homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-80


#1502 2014-04-12 11:12:22

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Just puss multumesc. Offf, tot uit ...cvadruplutest. lol Oricum mizez mai mult pe ecografie. Daca este ok, sigur bebe e bine. Oricum, inca ne gandim daca facem totusi si sangele. Am inteles ca se face in aceeasi zi. Sincer, eu nu mi-as mai face sangele deloc...decat eco. Super vestea cu anticorpii.Sper sa se dezvolte si la mine lent smile Mi-au iesit 1:2 la analiza trecuta. Vedem acum sapt viitoare. Oricum si noua ne-a zis sa repetam analiza 1 data pe luna si in trim 3 la 2 sapt.

Cu familia, ma bucur si incerc sa par cat mai neafectata fata de iubi. Lui nu-i place sa ma vada asa...el chiar considera ca nu avem nevoie de iubirea alor mei...dar acum presupun ca asa suntem toate...avem nevoie de mangaierea mamei, avem nevoie sa ne simtim implinite si nu date la o parte, mai ales cand suntem atat de fragile ca acum, cand purtam un copil...simtim nevoia sa stim ca mama ne iubeste.
Scarlett, ai mei din pacate asa au fost mereu. Au facut clar diferenta intre noi ceilalti si una din surori. De ce? Nu stiu...poate ptr ca a crescut cu ei, noi celelate doua fiind trimise la bunici. Nu se descurcau cu toti ca erau tineri. Dar, asta ne-a afectat. Nici eu nu vreau sa repet greselile lor...niciodata. mai ales cand voi avea al 2lea copil. Vreau sa le arat aceeasi iubire amandorura

Ultima oara a fost editat de Dreams_Factory (2014-04-12 11:15:12)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 



#1503 2014-04-12 11:17:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

dreams  puss eu nu as putea in veci sa inteleg diferenta intre copii.eu poate n-o sa am niciunul,dar si daca as fi avut 5 n-as fi putut sa nu ii iubesc absolut la fel.stiu ca se fac diferente,soacra mea desi are 2 copii,de fapt are doar unul.pt asta m-am indepartat de ea de cativa ani si nu ma va mai putea aduce vreodata inapoi...nici daca as avea copil,nimic...noi suntem 2,ai mei niciodata n-au facut vreo diferenta.capu sus!t,sotul si copilul tau sunteti cei mai importanti!sa fie bine!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1504 2014-04-12 11:22:02

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multumesc fetele pentru cuvintele frumoase par Doamne ajuta tuturor sa fie totul bine!

Mi-a dat tratament pentru streptococ, cu antibiotic si niste ovule care sa previna aparitia vreunei ciuperci. Acum nu stiu daca am inteles bine, tratamentul este pentru 7 zile si ea mi-a zis sa ne vedem peste 2 saptamani cand mi/am facut deja programare. Asta inseamna ca fac tratamentul, merg sa repet analiza si apoi merg la ea cu rezultatul, nu? Ca initial ma gandeam ca imi recolteaza ea, dar ce sens ar avea pauza de 7 zile? Zici ca sunt tampita rotfl2 ajutati-ma va rog

Altfel, la eco s-a observat o brida pe placenta despre care ecografista a zis ca poate fi doar o umbra. Drita mea nu a vazut nimic pana acum, dar a zis ca o sa ma cheme la ecograf lunar, ca sa se asigure ca e totul bine. Uf! Altceva la ce sa ma gandesc sad greu mai e!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1505 2014-04-12 11:23:08

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

neata
andreia vine bb  majoreta  sa fie totul bine
blue stai linistita in pat, ia nospa si suna-ti dr.cum esti?contractiile sunt cu sau fara dureri? o sa fie bine kram
lil mersi  puss sarcina usoara si tie
deno cum te simti? nu inteleg faza ca nu te lasa sa mananci supa  par
iulia ma bucur ca totul e bine, bbelina e frumusica foc hjarta  iar primul nume imi place tare mult
happy imi pare rau de greturi, la mine acuma incep sa se diminueze. cand trebuia sa vomit, nimic nu ma oprea  forgetit  dar ajuta mult daca rontai ceva covrigei (imi fac bine covrigeii de buzau fara sare)
scarlet  puss  sonia puss
dreams puss mi se rupe sufletul sa citesc asa ceva supa  kram gandeste-te ca ai un sot iubitor, iar daca parintii tai te dau la o parte, nici nu realizeaza ce mult o sa piarda kram
wk placut va doresc wave


