homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-24


#438 2014-09-23 15:47:43

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Eu mai am orezul de facut si gata  cool .
Numai ca imie cam fomica si l-as astepta pe sot.
Lil puss eu schimb saptamana joia par , multumesc. Lasa ca eu  la 2:30 azinoapte mancam lapte cu biscuiti rotfl2 ...si saptamana asta am in plan sa mai fac un tort, dar de data asta nu e aniversar si in loc de ciocolata sa fac cu crema de vanilie  lol ... pofte , pofte lol .Eu ultima oara am nimerit femeie ... nu m-am simtit atta de incomod ... chiar daca sincer sa-ti spun imi e indiferent.. sa-si faca treaba bine asta e important.Si eu merg joi sa imi ia exudatul ... am tot zis ca astept pana maine sa ma fac frumoasa dar aseara parca ma simteam atat de incomod-chit ca nu mai vad nimic decat in oglinda lol - si cu gandul ca poate ma iau contractiile rau si trebuie sa fug la spital.... am zis hai treaca... sa fac cateva scheme de yoga rotfl2 ... e greu  rodnar

Poke par  .. ti-am citit povestea de mult si ... ai avut curaj tummenupp .Adevarul e ca decat sa stai incomod prin spital, in pat .. de ce nu acasa frumos pana ... simti ca nu mai poti ... asta daca nu cumva iese bebee  lol .


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 



#439 2014-09-23 16:44:29

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

a dat bucatareala in voi  chicot  chicot  chicot
Cred ca o sa fac si eu o ciorbita de curcan cu zeama de varza.

Cristi puss eeeeee, multumesc!Daca ajung la 37 s, o rogvpe dr sa i scoata cat mai repede chicot
lil, puss multu. Asa Cred si eu cavadevaratele contractii nu pot fi oprite cu nimic.

IoAna, nu te ai vopsit? Mai, mie imi place la nebunie la salon. Sa spun drept, inainte ma spalam pe par aproape numai la salon, cand ieseam de acolo mi se parea ca sunt cwa mai frumoasa. Acum sunt o cazatura. rotfl2  rotfl2
Cristina nu stiu cum iti dai tu seama ca miros picioarele, ca eu le mai vad doar cand sunt in pat. chicot
   in schimb, tranpiratia la axila miroase dubios... Si mi se pare ca pielea imi miroase a bebe...asta e ciydat rau.

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-23 16:46:18)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#440 2014-09-23 16:52:57

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Gata si calcatul , iuhuu, am facut si eu ceva pe ziua de azi big_smile

Pokeeeee, mi-a placut la nebunie povestea ta rock  rock vreau si eu sa nasc asa, ai fost super tare, chiar ai avut o nastere de vis hjarta  hjarta 

Ms Ioana si nicio grija puss  Eu la pedi nu am fost niciodata, ma gandil ingrozitor de tare numai cand ma ating eu dar sa mai puna altcineva mana:))))  Insa la coafat, tuns sau spalat ador sa merg, as sta ore intregi sa ma mangaie cineva pe cap hjarta

Cris, si eu folosesc oglinda la epilat. Am una care mareste ca sa vad mai bine rotfl2 App de orez, eu as vrea orez cu lapte, sau gris cu lapte dar nu am, trebuie sa ajung la magazinul romanesc chicot Ma scuzi ca am incurcat zilele, ma lasa memoria. Mai imi spune sotul cateodata ca i-am mai spus anumite chestii de cateva ori dar eu chiar nu-mi aduc aminte chicot

Rona, ai dormit bine? puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#441 2014-09-23 16:58:19

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

lilisor, am dormit, sa stii, asa cu dureri de burtica, dar ploua asa marunt ca nu ai cum sa nu te odihnesti. Gadiliciule.. chicot

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-24 10:26:34)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#442 2014-09-23 17:01:51

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Eiii ati prins grai, e un facut, cum e seful meu la birou cum va apuca vorba  retas  retas  retas

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2014-09-23 17:03:48

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

ioana rotfl2


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#444 2014-09-23 17:04:00

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Roni, trimite-mi si mie un norisor ca la noi sunt inca 32 de grade  rotfl  Ma incinsesem langa fierul de calcat rotfl Ce frumos din partea sefului tau, din ce spuneai pare o persoana extraordinara applause

Ioana  rotfl2

As manca ceva diferit, mi-ar placea sa vina cineva sa-mi gateasca ceva nemaigustat pana acum.  drool  Insa nu stiu daca vreau ceva dulce sau un fel principal, momentan stiu doar ca mi-e foame, dar foame rau lol

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-09-23 17:06:33)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#445 2014-09-23 17:21:09

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

lil, auzi ceva nemaigustat...rotfl
Mie imi arata accuweather 11 grade.Hai ca ti trimit mai multi norisori.

