homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42-81


#1521 2014-11-02 21:35:38

Ioana He
Insomniac member
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 6024

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Multumesc mult fetelor  puss

Offline

 



#1522 2014-11-02 21:51:45

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cristinica, eu nu cred ca e vorba de tipul de scutec folosit ci de pipi, e acid si il irita daca nu e absorbit f bine de scutec, o fi avad el piele sensibila. Cand am incercat sa nu-l dau cu crema se irita pana la urmatoarea schimbare.

Onyca, eu nu pot sa recomand pe nimeni, fiecare are asteptari diferite de la doctori, insa eu in ultima sarcina am mers la Luca Alexandru ( Lucreaza la Omini si la Cuza) si am ramas foarte multumita.

Ryana, cate saptamani ai? puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1523 2014-11-02 21:59:58

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

elena: puss    am 36 s, dar mi-e tot mai teama  sa nu se intample ceva rau... sper sa ajung sa ma bucur si eu de minunea mea!


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1524 2014-11-02 22:04:42

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Cris lol
O fi ceva in neregula cu al meu, ca ma pandeste ca ursul la miere rotfl2 si eu ii zic "vrei sex cu elefantul?" lol sunt mare rauu, raman fara aer si cand vorbesc, ce sex forgetit

Rya, la mine durerile sunt spontane, doar cand ma ridic din pat, sau ma intorc in pat. In rest nu ma doare acolo. Dar cand trrebuie sa ma ridic simt ca o mare febra musculara doar in zona de sub cezariana. Contractiile sunt altfel, nu sunt dureri.
Nasti natural? Cand ai termen?
Cu siguranta te vei bucura indata de mica minune, nu are ce se mai intampla rau rugaciune


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1525 2014-11-02 22:16:04

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Deno> pe 27 mi-a zis ginecologul, pe 29-30 dr. de fam... Am vb. cu ginecologul ca vreau cezariana, mi-e teama sa nu pateasca ceva bebe la nasterea naturala, deoarece la spitalul unde sunt eu s-au intamplat muuulte situatii in care copii s-au aflat in suferinta fetala si de abia dupa 24 sau 48 de ore s-a intervenit...  Mi-a zis sa asteptam, daca e totul ok ultima saptamana (din 24 pana in 29), dar voi vedea peste aprox. 2 sapt. mai exact... As vrea sa-l rog sa-mi faca mai repede, pentru ca mi-e tot mai rau (ma umflu ft tare, mi-e greata si mi s-a lasat si burtica...) si vad ca nici bebe nu mai creste ca pana acum...
Sper ca noi toate sa ajungem sa ne bucuram de minunile noastre!


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1526 2014-11-02 22:23:33

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Ryana kram  inca o luna si il vezi pe pui, stiu ca e grea asteptarea pe ultima 100 de metri


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1527 2014-11-02 22:32:18

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rya puss stai linistita ca va fi totul bine , ai sa vezi ! hjarta .Cum de vezi ca bebe nu creste ca pana acum?. Iti dai seama ca iti spun la eco daca e ceva in neregula.
Ce sa mai zic de mine ca astia nu mi-au mai facut eco din saptamana 32+5 ??? tillfreds .Dar trebuie sa avem incredere ca va fi bine .... sa simtim pe bebe si asta sa ne bucure ca el e bine hjarta .

Eu la fel ,zic ca domne nu mai imi creste burta si ... de unde ca la cat e  lol ... se uita lumea la mine ca la zoombi.

Deno rotfl2 ..... tu elefantica eu .. balena rotfl .. pardon : balenuta lol .Nu ca nu ar vrea el numai ca deja cum zici tu sunt cat casa ,abia respir,misc....numai sex si placere nu facem rotfl .... Cred ca prefera sa il bat ca ... e ceva de genu ... ramane cu dureri rotfl  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl ....Nu e nici el ala slabutu .. deci flexibil.. asa ca cu doi grasuti comedie iese rotfl .
Dar deja zice ca abia asteapta ... "sa ma fac bine" rotfl2 .I-am zis ultima oara sa se bucure .. ca dupa eheee cine stie cand mai primeste chicot .