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1506 2014-04-12 11:26:08

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Sonia kram .. este foarte greu sa traiesti asa. Noroc ca sunt la casa mea, cum se zice si nu vad zi de zi cum o suna pe sor-mea sa o intrebe ce face....iar cu mine vb doar daca o sun. Pe sor-mea o vede de 2 ori pe an (ca e plecata in anglia ea), la noi nu a fost nici macar o data de cand ne-am mutata aici. Nici nu stie unde stau. si daca o sun..trece repede peste alte subiecte....si trebuie sa vorbim de nepoata ei si de sor-mea. Desi, mai are inca o nepoata, a lui frate-miu...care e tot aici. Si a vazut-o doar la nastere, la botez si la mot. Sor-me nici la cununia ei nu ne-a chemat pe vre--unul si tot o iubeste mai mult ca pe noi ceilalti.

Esti un suflet bun Soni. Va veni si vremea ta. Cand nu te astepti. Trebuie sa existe o sansa. Mi-e greu sa accept ca oamenii buni sunt pusi sa treaca prin atatea incercari. Vei trai si tu bucuria de a fi mama. Poate chiar si daca la un moment dat veti adopta un copil.

Muco puss multumesc. E greu, asa e. Mai ales ca ma simt foarte fragila acum. Nu vreau sa fiu geloasa pe fericirea surorii mele...nu e corect, insa asa ma simt. Simt ca sunt gelosa. gelozia e un sentiment urat. Ar trebui sa ma bucur ca si ea asteapta un copil. Care culmea, va fi apropiat de al meu. Dar fiind atat de departate, noi nu prea vorbim, nici copii nostri probabil nu vor fi apropiati. desi, cand eram mica imi imaginam altfel viata copiilor nostrii. Ca vor creste impreuna ....

Ultima oara a fost editat de Dreams_Factory (2014-04-12 11:29:43)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1507 2014-04-12 11:26:59

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia, dar de ce sa tratezi acum streptococul? El poate sa reapara...dar stie ea mai bine ce face puss Ce brida pe placenta? Nu am mai auzit...in fine, nu cred ca e ceva, dar bine ca te urmareste mai atent!

Ani puss neata

Soni puss puss


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1508 2014-04-12 11:36:13

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

any  puss

dreams iti multumesc pt cuvintele frumoase puss nu stiu cat de buna sunt,dar cred ca exista oameni buni ingenunchiati de durere.asta e viata,nu uneori nedreapta,de cele mai multe ori nedreapta...in legatura cu adoptia,eu de ani de zile am contact cu un copil,acum al 2 lea,pe care l-am si botezat,pe care ii are soacra mea in plasament.m-am gandit la adoptie,asa ca o varianta indepartata...deocamdata vreau sa fac tot ce pot si tine de mine sa am copilul meu.ma vad mama de copilul meu...acum sa vedem daca Dumnezeu e de acord cu mine...

scarlet  puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1509 2014-04-12 11:51:17

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Soni, nu iti pot spune decat sa fii optimista. smile kram Stiu ca cea mai mare dorinta e sa avem copiii nostri. Dar atunci cand nu apar, poti apela si la adoptie. Sunt copii care au nevoie de o mama. Si noi ne gandeam ca daca nu reusim natural, vom apela la adoptie. DIn fericire, la noi nu a fost cazul. Poate si la voi va fi la fel. Viata e atat de curioasa uneori!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1510 2014-04-12 11:52:52

