homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-25


#457 2014-09-24 10:41:30

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona  chicot
Mai treaba asta cu decalotatul m-a terminat si pe mine la inceput cand credeam ca e baietel, dar eu ma bazez pe pediatra am incredere in ea si mergeam pe mana ei. Pe langa ca e super mai e si mamica de 2 baieti si o fata, ma scotea ea cumva din impas  big_smile
EU sunt dusa rau, nu am cumparat nimic pentru Alexandra zici ca nasc peste juma'de an  visslar. Bine am si multe de la Anastasia si cred ca de-asta nu m-am mobilizat. Dar totusi data trecuta am nascut in mai, cald ... fumos ...

Ultima oara a fost editat de Ioana He (2014-09-24 10:42:21)

Offline

 



#458 2014-09-24 10:51:51

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Roni, asteptam vesti bune de la intalnirea cu soriceii puss Acum cateva zile credeam ca am terminat camera dar ne-am apucat sa dezmembram patutul ca aduce altul mai bun decat cel pe care il primisem. Pe cel de la noi il ducem la socri si zilele astea il montam pe cel nou. Si chiar de vine micutul zilele astea are el tati timp sa pregateasca totul big_smile
Despre treaba asta am citit si eu destul dar tot nu ma dumiresc ce ar trebui sa fac. Luni am o programare la un pediatru la privat si pt ca mi-a fost recomandata de foarte multa lume o sa ma las pe mana ei si voi face cum ma va sfatui ea. Dar si de la spital imi va spune pediatrul ce si cum e mai bine, desi pana atunci voi mai citi, insa sunt atatea pareri si nu stiu spre care sa inclin.

Ioana, daca ai multe de la A nu trebuie sa-ti faci griji big_smile pana nasti sunt sigura ca vei avea de toate big_smile

Ele, eu sper sa ai gura aurita si sa se intample asa cum zici tu  big_smile  Fingers crossed  happy

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-09-24 10:54:23)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#459 2014-09-24 11:15:27

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona la ce ora ai programarea? inteleg ca te-ai apucat deja sa te motezi pt intalnire  chicot

Offline

 

#460 2014-09-24 11:16:43

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona! EU am patit la fel, stai sa vezi dupa, parca si jos miroase a bebe lol parca nu, flora miroase a bebe lol pielea, parul, tot
Cel putin asa a fost la mine lol vreo luna, doua lol

Offline

 

#461 2014-09-24 12:41:10

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Heloooo par

Lil puss  ai ajuns al termen  drink  bis  Felicitari ... uite ca de la frica de a nu naste prematur.. de a fi prea mic.. etc etc... acum esti la extrema cealalata lol .Foarte bine ca mergi la seminar , pe mine m-au ajutat foarte mult cursurile ... m-au informat despre ce si cum si am mai iesit din casa smile . Ieri am asteptat pe sot pana la urma chiar daca am cam suferit de foame lol ...am tot zis ca nu mai fac asa dar nu ma lasa sufletul sa nu mananc cu el ... dupa ce ca sunt putine momente din astea .

Eu ieri am avut intepaturi destul de puternice in toata burta cesafac ...au tinut vreo 5 min cred eu , ca nu m-am uitat la ceas ... dar au fost dureroase rau supa .

Rona puss abia astept vesti buneeee buneee par  hjarta  hjarta .

Ioana puss  petreceree .. azi papi dulcee drool

Eu clar nu o sa il decalotez. lol ... ca sa va spun de ce sunt atat de sigura (cel putin pana in acest moment) -  cred ca anul trecut eram la servici si a venit o sora a unei colege cu baietelul ei ... si se vaita de medicul ei pediatru  ca l-a decalotat pe baiat si dupa ea a trebuit sa faca mereu asa si .. a facut infectii .. si i.a dat sangele.. si cum il atinge pe baietel la "codita" simte ca il deranjeaza si uneori chiar plange. M-a socat povestea ... si amintindu-mi de ce fata avea copilul ala si cum povestea mama lui am zis ca nu voi face asa ceva ... si atata trebuie cuiva sa se apropie sa atinga "codita" baiatului. smile .Am mai si citit si tot asa sunt pareri pro si contra .. medici pediatrii la fel ... dar cred ca la momentul respectiv fiecare vom stii .. si e bine sa cititm si sa cerem pareri... si sa facem cum consideram ca e mai bine pentru ei.

