homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32-112


#2110 2014-09-03 13:56:12

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

semintele de in musai macinate ca altfel constipa mai rau..(cel putin in cazul meu)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#2111 2014-09-03 14:23:14

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

buna ziua si de la mine pe ziua de azi !

si fata mea era constipata cand era mai micuta si tot asa ingrijorata eram si eu , acum face la doua/ trei zile fara sa se vada ca ar deranja-o ; s-a reglat de la sine pe masura ce a crescut !

aahh , de fapt am avut si un tratament homeopatic cand avea cateva luni !

sa va zic ultima aventura cu ea :
-de duminica a inceput sa se vaite ca o doare ceva in gurita cand mananca ,am crezut ca o doare gatul ca statuse mult in vant ,dar era ciudat ca saliva f mult ,duminica seara a plans mult ,adormea si se trezea tot la o juma' de ora ;
luni a fost la cresa si nu stiu ce a mancat ea acolo insa luni seara de cum atingea ceva pe varful limbii zicea -auu ,ma doare mama si se punea pe plans ,saraca ii era foame sa moara si nu putea sa se atinga de nimic !

m-am uitat in gurita si am vazut pe limba un fel de cosuri mici rosii ,ba chiar vreo doua erau cu varful alb ,i-am pus niste bicarbonat pe limbuta si se urca pe mine de durere ,se agatase de mine cu mainile de durere ...seara la fel a plans f mult si parca nu-si mai putea inchide gurita ,a udat vreo doua tricouri la cata saliva tot curgea !

ca sa nu mai lungesc povestea ,am juns cu ea la doctor ieri si ne-a zis ca e candida(sper ca traduc bine) ,azi e a doua zi de tratament homeopatic si parca e mai bine desi medicul ne-a zis ca trebuie o sapt buna de tratament ! desi i-au iesit bubite si in jurul guritei azi a reusit sa manance f bine la pranz si cand am spalat-o cu bicarbonat n-a mai durut-o asa rau !
am zis ca mor de mila ei in astea doua zile !

le trebuie multa tarie de caracater mamicilor cu copii bolnaviori ,eu pt o  pb mica  am fost terminata astea doua zile!

Offline

 

#2112 2014-09-03 14:46:58

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Adrriana...al meu a adunat o stomatita de afara sad ca linge toate cele; noroc ca este decat o afta si mi-am dat seama din prima zi pt ca refuza si titi,iar asta nu a facut niciodata. L-am dus la medic si avem tratament cu glicerina cu nistatin,anestezina si aciclovir (asta in caz de vreo candida suprapusa) ,spray salvigol cu albastru de metil si i-am cumparat spray cu propolis care i-a facut f bine,desi am stat cu inima cat un purice ca nu stiam de e alergic ori ba la produse apicole. Acum inca este afta,dar nu il mai deranjeaza. Oricum am inteles ca trec destul de greu 7-14 zile. Maine face 7zile. Pe fondul imunitatii scazute a facut si muci sad asa ca ma asteapta o noapte super.


1z+ de fericire

Offline

 

#2113 2014-09-03 16:08:38

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

am si eu spray cu propolis ,dar cred ca are alcool ca ma ustura si pe mine cand dau ; cum arata baiatul tau are si pe langa gurita ? ce se vede inauntru?

Offline

 

#2114 2014-09-03 16:15:21

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Multumim Glencora. Nu am incercat nici seminte nici ulei de in. Sa incerc cu seminte ca uleiul nu stiu cum si in ce sa-l strecor. Cam cat sa pun?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2115 2014-09-03 16:17:28

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Nu are si pe langa gurita; este o pata mai maricica acoperita de ceva alb-galbui,acum se retrage. Si spray-ul meu are alcool,dar 1-2 puf pe zi am gandit ca e ok; pediatra mi-a zis ca mai degraba sa ma tem de reactii adverse la polen,dar nu a fost cazul. Stiu ca e sparyul ala de se foloseste pt dureri in gat "gatulet fericit" parca si stiu ca ala nu are alcool si e tot cu propolis,dar abia l-am gasit pe celallat. Pt viitor o sa il iau si pe ala sa il am.

Ioana,ulei de in gasesti la Plafar. Sunt sticlute mici. Este un ulei ce contine omega 3 si ajuta la absorbtia mineralelor. Daca reusesti sa ii pui in mancarica o lingurita cred ca e foarte bine.

Ultima oara a fost editat de glencora1 (2014-09-03 16:20:22)


1z+ de fericire

Offline

 

#2116 2014-09-03 16:43:28

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Mamici, si noi o problemuta: sambata am fost in parc si la un moment dat mi-a atras sotul atentia ca N se freaca la un ochisor cu manuta plina de nisip. Am curatat-o pe manute dar, evident, ca le-a bagat iar in nisip. A doua zi avea pleoapa inferioara putin rosie si inflamata si asa e si acum (parca s-a mai retras putin).
Seamana a urcior (sau orjelet?) dar nu pare sa aiba puroi sau ceva si nu o deranjeaza. Eu doar am sters-o cu servetele Iridium, oare sa merg la doc cu ea?  cesafac
Daca e urcior n-ar trebui s-o doara? Eu n-am avut niciodata si nu stiu...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2117 2014-09-03 17:19:15

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Mamici puss


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2118 2014-09-03 17:24:30

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Katey...ba da,doare. sad doare pleoapa si mananca. Acum depinde cat de deranjant este pt ea.

