homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-37


#685 2014-10-02 10:14:18

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Green bine ca te externezi  wink
HAppy si eu mai am stari de greata din cand in cand  neutral
Lil am reusit sa ajung la timp. Sa ai pofta. Ce vis urat ai avut  va
Am o problema cu Anastasia dimineata, de ceva timp, ma pupa si ma roaga sa mai stau putin putin cu ea si nu reusesc sa ma rup, plus ca s-a nasolit rau traficul fac si 50 de minute pe drum de la 25 - 30. Urasc sa intarzii, oriunde, am o obsesie cu punctualitatea, dar in ultimul timp am cam dat-o in bara, nu zice nimeni nimic la birou dar nu mi-e mie ok  nustiu , e mai e maine si gata
Eu astazi ma imt foarte oboisita, m-am trezit cu o mare durere de cap si foarte indispusa, capul m-a mai lasar dar starea tot proasta  sad
Rona cum te mai simti?

Offline

 



#686 2014-10-02 10:28:43

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ioana, si eu sunt la fel ca tine, urasc sa intarzii undeva. Si de asemenea nu-mi place sa astept pe cineva in caz ca intarzie lol  Mititica, vrea sa stea cu mami hjarta  Cred ca te desprinzi tare greu de ea sad  dar de saptamana viitoare vei sta acasa, nu? happy
Multumesc, am terminat de papat, sunt la cafetuta acum big_smile

Roni, 8 zile, draga mea big_smile  Cum te simti? big_smile

Cris, te asteptam la raport big_smile  puss

Era sa uit, Cris si Ioana, felicitari pentru 36 respectiv 34 saptamanele! majoreta
Gree, parca si tu schimbi saptamana azi, nu? Felicitari puss  Sper sa nu gresesc big_smile

Eu trebuie sa gatesc azi si mi-e asa o silaaa lol  Ziceam ca fac o ciorbita de peste si meniul Ronei de acum 2 zile big_smile

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-10-02 10:36:11)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#687 2014-10-02 10:35:41

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

fete,  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
CRISti, felicitari pt 36 +! punk  punk  punk  punk  majoreta  majoreta  Mai e atatde putiiin. Parca mai ieri anuntam minunea cea mare, testul pozitiv.

Ioniiii, felicitari pentru 34+ majoreta  majoreta  punk  punk  punk  Hai ac ai scapat acum de grijile prematuritatii!!!

Ionica,  puss offf, micuta Anastasia, vrea si ea sa tedragaleasca, scumpa de ea.  Cred ca intelege lumea, esti si tu gravida. Eu stiu cum e , ca si eu sunt ca tine, stresata sa fie toata lumea ok, sa nu deranjez pe nimeni si pun mare presiune pe mine. Am observat ac pe ceilalti nu-i deranjeaza cum am deranjeaza pe mine.
Am vazut aparatorile, sunt f frumoase. De unde le-ati luat? Eu am unele simple de la IKEa si inca unele albastre f frumusele primite.

Lil, imi pare rau de contractii. puss  Bafat maine la dr. Cred ca iti va face touche vaginal, nu?

Happy,  puss eu ca tine, de pe la 32 m-a apucat vomatul. Adica voma , nu greata. E groaznic sa vomiti cu burta la gura. acklad  Cred ca e o descarcare de hormoni, ceva...

Green,  puss asa e cum ti-a zis Happy. La RM ai 75% din brut in functie de zilele lucratoare. Deci iei mai mult decat la CM. In plus, angajatorului ii convine sa fii in RM, pt ca si el contribuie la concediul emdical de boala, parca plateste primele 5 zile angajatorul si urmatoarele se platesc din FNUASS.
Oricum, iei ami multi banuti din Risc Maternal.

Nico,  puss sa stai linsitita acum ca esti acasa.

Ano si bebe zambaret si frumos  puss  puss

Eu am dormit mai ok azi noapte, m-am trezit doar de vreo 5 ori. Azi m-am sculat devreme, stiam ca vine femeia la curatenie, dar mi-am luat teapata. Vine maine si eu am uitat.
Contractii am avut nasolae rau, vreo 5 /ora pana pe la 2 noaptea, apoi s-au mai linistit bebeii si am atipit.
Off, daca n-ar fi contractiile, as fi atat de fericita...

Green, parca schimba lunea, nu? spranceana  spranceana

Eu nu mai am chef sa pap nimic. Am mancat un iaurtel cu cozonac. Cafae am baut fara cofeina, de la Starbucks cred ca de vreo 3 ori in sarcina. Mi-e teama ca daca beau, se agita astia mici mai rau si am si mai multe contractii.

