homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96-83


#1559 2014-10-06 08:45:23

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna dimineata fetelor!!

O saptamana usoara si cu vesti bune !! Hai cine sparge gheata aici???

La mine clar e dereglare,ieri in secretie aveam niste firisoare roz,nu e ciclu,mama naibii stie ce e cu organismul asta al meu ,dat peste cap.

Va pup!!

Azi ma duc sa-mi aleg ce tatuaj imi fac.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 



#1560 2014-10-06 10:03:24

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata, fete

Sa aveti o saptamana minunata, sa va iasa toate asa cum va doriti!
Alex, n-am vazut stirea cu transplantul de uter, o sa vedem ce se poate face.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1561 2014-10-06 11:42:02

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata.eu declar azi prima zi de cm.nu a fost sa fie nici luna asta dar deocamdata problema asta paleste in fata alteia care a aparut.tatal meu a fost azi la dr su i s a gasit o buba f f urata in gat.am fost si l am programat miercuri la dr orelist.imi este atat de frica pt el mai ales ca dr de familie i a zis sa i faca si biopsie. cold   rugaciune


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1562 2014-10-06 12:58:36

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Caty, imi pare rau, incearca sa te gandesti ca o sa fie bine.
Din pacate, trebuie sa trecem prin tot felul de probleme. Mie o prietena mi-a dat un sfat, sa incerc sa nu mai resping durerea, sa nu ma mai impotrivesc, ca cu cat ma impotrivesc mai tare unei situatii, cu atat voi resimti mai tare problemele.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2014-10-06 13:05:44)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1563 2014-10-06 13:18:09

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Eleny durerea este oricat am incerca noi s o respingem.si inevitabila intrebare:de ce eu?ma uit si tot nu primesc raspuns.cred  ca DUmnezeu ne pune la incercare....


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1564 2014-10-06 14:29:12

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Caty, asa e, doar ca eu am inceput sa gandesc ca asta e, unii trebuie sa sufere, ca nu toti pot fi fericiti, si ca daca asa mi-e destinul, sa fiu eu dintre cei care sa sufere, oricum nu ma pot opune. Si daca ar fi vorba de ceva ce pot rezolva prin lupta si vointa, poate aparea altceva ce nu mai pot controla. Si crede-ma, am si eu si altele, in afara de neputinta de a a avea copii.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1565 2014-10-06 14:35:51

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna, fete dragi puss  par

Caty, nu dispera! Foarte bine ca s-a operat tati tau si a scos leziunea.  O sa fie bine!
Stiu ca ti se pare greu de crezut acum, dar o sa vina fericirea si pe strada ta, o sa vezi! par  par
Hai, capul sus!

  puss  puss  puss  la toate aspirantele! Ati facut bagajul pentru burtici? puss


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1566 2014-10-06 15:03:49

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rona, multi, multi puss pentru bebitii tai mici din burtica.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1567 2014-10-06 15:13:28

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Rona inca nu s a operat tatal meu.inca nici nu stim ce e azi s a dus la dr de familie pentru ce de vreo luna nu putea respira ca lumea si il durea in gat.dr i a zis ca are o buba urata de tot in gat si sa vina la dr sa faca analize si biopsie,el locuieste la tara.vedem miercuri ce e.eleny eu nu stiy toate problemele tale  dar eu nu ma pot incadra in categoria celor care sufera.trec acum printr o perioada mai proasta cu analizele sotului si cu tata dar ma ridic eu!!eu dnu ma pot incadra in categoria persoanelor care sunt sortite sa sufere.bine sufar o perioada ,doua dar trebuie sa ne revenim ce naiba.asta e parerea mea. Nu stiu daca buna sau nu dar asta sunt.pupici si tie si ronei multumesc pt incurajari.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1568 2014-10-06 15:18:20

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

hopsieu

Caty mama lui de ciclu,sa scapi repede si sa vina bebele mult asteptat.Sper din inima ca totul sa se rezolve cu brio,vizita tatalui tau la doctor.Din pacate in viata,ne intalnim cu fel si chip de probleme,trebuie sa gandim pozitiv si sa vedem partea frumoasa ,sa speram ca totul va fi bine si cu speranta in Dumnezeu eu zic ca vom putea depasi momentul. kram  puss

Eleny foarte bun sfat ai primit,si e bine de tinut minte,o sa ne ajute sa trecem divers peste piedicile vietii. puss

Nu facem parte din categorii,toti avem bune si rele,bucurii si necazuri ... trebuie sa stim sa le depasim,si cel mai important e sa avem pe cine pune incredere,sa ne ajute sa depasim situatia si sa fim calmi.

