homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95-9


#153 2014-04-25 12:55:31

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

alex si eu am porcusor de guineea si il iubesc de numai pot...il cheama Papi si e un grasan lol


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 



#154 2014-04-25 13:35:55

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

fetelor are cineva adresa doctoritei uscatescu? m-as risca cu-n mail cu analizele si povestea...poate isi da si ea cu parerea daca si ce trebuie sa mai fac. eu am fost la hematolog si a zis ca stau f bine si sa continui cu ac folic. nu-mi displace ideea dar mi-e si frica. mai vreau o parere. acum incerc sa obtin programare si la dr. avram care am inteles ca e si ea f buna pe trombofiliile in sarcina


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#155 2014-04-25 13:42:44

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Rozici, pupici, asa, ca tot rimeaza.

N-am intrerupt agnusul, iau in continuare, insa mansarda mea e cam prabusita in perioada asta.

Fetelor, in discutia despre animale, m-ati cam pierdut. In afara de cele pe care le aveam la tara, eu n-am avut niciodata animale in casa. AR fi si complicat acum, ca stau la apartament.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#156 2014-04-25 15:32:19

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

fetelor va doresc week-end placut. nu o sa am internet acasa ca fac ceva lucrari la reteaua din cartier. ne auzim pe luni. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#157 2014-04-25 15:54:33

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

buna.week end placut tuturor!eu ma confrunt de vreo saptamana cu dureri de cap provocate de o alergie la puful de plop hmm
de abia astept sa treaca odata tot puful ca m am saturat  mad
rozi servici usor kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2014-04-25 16:59:23

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

eleny si eu stau la apartament dar acasa la mama 2 strazi mai departe de mine la curte am crescut cu catei, iepurasi, papagali...iar acum in apartament am un purcel de guineea, pestii sotului si vreau sa imi mai cumpar broscute testoase si un papagal "micul alexander" big_smile....mi-ar placea si un catel dar e mai greu cu curatenia, mirosul...iar eu am o problema cu astea big_smile

pup

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-04-25 17:02:46)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#159 2014-04-25 19:14:15

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Fetele mele dragi ce mai faceti?
Eu ma pun sa fac o ciorbita cu perisoare ca nu mai stiu ce sa fac de mancare nustiu
Am si eu o nelamurire....pana acum aveam dureri de ovare cam in perioada ovulatiei si la menstruatie dar de luna trecuta am inceput sa am dureri mari si cam la o saptamana dupa ovulatie sau o saptamana inainte de menstruatie,oare e normal sau sa ma ingrijorez? Si e asa puternica durerea ca ma doare si capul si nu scap fara un analgezic nustiu
Va pup. Sa aveti o seara placuta


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#160 2014-04-25 19:31:18

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

kristinica nu stiu sa iti raspund care ar fi cauza durerilor, insa in loc de analgezic poti incerca o sticla cu apa fierbinte, la mine functioneaza cand am dureri puternice wink

o seara buna fetelor...ma duc sa fac un mic spa la mine in baie apoi romaniiau talent si somnnnn

kiss

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-04-25 19:43:28)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#161 2014-04-25 19:54:41

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Kriss poate ai racit, cine stie...ia un antiinflamator , nu tsa cu durerea
Mie mi-e venit azi cu noaptea-n cap in forta si ma doar burtica smile
Si eu ma pregatesc de Romanii au talent smile
Pup fetili


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#162 2014-04-25 20:48:51

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Alexa sa stii ca am o pernuta anume cu apa dar am cam uitat de ea,chiar am sa o scot din dulap  spranceana se poate sa fie o mica raceala,un curent de zilele trecute puss
Rozi draga  puss  am luat ibuprofen,e singurul care imi ia durerile astea. Ce iti mai fac pisoiasii? Cand mai pui o poza?
Babuta la care lucrez are o pisica si un motan,portocalii amandoi si pisa e insarcinata,are un burtoi...
Vizionare placuta la romanii au talent,sunt si eu pe acolo lol