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata fetelor!
Iulia, ai o frumusete de fetita! hjarta Sa va aduca numai bucurii! Imi place si numele tare mult.
Andree, egoista mai esti lol
Mie imi place Catalin Stefan f mult.
Si la mine sunt discutii cu mama despre nume, asa ma necajeste, parca n-ar fi copilul meu, vine cu tot felul de nume, ca ea vrea sa-i spuna intr-un fel si ca ce nume sunt astea de le-am ales, ca sunt urate, etc. I-am explicat sa ma lase in pace, ca e copilul meu si doar eu hotarasc deocamdata ce e frumos sau urat pt ea, dar nah, stiu ca se bucura enorm, dar in bucuria ei intervine peste sentimentele mele si ceea ce trebuie sa-mi apartina mie. Poate are dreptate, nici nu stiu ce sa mai spun, dar tot nu dau inapoi lol
Muco, nu sunt dureroase contractiile, doar suparatoare, azi vad ca e mai bine, stau ff mult in pat, beau f multa apa, iau nospa, scobutil si arefam cum mi-a prescris, observ ca apar la cel mi mic efort, ideea e ca e clar ca nu trebuie sa mai fac nimic. Ce ma sperie azi, e o durere surda de spate, care nu trece cu nimic, dar poate am si racit, ca ma trezesc de multe ori cu spatele gol, nici nu stiu ce sa mai zic..
Sonicu puss sper sa fie totul bine si sper cat de curand sa ne intalnim sa ne plimbam mogaldetele prin parc wink
Dreams puss imi pare rau ca treci prin asta, nu e normal, dar acum nu mai esti singurica, esti cu bebelusul tau iubit si nu mai conteaza nimic.
Vedeam ca vb de spitale, eu nu am avut probleme, ba chiar se rugau de mine cu diverse lol Am dat si eu cate un cadouas la asistente, dar asta pt ca s-au purtat ff frumos cu mine si bani nu au acceptat in ruptul capului. Poate am fost in situatia asta si datorita dr-lui meu, mai ales ca e sef de clinica si le e cam teama de el, iar el in fata lor ma cocoloseste si se da la ele daca nu-i convine ca imi raspund intr-un fel care i se pare lui in neregula. Am facut si injectii in spital si analize si inclusiv inseminarea si nu mi s-a luat un leu, iar la inseminare ma dusesem cu mainile in buzunare, fara halat, fara papuci, doar cu geanta pe umar si aranjata, de parca iesisem la plimbare rotfl mi-au dat de toate.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-12 11:54:37)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1511 2014-04-12 11:57:16

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue puss am citit ce ai patit. Imi pare rau ptr tine. Dar cel mai bine e sa stai acolo cuminte in pat. puss
Gata, nu va mai zapacesc cu problemele mele. V-am pus o pozica cu burtica de 14s si 2 zile big_smile sa ne mai bucuram putin. Prea multa tristete! Si cu spitalele, si cu gandurile, si cu sentimentele....sa fim optimiste! kram


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1512 2014-04-12 11:59:36

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Muco par si mie imi place tare mult numele, desi vad ca au aparut voci in jur care fara sa aiba vreo treaba se apuca sa carcoteasca - ca de ce Iulia, ca de ce Andreea..dar daca mai ascult si d-astea nu ajung prea departe

Scarlett, asta m-am intrebat si eu, la ce bun tratamentul daca tot e posibil sa apaa si sa dispara...dar pana sa ajung la farmacie nu am stiut ce e zinnat-ul ca asa ii zice, acum nah! E doctor, stie ea mai bine. Ma gandesc ca fiind aproape de trim III tratamentul cu antibiotic nu mai este periculos pt bebe.
Cred ca am luat de 2 ori in viata mea antibiotic sad nu prea le am cu pastilele

Cat despre acea chestie cu placenta, ea a zis ca e impropriu spus brida placentara, pentru ca asta ar fi de fapt brida amniotica sau brida uterina. La mine era ceva ce parea sa separe placenta dar care parea a fi o umbra. De aceea trebuie urmarit sa nu fie ceva.