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2014-10-02 10:41:38)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#688 2014-10-02 10:41:40

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Roni, imi oare rau de contractii sad  Se pare ca amandoua ne-am simtit cam rau aseara kram Sper sa iti fie mai bine azi puss si sa te odihnesti dupa amiaza.

Eu cred ca ar fi cazul sa-mi faca un control acum, nu de alta dar maine as fi 38 si 2 zile si urmatoarea consultatie ar fi abia vinerea viitoare la 39 de sapt si 2 zile, dar cum cu dr astia nu se stie niciodata...ma astept la orice din partea lor. Off, mi-e teama sa nu cumva sa nu nasc pana la 40+ caci nu vreau deloc oxitocina aia, asa mi-as dori sa decurca totul natural, fara inducere.

Azi am si sedinta de yoga,la dus, pregatitul asta pentru doctor dureaza tot mai mult in ultima perioada lol

LE: si eu m-am plictisit de orice fel de mancare, parca nimic nu-mi mai place. De multe ori mananc de foame dar nu si de placere chicot Eu la fiecare mic dejun beau cafeluta, tot fara cofeina dar pun un sfert de lingurita si toata cana o umplu cu lapte (numai cafea nu mai e aia rotfl ) Cred ca am baut la lapte sarcina asta cat pentru 2 ani lol

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-10-02 10:46:50)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#689 2014-10-02 10:55:01

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Lil, dar nu poti sa le zici la dr sa faca si consult pe masa? Spui ca insisti si vrei sa stii care e  starea colului. spranceana  spranceana  Partea nasola e ca doare cumplit. Mie mi-a facut dr mea o singura data, acum, la  36 s, dar are o mana asa de usoara si nu m-a durut.
  Dar valvele le-a pus odata la 3 saptamani, cand mi-au tot luat secretie, asta e procedura cand ai pesar. La dr mea nici nu simteam valvele, in schimb la idioatele alea de la camera de garda am plans pe masa.

O sa te puna si la NST, nu?


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#690 2014-10-02 11:01:03

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona exact cum spui tu nu toti pun pret pe treaba asta, dar din pacate eu nu ma pot schimba si sincer nici nu mi se pare normal altfel.
La protectii a facut sotul comanda pe site-ul asta http://www.caruciorbebe.ro/detalii.php?id=496
Lil da, mai am astazi si maine si gataaaa  happydance
Eu am baut cafea doar ca am renuntat la canile de la servici ca eram mare cafengioaica  rodnar . BEau doar o ceasca dimineata acasa si atat, altfel cred ca ma luptam cu constipatia pt ca mi-am creat un tabiet. Nu ati incercat fara cofeina?
Asta cu mancarea o cam am si eu, nu-mi mai prieste nimic dar totusi as manca incontinuu, m-au mai salvat fructele dar nu mai sunt nici astea pe piata cum imi plac mie.
Doamne cata nevoie de odihna am si nu reusesc deloc sa ma odihnesc, ma trezesc din ora in ora sa merg la baie si oricum la 5.30 sun up ca sa am timp sa ma pregatesc pana se trezeste fata  grater , oare am sa ma mai odihnesc vreodata pe saturate?  cesafac

Offline

 

#691 2014-10-02 11:09:15

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona, am facut pana acum vreo 3 - 4 controale pe masa cat am fost intenata si inca unul la 36 de saptamani cand colul era inchis si tare. Unele au fost extrem de dureroase insa altele destul de acceptabile. La 37 pas, iar pentru 38 vedem maine. Daca ii vad ca nu vor sa-mi faca o sa insist pt ca pe mine chiar ma intereseaza ce se intampla acolo jos.

Ma vor pune si la NST inainte sa intru la doctor, sunt curioasa ce intensitate au ca azi ma doare destul de tare si simt o presiune mare jos. Cred ca acum am contractii dese, nu le-am cronometrat inca, mai astept.

Ioana, yee, gata cu munca big_smile De saptamana viitoare vei dormi cu A la pranz puss  Poate nu te vei odihni pe saturate dar o schimbare in bine tot va fi puss

Off fetelor, merg sa gatesc... mi-e sila si ma simt pleostita dar chiar am nevoie de o ciorbita. Sper sa apuc s-o termin daca ma lasa contractiile astea sad  vin una dupa alta nustiu

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-10-02 11:12:06)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#692 2014-10-02 11:09:36

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ioana, o sa te odihnesti la batranete... happy  happy  la pensie! chicot  chicot
Dar n-o sa mai dormi nici atunci, ca  odata cu varsta scade nivelul de melatonina si nu mai simti nevoia de atata somn. sover  sover


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#693 2014-10-02 11:09:53

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna dimineata fete puss

rock Inca o saptamana si pot spune ca bubu meu e la termen....Multumesc mult par fete ... da, vorbeam si cu sotul zilele acestea ... cum a trecut ca nici nu ne vine sa credem... parca acum eram prin spitale cu emotii, cu tratamentul.. cu frica ca nu se va fecunda nici unul din ceele doua ovocite ...primul pozitiv din viata mea ... iar acum ...deja am intrat in linie dreapta si mai e putin sa ne vedem minunea .