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#163 2014-04-25 21:10:43

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

rozi si mie mi a venit in seara asta deci suntem colege....
deocamdata pe mine nu a inceput sa ma doara desi de obicei eu am dureri mari cand imi vine.poate o fi de la eveningul primrose pe care l am luat lunile trecute sau de la ceaiul de cretisoara pe care l am baut in ultimele 2 zile.mi a zis cineva ca daca bei ceai de cretisoara cand esti pe ciclu nu te mai doare dar doar atat 3 zile nu mai mult ca contine progesteron care poate bloca ovulatia.puuup


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#164 2014-04-25 21:48:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Kris  nu prea i-am prisn asa calumea intr-o poza, am tot incercat zilele astea, dar stau unul peste altulsi nu se vad..in brate nu vor si tot asa:)))
CAty am zis sa-mi iau si eu evening dinasta , dar nu mai am bani...am luat azi branca si  mastodynon si tampoane 80 ron  spranceana
Alex tie ti-a venit?smile poate nuuuuuuu....peste reo 9 luni asa smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#165 2014-04-25 21:56:57

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

rozi eu de evening sincer nu prea am fost multumita ,eu am luat mai mult pt secretie egg dar degeaba ca secretie egg tot nu am avut.eu am luat de la calivita 100 de pastile 62 de lei dar vezi ca sunt si de la alte firme mai ieftine.
da te cred ca si eu zilele trecute am dat pe teste de ovulatie 55 de lei plus 4 teste de sarcina gratuit pe care 3 le am consumat deja degeaba lol


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#166 2014-04-25 23:25:41

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Chiar Alex , n-ai mai spus nimic...ti-a venit?
Sunt de acord cu Rozi, peste vreo 9 luni:))
Fetelor, ce credeto ca am facut? Mi-a fost pofta de ciocolata si am mers si am cumparat, iar cat m-am uitat la Romanii au talent am mancat-o pe toata si cred ca mi-a crescut tensiunea ca aveam niste ameteliiiiii 
Eu de fel nu beau cafea si evit ciocolata, iar acum asta mi-a pus capac:)) bine ca sunt sigura acasa ca ma certa al meu lol

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2014-04-25 23:29:52)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#167 2014-04-26 07:52:51

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Neata! Nop inca nu mi-a venit si sper nici sa numai vina dar ma dor sfarcurile ca niciodată...doar daca le ating  iar sanii sunt mariti in volum..
Alex ai grija...nici eu nu beau cafea...beau insa un capuccino slabut pt ca am probleme cu somnul. Dacă beau cola,  cafea sau mananc ciucalata dupa amiaza stiu sigur ca noaptea numai dorm. ..
Pupici si o zi frumoasă!

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-04-26 08:10:43)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#168 2014-04-26 08:32:04

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Neata fete:)
Alex, aceleasi probleme le am si eu, daca beau cafea, cola , pepsi in timpul zilei, stiu sigur ca nu mai dorm noaptea lol iar al meu sot bea cate 2 l de cola + cafea si doarme ca un prunc:)))
Va pup smile

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2014-04-26 08:33:05)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#169 2014-04-26 09:31:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Buna dimineata fetele.
Va las cate o  mornincoffee
Sa aveti o zi cat mai buna si un weekend minunat.
Va pupicesc


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#170 2014-04-26 12:27:19

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Neataaa......m-am intors si eu de la scolita si acum stau in pat smile
Alex tin pumnii, sa nu mai vina smile
Sunt nasica de aseara, finuta mea a nascut un baietel smile
PUpici fete si astept vesti bune


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#171 2014-04-26 14:02:25

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-95

Buna fetelor

Azi am fost la un medic de medicina alternativa, a zis ca sunt un caz dificil, dar ca incearca sa-mi caute un tratament potrivit.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.