homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96-25


#457 2014-08-04 09:35:54

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata fete dragi.
Eu m-am plimbat cu barca pe dunare..invitatie de la nasi smile apoi am plecat la pescuit nu am prins niic important decat un crapusor micut , dar sunt multumita ca am stat la aer si m-am relaxat.
Am o grmada de treaba , am calcat poana acum si vreau sa fac curat si mancare.
Sa aveti o saptamana minunata si plina de optimism si liniste sufleteasca.
Ioana sedere scurta si sa vina minunea 2 cat mai repede. wave


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#458 2014-08-04 09:51:45

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Dragele mele  kapitulation  Buna dimineata  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
Ioana bine ai venit printre noi si sa dea DD sa vina epede bebe2,un fratior pentru Amina. Ce mai faceti voi? Sunteti in Romania? Concediu placut.
Vineri seara am scris fetele un mesaj kilometric,dar cand sa il trimit am ramas fara semnal la telefon si nu am mai putut sa il recuperez  diablo
Am ajuns si noi acasa sambata la amiaza,ieri am lenevit mai toata ziua,de fapt eu am dormit ieri pana la 08.00 apoi la amiaza vreo 3 ore si aseara la 20.00 mi se inchideau ochii in gura  wow
In afara de comportamentul cumnatului pot spune ca am avut o vacanta frumoasa,am prin doar o zi de ploaie si una de vant puternic,in rest in fiecare zi am fost la mare,ne-am intors ca 2 marocani la culoarea pielii  rotfl2
Ajunsa acasa am avut surpriza sa vad ca de sambata trecuta am avut siguranta sarita la curent ca a fost un uragan pe aici,cica zburau toate prin curte asa ca azi trebuie sa ma pun sa vad ce am de aruncat si ce nu de prin congelator  supa ca sa nu zic ca gradinuta mea e aproape totul distrus,rosii,castraveti.......asta e....
Alexandra imi pare rau de pierdere  kram curaj mult si sa dea DD ca luna viitoare sa fie bine.
Rozi,Eleny,Just,Caty,Ionela puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#459 2014-08-04 10:17:38

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata, fete, eu sunt rupta de somn, n-am dormit prea bine azi-noapte, habar n-am de ce.
Kris, bine ai revenit!
In leg cu tratam cui miere si scortisoara, eu stiam ca e buna de raceala, de durere in gat combinatia asta. Si de scortisoara mai stiam ca e afrodisiaca. Mdaa...daca stau sa ma gandesc..ar fi o legatura...probabil ca ar trebui secs mai mult si scortisoara ajuta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#460 2014-08-04 10:34:42

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neata!
ioana spune-ne si noua reteta! chiar m-a sunat sotul mai devreme sa-mi spune ca a cumparat un kg de miere de la cineva care are stupi...scortisoara am...
rozi si eu fac curat dar e f cald si transpir ca o vacuta iar mai tarziu trebuie sa fac si o supica...dupa-masa e rezervata pt cosmeticeala big_smile
kris multumesc puss si bine ai revenit din vacanta
o saptamana usoara!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#461 2014-08-04 11:14:47

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna, viitoare burtici! par  puss

Cura cu miere si scortisoara am tinut-o si eu. Este buna pentru ferilitate mai ales pt ca imbunateste circulatia in zona uterina. Actioneaza ca un vasodilatator. De aceea, nu se ia in periada sangerarii menstruale. La mine n-a facut functionat, dar tot nbu mi-am pierdut increderea in ea.
Atentie insa. NU folositi scortisoara obisnuita, din comert. Cautati la plafar scortisoara de Ceylon. Scortisoara obisnuita, Cassia, este toxica mai ales pentru ficat, cu atat mai mult cu cat va fi folosita in perioade lungi de timp si nu ocazional. Eu amestecam intr-un borcan la o lingura de miere una de scortisoara. Se ia dimineata si seara cate o lingurita, dar nu o inghititi rapid, lasati-o sa se absoarba incet in gura.

Daca aveti timp, cititi si forumul asta
http://babyandbump.momtastic.com/ttc-gr … king.html\

Va asteptam sa veniti toate dincolo, la burtici.. s-a micsorat tare mult listuta! puss  par


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2014-08-04 11:25:14

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna dimineata fetelor!!

Ionela tratamentul e asa : in fiecare dimineata 1 lingurita de miere de albine(de la sursa sigura,nu cea din magazin),amestecata cu 1 varf de praf de scortisoara si mancata pe stomacul gol.Eu am luat 1 luna si la a 2 a luna am ramas,de 2 ori la rand (o sarcina pierduta si cea cu Amina).Mult succes daca o vei tine. rugaciune  puss

Rozi iti multumesc,si tie un test cat mai repede pozitiv!! puss

Kristinika ce mai faci?Da sunt in Romania pana in septembrie,am 1 luna si mai stau 1.Tu ce mai faci? puss

Eleny sa mai citesti si pe net,ca mai scrie nu numai in articolul ce ti-l dau eu acum,si sa vezi ca e bun si pt bebe. http://www.secretelefemeilor.ro/terapie … soara.html  Cu sexul mai mult asta stii tu.  wink  puss

Alexandra sa va ajute si pe voi.Am scris mai sus pt Ionela. rugaciune  puss

Rona asa e NU la scortisoara din pliculete de pe piete,recomand si eu la platfarm sau naturiste. puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#463 2014-08-04 11:25:52

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rona,   puss ce faceti voi, imi amintesc si acum ce frumos ai scris si cu cata emotie atunci cand ai anuntat ca esti insaricnata!

