerva cu ea. Poate asa va fi si la tine. smile
Nu ai cu ce sa te pregatesti pt ceza. Bine, eu am nascut la privat si nici pt nasterea naturala nu as fi avut cu ce sa ma pregatesc. Dar oricum banuiesc ca nici la stat nu te pun sa iti cumperi singur calmantele sau eu mai stiu ce.. In rest, sa stii ca dureaza f putin toata treaba, copilul e scos f repede in primele minute, apoi mai dureaza vreo jumatate de ora pana fac doctorii ce au de facut la tine.
O sa iti apese la un moment dat mai tare pe burtica sa impinga bebele, dar dureaza doar o secunda, nici nu ai timp sa iti dai seama, si nu doare nimic. Mie nu mi s-a parut deloc grea cezariana, dar m-am mobilizat f repede sa merg, si asta conteaza enorm. Sa nu uiti ca desi la inceput e greu, cu cat te misti mai mult cu atat trec durerile si te refaci. Eu cand am ajuns acasa m-am ocupat singura de bebe, am fost doar cu sotul, nu am avut niciun alt ajutor, si nu am luat niciun calmant. Am fost permanent cu fata in brate, la cat de ocupata eram am uitat total ca am taietura. smile
Nu conteaza cum nasti, important e sa vina bebe sanatos pe lume, altfel toate trec.

Referitor la atitudinea din spitalele noastre...eu una nu pot sa tac. Indiferent ce ar fi, le aliniez de nu se poate. Cine se cred asistentele sa ne vorbeasca asa?? aoleuuu bine ca nu am mai calcat pe la stat...

Si tot apropos de asta, cand mi-am depus dosarul pt FIV am avut nevoie de o adeverinta de la casa de sanatate. M-am dus eu frumos politicoasa si a inceput o tanti de la ghiseu sa tipe la mine. Ooooo nu vreti sa stiti cum am facut, m-am enervat cumplit, si printre altele i-am zis ca sa nu se mai planga ca au salarii mici ca eu nici pe ala nu i l-as da pt cat munceste lol

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-04-11 21:59:45)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1485 2014-04-11 22:06:18

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Vin si eu cu vesti bune smile e totul in regula! Galusca mea e o frumoasa! Seamana cu tati la buze si la nas! Varsta gestationala 25 sapt, aprox 600 g, nu este tahicardica, doar mami este, ea nu! smile ne-a si zambit! A fost intr-adevar cea mai frumoasa ecografie, 4D + evaluare biometrica, 490 ron. Drita f draguta, o voce blanda si f priceputa la interactiunea cu noi.

Si pozica cu galusca mea
http://i61.tinypic.com/357mz2w.jpg

Aaa si despre nume smile eu deja se pare ca il aveam ales in caz de fetita smile de cand am intrat pe forum cu userul Iuliabebe si cu marea dorinta de a ramane insarcinata smile deci Iulia Andreea (sau Gabriela-inca nu ne-am hotarat la al doilea)

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-04-11 22:13:48)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1486 2014-04-11 22:38:44

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Cris, ne-am mobilizat, dar nu mutau pe salon decat dupa 48 ore. dar am circulat in orele astea.
Iulia, super kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1487 2014-04-11 22:44:41

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia, felicitări!
Ce frumuseţe mică! hjarta

Eu credeam că Iulia e numele tău. chicot


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2014-04-11 23:01:53

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multumesc fetele smile nu katey, cand am intrat pe forum gandul meu era la un bebe si cum numele imi placea pt o fetita l-am combinat cu bebe in speranta ca vine si bebele chicot

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-04-12 07:57:06)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1489 2014-04-11 23:22:05

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Hey Iuli ce galu frumoasa ai tu..sa va traiasca , sa va aduca numai bucurii!
Cris multumesc mult..asta sper si eu , sa ma dea repede in salon sa incerc sa ma misc cat pot de mult..

Eu ma duc in patut..va pup


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1490 2014-04-12 00:12:50

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia, felicitari pt buburuza frumoasa!

Lil, vad ca ai aflat sexul, e baietel, felicitari!!

Deno, vai, fa-te bine repede!

Ann, curaj, nastere usoara! eu am stat 24h la ati, dar mi l-au adus la san de 2 ori pe bb. La cum m-am simtit, nu as fi putut oricum sa fiu in camera cu bb mai devreme de cele 24h


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1491 2014-04-12 08:57:03

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neatza burtici si mamici! Weekend placut sa aveti! puss noi suntem iar la dr, de data asta la drita mea cu analizele. Sunt curioasa ce vitamine imi prescrie.

