homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-27


#495 2014-09-25 09:56:31

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Hello fetelor
Ioana felicitari si da-i inainte
Rona felicitari pt bebei. Si tie multa putere sa ii mai duci un picut
Elena te urmaresc pe fb cu Iustin... Subteti adorabili. Are asa o fatzuca de strengar
Eu sunt cat de cat bine... 19 saptamani jumate. Ieri ma durea pe mijloc jos... Cred ca uterul si pe parti, de acum incep si eu sa ma latesc smile numai ca simteam si prin zona ovarelor si azi dimi mi-a fost secretia crem deschis....ar fi normal? Am luat aseara un no spa si azi un no spa si reinceput duphastonul. Mi-am luat si ziua libera ca la lucru ma luase cu ameteli probabil ca m-am speriat si am venit acasa...


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 



#496 2014-09-25 11:33:20

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna, fetelor!

Elena> mersi frumos! Pupici baietelului minunat!
Ioana> felicitari pt cele 33 de sapt, inca putin!
Green>Felicitari pt +19s! Nu stiu ce sa zic de secretie, dar nu cred sa fie probleme...


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#497 2014-09-25 11:58:13

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

neata puss

Ioana, ai baut toata cafeluta pana la ora asta? Felicitari Pt 33+. Yuhuuuu, cu ce faci cinste ??? Faci Tooort? Asa as savura un mojito..... Poate peste cateva luni.

Green, multumim si felicitari pt 19+. Ia no spa, fara efort, fara sex pana redevine curata secretia si mergi si la dr. Nu Cred ca e nimic grav, de obicei la varsta asta a sarcinii se ridica placenta si mai pot aparea sangerari. Ahh, si poti lua pana la 3 nospa pe zi. Parca Baietel ai in burtica, nu?

Fete, de you and me mai stie cineva ceva? Ce O fi facut cu gemenasii?

Eu am fost sa fac niste analize de dimineata, am trecut si pe la starbucks  chicot si acum impaturesc hainutele bebeilor pe marimi.
  Pupici la toate!

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-25 12:00:00)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#498 2014-09-25 12:15:13

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata si de mine puss

Ioana, felicitari pentru 33 + Yam, tort!  drool  Noi vrem 2 felii lol
Reyna, si tie felicitari puss
Cristineluu, felicitari si tie pentru 35 de saptamani applause  puss  Cu tort faceam cinste ieri ca am ajuns la termen, ziua mea e in ianuarie big_smile
Roni, si eu vreau un Starbucks dar am zis ca-l las pentru weekend  big_smile Nici eu nu stiu nimic de You, chiar m-am gandit zielle astea la ea.  nustiu Spor la impachetat puss Aaa, si ma bucur pentru gongoneii tai, au o greutate foarte buna rock De pozitia lor nu mai zic, m-a amuzat teribil rotfl
Green, felicitari pentru 19+ Te.a sfatuit foarte bine Rona cu no spa si odihna.

Pe la 4 jumate plec si eu la acel seminar pt nastere, inca am in minte spusele Elenei, poate s-or adeveri lol Azi noapte am avut niste dureri incredibile de burtica si spate, am observat ca am contractii asa puternice numai cand vin de la toaleta, si asta numai noaptea, probabil ca nu imi dau seama cand trebuie sa merg la baie fiinca sunt somnoroasa si aman.

Pupici la toate!


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#499 2014-09-25 12:35:38

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Green, Ryana, Rona, Lil  puss  va servesc cu cate felii de tort vreti.

Eu mi-am baut deja cafeaua, astept mancarica ca am comandat si trebuie sa ajunga  drool
Lil sa sti ca si mie mi se incordeaza groaznic burtica cand ma tin de susu. Eu la servici am biroul la etaj si pentru baie trebuie sa cobor si sa urc un etaj  box  si din cauza asta, ca ma omoara scarile, stau pana nu mai pot si am observat ca se incordeaza rau cand fac asta  nustiu

eu as bea o ciocolata calda dar profi si nu stiu de unde ca tare balosesc dupa una  neutral
Rona ce vrenicuta esti  applause

Offline

 

 Publicitate


loading...

#500 2014-09-25 12:41:42

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

cristinel face iar tort, ca are 35 de s goodluck , lasa lil ca papam azi si de la cristi si de la ioana lol
Eu am fortat si un cheesecake la starbucks, de muuult imi era gandulbla el.

