homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-81


#1521 2014-04-12 14:01:09

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anna par asa este, pana la urma noi alegem cel mai bine, nu altii! Pe mine ma socheaza insistentele unora, dar nu in fata mea, ceva de genul am stabilit cu iub de atata timp numele si il aud ca parca ar suna mai bine nu stiu care! Thaaa! Da de unde daca nu din frecusul lui socrela


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#1522 2014-04-12 14:01:48

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Am calcat o gramada de tentative de hainute chicot Doamne ce minuscule suuunt! hjarta Am body-uri o gramada, am rochite, pantalonasi, fustite chicot m-am mai linistit. Pampersei am gasit pe net, din material biodegradabil si zilele astea fac comanda. Ar trebui sa iau cea mai mica marime? Nici nu stiu, cam cate se folosesc pe zi?? Scutecele de infasat trebuiesc multe?

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-12 14:03:20)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1523 2014-04-12 14:02:40

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Deno sad imi pare rau de Y! Da, stiu ca si S va suferi dar eu sper tare de tot sa fie doar o perioada. Sunt mici, cred ca in cateva luni uita de cum era viata inainte de bebe2.
Eu usor usor ma linistesc ptr ca mama mea mi-a promis ca va veni in tara sa ma ajute cate luni voi avea nevoie, altfel ma simt psihic stiind ca o voi avea aici.

Dreams puss imi pare rau ptr situatia din familia ta!
Tu esti la prima sarcina si totusi se dezvolta anticorpii antiRH?
SI eu cu rh negativ, trebuie sa verific periodic anticorpii, dar doc mi-a zis ca daca am facut imunoglobulina D la nastere n-ar trebui sa fie probleme.

Deno, care sunt numele?? EDitezi dupa.
Noi la baiat ne-am gandit la Ianis, la fata oscilam intre Delia, Amalia, Ingrid si mai zicea sotul cateva dar le-am uitat

Anna puss tu cum mai esti?

Offline

 

#1524 2014-04-12 14:09:31

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Happy, stiu ca va fi doar o perioada, cateva luni. Dar eu nu prea sunt pregatita, nici macar de o perioada de ordinul zilelor. De fapt ce sa mai... Am fost luata total prin surpindere de toata situatia asta incat nu sunt pregatita pentru nimic..

De va fi baiat se va numi Yago si de va fi fetita se va numi Inoke.

Eu acum am ajuns acasa. A fost dr, am mintit ca n-am mai vomat desi vomasem cu 1 min inainte, bine ca nu m-a prins in flagrant, ca adio externare.
De cum am intrat in casa direct la wc am mers. Greu..

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-04-12 14:10:49)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1525 2014-04-12 14:12:56

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Da da, Deno, te inteleg perfect. Totusi e bine ca Y va fi ceva mai mare, peste 2 ani va avea. Dar te inteleg. cred ca ne vom adapta, vom suferi si noi o perioada, dar lucrurile se vor aseza.

Interesante numele, chiar deosebite!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1526 2014-04-12 14:15:20

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Deno, ce nume frumoase si nonconformiste. Imi place de tine!
Oofff, nasol cu starile astea de rau. Incearca niste suc de lamaie/portocale/grefe, poate se mai diminueaza greturile.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1527 2014-04-12 14:20:04

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Burtici puss

Blue, la inceput folosesti pana la 10 pampersi pe zi, asa ca fa stoc ca lumea. tongue
Cat despre nume, ai mei nu au venit cu nicio idee, a comentat tata putin ca sotului ii placea Natasha si a zis ca suna cam prea rusesc, dar atat. In schimb soacra de cate ori vorbeam cu ea venea cu cate o idee. lol Mai ales ca sa-i punem dupa nasi un nume. Si pe nasul si pe nasa ii cheama Gabriel / Gabriela, dar la fel si pe fosta lui G, asa ca a zis nu, never ever. tongue
Pe nasa o mai cheama Nicoleta, care mie nu-mi place, fara suparare daca va cheama pe vreuna asa, dar pur si simplu nu e un nume pe care l-as fi pus copilului meu. Si dupa ce i-am expus soacrei obiectiile, s-a fixat pe Stefania (pe baiatul nasilor il cheama Stefan) si pana am nascut a insistat cu asta. Evident ca nu o cheama asa. tongue

