homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-83


#1559 2014-04-12 19:41:39

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia, am luat si eu ovule din astea cand eram virgina si erau imenseee....sunt asa naspa, curg multe si te murdaresti toata.
Blue, Iulia, voi poate ati mai facut in timpul sarcinii, dar eu ce sa mai zic, si nu voi avea voie inca ceva timp de acum incolo rotfl cred ca in ultimul trim imi da si mie dr voie, iar atunci  va fi super confortabil rotfl2 hai ca rezistam noi... oare ne facem la loc virgine? rotfl2

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-04-12 19:43:04)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#1560 2014-04-12 20:00:25

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Katey puss bun sfat! Multumesc, asa o sa fac! Ma gandeam sa intreb la farmacie daca nu se gasesc si in alta forma, mai neabraziva lol

Lil, eu nu mai stiu ce e aia de la testul pozitiv, adicatelea cam din noiembrie rotfl2 iar iub m-a asigurat ca slabe sanse sa mai pup ceva rotfl asa ca o sa vb cu drita dupa ce nasc sa ma coasa si gata, jucam rachiul


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1561 2014-04-12 20:12:01

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Mai fetelor, de ce nu sex? rotfl
Cand va duceti la nascut o sa aveti colul de piatra :bici:

Offline

 

#1562 2014-04-12 20:12:40

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

rotfl saracii... mai au ceva de asteptat rotfl
Iulia, eu aveam mana uda cand le puneam, functiona dar intrau destul de greu... eu acum pun pe partea cealalta, m.am plictisit de ele rotfl2
Jaq, eu am placenta destul de jos pozitionata si am si sangerat la 9 + iar data trecuta aproape de 12+ inca mai era sange acolo si nu vreau sa risc smile ne.a zis ca mai bine nu facem nimic decat sa ma duc sangerand la clinica..

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-04-12 20:14:41)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1563 2014-04-12 20:17:24

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Si farmacista mi-a zis sa le umezesc smile sa vezi chin

Jacq, la noi e el paranoia big_smile dar mi-a zis ca mai vedem in cazul in care ne recomanda drul


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1564 2014-04-12 20:17:58

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Hey, Lil! Buna. puss ce mai faci? Cum te simti? Nu stiu daca te-am felicitat ptr baietel. Sa creasca mare mare si sa fie sanatos.

Ce tot vorbiti de secs aici? lol Nici noi nu mai stim ce e ala...auzi la iubi....nu mai are voie secs cu mine rotfl Nu suntem atat de norocoase ca altele....da Jaq, si la mine aceeasi poveste....sarcina inserata jos de tot, chiar deasupra colului....dr ne-a spus...no secs. Cik pe la sfarsitul trim 2 poate scapam si se ridica...daca nu, vai de noi rotfl2


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1565 2014-04-12 20:28:32

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Dreams, buna, scuze, mi.ai scris si mai in urma dar nu am raspuns, am uitat dumbom  suntem bine multumim, crestem, multumesc frumos pt felicitari puss  stiu ca tubiti doresti fetita, sper sa ti se implineasca dorinta. Noi mai mergem la dr la o saptamana dupa Paste, abia astept sa vad daca s.a mai ridicat placenta si sa vad cat a mai crescut bb hjarta  tu cum te mai simti, sper ca nu ai mai avut episoade ca atunci cu sangerarea. Voi mergeti peste 2 sapt la dr? Bafta sa aflati sexul goodluck  Dreams, ce semanam la caz, ambele cu placenta cam in aceeasi pozitie, amandoua am sangerat, ar fi culmea sa avem amandoua baietei rotfl2 sau si mai tare sa nastem in aceeasi zi chiar daca avem dpn diferit rotfl2  am o veste bune, m.au mai lasat greturile, e mai bine acum, dar inca tot nu pot manca ce mancam inainte. Poate mi.o veni apetitul dupa ce nasc, asa poate nu pun multe kg rotfl  pe mine ma cam doare burtica, cine stie ce modificari or fi pe acolo, se mareste uterul, creste bebe,are peste 7 cm sapt asta mititelul hjarta nu.mi vine sa cred, uneori ma mir ca fraiera rotfl Te pup, aveti grija de voi si abia ast sa aflu ce asteptati big_smile

Elena, multumesc frumos pt urari puss voi ce mai faceti? Mi.e dor de tine kram am citit ca estinputin bolnavioara, sa te faci repede bine puss

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-04-12 20:36:46)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1566 2014-04-12 20:36:31