Ann puss multumesc frumos! La fel si voua hjarta

Ano par sar'na! Pupici lu bebe Victor!

Uf! E aici un grup de fete amarate, institutionalizate dupa cum arata si ce gesturi au. Sunt insotite de 2 dne, cred ca le-au adus la control. mi se rupe sufletul cand ma gandesc ce povesti triste au in spate sad ce nedreapta e viata asta uneori

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-04-12 09:01:52)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1492 2014-04-12 09:24:26

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata!

Andre succes! fetita mea e nascuta cu o zi inainte de ziua sotului si e f frumos asa. D'apoi sa fie in acceasi zi! hjarta Nastere usoara!

Deno imi pare rau sa citesc ca treci prin asta! Ce faci cu Y cat esti in spital? Cu cine sta?
La noi e mare problema cu S, nici cu sotul nu vrea sa stea deloc, daca suntem amandoi in aceeasi camera si ea vrea sa mearga undeva trebuie musai s-o duc eu, nu sotul. Altfel plange f rau. ca sa nu mai zic cum incepe sa planga daca se aseaza sotul cu capul pe mine. Nu stiu ce-om face.

Am inceput si eu sa ma simt rau, cu greata, habar n-am ce sa inghit ca sa-mi fie ok.

Offline

 

#1493 2014-04-12 09:37:49

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata fetelor si weekend frumos kram
Iulia, frumoasa papusica ta, ce bine o sta ea acolo in burtica chicot  de.ar sti ei cat de mult tanjim sa.i vedem iar si ca ii iubim atat de mult inca de dinainte de a veni pe lume... si ce frumoase numele, Gabriela, Gabriel in cazul meu ar fi fost una din optiuni daca nu o chema asa si pe mami chicot

Happy, la mine a mers la inceput cu suc de grapefruit, apoi nunle.am mai putut suporta si am baut zeama de lamaie simpla.

Ano, multumesc puss

Soni, Anndre, Blue, Dreams, Kuky, Pisi, Deno, Loth, Muco, Rona, Cris, Happy, Iulia, e completa lista?  chicot va pup pe toate puss

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-04-12 09:39:12)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1494 2014-04-12 09:45:18

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata fete!

Iulia felicitari pt galusca frumoasa hjarta gata, acum sa te linistesti, e totul ok, ai vazut? Si pe fata mea o cheama Iulia, de fapt Elena Iulia smile

Deno ce sarcini grele ai si tu sad Sper ca totusi sa fii mai bine acum, macar dupa primul trimestru!

Happy neata!

Hei Lil neata smile pe tine nu te vazusem.

Ultima oara a fost editat de Scarlett A (2014-04-12 09:58:42)


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1495 2014-04-12 10:03:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

buna dimineata,fete puss

iuli felicitari pt galusca frumoasa care seamana cu tati! applause numai bine in continuare puss

Lil  puss

deno in romanica 90% sunt doar dezavantaje din toate punctele de vedere...

sper ca voi avea si eu o galusca a mea care sa semene cu tati...

o zi frumoasa sa aveti!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1496 2014-04-12 10:27:19

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna dimineata, fetelor! Nu am mai intrat de mult aici...nu mi-a mers forumul pe telefon si nici la servici. sad Iar de  acasa nu am avut timp. A citit asa pe sarite, vad ca sunteti bine unele, altele mai putin puss

Deno, imi pare tare rau de starea ta! kram Iti doresc multa sanatate si putere sa poti trece de zilele acestea. O sa fie bine!

Lil, ce faci, sora mea de sarcina? puss big_smile Ce-ti face baietelul? big_smile Nu am intrat inca la poze, dar cu siguranta voi intra curand. :DVoi cand mai aveti intalnire cu mititelul? Eu inca nu stiu ce e, dar in 2 saptamani vom afla si noi big_smile

Iulia, succes la dr puss

Andre puss esti urmatoarea pe lista? puss bafta multa sa treci cu bine peste nastere si sa iti tii minunea in brate.

Scarlett, buna dimineata puss
Soni, Happy, Anorien, Blue, Katey, Just, Emilia, Rona, Cris, Pisi kram puss

offtopic Emilia, help, pe calc de servici cand incerc sa intru pe forum imi apare un mesaj cum ca ip-ul e clona....nu ma pricep prea tare....si nu pot intra. Am sters istoric, cache si nimic....