Deno, mie imi place mult si primul nume pe care l-ati vrut la Y si apoi v-ati razgandit. E frumos si deosebit. smile

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-04-12 14:21:18)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1528 2014-04-12 14:29:36

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

asa asa mai ziceti nume ca sa imi fac o idee.mi se pare asa de dificil, doamne!dar ma tot incurajez ca mai e timp
smile blue ce dragute trebuie sa fie.spor la calcat

happy e bine ca te va ajuta mama ta.hai ca va fi bine.ai doar greturi sau si partea mai nasoala a lor? acusica faceti petrecere ce frumos hjarta
eu sunt bine..doar ca ma enervez ca dupa o ora de mers pe jos ma doare spatele, simt burta ciudat..dar in rest bine, nu ma plang
deno, happy, lil, rona..sper din tot sufletul sa va simtiti mai bine

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-04-12 14:30:58)

Offline

 

#1529 2014-04-12 14:39:38

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ce nume frumoase! Chiar ca imi dati si mie idei! chicot

Va doresc si eu sa treaca repede perioada asta grea a greturilor sad uf, deno, ce greu trebuie sa fie! Pe mine ma epuiza daca vomitam la cateva zile, dar asa sad Iti tin pumnii sa treaca repede!

Oare eu sunt cu capul ca inca nu am inceput sa ma uit dupa hainutze si lucrusoare pt bebe? Hm! Tot am zis ca pe la 30+ incep dar e tarziu atunci?

A si a picat treaba cu carutul de imprumut de la rudele rudelor, ceea ce ma asteptam sunt asa previzibili!! Si o baga pe aia ca il cumpara ei de nou! Da' ce frate asta s-a inteles ca suntem amarati si nu avem bani pt carut?? De amarati cam suntem forgetit ca avem si nunta, dar as vrea sa imprumut pt ca am un feeling ca e bine pentru bebe, nu stiu sa explic. Asa m-a enervat treaba asta! De ce se mai apuca sa vb nu stiu, de florile marului


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1530 2014-04-12 14:51:26

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multumesc fetelor! La mine nu va trece, asta stiu cu certitudine, desi toti imi zic povesti, stiu ce am tras in prima sarcina si acum e mult mai rau.
Sunt acasa de 2 ore si deja am vomat de 6 ori forgetit plus inca de 3 la spital.

Iulia, carucioare sunt de toate preturile, mai sunt si second la preturi mici, decat sa te incurci cu treburile nustiucui, din experienta iti spun ca lucrurile ca si caruciorul se deterioreaza.. Si sa nu ai povesti mai aiurea apoi. Daca vrei sa-l dai cum l-ai luat, ai avea un stres continuu in tine, se poate intampla orice, chiar mai devreme am citit de o mamica careia i s-a furat caruciorul din fata usii, si nu orice carucior ci unul de 900 de euro.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1531 2014-04-12 14:53:34

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

be_happy a scris:

Deno sad imi pare rau de Y! Da, stiu ca si S va suferi dar eu sper tare de tot sa fie doar o perioada. Sunt mici, cred ca in cateva luni uita de cum era viata inainte de bebe2.
Eu usor usor ma linistesc ptr ca mama mea mi-a promis ca va veni in tara sa ma ajute cate luni voi avea nevoie, altfel ma simt psihic stiind ca o voi avea aici.

Dreams puss imi pare rau ptr situatia din familia ta!
Tu esti la prima sarcina si totusi se dezvolta anticorpii antiRH?
SI eu cu rh negativ, trebuie sa verific periodic anticorpii, dar doc mi-a zis ca daca am facut imunoglobulina D la nastere n-ar trebui sa fie probleme.