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Lil, iti vor trece greturile. Am citit ca in trim 2 trec incet. smile Din punctul asta de vedere sunt fericita. Pot manca orice. Eu sunt invers lol cred ca voi acumula kg la ce pofta de mancare am rotfl Da, peste 2 sapt ne ducem din nou. Abia asteptam iti dai seama. In principiu, ne-a chemat la triplu test, dar nici acum nu suntem convinsi ca il vom face. Facem eco sigur, ca e cea mai importanta. Sa il masoare. Mai ales ca va fi de aprope 12 cm...deci dublu ca data trecuta smile Nu am mai avut nimic, din fericire. Nici o sangerare. Doar intepaturi in burta, dar si eu cred ca sunt de la bebe. Macar asa isi face prezenta. rotfl2


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1567 2014-04-12 21:09:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Vaaai fetele, galusca mea a primit prima ei rochita chicot pe langa alte cateva costumase hjarta de la una dintre matusicile ei care nu e in tara

http://i62.tinypic.com/21oo3lx.jpg


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1568 2014-04-12 23:26:09

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ce rochita frumoasa! Sa o purtati fericite!!
Iulia, eu puneam ovulele astea abrazive, dupa ce ma dadeam cu un gel, de obicei multigyn si alunecau imediat. Umezite la mine nu au mers, nu intrau deloc.

Eu am sau am avut voie la secs, numa ca in marea majoritate, dupa o partida, ajungeam la dr, prima data cu sangerare, apoi contractii. Ultima oara cand am fost sapt trecuta, la fel, deci, mai bine ma abtin, oricum o faceam din joi in pasti si numai placere nu mai era cu burtoiul intre noi sau balanganindu-se rotfl2 in fine in pozitii mai stranii decat cele de epilare inghinala rotfl

Eu am aranjat  parte din hainute in dulapioare, mai am de spalat si aranjat, dar o las pe luni incolo. Am descoperiy ca am o tona de hainute din care jumate sunt rochite rotfl la capitoll asta nu-mi lipseste nimic. Am un fel de cersafuri patrate de unica folosinta ce seamana cu pampersii, cred ca sunt bune cand schimb copilul. Mi-a adus mama 2 baxuri lol mi-a facut comanda la samponel, gel de spalat, ulei de corp toate bio, pt bebelusi, deci m-am linistit, in mare am aproape tot big_smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1569 2014-04-13 00:10:31

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Salutare fetelor cu burtici si nu numai,

Va citesc din umbra, dar nu apuc sa comentez.
Iulia, nu mai citi atata pe net, mai ales cu brida, poate nici macar nu e brida, cine stie ce umbra a fost. Mai asteapta inca un eco, sa ti se confirme. Citisem si eu de brida in sarcina mea, desi nu am avut brida si statea cu frica in san. Dar chiar si daca e brida acolo, sunt rare cazurile cand chiar se intampla necazuri.

Dreams: iti doresc sa iasa bine eco si sa nu creasca anticorpii!

Blue: legat de nume, eu sunt singura careia ii place Victor la mine in familie. Nici macar pt tati nu a fost numele favorit, lui ii placea Luca mai mult. Insa e copilul meu, gandacelul meu pe care l-am iubit inca dinainte sa existe, dinainte sa il concepem, nu conteaza ca numele lui nu ii place lu maica-mea, mi-ar fi placuta sa ii placa. Chiar si azi stateam in pat langa el amandoua si ea comenta ca e numele prea sobru si cum sa ii zica ea asa lui, ca n-are cum sa il alinte. Ca mai frumos era David (care era numele meu de fata apropo), sau Andrei, sau, sau etc.
Nici mie nu mi-a placut Victor inainte de sarcina. Dar m-a atras instant odata insarcinata. O fi un semn. Plus ca l-am visat, cand inca nu stiam ca e baiat si era mare, avea peste 14 ani si il chema V si in somn. Asa ca...asta e, numele asta m-a atras pe mine, simt ca i se potriveste. Ceilalti vor invata sa il iubeasca, sa le placa. Cu timpul numele se contopeste cu persoana care il poarta si nu mai pare asa ciudat.