Ioana puss felicitari pentru 34+ ...si la tine mai e putin , putin ...ai mai scos hainute ? Imi place protectia de pat , poti spune daca a comandat-o pe net de unde a fost?

Lil ,Rona puss voi cu contractii .... de mine pot spune ca nu am mai avut ...saptamana asta decat una asa bine simtita in rest nimic. Ieri m-a durut spatele rau dar am bagat 3h de somn si ca noua lol .Eu azi mai am o tura de hainute  de calcat ...mancare nu stiu ce voi face ca D nu va fi acasa diseara asa ca gasesc eu ce sa pap.Dar maine fac un "cocido madrile?o". Adica o supa cu multe legumee care dupa ce e terminata se serveste carnea pe un platou,legumele pe altul iar in supa se adauga fidea .. sau se mai bea si asa ... e foarte buna .

Lil  puss , sa fie bine la medic... nu stiu ce-i cu mine de sunt in contra controlului pe masa chicot .... la mine sa nu cumva sa incerce sa imi faca vreo maniobra ceva ca nu-i las lol ...Sa il lase sa vina singura ... nu sa desprinda ei placenta  forgetit . Sa stai linistita , eu una sunt aproape sigura ca nu vei avea nevoie de inductie.. nu uita ca ai eliminat dopul gelatinos ... deci poate veni oricand de pe acum  tummenupp .

Bee puss of cu starile de voma sad ...sper sa treaca  kram
Green puss  puss  puss


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#694 2014-10-02 11:17:12

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cristi, zi-mi si mie cum faci asta?  Scrie reteta, surioara, suna interesant.

Cred ca as face o supa si probabil niste penne cu ton si mazare la cuptor. Habar n-am .

Happy,m-am molipsit. Mi-e rau de mor.  acklad  Da Doamne sa nu vomit, ca nu mai poot sta cu imensitatea de burta deasupra wcului...


Si eu sunt impotriva controalelor, tot timpul mi-a fost frica sa nu declanseze nasterea...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#695 2014-10-02 11:20:43

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cris, inca o saptamana si esti la termen kram   goodluck
Legat de ce spuneai mai sus, eu nu sunt impotriva controlului atunci cand este cazul insa la partea cu placenta si mie mi-ar placea sa o lase sa se desprinda natural...insa cine va sti in acel moment ce imi vor face. Fiecare tara procedeaza in felul ei, in multe cazuri nu e nevoie de epiziotomie dar cu toate astea o fac, multi grabesc nasterea chiar si atunci cand nu este cazul si sa nu mai zic de operatiile de ceza care in ultima vreme se fac pe banda rulanta. Nu sunt impotriva lor, doamne fereste, dar ar trebui facute doar acolo unde este absolut necesar si atunci cand viata copilului e pusa in pericol. Sper ca nu va fi nevoie de inducere rugaciune

Poate ar trebui sa las mancarea aia si sa ma intind in pat ca nu ma simt bine deloc cesafac  Ne citim putin mai tarziu burtici puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#696 2014-10-02 11:29:42

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Criss e linkul pus mai sus ca a intrebat si ROna
Rona eu sunt in pragul depresiei si in loc de o mangaiere ceva tu ce-mi spui acolo  wow  imi dai 2 palme si ma trimiti pe camp la munca lol
Eu nu sunt contra controlului pe masa dar il urasc sincer mai ales in sarcina  skitarg

Offline

 

#697 2014-10-02 11:33:26

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona puss

Iti trebuie os cu maduva de porc, de vita , carnita la fel de vita,pui,porc.. ureche de porc ... si dupa preferinte,gusturi. Aici se pune si chorizo,morcilla... dar acasa nu avem asa ceva .... Dureaza camd mult sa le faci dar asta e .. merita! .
Pui la fiert toata carnea si o spumezi de cate ori este necesar. Nautul, daca il ai nefiert.... se lasa cu o seara inainte in apa si dupa .... se adauga al fiert( Eu cred ca am sa iau direct naut fiert).Cum dureaza destul de mult sa fiarba (aproape 3h) ..deci e de asteptat. Cand vezi ca e fiarta carnea se adauga 2-3 morcovi.. eu prefer intregi ca sa nu mi se zdrobeasca. La putin timp, asta orientativ ... gandindu-ne cam cum fierbe fiecare ... poti pune un sfert de varza ( eu o las netaiata) ... praz,fasole verde, spanac,cartofi, acelgas (cred ca sunt frunze de sfecla)... nu este chiar o regula ce legume trebuie sa pui... cred ca fiecare dupa preferinta si gusturi.
Cand vezi ca e gata iei supa avand grija sa nu zdrobesti legumele .. si aparte pui fidea si o lasi sa fiarba .Mai lasi putina zeama pentru ca sa nu se usuce legumele si carnea ca raman "pe uscat".Separi legumele, carnita si la masaa big_smile .
Lui Da al meu ii place la nebunie "fiertura" asta .... asa ii zice el  hjarta .