Deno, care sunt numele?? EDitezi dupa.
Noi la baiat ne-am gandit la Ianis, la fata oscilam intre Delia, Amalia, Ingrid si mai zicea sotul cateva dar le-am uitat

Anna puss tu cum mai esti?

Din pacate, Happy, nu sunt la prima sarcina. Acum ceva ani am avut un avort. Eram tanara, nu era momentul...cam asta in mare....o greseala ce se pare ca ma urmareste dupa atatia ani. La vremea aceea nu stiam de Rh, ce implica si ce poate face....si nici dr nu mi-a zis de vaccin. Asa, ca iata-ma acum, in asteptarea lui bebe, cu anticorpii inainte. Sper sa nu creasca pana in final si sa fie totul ok.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1532 2014-04-12 14:58:22

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue rotfl puss
par
Deno puss
Sunt multi Yago aici big_smile f multi
Eu dupa mine ii puneam Domenique smile schimbam zilele duminica
Dar pana la urma a ramas Eric smile

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-12 15:03:12)

Offline

 

#1533 2014-04-12 15:07:47

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna ziua!

Nu mai apuc sa va urmaresc, sunt doar cu salutatul deocamdata smile

Lil, am vazut ca ai baietel, felicitari mami! puss

Ziceati de pampersi... vai, al meu cata cacuta face acum, de multe-multe ori pe zi. Odata a facut de 3 ori in timp ce il schimbam .


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1534 2014-04-12 15:10:55

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Bluemoon a scris:

Kuky si tu brutus???? Nu ati face loc pt o grabita.. lol

rodnar  buga

Offline

 

#1535 2014-04-12 15:20:18

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Katey multmesc mult! O sa fac aprovizionare pt 1-2 sapt si apoi iau treptat, mi-e sa nu iasa repede din ele, ca marime sau poate nu sunt multumita de ele..
Scutecele de infasat trebuie mai multe? Aaa si mai am o intrebare din multele care ma framanta, cosul de scutece murdare e absolut necesar??
Anna, merci big_smile Sunt suuper dragute hainutele.
Si eu imi cumpar carucior, tot la fel, mi-e sa nu-l imprumut de la cineva si sa stau continuu cu stresul ca poate pateste ceva si se va uita urat cand il inapoiez. Nici noi nu ne scaldam in bani lol dar mi-e teama sa risc, poate gresesc.. noi ne-am hotarat ce vrem, dar inca mai adunam banuti pt el si ne gandeam sa il luam mai in apropiere de nastere.
Eu hainute am luat chiar si inainte de sarcina, mi-a placut o rochita de am murit acolo langa ea si am plecat cu ea acasa lol Parca stiam ca va fi fetita..eu ma gandesc ca ma grabesc prea tare cu cumparaturile, dar mi se pare ca nu am timp sa le fac pe toate, mai sunt 2 luni jumate pana atunci si parca as vrea sa stau linistita, ca orice s-ar intampla, e totul pregatit.
Deno, tot chinul asta va fi rasplatit, sa fii sigura de asta. Imi pare rau ca trebuie sa fie totusi asa de mare sad


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1536 2014-04-12 15:20:55

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

F multi trebuie!!! rotfl
Blue ai nevoie de multi, f multi lol 200 eu am folosit, 200 si
Scutece deinvasat ce sunt? Vrei sa o infesi? sad
Eu n am gunoi pt pampers, ii dau la gunoiul normal

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-12 15:29:00)

Offline

 

#1537 2014-04-12 15:21:23

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Jaq, stiu ca sunt, e nume spaniol de fapt. Si sotul a vrut initial dominique pentru primul bebe dar nu mi-a placut mie.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1538 2014-04-12 15:32:18

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Deno big_smile
Eu zic ca tot baiat o sa ai, nu stiu de ce lol

Offline

 

#1539 2014-04-12 15:55:36

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anna doar greata!

Dreams puss am inteles! Succes sa fie bine pana la capat!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.