Noi suntem cuminti, foarte cuminti. Il tot "scuip" sa nu il deochi de cat de cuminte e. Doarme noaptea, doarme si ziua nitel. Atat ca ne chinuim cu tzatzele care nu au lapte. Plang de oftica, asa mult  mi-as dori sa am lapte sa il satur, e slabut, are doar 3.600, pt ca nu prea ii dau nici lp...tot sper sa imi creasca productia, stam cu orele la tzatza si tot nu prea am lapte sad

La cat de frumos a fost sa fiu gravi si la cat de cuminte e bb acum, as ramane imediat gravida cu un alt bb smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1570 2014-04-13 00:39:19

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano, ce frumos vb de puiul tau...parca imi si imaginez cand povestesti cum ii dai titi, il alinti si iti vine sa.l papi tot. hjarta  e minunat sa il simti pe bebe in burtica dar cred ca e si mai frumos sa il vezi in fata ochilor, sa nu.ti vina sa crezi ca micutul e chiar al tau,ca e parte din tine:X
Cat despre nume, ceilalti se vor obisnui, il pot alinta Victoras, exista varianta... dar tu l.ai purtat jn burtica, nu te poate judeca nimeni ca il vei numi asa kram
Ano, am si eu o rugaminte... imi  poti spune te rog la ce carut v.ayi hotarat voi pt bebe?e 3 in 1 nu? Stiu ca mi.a placut tare mult cand ai postat poza dar nu mi.am dat seama sa notez undeva, stiu ca e f important sa fie usor.
Va pupam puss

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-04-13 00:40:20)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1571 2014-04-13 09:44:03

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Hei fetele! puss La multi ani Florilor!!! Desi cam urata vremea, sa aveti duminica frumoasa!

Ano par nu ma pot abtine cu netul asta! E util uneori dar si cand vrei sa o iei razna, e la fel de util smile acum l-am rupt cu zinnat-ul antibiotic in sarcina. Am inceput azi tratamentul cu inima stransa. Am oroare de antibiotice grater sper sa nu afecteze pe bebe

Tare frumos trebuie sa fie cu bebe in brate hjarta hjarta toate gandurile din sarcina dispar si sigur apar alte mii si mii, dar macar il vezi, il simti, il auzi hjarta

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-04-13 09:45:06)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1572 2014-04-13 10:00:15

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Neata burtici!

Iulia si eu am luat Celerg inainte sa stiu ca sunt insarcinata. Si am uitat sa intreb doc daca o fi vreo problema. De acu peste 2 sapt cand merg

LA mine se intensifica starea de rau. Daca nu mananc e vai si amar dar nici prea multe variante de mancare nu accepta stomacul meu.

Offline

 

#1573 2014-04-13 10:12:55

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

neata fete puss

La Multi Ani sarbatoritilor de azi! party

o zi frumoasa!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1574 2014-04-13 11:12:09

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Pup fetele si La multi ani sarbatoritelor!

Ano, mi-au dat lacrimile la cat de frumos vb despre Victoras al tau. Imi imaginez ce bucurie poate sa fie in sufletul tau, cand iti tii copilasul in brate hjarta
Ai mare dreptate cu numele, la fel a fost si la mine, am visat-o dinainte de a ramane gravida, am visat-o a 3a zi dupa inseminare, cu toate ca eu nu aveam astfel de vise. Numele care l-am ales imi era cam indiferent inainte, cu toate ca voiam acest nume pt copilul meu, de cum am ramas, mi-a placut enorm si coincidenta sau nu, perioada in care voi naste, va fi chiar de Sf. Petru. Are muuulte semnificatii pt mine acest nume. Acelasi lucru i l-am spus si eu mamei, ca nu i se va mai parea ciudat numele cu timpul. Te pup si iti multumesc mult pt ce ai scris. M-a facut sa ma linistesc sufleteste si sa imi dau cu adevarat seama ca am facut alegerea corecta kram


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1575 2014-04-13 11:42:41

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna burtici frumoase! La Multi Ani voua celor ce purtati nume de floare!
Noi astazi am schimbat saptamana!!!! ce putin a mai ramas.... smile
Este ziua de nume a soacrei mele si am vrea sa mergem in vizita la ea,k nu am mai vazut-o de f mult timp si ne este dor,avem de mers doar 30 km cu masina,sper sa nu fac vreo prostie..nu cred ca este asa mare efort,nu?
va pupacesc pe toate. o zi superba ca voi sa aveti!!!!!
hai sa ne bucuram putin de soarele asta!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1576 2014-04-13 11:44:35

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano eu nu l as tine asa fara laptic, e crucial sa creasca... neutral

Offline

 

#1577 2014-04-13 11:55:51

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Happy sad sper sa fie bine si la tine! Eu sunt paranoia cu medicamentele, in afara de nospa si espumisan nu luam inainte, iar acum am trecut pe artileria grea

Evident ca mi-e frica si de candida, de care n/am avut niciodata..am numai scenarii in cap grater


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.