Cristi, haaaaai cu dulcele, unde esti??
Lil, multumesc. Sunt In grafic soriceii, aveau greutate de 35s fix. Adevarul e e ca eu ar trebui sa schimb saptamana miercurea, cand a fost punctia, la fiv e clar cand au fost conceputi, nu are nicio valoare data ultimei menstre. Dar Doar aparatura eco f performanta permite sa introduci datele punctiei, in general se poate baga doardata um si le e lene la dr sa calculeze.. naaa, dupa Um schimb  martea saptamana, si mi e mai comod psihic sa schimb martea. lol
Dr mea mi a zis ca n are importanta ca sunt 2, greutatile trebuie sa fie ca l o sarcina unica. Sunt mai mititei gemenii pt ca se nasc mai devreme, ca daca i as duce la 40 s s ar face de 4kg, dar nu suporta uterul mai mult de 6 kg.

Bafta azi lA curs. Sigur o sa inveti muulte lucruri interesante. Sa mi pivestesti si mie ca n am ajuns la niciun curs.
Da, asa e cu vezica. Daca e prea plina, da contractii.. Dar si invers, daca ai contractii, simti nevoia sa faci pipi.

Le Ioana, cea mai buna cioco am baut o la Cafe BT, in Dorobanti. iti dau laptele si ciocolata adevarata super buna si o prepari tu... yammmmy.
Dar n am mai fost de muuult timp in zona aia.

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-25 12:45:30)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#501 2014-09-25 13:05:30

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Multumim pentru tort puss
Ahh si cheesecake-ul ala Roni rotfl2  e clar ca am luat-o pe aratura, daca ar fi dupa mine numai cu dulciuri m-as hrani, doar de asta am luat 12 kg jumate dumbom  Aseara ma apucase nebunia ca daca nasc cu ceza o sa dureze ceva pana o sa ma pot apuca de sport, si mai mai ca ma busise plansul dumbom  Cred ca e de la hormoni, ca altfel nu-mi explic. Ma mai intreb insa ceva big_smile  Dupa ce voi naste va ramane in continuare pofta asta de dulce? Oare s-a obisnuit organismul asa si va cere si pe mai departe? nustiu

Roni, chiar au greutate de fix 35 de sapatamani rock  Grasunul meu avea intre 2.600 si 2.700 la 35 de sapt si o zi... acum cine stie cat are, cred ca 3.100. Daca mai sta mult il fac deja gata de gradinita rotfl Si daca ma intrebati acum cateva luni as fi zis f convinsa ca nu voi apuca 40 lol O sa va povestesc cum a decurs cursul, nici eu nu am mai mers pana acum la niciun fel de seminar, nici pentru alaptare, nici pt nastere, sper sa fie folositor big_smile

Abia astept maine sa vad in ce situatie se mai prezinta colul meu. Oare daca nu va fi nicio schimbare fata de sapt trecuta, e cazul sa ma gandesc la ceza? De fapt si colul asta e cu dus si intors, azi e tare, maine se poate inmuia, nimeni nu stie nustiu Iar legat de susu, asa e, cand te abtii ai contractii, cand ai contractii simti nevoia sa mergi la baie non stop big_smile 

Roniiiiii,sa vezi ce bataita iti dau rotfl  Cand vine sotul sa ma ia de la spital, merg la cofetarie sa-mi iau un cheesecake, asa de bun il fac astia pe aici drool  drool


LE: pe mine a inceput deja lumea sa me enerveze. Acum daca sunt mamica incepatoare ma suna toata lumea sa-mi spuna cum sa-mi cresc copilul. Ba ca ai pediatrul departe de casa (la 20 de min cu masina) si sa vezi ce rau va fi, mai bine mi-as cauta aproape de casa, ba ca trebuie sa-l decalotez ca o sa ajung cu el la operatie, apoi ca iarna nu trebuie sa-i fac baie zilnic sa nu raceasca, ba sa incep sa ma mulg ca sa am colostru pentru bebe (adica sa irosesc bunatate de colostru acum ca asa ma sfatuiesc mamele cu "experienta"???... si lista continua. Incerc sa nu las sa ma afecteze dar unii sunt asa bagaciosi skitarg

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-09-25 13:15:33)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#502 2014-09-25 13:17:54

