homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96-63


#1179 2014-09-09 20:09:40

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi eu te admir pentru vrei sa infiezi.eu nu  sunt de acord cu asta sper sa nu ma judecati.da as ajuta un copil pe al fratelui cand va avea.dar altul strain nu vreau.o sa sun maine soacra rozi si ti scriu.stiu ca la gogosari se oparesc ei in apa cu otet ,oala pe fic si eu se lasa putin sa se opareasca .eu ieseam mereu afara cand ii oparea in apa cu otet ca efectiv nu puteai respira de mirosul de otet.scrie mi ce peste ai poate are vreo importanta.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 



#1180 2014-09-09 20:10:03

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

rozi ia de-aici big_smile
- 6 pesti medii (macrou) - se spala si se taie rondele cam de doua degete
- 5-6 cepe potrivite taiate rondele
Pui la fiert intr-o cratita asa:
- 300 ml otet amestecat cu 750 ml apa
- o lingura de sare
- cateva foi de dafin
- boabe de piper
- boabe de mustar
Se lasa la racit si apoi intr-un borcan mai mare (cam 1L) sau de care ai pui un rand de ceapa, un rand de rondele de peste, apoi iar ceapa, iar peste si tot asa pana se umple borcanul si torni dupa otetul cu toate alea dar dupa ce s-a racit. Inchizi borcanul bine bine dupa care il bagi in frigider si il lasi cam 3 zile...dupa bagi la ghiozdan big_smile E f bun. Mamaia mea a zis ca si reteta asta tot de pe net e luata. Mamaia si internetul, baba si mitraliera rotfl2))
Maine ma duc la mama si iau reteta de zacusca de peste care e mortalaaaaa wink
Eu am facut azi varza cu costita afumata si a mancat sotiorul meu 2 portii lol si desert crema de zahar ars big_smile...am fost gospodina azi...maine numai fac nimic rotfl2

si eu vreau sa adopt in caz ca nu raman insarcinata...nu concep sa am o viata fara copii....

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-09-09 20:46:28)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1181 2014-09-09 21:24:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Alex multumesc. Vreau și reteta dezacusca 
caty nu te judeca nimeni. Pupik


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1182 2014-09-09 21:50:29

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ioana, tu ai trimis un link pe mail sau e un virus trimis automat? inca n-am deschis.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1183 2014-09-09 21:57:55

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rozi iti las si eu reteta de zacusca la ochi lol .coci vanata ,coci ardei capia.ceapa multa o toci la masina cu cutit si sita mare apoi toci la masina de tocat si vanata si capia.intr o oala marede aluminiu pui cam 750 ml ulei adaugu ceapa  si o calesti mylt pana se face ceapa aurie apoi adaugi vanata si capia si 1,5 l suc de rosii dat prin separator.o lasi la fic mic cam o ora si treptat mai adaugi cate pytina apa sa fiarba pana cand gusti si ele devin moi.la sfarsit pui boabe piper sare si secretul gustului.apoi la borcane si o sterilizezi.e delicioasa.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1184 2014-09-09 22:00:35

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

ce e "secretul gustului"?


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1185 2014-09-09 22:14:24

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Just e delikat.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1186 2014-09-09 22:18:13

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

ioi, habar n-aveam. eu nu folosesc chestii la plic, doar sare, piper, ierburi.
noapte buna sa aveti kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1187 2014-09-09 22:25:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Just eu folosesc secretul gustului la pilaf.
Si eu te pup apăsat.
Caty o sa notez m?ine... Dar e prea complicat  pentru mine lol

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-09-09 22:27:26)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1188 2014-09-09 22:40:58

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Nici eu nu folosesc delikat. ..am multe borcanele cu condimente naturale plus ca pe balcon am plante aromatice :-D
Rozi zacusca e cu peste si e f buna
Noapte buna fetele!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1189 2014-09-09 22:57:40

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Nici eu nu folosesc delikat .in oraselul de unde este sotul meu este o fabrica de delikat ,in preajma fabricutei miroase numai a chimicale.oricum delikatul e optional nu asta e bazabpiti pune numai sare.rozi nu e complicat  coci vinetele si capia le bagi la congelator si zacusca o faci cand vrei sau cand ai timp.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1190 2014-09-10 08:42:56

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna dimineata fetelor!!
O cafeluta/bebe va las
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/62832_cescuta_cu_bebe.jpg

Eleny multumim,numele asta l-am auzit cu ani in urma,am zis de voi avea o fetita,nimeni si nimic nu ma va face sa-mi schimb numele pt fetita mea. puss

Alexandra e colier de chihlimbar,o ajuta mult cu dintii,cand are eruptie cu dintisorii,nu am probleme cu ea,nu inflamatie,nu planset,nu o necajesc,sunt cumparate de la naturiste,e special lantisorul pt cei mici. puss Zacusca cu peste  drool  drool

Flower pupam si noi la tine,si tinem pumnii sa fie cu ochisori!!! puss

Adina de ce nu mi-ai zis????Ce altceva mai lucrezi???Hai ca m-ai facut curioasaaaa!!! puss Pupic si pt Ana puss

Rozi  nu e colier,cum am scris mai sus e un lantisor pt dinti si protectie tot ce inseamna capusorul copilului,dinti,urechi.Si numele e facut asa de tinut agatat in casa sau in camera ei. puss
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/62832_aminutza.jpg


Just nu am trimis nimic zilele astea la nimeni,o fi vreun virus,dar scrie ca e de la mine,de cand??? puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1191 2014-09-10 08:57:43

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neața Ioana, mulțumesc de cafeluta.
Eu nu ma duc la scoliță azi, o astept pe mama sa ii fac unghiutele. Apoi vreau sa fac o ciorbita de vacuta. Pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1192 2014-09-10 09:30:33

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna dimineata fetele
Ioana buna cafeluta si mumoasa puss
In sfarit sotul e acasa saptamana asta si pana acum totul e super bine,chiar ne era frica la amandoi ca vom fi bot in bot si ne vom certa la greu dar vad ca lucrurile merg spre bine...
Eu azi trebuia sa ma duc la orele mele,dar a amanat pe maine asa ca sotul are chef sa facem ordine in garaj si prin curte....miracol.....
Rozi luni am venit de la peste cu multa experienta iar ieri cu ceva peste,am de o o gustare,sa-mi fac pofta  lol
O zi buna dragele mele si va pupacesc.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1193 2014-09-10 09:38:00

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Hello fete dragi. va pup pe toate.
Ioana, e de aseara mailul, trimis la un grup serios de personae si e doar un link, asa am presupus ca e un virus trimis automat.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1194 2014-09-10 09:47:21

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata, fete

Cata activitate pe aici, dar mai mult...culinara, bag de seama. Eu nu ma ocup cu conserve de iarna, deocamdata le primesc gata facute si de la mama, si de la soacra-mea.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1195 2014-09-10 10:32:18

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neatza Eleny. pe mine ma relaxeaza borcanaritul lol, dar nu mananc din ce pun decat muraturi; dulceturi, compoturi f rar.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1196 2014-09-10 10:50:17

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Si pe mine ma relaxeaza, dar imi place mai mult cand fac afara, in curte, la tara. La apartament e mai greu.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1197 2014-09-10 11:37:33

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata la amiaza wink eleny nici mie nu mi place sa fac astea la bloc le fac la soacramea la tara de fapt mai mult ea face eu doar asist si cand e cazul ajut...doar gemyl il fac eu acasa e mai usor de facut si alui meu ii plac clatitele  drool    .rozi servici usor.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.