Rona ce faceti trio cel frumos?? puss


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1569 2014-10-06 15:27:26

Nody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-06-25
Mesaje: 461

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Buna fetelor,
Din pacate n-a fost bb care se juca cu temperatura mea, ci o enterocolita luata de la prichindelul meu care m-a cam tinut la pat 3 zile. Intre timp a venit si rusii, asta e. Ma chinui de vreo 8 luni acum desi la bb1 am ramas imediat. Acum m-am ales si cu o infectie urinara cu dureri de rinichi....Trebuie sa fac analize sa vad ce este in neregula, pt ca ovulatia am detectat-o si am facut in toate zilele de dinaintea ei si tot nimik. Stiti care ar putea fi cauzele?


bb1-  baietel 4 ani
bb2 - baietel 31 +  gravida

Offline

 

#1570 2014-10-06 15:39:30

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ioana, si mie mi s-a parut un sfat bun, venit dintr-o minte cu o gandire sanatoasa si puternica. Evident ca toti au in viata si bune si rele. Doar ca la unii, din pacate, relele sunt mai...rele decat la altii. Nimeni nu vrea sa sufere si nici nu cred ca unii sufera tot timpul, iar altii sunt fericiti tot timpul.
Ref la CM, culmea ironiei, voi va rugati sa nu va mai vina, eu ma rog sa-mi vina, sa revin si eu la normal, macar sa fiu o femeie normala.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2014-10-06 15:44:50)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1571 2014-10-06 15:58:21

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Nody sa te faci bine si sa continuati iar cautarea lui bb2!!Sa mai intri pe la noi!!

Eleny sfat super fain,si am vrut sa-ti zic mai sus,ca acea persoana care ti l-a zis,e de nota 10,se vede ca e calculata si judecata.Da sunt de acord cu tine,sunt si releeeee de la mama relelor , sunt si problemute,important ca au solutie de rezolvare oricum ar fi.Eu zic traite pe pielea mea,mai multe rele am trait,stiu am copilul asta,dar cei 30 de ani din viata,am suferit mai mult,de cat m-am bucurat de viata,din copilarie pana acum.Si aceste piedici,pe mine m-au facut mai rece,si mai increzatoare in puterea mea,de asta trebuie urmarit cu atentie partea plina a paharului,sa nu cadem in depresie,alta parte urata a vietii.Stii cum e , daca nu ai trait prin acele momente,si nu te-ai ars pe pielea ta,cam greu de crezut pe celalalt.Da stiu,cunosc,ca suntem femei,care vor ciclu,sa avem lunar,si eu de mica traiesc cu pastile,ca nu am ciclu regulat.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1572 2014-10-06 15:58:31

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

buna si de la mine!
nu prea reusesc sa mai tin pasul cu voi, am o gramada de treaba.
caty, sanatate tatalui tau. nici al meu nu se simte f bine si tot trag de el sa se trateze, sa mearga la medic. greu, dar se conformeaza pana la urma.
va pup fetelor, va mai citesc de acasa.

Offline

 

#1573 2014-10-06 17:24:49

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Pup fete dragi,, acum am ajuns acasă. Lunea o sa am pana la patru. Pupici.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1574 2014-10-06 17:27:25

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Ionela multumesc.multa sanatate si tatalui tau.adevarul este ca suntem norocoase ca avem parintii langa nou ca traiesc su sunt mai mult sau mai putini sanatosi.altii nu au privilegiul asta.ioana asa este toti suferim unii mai mult altii mai putin dar nu ne lasam doborati niciodata.Dumnezeu te a rasplatit cu o fetita minunata.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1575 2014-10-07 09:42:31

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata, fete

Azi e randul meu sa va ofer cafeluta. Chiar daca afara e inchis, eu va doresc o zi cu speranta in suflete.
Alex, stiu ca tie iti place vremea asta, dar ai putea s-o tii la tine, peste strada sa fie soare si frumos.     smile


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1576 2014-10-07 10:23:46

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

Neata.si la noi ploua.vesti nu prea bune ,fu sotul la bucuresti.ne a recomandat inseminari artificiale pana la 5.ce m a descumpanit este ca nu i a facut nici macar o ecografie sau sa i dea sa faca analize la hormoni.i a dat nr dr matei pt inseminari a zis ca daca nici macar schimbarea alimentatiei si vestimentatiei nu au produs nici cea mai mica imbunatatire acesta e urmatorul pas.suntem la rascruce nu stim ce sa facem el zice sa facem luna viitoare eu sunt asa indoita.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1577 2014-10-07 11:03:59

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-96

neata!
eleny eu tin vremea la mine dar ea nu prea vrea sa stea doar intr-un singur loc rotfl2....o sa-i zic sa aduca putin soare peste drum wink
caty eu zic sa incercati....poate fi un tren pe care nu trebuie sa-l pierdeti wink
fetelor eu m-am trezit azi cu o cantitate mare de secretie egg, azi e z14 si de maine incep a doua luna de duphaston...sa fie de la pastile? am prestat aseara si cred ca prestam si in seara asta....poate poate big_smile...oricum al meu sot e hotarat sa mearga sa faca spermograma. clinica promed e ok? caty sotul tau unde a facut-o?

pupici si o zi frumoasa!

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-10-07 11:05:46)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.