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1513 2014-04-12 11:59:45

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

dreams  puss da,ai dreptate,dar cand eu si fetele ca mine peste care au trecut ani de durere si neputinta auzim sa adoptam,e altfel decat pt restul lumii,e dureros,foarte dureros..ciudat,nu?

moon  par fata,uitasi ca ai fata?ce catalin stefan? lol si numele fetitei tale e superb!nu da inapoi!da,sper sa ne vedem cu puii nostri in parc...intr-o zi...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1514 2014-04-12 12:15:42

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Soniii rotfl2  eu ziceam de numele viitorului meu, potential, ginere, baietelul lui Andre lol Si mie imi place numele care le-am ales si chiar au o semnificatie pt mine, dar nah sad Nu ma las Soni, ma necajesc vorbele, dar cu cat ma zgandara mai rau, cu atat sunt mai hotarata ca e ca mine.
Dreams, stau ca leguma lol m-am mobilizat putin acum sa mai calc cate o hainuta pt bebe ca mi-e ca vine mai repede si nu apuca sa-i fac hainutele, ca in lipsa de secs, ma f... grija asta rotfl2 Aseara ma pusesem pe plans ca nu am pamersi, ca nu stiu ce haine am si cum o sa o imbrac, ca n-am luat caruciorul, ca nu am scutecele sa o infas...ca pt mine in caz de ceva, le aveam pe toate: chiloti si papuci rotfl2


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1515 2014-04-12 12:18:04

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blu, rotfl2) esti ataat de simpatica. rotfl2 stai acolo linistita ca mai ai timp pana vine bebe.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1516 2014-04-12 12:23:40

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue, mie mi se pare interesant primul nume. E asa... Parca suna cunoscut dar in acelasi timp e rar. E frumos.
Eu la primul copil aveam 2 nume, amandoua nemaiauzite si eu cu sotul eram ok cu oricare dintre ele. Mamei i-am dat sa aleaga. Si a ales, ne-a facut decizia mai usoara sa zic asa tongue
Acum daca e baiat ramane celalalt nume si daca e fetita avem un nume care-i place si mamei, altcineva oricum nu ntervine.
Avem noroc cu mami ca e deschisa la minte, si chiar ii plac traznaile noastre lol
Hai mai... Asta e motiv sa plangi? Le poti cumpara pe toate de pe net pana la urma.
Tu fi cat mai linistita ca bebe sa stea cat mai mult, nu ar fi deloc ok sa vina acum puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1517 2014-04-12 12:54:28

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fetelor va  puss si va  kram pe toate si va doresc un weekend minunat !!

Iulia ce galuscuta frumoasa ai tu acolo  hjarta este minunata
Deno mi s-a strans inima cand ti-am citit situatia, iti doresc din suflet putere sa depasesti si momentele astea, caci la urma cu siguranta toate astea iti vor fi rasplatite iar finalul va fi unul pe masura  kram  kram
Blue nici sa nu iti treaca prin cap sa fi cap de lista de pe acum, fi politicoasa si stai la rand  chicot  puss
Dreams imi pare rau de situatia familiala pe care o ai, dar nu da importanta si gandeste-te doar la tine, bebe si sot, doar ei sunt cei care conteaza acum  kram
Lil, Scarlet, Muco, Just, Sonia  puss

Offline

 

#1518 2014-04-12 13:18:24

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Lil puss
Blue puss bine ca e inchis!!! Chiar daca ai contractii
Multumesc de incurajari fetelor, asa-i!! Sunt o grasa fericita rotfl2

Offline

 

#1519 2014-04-12 13:51:59

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Deno, multumesc mult. E bine ca mama ta e asa, a mea stie una si buna, ca ii place un nume si il vrea pe ala, ca ala ii suna ei frumos.
Tu cum te mai simti? Te-au mai lasat greturile?

Jac, nu stiu cat de grasa esti, dar sigur esti frumoasa puss si inevitabil f fericita si altceva chiar nu mai conteaza puss

Kuky si tu brutus???? Nu ati face loc pt o grabita.. lol

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-12 14:49:00)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1520 2014-04-12 13:53:43

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

hey fetelor, sper ca sunteti bine! ce planuri aveti pe week-end?
iulia ma bucur ca e bine fetita
legat de nume..tineti-va tare..noi ca parinti trebuie sa decidem numele nu bunica, bunicu, vecina, nasa sau strabunica.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.