Elenus puss tocmai de asta am zis si eu de acel absorbant care-l pui prima oara si trece prin el si el ramane uscat
.Se numeste polar sau franela si le poti face tu singura daca ai material.Eu asa le-am facut. Dar da poate sa fie si din cauza la pipi ....sau pielea foarte sensibila ...nu stiu ce sa zic  supa


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1528 2014-11-02 23:09:05

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Elena> da, maxim o luna daca totul decurge normal... Multumesc f. de incurajari!

Cris> pai pana am fost la ultima eco tot timpul era inainte cu 3-4 zile fata de data calendaristica, iar la ultima eco era in urma cu 2 zile fata de data calendaristica... Posibil sa fiu si eu de vina ca am incercat sa nu mai mananc seara ca nu mai suport kg in plus, deja sunt plina de vergeturi peste tot... De miscat, bebe meu a miscat ff putin si incet toata sarcina, doar daca beau cola sau suc natural de portocale face valuri sau daca da sotul muzica tare...


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1529 2014-11-02 23:21:16

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rya puss  fiecare bebe are modul lui de dezvoltare ,crestere intrauterin cum si cand va iesi .Sa nu-ti faci griji ... suntbebei care "raman in urma" si cu 2 saptamani si nu e nici o problema  par.

Eu nu m-am abtinut la papica dar am incercat sa ma limitez la "ce e bun" seara .. nu pot minti ca nu am facut multeee exceptii -doar n`oi dormi cu pofte lol


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1530 2014-11-02 23:33:59

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

cris> sper din suflet sa fie bine de data asta... Eu cred ca retin si ff multa apa! Dar important e sa fie bebe bine! Dr. a zis ca e bine... dar nu stiu ce sa zic! Sa vad ce-mi zice peste aprox. 2 sapt!
        Tu, din cate tin minte, stai ff bine cu kg acumulate, parca erau 10 kg in plus acum o luna!? Mama a luat cu mine peste 30, dar le-a dat ff repede jos, abia acum s-a mai ingrasat are pana in 65 kg...  Eu am luat deja 21, sper sa nu mai iau multe...:smile( supa


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#1531 2014-11-03 02:32:27

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rya am cam ajuns la 13 si eu ....nu contează kilogramele ...ei sa fie sănătoși.
Eu nu am somn ... de fiecare dată c?nd pleacă D pățesc asa sad.
Am si ceva contractii ...dar ușoare ....deja enervante ca nu aduc odata pe bebe


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1532 2014-11-03 10:38:13

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Rya, eu am luat 30 in sarcina rotfl
Acum am cu 34 mai putin.
Cris, sa vina bebeleee!!! puss**


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1533 2014-11-03 11:26:35

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

fetelor e o plictiseala totala , cel putin pt mine care nu stau decat in pat
m-am saturat si de tv
azi noapte m-a terminat cea mica , a misca intruna , nu stiu de ce a fost asa agitata poate pt ca am baut niste lapte cu cacao, dar l-am baut dimineata
rya si bebe meu e mai mica in burtica (in ziua in care eu faceam 28 sapt teoretic ea cica avea 26 si 5 zille-oricum depinde si de masuratoarile celui care le face) dar sper sa fie sanatos,............e bine ca reactioneaza la muzica , deci aude  deja:D

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-11-03 11:28:37)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1534 2014-11-03 11:30:29

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata!

Am si eu deja 17 in plus, cred ca depasesc 20 sad

Cris, cum esti? Nimic inca?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1535 2014-11-03 11:37:37

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Neata fete puss

Deno puss nimic , nimic. M-a sunat D cica poate mi s-o fi rupt apa in somn si la cum dorm nici nu mi-am dat seama lol .Saracul se gandeste la toate cele ... ca poate ma opreste maine la spital, ca poate saptamana asta ma programeaza sa imi induca... ca poate vine azi.... E tare dura asteptarea asta ...mai ales ca stii ca poate incepe in secunda urmatoare .. parca stai numai pe ace  hmm .
Am bagat la spalat .. vad ca a dat soarele chiar daca deja s-a mai racit putin si aici ... mai vine la normal vremea ca sambata erau 25 de grade ...nu am mai vazut asa temperaturi in noiembrie spranceana .
Si azi fac o varza .
Aaaa si cand ma pun sa fac mancare ma gandesc .... o voi termina!?  chicot .

Tu cum mai esti Deno puss
Nico puss gaseste o activitate ceva ...
Geta par  ohooo da` ce bine ca ai dat mai multe kilograme jos.