Ultima oara a fost editat de Dreams_Factory (2014-04-12 10:28:52)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1497 2014-04-12 10:30:40

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata!

Happy, sta cu sotul si tati si la amiaza joi a trebuit sa il duca o ora la cresa ca se schimbau la servici. A plans o ora cap coada, l-a gasit sotul suspinand si strangandu-si la piept jucaria ce o avea de acasa.
Cand vine la mine in vizita nici nu se apropie, parca nu as fi aici, isi vede de ale lui. Nu pot sa explic ce am in suflet si cat de inutila ma simt cand stiu ca-mi sufera copilul din cauza ca eu sunt leguma.
La asta ma refeream cand au fost acele discutii, eu stiam ce va urma, imi cunosc copilul si stiu ca suferinta pentru el si pentru mine a inceput si va mai continua o vreme. Ca per total in viata va fi mai bine si frumos e adevarat, dar cu suferinta incepe, cel putin la noi.

Azi trebuie sa fac neaparat cumva sa ies din spital. O sa mint ca n-am mai vomat de ieri, sper sa nu ma dea de gol colega de salon lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1498 2014-04-12 10:43:29

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Dreams neata, esti ok, da?


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1499 2014-04-12 10:52:23

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Scarlett puss multumesc de intrebare wink Sunt mai ok acum. Am moralul mai ridicat. Inca nu stiam nimic nou. Abia saptamana viitoare ne ducem sa repetam analiza de anticorpi sa vedem daca au crescut sau sunt la fel. Apoi ajungem la dr, la triplu test si vedem ce ne va spune. Am vorbit si cu cumnata mea, care nici ea nu a avut un dublu test stralucit - 1:230 si o trimisese direct la amniocenteza...dar nu a facut (din cauza banilor si a riscului crescut de avort), iar bebe e sanatos.
Am incredere in bebe, ca e bine, sanatos/oasa ... simt cateodata niste intepaturi si ma gandesc ca e bebe care inoata smile

Acum a mai aparut ceva....ceva ce poate nu am eu dreptate, dar tot ma afecteaza. In familia noastra, suntem 4 frati - doar un baiat. Una din surori a fost intotdeauna preferata...nu stiu de ce, dar asa au considerat parintii nostrii. Eu am fost data la bunici de mica, si intotdeauna m-am simtit abandonata de ei. Acum, am aflat ca ea asteapta al2lea copil...stiu, e un motiv de bucurie....dar, ma bucur si nu ma bucur. Simt ca imi ia bucuria....ai mei incepusera sa se intereseze de mine, sa ma simt si eu iubita cumva de parinti...acum insa, se va schimba situatia....ea iar va fi in centrul atentiei sad, parintii iar o vor gratula pe ea, de mine vor uita....si desi nu vreau, si nu cred ca e corect...ma simt afectata. Simteam ca faptul ca sunt insarcinata imi ofera un loc in familie, dar acum....


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1500 2014-04-12 11:03:26

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Dreams, ma tot tineam sa-ti spus dar am uitat. bine ca ai aparut. o cunostinta cu Rh neg la a doua sarcina a inceput sa dezvolte anticorpi ca si tine, ea i-a depistat la 1:4. au crescut lent toata sarcina dar nu au fost probleme cu baietelul. undeva la 1:16 a nascut, a fost monitorizata atent toata sarcina dar totul s-a terminat cu bine. pentru cealalta problema iti doresc sa-ti iasa cvadruplultest bine ca sa te linistesti.
legat de familie iti trimit o mare kram si te sfatuiesc sa te bucuri de sarcina si de sotul tau.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1501 2014-04-12 11:07:04

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Dreams puss urata situatie in familia ta, nasol ca te simti data la o parte, nu inteleg....si noi suntem 3 frati si desi se simte ca mama are o afinitatea pt fratele meu, singurul baiat, niciodata nu ne-a marginalizat pe noi, fetele...avem o relatie deschisa si chiar radem pe seama asta...dar poate acum parintii tai vor fi alaturi si de tine!! Nu as putea sa fac vreo diferenta intre copii, Doamne fereste!! Sau sa-mi dau un copil la bunici, never ever!!! Mama imi spunea sa-i dau bebelusul la Bucuresti si eu sa ma intprc la munca, pai ce am??
Hai te pup puss puss si oricum ai sotul aproape si in curand vei avea minunea mica ce-ti va umple inima si crede-ma doar asta conteaza!!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.