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Lilisor,  chicot  nu ma bate, nu ma bate chicot
N ai vazut ca si eu te tot intreb ce mai papi, sa stiu si eu sa pregaresc. Azi am papat almette cu verdeaza si felii de castraveti, m am gandit la tine. chicot
As manca ceva nemaigustat, ahhhhahaha, asta va ramqne istorie.
Eu am zis ca ne am tot vaitat noi, wu, au, au, nastem, nastem si parca vad ca ajunge departe cu sarcina. rotfl

Poti sa te gandesti si la ceza, daca vrei, dar eu cred ca vei naste natural. Eu sa spun sincer, sunt super sperista de ceza, am citit ca dupa operatie te termina contractiile post partum.. si ca sunt si niste dureri cumplite. grater

App, unde e pisi??? Ca n a mai intrat demult... Si Deno, cred s a apucat de curs..de nu mai intra.

LE

Asta cu baita, iar e nebunie, e razboi intre mamici, ca si decalotarea, ca si alaptarea, ca si ceza. Pe mine ma si amuza.
Adevarul e ca in tarile nordice si probabil in multe altele, dar eu stiu de astea ca am locuit o vreme scurta acolo, Nu se recomanda baita zilnica. Adica Il speli la fund de cate ori face caca, pisu, dar baie totala cu tot cu capsor de 2 ori pe saptamana.

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-25 13:22:50)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#503 2014-09-25 13:19:41

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Fetee puss tortul e terminat  lol ... adica acum e cuminte in frigi sa se faca tocmai bun pentru a fi taiat. Cel de saptamana trecuta trebuia mai insiropat .. asa ca va dati seama ca mai mult ca sigur la acesta am cam intrecut masura  rotfl2
Eu am spalat .. acum am iesit de la baita si ma pregatesc sa plec  la spital sa imi ia exudatul huh .Aaaa mai am epilatul pe picioare care cam trebuie inceput ...deci nu mai pto sta pe aici.
Multumesc mult... da 35+ hjarta , Doamne am ajuns si aici si .... din ce in ce mai putin pana ne vom tine in brate puisorii  par .

Ioana 33+ hjarta  bis  felicitari , am trecut repede pe la topic si burtica a crescut fata de saptamana trecuta .. e marisoara , sau asa o vad eu ... dar esti minunata , serios wink  hjarta .

Eu azi cum merg la spital vroiam sa  trec si pe la urgente sa imi mai faca un control dar ... treaba e ca ma simt cam bine lol .. si nu pot sa ma prefac nicicum... asa ca mai mult ca sigur nu mai merg  chicot .

Elenus si Iustin drag puss puss puss ,la 32+ avea aproape 2000gr mi-a zis ca e bine acum la 35+ nu stiu cat ar avea dar cred ca in jur de 2600 cum vad mai jos ca a scris Lil... cine stie.. oricum da, a zis ca e "foarte copil pentru varsta lui" --cred ca in sensul bun, ca e activ, ceva de genu`.

Sper sa nu scap ceva .. sunt in graba si parca ma vad ca de obicei ca intru in panica , ca voi intarzia... intru mai tarziu va puppp puss


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#504 2014-09-25 13:26:36

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cristi, :kiss, hai fugi ! Sa Iasa bine exydatul!
Ne wi omoratcu torturile. Faci si blatul sau il iei de a gata?
Ohoookk, mare baiatul scump! Ajunge la 4 kg:)) Sora mea l a nascut pe al ei de 4550, natural. La fix 40s.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#505 2014-09-25 14:07:44

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ma terminati cu torturile astea iar sa fac unul e absolut imposibil. De cumparat n-am de unde, deci cine trimite o felie??

Rona felicitari ptr greutatea bebeilor.

Toate treburile astea cu baita/dormitul/alaptatul etc sunt in functie de fiecare copil, nu le prisc tutror fix aceleasi obiceiuri, fiecare parinte s adapteaza dupa bebe.la frel si cu produsele de ingrijit.