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-24 10:27:21)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#446 2014-09-23 17:30:01

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Mersi Roni puss
Am gasit ce sa mananc, inainte mi-ar fi fost de ajuns pana maine dimineata dar cu dolofanelul meu sigur mai mananc o data pana maine rotfl
Ce frumos din partea lor applause  Bravo lor pentru asa comportament! Cum sunt unii oameni...al meu prcatic mi-a impus un nou contract pana la inceputul lui februarie ca apoi sa expire si sa scape de mine. Ce sila mi se face numai cand imi aduc aminte, oricum nu m-as mai fi intors acolo. Acum sper ca atunci cand va veni vremea sa gasesc ceva mai bun!


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#447 2014-09-23 17:34:22

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

lil, ce mananci????
Eu mai pap de 3 ori psna maine!
Daca vrei, te servesc cu pprune.
O sa gasesti sigur ceva mai bun, baietelul iubit o sa aduca numai lucruri bune in viata ta!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#448 2014-09-23 18:06:21

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Mi-am pus pe 4 crackers o branza crema cu verdeata si putin muschi de curcan deasupra. Si am mai pus si cateva masline drool  cu 1 castravete taiat felii. A fost super bun si mai tarziu voi manca iar o branza cottage dar trebuie sa ma mai gandesc ce pun langa ea big_smile
Multumesc Roni, chiar mi s-au terminat fructele, azi am mancat ultima nectarina big_smile
Gandurile legate de munca mai au de asteptat acum, totul se invarte in jurul baietelului nostru drag pe care abia astept sa il tin in brate hjarta


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#449 2014-09-24 00:02:43

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

va pupam fetele puss puss puss

lil, inca putin majoreta


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#450 2014-09-24 09:42:10

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata fete dragi wave

Yeee, suntem la termen!  hjarta
Ele si I  puss

O zi frumoasa fetelor puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#451 2014-09-24 09:58:26

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

neata puss


Lil, felicitaaaari! puss  iuhuuu!
Mai am asa un feeling ca nu noi 2 vom naste primele...ci alta fata o sa fure startul. chicot  chicot  chicot
Eu sunt mahnita. Pusesem Ochii pe un costumas de elf si unul de om de zapada de la next si am zis ca le iau mai incolo...si acum cand am intrat sunt sold out... nustiu  supa

Ioana, iar esti in trafic?
Denooooooo, unde esti?
Cristiiiiii!
Pisi, pe unde umbli?
Dream, ai nascut??
Ce fac celelalte gravidute?
puss la toate!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#452 2014-09-24 10:15:08

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Duna dimineata fetelor  puss
Rona nu mai sunt in trafic  partydance , dar e din ce in ce mai aglomerat  box  asadar trebuie sa plec din ce in ce mai devreme, oricum mai am saptamana viitoare si gata  partydance  scot masina mai rar ca nu o sa mai ies zi de zi.
Eu am astazi la birou o sarbatorita asa ca este petrecere  rock
In rest ce mai spuneti? sau asteptati sa vina seful al birou ca sa nu mai pot eu scrie?  big_smile

Offline

 

#453 2014-09-24 10:20:51

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

ioana, si sotul se plange ca e aglomerat tare.
Eu dupa pranz merg sa mi vad soriceii! Iijjaiii!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#454 2014-09-24 10:23:21

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona, multumesc frumos puss si eu am acelasi sentiment chicot Imi pare rau de costumase dar lasa ca vei gasi altele si mai frumoase kram Dreams nu a nascut, am vazut-o pe fb intr-o pozica noua, se apropie de nastere ca are 38 de saptamani big_smile
Cris, ai reusit aseara sa-l astepti pe sot sau ai papat inainte? puss
Ioana,chiar mentionasem de seful tau acum dar am vazut ca ai raspuns intre timp chicot

Eu maine merg la un seminar despre nasterea naturala la spitalul unde voi naste. Poate dupa asta se hotaraste si piticul meu sa vina hjarta  Am inceput sa ma plictisesc rau acasa, nu am deloc activitate si e prea liniste rotfl

Roni, eu nu l-am mai vazut de la 30 de saptamani supa  am mai facut intre timp o eco la spital dar in 2 minute nu am vazut mai nimic, 3d nici nu s-a mai pus problema sa-mi faca. Acum cred ca il voi mai vedea cand va iesi big_smile

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-09-24 10:25:52)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#455 2014-09-24 10:29:39

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona  goodluck  si salutari soriceilor  hjarta  hjarta  te asteptam cu vesti frumoase
Lil te pomenesti ca bulina ta asteapta cursul asta ca sa stie mami ce si cum  chicot

Offline

 

#456 2014-09-24 10:32:20

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

lil, bagi spaima n pui cu seminarul smile
Ai terminat de aranjat camera?
Si inca ceva? Cum o sa procedezi la baita? Il Decalotezi usor sau ?
Eu de o saptamana ma tot documentez dar nu sunt delic lamurita, parerile sunt impartite si tare mi e frica.


Ioana, multu. Soriceii ti au raspuns la salut, in loc de chitait mi-au bagat niste pumni la ficat. Dar conteaza cA sunt politicosi. chicot , nu?

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-24 10:34:35)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.