Si eu am simtit ca imi miroase pielea a bebe .... mie si in camera imi miroase lol  hjarta .Rona ma simt transpirata la picioare si imi da senzatia ca imi miros ... acum vorba ta cine ma ajunge la ele  chicot la baie e o lupta zdravana cand trebuie sa le spal  spranceana .


Eee uite ce limbarita am ca .. tot as mai scrie dar nu mai am ce rotfl  rotfl  rotfl  rotfl .
Ronaa cine crezi ca va naste inainte ..  lol

Mie imi miroase a proaspat insarcinata  rodnar , Doamne Ajuta sa fie asa  rugaciune

L.E De ce imi spune mie Fertility Friend ca sunt in luna a  9-a  nustiu

Due Date:    10/30/2014
Week:    34+6 days
Month:    9
Trimester:    3
Fetus Age:    33 weeks

Ultima oara a fost editat de Cristina2013 (2014-09-24 12:49:48)


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2014-09-24 13:03:08

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Burtici puss

Lil felicitari ptr termen!

Rona succes la eco!

Cris puss

SI eu am contractii dureroase de vreo jumatate de ora, dar suportabile. Sper sa cedeze pana se trezeste S cesafac

Offline

 

#463 2014-09-24 13:03:58

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Bee puss puss puss of firar sa fie ... bea apa si stai pe pe partea stanga  par  kram  par


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#464 2014-09-24 13:06:46

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

hey burtici dragi
lil felicitari!!! iti vine sa crezi ca ai ajuns pana aici?
cris, poate a luat-o razna..ai facut tortul cu vanilie?
rona asteptam vesti ff bune
happy cum de?ai facut ceva mai neobbisnuit?sa treaca repede

Offline

 

#465 2014-09-24 13:10:00

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Anna si S puss puss puss mai aveti putin pana la botez  hjarta .Voi sunteti bine ? kram
Nu l-am facut inca .. as vrea joi-vineri ... cred ca joi ca sa il am sfarsitul de saptamana ca e D acasa big_smile .


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#466 2014-09-24 13:10:14

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cris pe partea stanga sta bebe si se apuca de lovit rau. Beau apa si stau jos.

Anna, e mai agitata S, vrea mult in brate, am carat si o sacosa, am pus-o si pe S in spate, de-astea obisnuite lol

Offline

 

#467 2014-09-24 13:12:47

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Bee  chicot  si al meu tot pe stranga sta dar tot insist cat pot sa stau pe aceea parte .De cand cu Fiv-ul am insista ca stiu ca e foarte bine, recomandat de medici .. si ultima oara cabd am mers la urgente la fel.. . apa si stat pe partea stanga. Nu-ti fa griji ca nu le facem rau ... doar ne impinge cum ca e locul lui acolo  lol


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#468 2014-09-24 13:36:18

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cris, da, stiu ca cel mai bine e pe partea stanga...dar la somn cel putin sunt cnditionata si de partea pe care doarme S, ma tot mut dupa ea smile

Offline

 

#469 2014-09-24 13:43:45

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Be, Cris, Ann, multumesc puss Fac cinste azi big_smile  food  drink  party  pentru toata lumea! rock  rock

Sa va spun sincer, nu realizez ca am ajuns la 37 de saptamani al9leacer  Tin minte ca citeam mai demult cum alte burtici erau la termen si chiar ma gandeam ca eu mai am asa mult pana atunci...uite ca mi-a venit randul hjarta  Poate au mai ramas ore, zile sau saptamani si in curand imi voi vedea baietelul hjarta  Ma podidesc lacrimile si sunt asa emotionata ca peste putin il voi avea langa mine hjarta Micutul meu a stat cumintel, chiar daca ne-a speriat pe toti si uite ca de acum incolo e gata sa vina in orice clipa hjarta

