homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-84


#1578 2014-04-13 11:56:12

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna , fete frumoase! puss
La multi ani celorcare isi serbeaza azi ziua numele! Sa petreceti minunat!

Ce animat a fost forumul in ultimele zile.. chicot

Soni,  par multumesc de urari, dr mea a zis ca e ok sa zbor. Oricum la plecare voi avea 12 s si 3 zile, iar la intoarcere voi fi deja in trimestrul 2.  Ma gandeam sa iau un nospa, preventiv....inainte de zbor, sa fiu sigura ca nu-i deranjez pe micuti.

Iulia,  puss fetita ta este absolut minunata! Sigur va fi o frumusete.

Blue, ai ales un nume foarte frumos pentru fetita. Miew imi place foarte mult! kram

Dreams, imi pare rau de problemele din familie. Poate nu va fi totusi asa...si paote ca nu-ti va lua sora toata bucuria sarcinii. I-ai spus vreodata ce te intristeaza? Sau mamei tale?

Am vazut ca vorbiti de secs, si noi suntem colegi de camera din ianuarie. chicot  Nici nu cred ca vom face ceva toata sarcina, suntem amandoi fricosi, plus ca n-as vrea sa le dau la bebei un buum hormonal.

Cristinel, ma bucur ca te simti bine la casuta noua, iar burtica creste frumos! Ce simti ca ai in burtica? Fetita sau baietel?  par

Happy,  par  ma bucur ca totul merege bine cu sarcina ta.  Ma bucur mult si pentru tine, Muco! par
  Lil, ce bine ca au trecut greturile! happy
Deno, te compatimesc! Sper sa fii mai bine! puss

   Fetele, am vazut ca vorbiti de infasat. Pe mine ma atrag foarte mult acele Woombies. Am vazut unele foarte interesante la mothercare. Am citit insa ca trebuie folosite din primele saptamani, sa se obisnuiasca bebeii cu ele. Si cred ca le-as lua doar pe cele de vara, cele din fleece par prea groase pentru somn. 
Cam asa ceva:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/52586_woombie.jpg


Ano, Victor e un nume foarte frumos.  hjarta Pe mama o chema Victoria si era o frumoasa si o scumpa si cea mai buna mama de pe pamant. Era sufeltul meu...
   Tu ii dai si lp? Sa nu-i suplimentezi cu lp noaptea. Am citit ca din cauza asta se si reduce mult productia de lapte. Incearca sa bei un lichid cald, un ceai in timp ce alaptezi, usor usor va creste cantitatea.

  Annabel, Scarlet, pupici si pentru fetitele voastre! puss

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-04-13 11:58:23)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 



#1579 2014-04-13 12:00:19

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano, adica in aproape o luna a luat doar 150 grame? Hm.. Dr ce zice despre asta?
Yannick se nascuse mult mai slab, 2,900 si la o luna avea 4,200.
Pipi face, uda macar 5-6 pampersi pe zi?

Happy imi pare rau ca se inteteste starea de rau..
Si la mine e pe zi ce trece mai rau, stiu ca saptamanile 8-10 sunt cele mai critice din acest punct de vedere, in prima sarcina la mine a fost cel mai rau intre 8-15.
Si eu simt ca daca as manca m-as simti mai bine, dar vomit in timp ce mananc. Am dureri f mari de stomac colac peste pupaza sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1580 2014-04-13 12:26:14

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Lil: caruciorul e 3  in 1, cauta pe net: Hauck Malibu 3 in 1, l-am luat de pe amazon uk.