Offline

 

#506 2014-09-25 14:15:34

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Roni, nu te bat, ba mai mult, te kram , ca mi-ai dat o idee buna cu cheesecake-ul  buga
Hi hi, ma bucur ca ti-a placut ideea mea big_smile  In schimb cealalta cu nemaigustatul ... rotfl2
Eu zic sa nu te descurajezi cu ceza, sunt multe femei care si-au revenit usor dupa operatie kram Nu poti sti cum va reactiona corpul si cred ca vei fi surprinsa cat de puternica vei fi!  Hai, fii curajoasa! Ia sa vezi ca atunci indiferent de durere ii vei avea pe micuti langa tine si vor face ca totul sa para mai usor kram
Eu inca sper ca voi naste natural. Acum daca doamne fereste apar complicatii, nu voi fi nebuna sa insist pe natural. Mi-a povestit o prietena ca o tipa a insistat pe natural chiar si cand depasise termenul. Doctorii i-au zis ca nu e o idee buna si ea a riscat. Bebe a eliminat meconiu si a avut probleme cu el 2 saptamani, nu respira cum trebuie, a fost pus la incubator. Fereasca Dumnezeu, eu sa fi fost in locul ei nu mi-as fi pus niciodata copilul in pericol doar pentru o idee traznita de-a mea.


Cris, bafta la exudat si spor la pregateala, mai tarziu urmez si eu ca maine am iar programare big_smile  applause  pt bucatareala, esti super tare buga  Eu nu am facut niciodata tort, dar sunt sigura ca voi incepe sa experimentez cat de curand big_smile

Be, ai dreptate, depinde de copil si de nevoile fiecaruia, ca doar nu toti suntem la fel. Iti trimit eu tort:d  party
Ca sa nu mai spun ca imi zisese ca la 4 luni, daca are pielicica aceea sub limbuta sa merg sa i-o taie doctorul, ca atunci e mic si nu simte. Cum Dumnezeu sa nu simta? Si in niicun caz nu as face asa ceva doar ca mi-a recomandat cineva. I-am zis ca eu nici macar nu am nascut, sunt altele la care ma gandesc acum, nu la situatii care vor aparea sau nu in viitor va

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-09-25 14:19:06)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#507 2014-09-25 14:35:27

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Bee, multu puss,
Trimit si eu tortuletz! Chiar daca astazi fac cinste Cris si Ioana, ti-am pastrat o felie. smile

Lilisorul puss, foarte bien abordezi problema nasterii. Chestia e ca eu sunt o fricoasa. Mi-e frica tare de nastere, dar stiu ca nici ceza nu e floare la ureche,  nu-i realist sa spui ca nu simti nimic si gataaa.. Plus ca va fi ceza la cald, deci voi simti si placerea contractiilor.
Dar sunt femei tare puternice, eu ma vait ca ma doare asa rau fundul de la injectia de ieri. Pai ce fac la ceza??
Prin anestezie am trecut, la apendictomie am avut totala..si acum la punctie a fost tot totala. Sper numai sa scap de anemie, dr mi-a zis ca daca nu ajung cu hemoglobina la 10, ,mai mult ca sigur va trebui sa-mi faca transfuzii, ca se pierde mult sange la ceza. EHEEE, sunt o plangacioasa.

Despre limbuta , sa stii ca am citit si eu si la mamici dincolo, se cheama frenul lingual si trebuiesc verificatii toti bebeii. Daca e prea scurt, da, se taie putin cu bisturiul, asa am citit si eu ca mai tarziu e mai dureros. Cica ar afecta vorbirea si suptul si e posibil sa nu ia in greutate, daca nu fac interventia asta.
supa
Eu habar n-am, o sa fac ce zice pediatrul, dar ai vazut si tu..ca sunt si muulti pediatri nepregatiti, deci trebuie sa ne si documentam inainte sa mergem la dr, duin pacate. cesafac

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-09-25 14:40:57)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#508 2014-09-25 14:43:22