Ioanaaaaa majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  .... majorete draga mea, cred ca ai emotii mari  hjarta .Doamne ajuta sa fie bine... abia astept sa va vad  smile


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#1536 2014-11-03 12:50:32

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna fetelor puss

N-am mai intrat demult ca am avut o perioada mai grea. Bubul meu a fost tare agitat pe perioada cat am luat antibioticul dar imediat cum am terminat s-a mai linistit. Ieri il laudam mamei mele ca are un program super noaptea de vreo 2 3 zile. Se culca la 10, 10 jumate si apoi se mai trezeste la 2 sau 2 jumate iar urmatoarea trezire mai e la 7 sau 7 jumate dimineata. Insa aseara bebe mi-a facut.o rotfl s-a culcat abia la 2 jumate dimineata fiind trezit de pe la 7 seara. Plangea mereu, nu stiam ce sa-i mai fac. Si tot tinandu-l in brate pana nu a vomat nu s-a linistit supa  DIn ce cauza o fi fost? cesafac

Ioana, scot si eu motatele majoreta  majoreta  majoreta  Curaj mamico si abia astept sa vedem puiul drag hjarta

Cristinelu scump puss  Te cred ca e greu sa astepti..stiu ca ai auzit-o de la multi dar mult nu mai e.  rock Atitudinea ta e super tare,  applause eu m-as fi urcat pe tavan in locul tau. Tin minte ca il innebunisem pe sot lol  Iar cu gatitul sa stii ca si eu gandeam la fel, mereu ziceam ca poate nu mai apuc sa termin ce am inceput lol

Rya, felicitari pentru 36 + puss  Nu va faceti griji de kg ca se duc repede. Eu am pus in total 16 si acum nu mai am decat 4 de dat jos. Am slabit foarte mult in primele 2 saptamani cand am ajuns acasa ca nu dormeam si nici nu mancam cum trebuie.

Deno si Y puss

Elenus si I puss

Anna si S puss

Nico, Alex puss  Daca am uitat oe cineva imi cer scuze.

EU sunt cam abatuta ca am dat de altele acum. Am scapat din sarcina fara nicio vergetura si acum de cand alaptez mi-au aparut pe sanul stang 4 vergeturi si pe dreptul 2  supa  Sunt in partea de jos, nu se vad decat daca ridic sanul dar stiind ca le am m-au amarat enorm. Am tras ieri o portie zdravana de plans. Nu am stiut ca se pot face vergeturi de la alaptare, daca as fi stiut de dinainte ma dadeam cu ulei de cocos. Acum asta fac dar din pacate e prea tarziu. Sper sa nu apara si in partea de sus a sanului supa

O zi frumoasa fetelor! puss

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-11-03 12:55:36)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1537 2014-11-03 12:50:51

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

burtici puss
cris esti ff amuzanta, off ce grea e asteptarea..ia si te relaxeaza cat mai poti!!!
ioana maine e ziua cea mare si frumoasa!! hjarta  bebic
onyca felicitari si sarcina usoara!!
lil scumpo puss haha..si eu cand ma laud ca doarme s bine(aka 3 somnuri a cate 2 ore)..cum imi baga cateva nopti terminatoare de 2-2-1-1 ore..sunt curioasa cum va dormila bunici, schimbandu-i mediul..daca doarme bine, ma pun pe calatorii si vizite la neamuri lol
noi miercuri plecam hjarta  trombon  shopping  dance  party

Ultima oara a fost editat de annabel (2014-11-03 12:55:03)

Offline

 

#1538 2014-11-03 13:17:27

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Anna, am scris dincolo la topic.
Sa aveti drum bun Anna si mare grija de voi puss Sper sa nu simta bebelina ca a schimbat mediul si sa doarma bine si sa fie cumintica! Sa iasa totul frumos iar la intoarcere asteptam pozici puss

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-11-03 13:18:48)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1539 2014-11-03 15:19:51

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pt viitoarele mamici-42

Buna ziua

Lil puss si eu sunt plina de vergeturi, daca fac o poza burtii mele lesini. De sani nu mai zic, arata jalnic, unul e mai mare si atarna...

Anna, la mine isi regla somnul cand plecam undeva, ca il oboseam cu drumul, oameni noi, lucruru noi in jur ce il stimulau.

Ioana nastere usoara maine !


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.