homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97-77


#1445 2015-02-12 11:54:06

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Alina, mersi de sugestie. Ref la atrife mari...sunt invatata, am fost la dr Denisa Protopopescu vreun an, nu cred c-o intrec prea multi la tarife.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 



#1446 2015-02-12 12:01:10

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Nu stiu , nu am auzit de ea ce-i drept. Am fost intr-un an la doctora Marinescu(endocrinolog) sotia lui Marinescu(ginecolog) de la Giulesti. Nu o recomand nimanui sa nu pateasca ce am patit eu. Am dat si o groaza de bani si m-a dat peste cap cu tratamentul prescris si imi crescusera valorile la testosteron si mi-a mai zis ca e posibil sa am tumoare la ovare din analizele vazute de ea. Nu mai zic ca m-a trimis la un centru de recoltare unde era cel mai scump...doar sa-i mai revina niste bani...nu m-a chemat niciodata la spital numai la cab particular.
Deci cu dr scumpi am patit-o....

Offline

 

#1447 2015-02-12 12:24:31

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Si eu am patit-o cu doct scumpi si care nu m-au ajutata deloc, ba din contra, mai mult rau mi-au facut. Plua ca m-au zapacit de tot, ca ce mi-a recomandat unul, altul a considerat total gresti, si tot asa. Si macar daca ar fi fost cu folos.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1448 2015-02-12 13:45:39

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Kristinica, eu am luat si BU si Macca powder impreuna si separat. NU am fibrom, deci nu pot sa iti spun daca este sa nu ok sa iei BU in conditiile tale.
Le-am luat din doua motive: 1. BU este si pentru cresterea libidoului  rotfl2 si am vrut sa fiu un pic mai naravasa dupa ce am nascut primul copil si dupa un stat pe tusha de 1 an de zile.
2. Am citit ca BU mentine tineretea aparatului repoducator si am crezut in ce am citit.
3. Imi place gustul.
4. Macca am luat caci imi place gustul; am mancat luni de zile numai mancare cruda si am baut multe smoothies in care macca era folosita pentru a le indulci. Este sanatoasa si imi place.

Asta am facut eu, nu recomand nimanui caci avem corpuri diferite. Insa ce mi-a facut bine au fost capsulele de Vitex cactus, cate 2 pe zi si o pastiluta de vitamina E. Zic ca acestea m-au ajutat sa raman insarcinata acum. DAR eu nu am fibrom si nu am avut nici probleme cu menstuatia.


Referitor la medici. Cumnata mea a fost la un medic in Bucuresti, cred ca de la sp. militar. Numele lui este Dr. Braila. Am inteles ca este renumit si scump. Un an a platit de-a rupt la el, o urca pe masa, o infunda cu medicamente si gata. Nu s-a intamplat nimic inafara ca a cheltuit o caruta de bani. Un medic din orasul Moinesti, jud. Bacau, de la o clinica de gineco. noua, Dr. Ciuchi Valentin a ajutat-o sa faca un copil dupa ce 7 ani de zile s-a chinuit cu tot felul de tratamente.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1449 2015-02-12 14:44:33

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Flower, la fel cred si eu, ca nu intotdeauna cei renumiti sunt cei potriviti sau buni pentru un caz anume, plus ca-s total dezinteresati. Mia degraba unul necunoscut isi pune mintea la contributie sa rezolve cate un caz.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1450 2015-02-12 16:14:09

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Flow ?ți place gustul de branca ursului  :spranceana : . Am luat și eu acum 3ani și ?mi venea să vomit dela el. Are un gust ?ngrozitor ?l luam cu suc că altfel nu puteam. Fetele va pup puss. Eleny bine ai revenit de altfel și eu am lipsit o perioadă. Pupici


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1451 2015-02-12 16:18:55

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Pentru moment va mulțumesc de sfaturi si voi reveni cur?nd su ?ntrebări noi legat de aceste produse....ceea ce ma incanta e ca sunt naturale,deci nu ar trebui sa facă nu stiu ce rau....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1452 2015-02-12 16:25:08

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Caty, nu pot sa stau departe de voi, fetele de pe aici, desi sunt unele nou aparute si nu prea le stiu povestea.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2015-02-12 16:27:52)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1453 2015-02-12 19:42:43

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Seara buna!

Eleny puss

Caty, tu ce mai zici, ce mai faci? puss

Offline

 

#1454 2015-02-12 20:15:20

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Eleny, Caty puuuup puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1455 2015-02-12 21:47:22

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

pinky ce sa fac,pe acasa am sarbatorit ziua sotului.in privinta sarcinii ea nu a aparut inca dar asteptam ,va fi cand vrea Dumnezeu nu cand vrem noi.alex pupam burtica puss


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1456 2015-02-12 21:57:33

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Caty nu am avut niciodata probleme cu gustul de la BU. Gustul, mirosul imi aminteau de plantele din tara; sotul meu insa nu suporta sa se atinga de paharul in care o divolvam (cu apa).