Deno: dr inca nu ne-a vazut, a luat 150 de gr in 3 saptamani. Dr ne revede la 1 luna. Poate problema e ca nu se mai ataseaza bine, nu stiu, ca ma apuca disperarea.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1581 2014-04-13 12:28:23

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano, eu nu as lasa asa, nu e ok. As merge la dr mai repede.
Sa nu te superi pe mine, poate sa fie totul in regula si asta sa fie ritmul lui, sau nu stiu ce explicatie sa existe, dar e prea putin 150 in 3 sapt la varsta asta.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1582 2014-04-13 13:09:48

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fete pup,

Iulia eu am luat zinat la 25 de sapt knd am avut abcesul perianal ..e ok in sarcina
Oana eu in sapt 37 am facut un drum de 400 km si sunt in regula smile..important e sa te simti tu bine.
Astazi schimbam si noi sapt..mai avem 2 zile smile
Ieri ne-am inundat in bucatarie,dupa ce terminasem toata curatenia..era tot ce ne lipsea,ne-a mai golit portofelul de 250 lei..
Noi nu mai putem face miscare ne dor toate..speram diseara sa iesim cu tati la o praji..asa ca ultima iesire in cuplu;)


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2014-04-13 13:16:16

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ann puss uf! Multumesc ca mi-ai zis! Tot imi zboara mintea la prostii, dar decat sa risc alte nebunii, ascult cumintica de dr smile

Ce aproape sunteti de marea intalnire hjarta hjarta rugaciune

Rona par sanatoasa sa fie, e tot ce imi doresc si pentru noi si pentru toti bebelusii. pentru asta ma rog zi de zi!!

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-04-13 13:18:40)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1584 2014-04-13 13:25:04

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Ano, dar nu e 150 g doar nu? Nu a pierdut la spital?
Eu nu l as lasa neutral
Nu mai zic nimic, stiu ca sunt multe fete incotra de lp, nu vreau sa mi sara lumea in cap

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-13 13:26:56)

Offline

 

#1585 2014-04-13 13:29:01

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Iulia eu ca sa nu fac candida cand luam zinat am luat ceva protector, imi scapa numele acum..


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1586 2014-04-13 13:58:10

ale_0105
Full member
De la: bistrita
Inregistrat: 2008-03-23
Mesaje: 229

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

buna mamici si burtici smile Ano plange ca nu-i satul sau simti tu ca nu manaca destul? Mara marti face o luna s-o nascut la 3,450 si acuma are 4,500...... nici ea de 2 zile nu o luat deloc in greutate ca avem probleme cu dureriile de burtica asa m-am saturat de colicii astia si i doar inceputu:((


smile mamica de fetita hjarta Mara Aissa 15 martie 2014

Offline

 

#1587 2014-04-13 14:01:30

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, iti multumesc mult! Sa va bucurati de vacanta! puss

Andre, doua zileee! Wow, cred ca abia astepti sa-ti tii puiul in brate! Sa ai parte de o nastere usoara! puss

Oana, nu e  mult de mers si nu cred ca ar putea sa-ti faca rau drumul acesta.

Si noi am iesit putin din casa, e asa frumos afara si am mers pana la biserica sa aprindem cate o lumanare pt cei care sunt sau ne-au fost dragi si pt matzulica noastra si m-am rugat sa aiba DD grija de ea si s stea cumintica pana la termen.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-13 14:02:12)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1588 2014-04-13 14:38:29

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona puss multumesc! sper ca te simti mai bine deja!

Deno sad pai la cum te simti tu eu m-ar trebui sa zic nimic.
Crezusem c-o sa scap de data asta de rau, dar asta e, sper sa nu ma tina mult.
Am iesit cu S la plimbare si m-am tarait pana acasa cu ea in brate. desi cand iesisem eram f ok.

Ano e f putin 150 de gr in 3 sapt la varsta lui, nici eu nu vreau sa te alarmez dar in locul tau as merge mai repede la dr.


Anndre cred ca sunteti cuprinsi de emotii!!

Offline

 

#1589 2014-04-13 14:48:20

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

buna fetele wave
la multui ani tuturor celor care poarta nume de flori hjarta
ano, si eu zic ca e putin hmm la mine a luat 1500 g in prima luna...dupa ce papa, cat doarme? daca e satul ar trebui sa doarma mai mult, daca nu, se trezeste repede; compresii ale sanului faci cand ii dai sa pape?
happy, imi pare rau ca te simti asa rau sad asa a fost si la prima sarcina?