Be, stai in patut atat cat iti permite timpul. Si poti lua si un no spa sa te ajute cu durerea. Off, mama lor de contractii, sper sa-ti revii curand si incearca pe cat posibil sa eviti sa faci efort. puss Stiu ca o ai si pe S si e greu dar ai grija si de burticuta, hai ca o sa fie bine kram

Anna, printesica ta a crescut si e o scumpa:X  Vai ce a trecut timpul, in curand veti avea o micuta crestina  puss

Cris, si mie mi-e teama de partea cu sangerari de la decalotare. Si nu as vrea sa il ranesc si sa-i devina locul sensibil ca apoi sa dam de probleme. Eu si daca vad sange la mine ma apuca lesinul, dar sa ii provoc eu durere si sangerari:-s
Si nu cred ca o decalotare fortata poate fi benefica pentru bebe, dimpotriva, chiar periculoasa.
http://www.mamica.ro/fimoza-si-decalota … i-baietei/

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-09-24 13:59:07)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#470 2014-09-24 13:58:10

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna, burtici dragute!

Lil> felicitari pt sarcina la termen! Curand o sa-ti strangi la piept minunea cu care ai fost binecuvantata!

Cris> Ce repede a trecut timpul... inca putin si-ti vezi si tu printisorul! Am vazut poze cu paturica si burtica pe FB, sunt minunate! ''Pictorul'' burticii a fost ff talentat!

Rona> Ma bucur ca au stat bebeii la caldurica, inca putin si va veti intalni! Sper sa vii cu vesti bune de la dr!

Happy> Pare rau de contractii, sper sa treaca repede! Tu maine intri in saptamana 31, nu?

Ioana> chiar ca esti o eroina, nu stiu cum reusesti sa stai atatea ore pe scaun! Eu dupa o jumatate de ora tre sa ma ridic, parca obosesc stand asa si tre sa ma plimb sau sa ma intind!

Sonius, elena, jacqui, annabel, hell> puss

Va pupic pe toate si va doresc o zi placuta!


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#471 2014-09-24 14:07:40

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ryana puss ce mai faci? Cate sapt ai?

Offline

 

#472 2014-09-24 14:13:46

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Happy> Cred ca suntem deodata... de asta te-am intrebat daca schimbi maine! puss


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#473 2014-09-24 14:15:40

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ah, da da, maine schimb sapt

Offline

 

#474 2014-09-24 14:18:14

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Lil felicitari pentru 37  puss
Ryana daca as sta acasa nici eu nu as rezista atat pe scaun dar aici ma iau cu treaba, ma resimt si eu cam pe la orele 14 - 15 dar mai ma plimb mai una alta si trece, mai am saptamana viitoare si gata, raman acasa sa ma ia fimea de buna  lol
Doamneee tocmai ce am mancat si am bagat si 3 miniprajituri si acum am nevoie de o masina sa ma tracteze ca eu nu ma mai pot misca, abia am ajuns din bucatarie la birou. Si bineinteles ca ma apuca si un mareeeee somn dupa ce am mancat, dar asta e o stare generala in birou  lol . Mi-ar placea un pat acum  cascat
Fetelor dar de ce e mai indicat sa stai pe stanga decat pe dreapta ca am tot citit la voi si mereu ziceam sa va intreb  nustiu  eu nu am stiut chestia asta pana nu am citit aici
Si eu tot maine schimb saptamana  bis

Ultima oara a fost editat de Ioana He (2014-09-24 14:18:43)

Offline

 

#475 2014-09-24 14:24:16

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Happy> tu cum o simti miscand? A mea misca des, dar ff finut, doar daca stau linistita o simt... oare o fi rau?

Ioana> dar tu esti mai mare putin, nu? Sa-ti fie de bine prajiturelele (eu am devenit o balena...+16,5 kg pana acum sad  )


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.