Ioana, eu am zis si in spirit de gluma, nu contest ca poate avea efecte benefice, ba dimpotriva stiu ca mierea e f buna.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2014-08-04 11:31:17)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#464 2014-08-04 11:33:21

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eleny puss
Noi suntem bine, multumim. Intram acum in ultimul trimestru. Sa spun sincer, mi se intampla uneori sa ma trezesc dimineata simtindu-mi corpul zvelt, usor...ca si cum n-as fi insarcinata..si ma apuca disperarea cateva moment, pana ma dezmeticesc si realizez ca sunt graviduta. Sunt destule clipe cand nu-mi vine sa cred ca intr-adevar am doua minuni in burtica...
Uneori vorbesc cu ei si plang. Le spun si lor cat de mult i-am dorit, cat de mult i-am asteptat...Si ei ma aud. Dau din maini si picioruse si se joaca cu mine. E un sentiment atat de minunat, incat merita orice sacrificiu din lumea asta.
Iti doresc din suflet sa-l traiesti si tu cat mai curand.  par
Si stiu ac toate veti deveni mamici! par


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#465 2014-08-04 11:37:29

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

ioana, multumesc.
rona  puss bebelusii

Offline

 

#466 2014-08-04 11:50:34

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ione puss
Ioana puss E important sa scrie pe plic scortisoara de Ceylon, nu Cassia. Si in plafar exista mai frecvent Cassia. Ceylon e muult mai scumpa.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#467 2014-08-04 12:01:20

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eleny stai linistita ca stiu ca era in gluma.Important e sa-si faca efectul cu cele 2 liniute mari si rosii puss

Rona sincer aici la noi nu stiu,ca eu mi-am luat din Italia. puss

Azi am mai facut 1 test de ovulatie.
Primul de sus e ala de ieri,si ala de jos,e asta de azi.
Sa mai sper ca voi ovula?

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/62832_20140804_105420.jpg


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#468 2014-08-04 12:16:24

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rona ce mai faci? Ce mai fac bebeii tai?  puss
Eu m-am pus pe curatenie prin casa ca e ca la nebuni acum ca am desfacut bagajele apoi sa ies afara sa vad ce pot face,dar am timp si asa la babuta mea nu stiu daca ma mai duc ca e in spital de vreo 2 saptamani cica si nu stie cand iese....
Pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#469 2014-08-04 12:29:35

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

ioana, cred ca te apropii de ovulatie. poza e tare neclara... cesafac

kris,  puss  bebelasii sunt tare jucausiinca din burtica. te saluta si ei.  chicot
ma bucur ca ai avut o vacanta frumoasa. motanelul ce mai face?


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#470 2014-08-04 12:30:04

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Kris spor la treaba. Ma bucur  ca ești bine
Ioana  mai ai puțin  si  se pozitiveaza
Pup fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#471 2014-08-04 13:01:55

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi ai terminat treaba? puss
Rona nu iti pot spune cat i-a lipsit lui Puffy sa iasa pe afara. Sambata seara a stat cu noi pana la 12 noaptea afara  lol  si acum cum ies afara cum hop si el,singurel nu sta mult,doar cateva minute si tusti in casa dupa mine...e un scump adorabil.
Imi pare bine ca esti si sunteti ok toti. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#472 2014-08-04 13:33:26

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Kris  misiune  indeplinita smile
Acum ma uit la un film


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#473 2014-08-04 14:16:50

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rona si Rozi multumesc de raspuns.

Scurgerea nu mai e asa apoasa,e un pic mai legata,mai gelatinoasa.
Si am presiune pe jos,si sunt balonata,pot fi si astea semne de ovulatie?
Nu mai stiu nimic,sunt afoana complet la domeniul asta.

Va multumesc.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#474 2014-08-04 15:19:44

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

ioana inseamna ca se apropie ovulatia ...daca ai secretia aia tip egg...adica mai gelatinoasa


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#475 2014-08-04 15:58:21

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Fetele  wave

Ionica, da, presiune jos, balonare, crampe sunt semne de ovulatie, mai ales combinate cu secretia asa cum o descrii tu.
Eu nu am facut teste de ovulatie dar am stiut mereu cand ovulez dupa semnele astea, cand am ramas gravida am avut 2 contacte in luna respectiva dintre care unul fix cu 2 zile inainte de ovulatie.
Iar de cand am nascut sunt si mai clare semnele + crampe mai intense (nu stiu daca are legatura cu nasterea sau nu...).


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.