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

La cat ati fost de vorbarete cred ca v-ati dat seama ca am avut una bucata sef la birou  skitarg
Rona nu e chiar asa de groaznica cezariana, eu am cezariana si cunosc multe fete care au facut si nu e chiar asa cum am citit la tine + ca mi-am tinut puiutul in brate de cand am nascut deci nu e ca nu-l poti ridica, adica are 3 kg si ceva ce Dumnezeu. A fost dureros nu contest dar nu de nesuportat plus ca recuperarea e rapida daca nu stai in pat ca un bolnav. Acum doamne fereste de complicatii ca poate atunci da e nasol dar eu nu cunosc astfel de cazuri. Atentie, ca nu vreau dispute, nu militez pentru cezariana si nici nu o recomand, a fost o alegere a mea din varii motive si doar am impartasit experienta.  smile
Voi ati inebunit cu bucatareala voastra, mie nu imi place neam sa gatesc, o fac daca trebuie altfel pot sa traiesc linistita fara  rodnar , noroc cu sotul  big_smile
Criss  goodluck  cu rezultatul. Eu am avut burtica maricica de la inceput , parca a mai crescut putin de data trecuta, nu-mi dau seama  nustiu , oricum cine ma vede si spun ca mai am o luna si ceva pana nasc raman  wow  ma si enerveaza, dar problema asta o am de pe la 5 - 6 luni, ca am burta mare, da o am si?. Vreau si eu tort chiar daca e insiropat in exces  drool
Rona ce analize ai mai facut. La mine cica astea au fost ultimele  dance

Offline

 

#509 2014-09-25 14:47:55

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Multam de tortulet fetelor, si eu dau azi de baut ptr 31+

Daca aveti pediatri de incredere va vor sfatui ce trebuie facut la momentele respective.

Lil nu pune la suflet ce zice unul-altul, lasa-i sa vb sau taie-le scurt vb ca oricum tu vei sti ce e cel mai bun ptr copilul tau.

Mie imi place de soacra-mea, ca eu ma descurc asa cum ma descurc doar cu Sara si ea planuieste ca dupa ce nasc sau la finalul sarcinii sa vina cu nepoata  ei sa stea cateva zile sa o ajut cu lectii la franceza rotfl2

Offline

 

#510 2014-09-25 14:50:00

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona, da, baietel. Deocamdata nu ma ingrijorez, e muuult spre alb doar asa o tenta de crem. Am luat no spa si am bagat iarasi si duphaston, cum luasem cand am avut problemele. Doc a zis sa le reincep daca e cazul. O sa iau pana pe 7 cand merg la control sa vad ce zice. Momentan nu merg la el, bebe misca si nu e nimic de speriat
   Pfff as manca un tort cu mere de la starbucks hjarta
   Curaj cu nasterea. Si eu am ganduri de cum o sa fie, teoretic as vrea natural, insa imi repet ca de iesit trebuie sa iasa pe undeva si ma "pregatesc" pentru ambele variante. Mereu zic sa ma doara pe mine oricat dar sa fie bebe bine.... Si in spital cand era doar un punctulet ziceam asta. Tin pumnii, cum o fi, sa fie bine
   Lil, sa ne pove si noua de curs
   Ioana ce felii? Eu vreau tortul intreg rotfl2
   Cris bafta cu exudatul
  Be, felicitari. E de coma soacra-ta asta rotfl2 oare s-o fi gandit mult?

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2014-09-25 14:51:38)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#511 2014-09-25 14:51:54

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Iona, multumesc, m-am mai linistit.  Sper sa fie usor si la mine si sa ma recuperez repede, ca la ce am citirt pe neeeet, m-am speriat. Eh, e si o diferenta, ca tu nasti la privat si eu la un amarat de spital de stat..grater
Stai linsitita ca nu face nimeni valuri pe aici ceza vs nastere naturala,  ca din valul asta de burtici nu e niciuna asa de suparata pe vreun mod de a naste!Mie mi se par stupide rau discutiile alea in contradictoriu.

Ioana, mie mi-a zis dr ca se mai face un rand la 36, dar daca nu ajung acolo.. le am facut acum.

Am facut clasicele: hemoleucograma, glicemie, tgp, tgo, creatinina, glucoza serica, uree serica , alea de coagulare( din cauza mutatiilor) cele de tiroida( din cauza titroiditei atuimune, pe astea le-am facut o data pe luna in sarcina) examenul de urina..si mai fac cultura din col, dar imi recolteaza dr mea martea viitoare, ca la altcineva nu am duc, mai ales ca am si pesar.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#512 2014-09-25 14:52:25

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Happy tare soacra ta, se gandeste femeia ca te plictisesti sau pierzi cunostinte daca nu repeti  lol
Green  lol

Offline

 

#513 2014-09-25 14:56:45

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Da da, e fix cde imi lipseste cu tooata agitatia si oboseala, putin exercitiu la franceza lol de ce as avea nevoie de o oala de mancare?

Green lol nu mai stiu pe unde citisem/auzisem de o gravidura care a papat un tortulet intreg rotfl2

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.