homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-91


#1711 2014-04-15 15:01:47

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, felicitari pentru bebelasi.
Sanatate la toate fetele!


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 



#1712 2014-04-15 15:22:33

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Muco,mie imi plac la nebunie bluzitele de aici,din pacate nu am mai apucat sa cumpar,cu vremea asta aiurea si statul numai la pat nu le-am mai vazut rostul.
http://www.oneplusone.ro/


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1713 2014-04-15 15:26:27

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Stau stau Oana  chicot doar ca ma mai ingrijorez si eu la unele schimbari ( de ex., pe langa faptul ca am senzatia de vezica plina si uneori neplacuta, ieri am gasit o bucatica mica de secretie gelatinoasa care m-a ingrijorat tare si care m-a dus repede cu gandul ca pierd din dop. stiu de la fete ca ar trebui sa arate mai inchis la culoare si chiar daca ma controlez sa nu ma panichez acum sunt foarte atenta si mi-e teama sa nu mai gasesc  supa sper totusi sa nu fi fost vb de asa ceva)
Muco eu am o singura bluzita funny de gravida pe care scrie Mum + Dad = Me si pe care am luat-o cand am fost in Ro din Cora
Get multumim si  puss si voua

Offline

 

#1714 2014-04-15 16:21:38

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, felicitari pentru rezultate! smile

Cris, asa si eu, am cumparat un body intr-o culoare neutra pt. ca inca nu stiam ce vom avea si a stat atarnat de o oglinda langa pat toata sarcina. Era primul lucru pe care il vedeam dimineata si ultimul pe care il vedeam seara , inainte sa sting lumina. hjarta


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1715 2014-04-15 16:25:32

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Kate, si noi la fel. Si ma topeam de drag cand vedeam salopetica aia. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1716 2014-04-15 16:28:41

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Vai ce lucrusoare <3
Blue fata, nu's prea mariiii? <3
Cris <3
Kuky <3 iuuuuuuuu <3
Oana <3
Cris, tu ca esti aici, eu am luat hainute de la h&m, c&a(vezi ca marimile is mici, fata de altele), zara, benettone( la fel mici mici), mayoral ( la fel) si am dat pe net de la vertbaulet, f bune si fel de fel de prostioare big_smile la lp folosesc enfalac premium 1, cel mai scump dar si cel mai bun, dodot senzitiv(cel alb) f putin, dupa am lua albastru, aspirador nazal suavinex, cel mai bun!!! Suzete la fel, bibi Nuk de sticla, pt patut al luat de la Prenatal, set complet, 120 ori 140 e, cu tot cu aparatori, e cel cu soricel, care scrie in engleza ceva de lulaby si sweet dreamn, termo de la chico cel de peste, forfecuta suavinex supeer buna, mai am hainute de la Tommy Hilfiger, gocco, prenatal..toate super de calitate, nu ti recomand chinezii..nici sa nu te gandesti
Paturici zara home kids, poate prinzi reducerile, stai ca am uitat camd lol in iulie? Sa iei atunci, si hainute si tot, ahorras un monton
Aa! Si am dulapior cu baita si cambiador, tot de la prenatal
Sii cremute si gel de dus de la Mustela
Ti am scris cum stai in Madrid..asa te ajuta poate, toate is bune ... smile
Si carucior Bebecar, 700 e..luat in outlet ca normal e 1000-1200
Super super..face diferenta

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-15 16:30:48)

Offline

 

#1717 2014-04-15 16:50:00

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Kuky, daca era din dop, nu trebuia sa fie mai mult? Nu ma pricep la asta, dar ma gandesc ca ar trebui sa fie o cantitate mai mare.
Oana, super sandaltele si rochita.
Cris, abia astept sa treaca timpul hjarta
Muco, eu am luat tricouri cu mesaje funny, de la waikiki.
Jac lol f mari sunt: 0-3 luni lol Sunt minuscule, mi-e ca nu apuc sa o imbrac in ele.
Si eu am primit muulte hainute, cred ca am sa o imbrac pana la 2 ani rotfl Oricum, e clar ca are mai multe decat mine, iar la mine, cade dulapul de haine lol


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1718 2014-04-15 16:51:14

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

eu am botoseii primiti de la emma ca prim lucrusor de bebe pe care ii tin pe noptiera hjarta si la care la fel, ma uit cu drag de fiecare data cand ma asez in pat smile cateodata incep si asez/reasez testele de sarcina pe care le pastrez si la fel, nu imi vine a crede ce a trecut timpul


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1719 2014-04-15 17:13:12

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fetelor, ce lucrusoare frumoase aveti pt bebei hjarta  spor la completat colectia big_smile  eu nu m.am putut abtine si am luat si eu 2 outfit.uri pt bebita, mor de dragul lor, mereu le despachetez si impachetez hjarta
Multumrsc pt gandurile bune, e totul doar in capul meu ca in realitate e bine dar asa sunt eu, in loc sa ma bucur de fiecare moment mai rau fac, o fi bine, n.o fi bine.... dumbom
Kuky, poate a fost o secretie mai abundenta, nu te gandi la nastere de acum, mai are bebe de stat la caldurica chicot cred ca e normal sa te simti asa, bebe creste tot mai mult, apasa pe toate cele, stai linistita ca sigur nu e nimic:kiss:


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1720 2014-04-15 17:31:17

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Kuky, eu cand am pierdut din dop apai am pierdut, era muult! secretia gelatinoasa e noarmala , eu am avut toata sarcina.
eu am cumparat hainute newborn si nu l-au incaput...
VA pup pe toate!