Dureaza cam mult.. numai ca nu e "de muncit" la ea cat e .. de asteptat sa-si faca aragazul treaba .Dar rezultatul e pe masura  big_smile
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91390_cocidomadrileno.jpg

Lil puss ai grija de tine, odihneste-te ... cum nici azi noapte nu ai prea putut dormi e si din cauza asta.... sau poate cere si organismul odihna  puss  par

L.E Ioana acum am vazut puss mutumesc mult, nu e scumpa deloc si sunt chiar frumoase hjarta

Ultima oara a fost editat de Cristina2013 (2014-10-02 11:37:24)


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#698 2014-10-02 11:48:11

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cristi, wooooo, arata extraordinar supa asta. tummenupp
Multumesc de reteta, am copiat-o si am s-o fac candva. As face-o mai degraba dar pare complicata, doar sa-l conving pe sot, poate o face in weekend. Cred ca are un gust tare bun.

Ioana, rotfl2  haide vino sa te puuup puss  puss  puss
Gandeste-te la o plaja minunata. E liniste. Doar tu si marea. Si doi palmieri umbrosi. Si un hamac tare imbietor. Aseaza-te si inchide ochii. Simti briza?? Iti simti corpul tot mai relaxat... Ti-e sooomn, ti-e foarte sooomnnnn. ZZZZZ, ZZZZZ sover  sover  sover  sover

HEEEEEEEI, CE FACI??? TREZIREAAAAAAA!!! DORMI IN POST??!!!!!!!!


rodnar  rodnar  rodnar


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#699 2014-10-02 11:54:34

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona par  ... poate am complicat-o eu scriind dar nu e deloc... e ca o piftie ...doar ca si ca la piftie trebuie sa stai sa fiarba .In rest nu e de tocat la ea.. de impachetat ca la sarmale... de bibilit  chicot .

Eu azi imi fac o crema de legume
Bebe al meu e tare agitat .. si azi noapte a fost ... acum iar nu are stare .Si firar ea de scuregere ca mereu zic ca gata ... mi se "rupe apa" huh


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#700 2014-10-02 11:58:37

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Si eu am scurgerea aia apoasa. nustiu  Credeam ca e din cauza pesarului. La fel ca tine, zic ca gata s-a rupt apa.
Plus ca nu pot sta fara panty liner. Noaptea cand merg la baie sa fac susu...uneori nu mai ajung cu vezica chiar plina, in cei 5 m pana la baie, ma mai scap pe mine cate-u strop.  chicot  chicot  chicot  Deci sunt ca o babaaaaaaaa.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#701 2014-10-02 11:59:55

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rona tu esti sadica de-a dreptul  diablo  las ca poate mai vorbim noi la o luna dupa ce nasti, nu mai mult  rotfl
Criss eu doar am citit inceputul si am zis ca nu o fac ever  chicot , cred ca m-a speriat numarul ingredientelor  rodnar

Offline

 

#702 2014-10-02 12:15:39

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ioana  lol
Rona ...poate  iti si da impresia ... si au zic ca mai scap dar cum e scurgerea creamy+ "apa" ...cred ca ne si mai pacaleste cateodata  chicot .Eu mai stau si fara absorbant zilnic .. m-?m saturat de ele chit ca-mi schimb de nu stiu cate ori pe zi chilotul, etc ... asa macar sta si ea mai "la aer"  lol .Eu ma trezesc cu dureri noaptea ...si asa stiu ca trebuie sa merg la baie... dupa parca imi mai revin, cred ca tot din cauza ca e vezica plina si apasa el pe acolo  nustiu
Eu ies afara sa cumpar cafea ...si ce-mi mai trebuie pentru maine sa fac "fiertura"... am o stare tare aiurea  hmm


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#703 2014-10-02 12:19:40

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ioana,  puss  puss  puss
Cristi,  puss  puss  puss

Toate aveti o stare proasta azi, offf. par  Eu sunt ok. Ma gandesc ca dupa ce nastem noi, o sa bata vantul pe aici....ca nu mai scrie nimeni. supa  supa
De-abia astept sa se mute fetele de la aspirante cat mai repede aici.


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.