Deno puss sunteti bine?

Ultima oara a fost editat de glencora1 (2014-09-03 17:24:57)


1z+ de fericire

Offline

 

#2119 2014-09-03 17:39:30

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Glen, nu se scarpina, nu pune manuta deloc, mă lasă s-o şterg cu servetelul. Am dedus că nu o deranjează.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2120 2014-09-03 17:49:39

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Katey...poate decat a iritat pleoapa vreun firicel de nisip si nu e urcior. La mine nu se formeaza intotdeauna punctul ala de colectare pt ca deja cunosc senzatia si imediat folosesc canamicina.


1z+ de fericire

Offline

 

#2121 2014-09-03 18:24:36

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

buna deno, cum mai sunteti ?


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#2122 2014-09-03 19:46:35

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

wave
Janis, am inteles smile

Kate, si eu zic ca e de la nisip. Acum tot asa rosie e? Ca poate e doar iritata nustiu


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2123 2014-09-03 20:10:16

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

revin si eu cu pb mea ,naah fiecare cu ce-l doare ... : )  ceaiul de musetel ajuta la ceva ? ziceam ca are o eruptie de candida in gurita ,(pt cele care nu au citit mesajul meu dinainte) .

katey eu te-as ajuta dar nu ma pricep deloc ...

Offline

 

#2124 2014-09-03 20:23:34

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Glen, geo, multumesc de intrebare. Suntem asa si asa.
Am ajuns la gastroenterolog pediatru, o somitate in tara noastra si a zis si el ca este o problema complexa la yannick, zincul fiind doar o rotita din toata povestea. Am facut analize complexe, o parte, cele pentru alergii&co au venit si sunt toate in regula, dar dr tinde sa creada ca ar avea si un deficit enzimatic, nu stiu exact care enzima pentru ca denumirea analizei a fost lunga si greoaie, nu am retinut-o. Ceva cu C1 transferaza, si inca cateva, dar sunt trimise in germania, numai in 2-3 sapt vom avea rezultatele. De acolo vom mai vedea.

Am un copil exemplar, a stat singur la recoltare si doar dupa ce i-a bagat fluturasul si jumatate din probe erau recoltate a inceput sa-i tremure gurita si sa se supere uitandu-se la ac, apoi radea, apoi iar se supara, dar nu a plans rau si nu a trebuit deloc tinut, a stat singur pe scaun si a intins manuta de bunavoie hjarta eu nu am putut intra, am plans pe coridoare, iar cand a iesit imi arata cum face fluturasul(da din manute) ca sa-mi spuna ca a aut acolo fluturas. Si si-a tinut singur compresa cu cealalta mana, apoi tot isi pupa manuta, ne-am topit efectiv hjarta

In rest, eu am fost azi la dr de familie si se pa ca ma inseala grav cantarul de acasa, am doar 59 kg, nu 62 si am luat 2 kg in ultimele 7 sapt. Acolo au cantar traditional, acasa avem electric dar are ceva ani, cred ca a imbatranit de tot saracul lol
Oricum eu ma simt mare si grea, azi am implinit 27 sapt, de aseara stiam sigur ca s-a intors pentru ca ma loveste ffff rau in vezica si pana acum nu a facut-o, si azi mi-a confirmat la eco ca e cu capul in jos.
Altfel toate bune, tati a ajuns acasa si reactia lui Yannick a fost adorabila, l-a recunoscut din departare, si i-a sarit in brate si l-a pupa in continuu pe gat s pe obraz, il batea cu manutele pe obraji si se minuna de el, radea in hohote, dadea din picioare la el in brate, nu l-a utut lasa jos deloc cam 2 ore cand a ajuns ca nu se lasa maimutica de gatul lui. E mai usor de cand a venit ca sta tati cu el continuu si il scoate mult afara, mai mult decat puteam eu.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2125 2014-09-03 20:34:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Deno  hjarta hjarta hjarta pentru cum a fost recoltarea si reactia la venirea lui tati... m-am emotionat si eu doar citind...
sper sa le dati de capat la probleme par

Offline

 

#2126 2014-09-03 21:14:01

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Garga puss asa am fost si eu, topita...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2127 2014-09-03 21:16:22

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

Va pup

Eu nu am avut pb cu al meu cu constipatia, nu stiu ce sa spun , face cel putin o data pe zi, suntem norocosi, nu prea mananca nici el fructe.
Deno va fi bine , se vor rezolva problemele cu siguranta puss

Vroiam sa va intreb dc ati dat la puiuti colostrum cu probiotice , stiu ca s-a mai discutat dar nu mai retin reactiile. De azi am inceput sa ii dau, sper sa nu mai raceasca la fel de mult si rau ca in primul an de cresa..


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#2128 2014-09-03 21:46:07

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 32

reina eu am mers pe naturale, am fost varza , dar aici se aduc copii bolnavi, inclusiv cu febra, deci oricat de sanatos a fost el tot lua

anul asta tot pe naturale merg si batut educatoarea sa nu ma primeasca copii bolnavi si sper ca va fi mai bine.


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.