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#1590 2014-04-13 15:11:58

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Tya puss la prima sarcina mi-a fost mult mai rau, vomam si apa intr-o vreme. acu e mai bine clar, doar ca acum vreau nu vreau trebuie sa fiu fresh ptr S

Offline

 

#1591 2014-04-13 15:19:30

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

happy puss te cred ca iti este greu, mai ales ca S e invatata si ea numai in brate; nu iti este teama sa o ridici acum?


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#1592 2014-04-13 16:19:06

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anndre, si mie mi-a dat clotrimazol ovule, il incep diseara..abia astep la cat e de mare si urat grater


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1593 2014-04-13 19:33:39

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Da fete, suntem foarte nerabdatori..
Acum am fost la o praji si un suc, ultima iesire in 2 smile..partea urata e ca de ieri am niste dureri de mijloc de ma lasa fara suflare..sper sa stea bebe pana marti smile
Iulia eu am luat ceva pastilute , nu ovule..clotrimazol am luat cand mi-a gasit candida.


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#1594 2014-04-13 19:56:11

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Am inteles anndre smile Clotrimazolul mi l-a dat ca sa previna aparitia candidei sau vreunei ciuperci


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1595 2014-04-13 22:30:02

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

hey fetelor, sper ca ati avut o zi frumoasa azi.la multi ani daca sunt fete care au sarbatorit azi onomastica
iulia e f bine si la/dupa 30s sa incepi sa iei.e bine ca reusesti sa te "abtii".eu prima oara am luat la 12s dupa ce am facut ecografia de trim 1 si in plus erau ultimele zile de mega reduceri deci era cam pacat sa le pierd..dar le-am luat, m-am uitat la ele(iar lol cand am ajuns acasa)si apoi le-am pus intr-un dulap si nici ca nu le-am mai scos de acolo lol.de abia astept sa imi bag nasul printre ele
si referitor la primit de la altii..eu in primul rand nu accept chestii cu "imprumut" din motivele spuse de fete. in al doilea rand..nu ma incred in "x imi va da y lucru"..eu deja am in minte ce si cat voi cheltui cu toate..daca pana le cumpar eu(am zis ca in iunie) primesc ceva.. bine si multumesc frumos..daca nu, si mai bine

blue super frumosi si ieftini pantalonii aia de la lidl
rona puss inca un pic si in vacanta cu voi
andre oau!! poate si la tine vine bb luni, cum i s-a intamplat elenei

iulia, scarlet, blue..vroiam sa va intreb voi cam cat mancati intr=o zi?3 mese?normal?gustari?sau nu puteti manca normal?eu mananc 2 mese(maxim normale, nu abundente)..nu intra mai mult..nu imi fac griji/probleme pt mine sau bb ca stiu ca e suficient si asa mai ales ca nu imi place ce arata cantarul  bang ..intreb ca sa stiu si voi cum sunteti, sa-mi fac o idee

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-04-13 22:39:13)

Offline

 

#1596 2014-04-13 22:59:47

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Anna puss cam la concluzia asta am ajuns si eu, dar daca se oferisera am zis sa nu refuz si sa fiu eu mai cu mot, dar imi vad de treaba smile

Eu in cursul sapt cat sunt la munca mananc ceva dimineata,  incep cu paharul de lapte, apoi la munca fruct/iaurt, o masa la pranz si una seara. Intre mese mai rontai chestii daca mi-e foame. In weekend nu prea mai am pranz si seara pentru ca le amestec cam tare lol si recunosc, mananc si porcarioare gen croissante/prajiturici..dulciuri in general

Aaa, si mesele nu sunt abundente, sunt normale ca si pana a ramane. Nu mananc mai mult la o masa, ci cred ca pot spune ca mananc mai des

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-04-13 23:01:46)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.