Kristinica tot pe aici mi=au zis fetele ca BU poate sa dea anumite dereglari. Eu nu am avut efecte adverse de la ea dar ma gandesc ca tu sa nu cumva sa fii afectata de la fibrom.
Daca nu te superi, poti sa im ispui cam cati ani ai? Zi-mi un segmanet de varsta smile. Cat de mare este fibromul? Se poate ramane insarcinata cand il ai? Si cum stai cu ferul?
T eintreb caci o prietena de-ale mele cu 2 copii mari si peste 44 de ani tocmai a fost operata de fibromi (avea mai multi si mai mici). Nu a vrut sa ne spuna daca a avut sau nu histeroctomie sau a avut operatia laparoscopic.
Ea se simtea ft rau cand ii avea. Acum si -a revenit cu toate, se simte ca la 20 de ani smile.

Eleny
o singura data in viata mea am fost la un medic renumit de endocrinologie si m-a ajutat. In domeniul gineco nu stiu pe nimeni altcineva inafara de Marinescu si pe el il stiu din ziare. Dar, la fel ca si tine, cred ca si un medic mai putin cunoscut national poate face treaba buna si mai cu interes chiar.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1457 2015-02-13 08:18:06

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna dimineata dragele mele.  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  la toata lumea.
Flower am 34 de ani,mi s-a depistat acest fibrom de vreo 3-4ani,atunci spunand ca e aproape inexistent si cum nici un doctor nu l-a bagat in seama am si uitat de el pana luna trecuta cand la ultima eco doctorul l-a vazut si mi-am adus aminte. Faza e ca in anii astia nu a crescut mai deloc acum avand 14/7 mm si cica e situat la iesirea uterului (cuvintele ginecologului ) si tot el a spus ca nu va influenta cu nimic o eventuala sarcina din cauza marimii si a pozitiei dupa care DD stie.
Analize la fier chiar nu am.... spranceana  se vede ca nu a fost relevant pentru nici un doctor acest lucru...
Oricum in privinta  BU am hotarat pentru moment sa ia doar sotul,eu evitand din cauza fibromului,astfel nu cauzez alte probleme si apoi iau in considerare ca reusind sa am 2 sarcini si cm destul de regulat poate nu e nevoie,la fel si despre macca am vazut ca are contraindicatii la fel ca BU....nu stiu poate e mai bine sa stau cuminte decat sa imi fac rau cu mana mea,ori sa ma informez la un naturist bun. Sau poate dupa ce voi face histeroscopia in functie de rezultat voi decide.
Mersi mult oricum pentru sfaturi dar oricat de bine ar face pentru moment mi-e mai tare frica de dezavantaje decat de avantaje...
Azi e vineri vine weekend-ul....apropo ce faceti maine ?  hjarta  hjarta  hjarta
Pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1458 2015-02-13 09:06:36

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna dimineata fetelor !!
Noi azi plecam pana duminica seara,am organizat ceva frumos de Sf.V si plecam la vreo 300 km departe de mine in munti.

Va pup si weekeend minunat sa fiti iubite !!


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1459 2015-02-13 09:16:09

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Buna dimineata fete!

Ioana petrecere frumoasa sa aveti si cine stie poate va intoarceti cu inca un bebe smile
Maine sarbatorim mai multi la un restaurant specific romanesc cu muzica life. O sa fim in jur de 8 persoane sau mai multi smile

Va doresc un weekend frumos sa aveti!

Offline

 

#1460 2015-02-13 10:02:31

Corinusha
Full member
De la: Happyland
Inregistrat: 2014-09-04
Mesaje: 350

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

neata fetelor.

Noi suntem pe hold momentan. M-am ales cu niste viermi intestinali de toata frumusetea (oxiuri) si e nasol, si sunt agitata si sunt dezgustata si toate alea. Nici chef de dragoste nu am. Am luat decaris aseara si azi dimineata (asa e schema e tratament) si tare ma gandesc ca nu scap de ei; si ma ingrozesc numai cand ma gandesc grater(

Innebunesc!!!


Are mama o fetita frumusica foc!
Maya Sianna, nascuta pe 17 ianuarie 2016 <3

Offline

 

#1461 2015-02-13 10:56:14

Pinky and the Brain
Full member
Inregistrat: 2014-01-18
Mesaje: 260

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Neata!

Ioana, sa va intoarceti +1!

Alina, si tu esti pe taramuri straine? Nu mai retin...

Corinusha, dar cum ai reusit sa ii achizitionezi? Da cu usturoi mult, nu le place la lighioane...

Offline

 

#1462 2015-02-13 11:19:51

alina_ioana27
Full member
Inregistrat: 2014-11-14
Mesaje: 699

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

Pinky, nu sunt pe taramuri straine ci din Bucuresti sad
As fi vrut eu sa fiu in alta tara...
Va pup!

Offline

 

#1463 2015-02-13 11:24:15

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pt aspirantele la titlul de mamica-97

wave

kristinik sotul are probleme?de ce ii dai branca ursului?care este testosteron natural.si-i poate face mult rau daca n-are deficit de testosteron.eu zic sa nu ii dai nici lui niciun naturist.BU a stricat multe spermograme care au ajuns de la normospermie la probleme urate.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.