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2014-04-15 17:32:06)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1721 2014-04-15 17:50:14

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Elena, la asta ma gandeam si eu, sa nu iau pt newborn ca poate nu.l incap. Atat am luat eu pana acum, una pt 3-6 luni si alta pt 6-9 luni. Am zis ca pe cele de  0-3 luni le cumpar mai incolo, insa nu m-am putut abtine rotfl Acum mai nou, ma interesez de carucior, am innebunit cautandu-l pe cel potrivit rotfl


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1722 2014-04-15 18:12:19

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Eu am pierdut din dop putin cate putin, cand a iesit tot era cat unghia, si nu, nu trebuie sa iese tot dintr o data smile
Pai Ele a tau era super mare, 4 kile si, de asta nu i au incaput, de ex la a meu da...o sa vedeti ce mic eeeeee, minuscul rotfl
Si aveam 52 cm, si 3500 si mi se parea mic lol

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-15 18:14:01)

Offline

 

#1723 2014-04-15 20:05:55

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

hey ce faceti? eu am ajuns acasa la iuby hjarta
rona felicitari pt vestile bune

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-04-15 20:06:16)

Offline

 

#1724 2014-04-15 20:06:08

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna, din nou fetele.. par

Cristinel, multumesc mult, sis! puss  Vai cum e paturica!! Ai folosit o cumbinatie de culori superba, ai foarte mult bun gust! cool

Blue, multumesc mult!  par Ce rochicioareeee frumoase!!! hjarta

Happy, multumesc, puss  tu cum te mai simti?

Cris, scumpa mea, par  ai avut dreptate cu dl dr. A fost foarte ok. A contat mult si parerea ta, altfel poate schimbam.

Vai, kuky..ce costumase. hjarta  hjarta  Sunt tare frumoase. De unde le-ai luat??

Oana, sunt foarte frumoase si lucrusoarele pentru cretulina... puss

Muco, multu mult. Acum am citit ca tu ai facut deja dublu test! Felictari si tie. puss  Voi stiti ce aveti?

Geta, multumesc mult. Voi ce mai faceti? Ai ales data de botez? puss

Fetelor, eu am dormit la pranz vreo 2 ore cu motanelul langa mine, mare putoare e pisoiasul meu, cascat  apoi am facut un pic de ordine si am mers la shopping. Nu mai cumparasem nimic de dinainte de a fi insarcinata! Fug sa pun poze cu hainutele. chicot


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1725 2014-04-15 21:07:48

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

sa porti totul cu placere ca sunt minunate, rona.si esti asa frumoasa hjarta

Offline

 

#1726 2014-04-15 21:16:01

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multumesc, Anna.  puss Sunt, in sfarsit, graviduta..si toate gravidutele suntem frumoase.  smile

Tu ce faci? Ce face bebelina ta? Cum petreceti de Paste?


Vad ca m-au luat iarasi varsaturile, ehee..era culmea sa scap chiara sa usor. Ma retrag, fetele! Va zic noapte bune! par  wave

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-04-15 21:26:06)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1727 2014-04-15 21:42:52

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

noapte buna rona.in mod sigur de acum se vor rari episoadele de greata&co
eu sunt bine..am fost o saptamana in vizita la o verisoara si azi am ajuns acasa si asa bine e..oricum a trecut timpul f repede pt ca am vizitat o multime de locuri frumoase, m-am miscat la greu, cum imi place mie
bb e bine, misca mititica, asa mai timid dar sunt f bucuroasa si mandra de ea.de abia astept sa ii aud inimioara joi ca pana la eco mai am inca 6 saptamani..ehe..4 s-au dus..deci inca 6 vor trece ff repede lol
de paste nu stiu inca..sa vad ce idei are si sotul mai ales ca va fi liber pt prima oara dupa muuuuuuulti ani..cel mai probabil vom fi in plimbari pe langa casa/oras
voi unde plecati?

Offline

 

#1728 2014-04-15 22:18:50

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Rona, daca te,au mai lasat greturile e de bine, vei mai avea poate dar macar nu mai sunt intense ca inainte puss poate vei zice ca.s crazy dar eu ma bucur cand am greturi, e sg lucru care ma linisteste ca bebe e bine. dumbom
Anna, ce frumos ca te,ai relaxat, ti.ai umplut bateriile cu voie buna puss  dar cand mergi sa auzi inimioara nu iti face tot atunci si eco?  Lasa ca timpul trece repede si iti vei vedea curand bebelina kram
Cris, am uitat sa iti spun dar ai niste maini minunate, eu n.as putea face asa ceva, bravo cool 
Mi.am postat grasanul dincolo rotfl


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1729 2014-04-15 22:27:56

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fetelor eu azi am disparut ca ne-a sscos tati la cumparaturi si cum nu am rezistat tentatiei iar ne-am innoit  chicot

Blue nici eu nu stiu exact ce a fost, de asta m-a si pus pe ganduri
Lil  puss
Elena multumesc ca ai intrat si ai impartasit din experienta ta ca sa ma linistesti  buga  puss
Jaq  puss tu ma pui pe ganduri iar  forgetit sper totusi sa fi fost vorba doar de secretie, avand in vedere ca nu era nici colorat
Rona salopetele sunt de la Next dar eu am cont pe e-bay si le-am luat online de la alta firma care poate are contract cu ei  nustiu

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.